mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 10:02:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 54234 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #75 : sreda, 09.01.2008 : 17:58:20 »

A proti mikrosporiji(za uničevanje mikrospor?)
Se ne hecam,res ne vem Roll Eyes

Pa še od frontline bi nekaj vprašala:Spray se uporablja tako,da z njim pošpricaš muco ali psa-ampak potem se pa ližejo in je mene kar groza,zato si ga sploh ne upam uporabljati in kupujem ampule,doma pa imam 3 velke flaše frontline.(stupida jaz) sram
Kakšne izkušnje imate pa ve?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #76 : sreda, 09.01.2008 : 18:14:25 »

A proti mikrosporiji(za uničevanje mikrospor?)


tudi med drugim. Z njim razkužuješ perilo, ki se pere pod 90 stopnij, če si seveda hipohonder kot mi Smiley Priporočljivo recimo za obleke dojenčkov/otrok.

Lp, Maja
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #77 : sreda, 09.01.2008 : 18:17:39 »

Priporočljivo recimo za obleke dojenčkov/otrok.
... ali vso ostalo kramo, saj je velika večina oblačil danes pralna samo do 40 stopinj  Roll Eyes
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #78 : sreda, 09.01.2008 : 18:24:03 »

...in glede na to, kaj vse lahko poberemo na avtobusih, kinodvoranah, restavracijah in še kje drugje, so takšna sredstva učinkovito zagotovilo, da iz stroja dobiš res oprano obleko Smiley

Lp, Maja
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #79 : sreda, 09.01.2008 : 20:07:22 »

Ja sploh, če greš mačke lovit lahko na cunjah prineseš marsikaj. In paničarji, paranoiki, hipohondri,... kot recimo jaz, se potem zalivamo z raznoraznimi Spitadermi, Aseptoli in peremo cunje z Impresanom.
Punce, ko se takole berem za nazaj se mi zdi, da res nisem več daleš od "zadetihpočitnicplačanihsstranizdravstvenegazavarovanja" sram Huh Lips Sealed
lp
T.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #80 : sreda, 04.06.2008 : 11:36:45 »

Eno mikrosporično vprašanje...
No ja, naj najprej povem, da sem tudi jaz hipohonder, paranoik in kar je teh stvari Smiley

Poleti bomo na morju spet v stiku z divjimi mačkami, se jih sicer ne dotikamo, naselijo pa našo teraso takoj ko se prikažemo. Sta jih prijazna tast in tašča navadila, da takrat padejo briketi... za dopovedat pa jasno nič... Skratka, v tem kraju (hrvaška obala) je bila predlani zelo razširjena mikrosporija (lotili so se jo z evtanazijo divjih muc). Glede na to obstaja verjetnost, da jo ima tudi katera od teh, ki nas obiskujejo, čeprav lani niso kazale znakov.
In zdaj vprašanje - letos prvič letujemo z dojenčkom - kolikšna je dejanska verjetnost, da kaj stakne preko predmetov (zunanja sedežna garnitura itd.)? Našo maco bomo seveda pustili doma, pa vseeno - bi bilo pametno ob vrnitvi vse razkužit ali mogoče že spet majceno pretiravam?
Ker spada v "isto zgodbo" še eno vprašanje - ali kdo ve, kako imajo sterizacije divjih mačk urejene na Hrvaškem? Kakšna je procedura, kam se muco lahko odnese in kdo nosi stroške? Jih lahko enostavno popokam v transporter in odnesem k veterinarju na sterilizacijo ali moram imet kak dodaz da so nikogaršnje, moram klicat kako društvo... (se vidi da nimam pojma, a ne?)

LP vsem, FŽ

P.s.: Smo eno mikrosporijo že dali skoz pred leti, ko smo našo maco našli - mi ni bilo preveč všeč, povsod so se mi prikazovale spore (kot bi mi vgradili woodovo lučko  Roll Eyes ), si res ne želim ponavljat tega...
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #81 : sreda, 04.06.2008 : 11:47:33 »

FŽ,

najbolj simpl je, da date te blazine s stolov v hišo oz. pač not, ko vas ni. Drugače pa Spitaderm v potovalko in dojenčka stran, ko boš špricala naokoli.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #82 : sreda, 04.06.2008 : 11:49:28 »

Aha, še eno obvestilo (ko smo že ravno o tem pisali v tej temi) - Impresan se spet da dobit v LJ Mullerjih. Ne vem sicer kako so se zmenili, ampak zdaj je cez napis,da pobija bakterije, naliman barven selotejp.

Lp, Maja
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #83 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:34:12 »

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej kako osrečujoča informacija Smiley.
lp
T.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #84 : ponedeljek, 14.07.2008 : 21:44:27 »

Help!

Danes ujeta mladička so na 300 kosmatih pregledali z Woodovo lučko. Punčka prav nič ne sveti, fantek pa ful, s tem da drugih znakov nima. Dlako nesem jutri na gojišče, že od danes pa ju kopan v Zonitonu, preventivno.

Zdaj pa vprašanje-povsod pišete da se kopa na 3 dni, meni so pa rekli na vet, da vsak dan trikrat! Kaj je zdaj prav, da ne bom jaz umorila mačk ne mikrosporija.

Če imam mački ves čas v kletki mi ni treba razkuževati tal itd. Samo tisto kar pride v stik z njima?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #85 : ponedeljek, 14.07.2008 : 22:04:59 »

vis in nox,

poklici me jutri dopoldne 040 31 00 52.

Lp, Maja
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #86 : petek, 18.07.2008 : 12:04:51 »

Vprašanje!

Če imam doma mačko z mikrosporijo in seveda še psa, ki sicer nima teh znakov, kaj bi bilo najbolje narediti?  A naj počakam, če bo sploh kaj znakov al naj ga skopam? Eni 2 leti nazaj je bil v stiku z eno psičko, ki je imela mikrosporijo pa je ni dobil.
Verjetno s tabletami počakam?  Ima pa srednje dolgo dlako in me malo skrbi, če bi jo dobil, ker sem brala da je potem dobro psa obrit...pa potem terapije.  Gre se pa za mojega Rokija. 

SOS!!!  Kaj svetujete?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #87 : petek, 18.07.2008 : 12:08:44 »

Aja še to me zanima. Če mačko skopam z zonitonom in potem razkužim stanovanje, a ima mačka to še vedno gor, da se lahko prenese, kar bi pomenilo, da nisem nič naredila z razkuževanjem, če jo spustim po stanovanju?   
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #88 : petek, 18.07.2008 : 13:01:33 »

Ali imaš doma bolno mačko in kako si to ugotovila?

Po moje: s kopanjem jo zdraviš najmanj 6 tednov, enkrat torej ni dovolj, zato moraš mačka izolirati preden razkužiš stanovanje. Jaz bi psa tudi skopala, da ga razkužiš saj je del stanovanja. Verjetno se morate razkužiti tudi ljudje. Jaz sem si zadnjič tudi lase našpricala, ker mi je Y plezala povsod, potem sem jih še umila.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #89 : petek, 18.07.2008 : 13:40:23 »

Samo sprašujem Smiley  Imam kolegico ki ima doma mačka pa psa, pes je sicer zunaj ampak je vseeno v stiku. Je pa podoben kot Roki, mislim na dolžino dlake in vse.

A 6 tedno traje Smiley  To je pa kr veliko.

To pomeni, da razkužiš stanovanje, skopaš mačka in ga lahko spustiš nazaj po stanovanju?

Kaj pa to da je pes zunaj. A lahko pusti kaj v okolici? Pa se potem spet naleze?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines