mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 00:02:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mikrosporija  (Prebrano 53266 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #90 : petek, 18.07.2008 : 13:49:04 »

Sicer mislim, da je bilo nekje na forumu ze napisano veliko v zvezi z mikrosporijo, pa menda ne bo se enkrat skodilo:  Wink

- terapija traja 6 tednov (pa ce imas res nesreco ali pa nisi bil dovolj natancen, niti to ni dovolj)
- zivali kopas v zonitonu in sicer vse ki so bile izpostavljene (torej zivali, ki zivijo skupaj)
- vedno se razkuzuje prostor, kjer okuzena zival zivi - ce je to po celem stanovanju, pa celo stanovanje
- ko zival skopas, hkrati razkuzis prostor
- ce imas zival loceno - torej v eni sobi, se na prehodu iz te sobe v drug del stanovanja razkuzujes in preoblacis

Po izkusnjah razlicnih ljudi, so se je nekateri znebili z veliko manj truda in manj pazljivosti (jst namrec spadam med tiste hude paranojike in niti ne poskusim biti manj previdna/natancna), nekaterim pa se zdravljenje kljub vsej previdnosti vleklo dlje kot tukaj omenjena doba.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #91 : petek, 18.07.2008 : 15:49:54 »

Kaj pa pesjak in prostor okrog? Trava, zunaj hise. A je mozno da tam kaj ostane?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #92 : petek, 18.07.2008 : 21:25:40 »

Ja, mozno je. Tako naceloma tudi npr. macke dobijo mikrosporijo zunaj. Okuzena zival je se nekaj tednov mikrosporicna, kar pomeni, da kljub zdravljenju se vedno lahko prenasa mikrospore naokoli. Zato je fullll pomembno razkuzevanje okolja - takrat ko skopas (na 3 dni), razkuzis okolje, kjer se zival nahaja; kaksna sporica na dlaki lahko pade na tla in ce se macka/pes po kopanju na tist vleze, nisi naredil nic.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #93 : ponedeljek, 21.07.2008 : 22:38:05 »

Eno vprašanjce, če slučajno katera ve (če ne bomo pa ob priliki sprobali na veterini). Je možno, da maček sveti, ker je bil v stiku s stekleno volno?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #94 : ponedeljek, 21.07.2008 : 23:02:21 »

Je, seveda.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #95 : ponedeljek, 21.07.2008 : 23:06:58 »

No vidiš! Pol je pa to to! Juhu! Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #96 : sobota, 26.07.2008 : 12:06:48 »

Imam vprašanje.
Pri kolegici se je kr zapletlo s tole mačko. Oziroma pri njeni sestrični. Kolegica in sestrična sta obe dobili mikrosporijo. Mačka je bila že 2/3 brez dlake in so se odločili, da jo dajo uspavat. Žal. Me pa zanima ali se je dalo tej mački še kaj pomagat, al je bilo prav, da so jo dali evtanazirat? Glede na to da se da zdravit... 

Pa še tole: Ali je možno da ima mačka istočasno mikrosporijo in garje? Namreč so sumili, da je imela še garje.

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #97 : ponedeljek, 28.07.2008 : 00:02:34 »

Imam vprašanje.
Pri kolegici se je kr zapletlo s tole mačko. Oziroma pri njeni sestrični. Kolegica in sestrična sta obe dobili mikrosporijo. Mačka je bila že 2/3 brez dlake in so se odločili, da jo dajo uspavat. Žal. Me pa zanima ali se je dalo tej mački še kaj pomagat, al je bilo prav, da so jo dali evtanazirat? Glede na to da se da zdravit... 

Pa še tole: Ali je možno da ima mačka istočasno mikrosporijo in garje? Namreč so sumili, da je imela še garje.



Če je prav? Če je žival bolana oz. nekaj "ne štima", lahko veterinar na željo lastnika/plačnika uspava. A je prav ali ne, je pa nekaj kar mora razčistiti "odločevalec". Mikrosporija so glivice, ozdravljive. Niso rak, zlom, virus, ampak glivice. In predvsem moraš bit res fenomenalen lastnik, da pustiš da mačka izgubi 2/3 dlake. Halo?!?! To, da je imela garje, me ob tem podatku sploh ne gane. In ja, seveda da ima lahko garje - garje so zajedalci, mikrosporija so glivice. Torej to, da ima zival dermatolosko bolezen ne izključi dejstva, da lahko dobi zajedalce, zboli itd.

Verjetno je mačka hodila ven? Če si bo sestrična osmislila novo mačko, naj razmisli o tem ali bo spuščala mačko ven. V okolju je očitno prisotna mikrosporija in zgodba se bo ponovila.

Lp.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #98 : ponedeljek, 28.07.2008 : 00:32:54 »

Naj pristavim še jaz svoj lonček. Pri nas doma smo lansko leto imeli vsi mikrosporijo zaradi male mucke, ki smo jo našli. Njo je prevzel moj prijatelj še ko nismo vedeli, da ima mikrosporijo (čeravno je bila pod woodovo lučko) in pri njemu se njegova mačka ne on nista okužila. Pri nas pa vsi plus mačka, ki smo jo našli na dan, ko smo to malo oddali. Z umivanjem nismo pretiravali, mazali smo se s kremami, jedli tablete in nismo povzročali nobene panike z razkuževanjem kljub temu, da smo imeli doma tudi 3 pse (potem se Kajo dodatno). Od psov ni nihče nič staknil. Lahko da smo imeli srečo, no ljudje smo vsi dobili fleke, sestra največ, ostali pa 2 -3 fleke. Ančki se je medtem začela luščiti koža in dlaka za kar smo mislili, da je mikrosporija izkazalo pa se je, da so garje, ki so po ampuli izginile precej hitro v parih dnevih (eno ampulo je dobila že pred tem,ko ji dlaka še ni odpadala pa sem po nesreči preslišala, da mora dobiti še eno v kratkem času in zato so se garje razširile iz ušeskov ampak so se po ponovnem nanosu tudi odpravile). To je popolnoma ozdravljivo in se strinjam, da moraš biti na pol "slep", da mačka izgubi 2/3 dlake in že pri 1/3 ne reagiraš oz.najmanjšem otočku.
Mi je pa pred dnevi neka ženska povedala, da ji je doktorica zatrdila, da če je človek prebolel mikrosporijo se le ta ne morem več ponoviti pri njemu. Ali to drži?
Pozdrav,
J
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #99 : ponedeljek, 28.07.2008 : 00:34:05 »

ps. Ančka je seveda mačka Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #100 : ponedeljek, 28.07.2008 : 13:50:16 »

če je človek prebolel mikrosporijo se le ta ne morem več ponoviti pri njemu. Ali to drži?

Kakor vem, ne drži.  Naj bi bilo pa tako, da moški "težje" dobijo zaradi drugačnega ph kože (ampak verjetno lahko vseeno sporice raznašajo  Smiley ). Ampak vsak zdarvnik je ponavadi druga zgodba, moja zdravnica mi je razlagala, da je bil nekaj let nazaj boom mikroporije in so na veliko predpisovali tablete. Dandanes se tablete baje redko predpiše (zadostovala naj bi le krema, npr. Lamisil). Na drugem koncu spet slišiš drugače...

Lp, Maja
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 28.07.2008 : 16:09:57 »

Sem jo imela že večkrat,tako,da pri meni to ne drži.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #102 : ponedeljek, 28.07.2008 : 19:52:12 »

Mene pa mikrosporija nič več ne zanima, tralala, hopsasa Cheesy (do naslednjič Huh)!
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #103 : četrtek, 14.08.2008 : 17:29:06 »

jaz sem imela mikrosporijo in je bilo grozno!!! umirala sem od strahu, da bi dobila kaj na lasisce, saj potem lasje ne zrastejo vec. Dobila pa sem kremo in tablete-antibiotike,ki se dobijo, da se okuzba ne prenese na notranje organe, ker je to lahko smrtno nevarno. Na prizadetih mestih je prav tako pomembno imeti povoj oziroma hanzaplast.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #104 : četrtek, 14.08.2008 : 17:44:38 »

...umirala sem od strahu, da bi dobila kaj na lasisce, saj potem lasje ne zrastejo vec.

Ni res! Angry

..., da se okuzba ne prenese na notranje organe, ker je to lahko smrtno nevarno...

Kar se zgodi samo v izrednih in redkih primerih!

In zaradi takih paničarskih polresnic oz. neresnic, se še vedno dogaja, da peljejo ljudje svoje sicer zdrave živali na evtanazijo! Samo zaradi gljivic!!! Ravno pred kratkim v živo doživela v vet. ambulanti Undecided Sram vas je lahko! Noro, res! Pogosto pa te gljivice na steni v kopalnici z veseljem spregledajo, ne!? Nerazumljivo  sram
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mikrosporija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines