mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.07.2024 : 01:13:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 60163 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #135 : četrtek, 06.10.2005 : 17:49:20 »

pri nas ne ... na žalost.
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #136 : četrtek, 06.10.2005 : 17:55:40 »

Kaj pa prijateljica/prijatelj iz tvojega kraja? Nekdo bo že imel avto... Prispevaš za bencin in te bodo prav veseli. Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #137 : četrtek, 06.10.2005 : 17:58:57 »

hm ... na to sem že tudi pomislila. ampak trenutno še nobeden nima ne izpita ne avta Smiley. sicer pa kdo bo avto čistil za mojim psom? ja vem, kaj si mislite ... ampak "navadne" ljudi to zelo moti. Undecided
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #138 : četrtek, 06.10.2005 : 18:07:50 »

Sammy .. kaj pa , npr ce gres z vlakom, ostalo pot pa s taxijem? Ce poves da imas psa, ti posljejo malce vecji avto v katermu se lahko prevazajo tudi zivalice. Do kam pa te npr. pripelje vlak? Do zelezniske postaje na glavni busni v LJ ?
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #139 : četrtek, 06.10.2005 : 18:14:11 »

kdo bo avto čistil za mojim psom? ja vem, kaj si mislite ... ampak "navadne" ljudi to zelo moti. Undecided
Grin
Saj ni tako hudo. Wink Kupiš tisto pasjo prevleko za čez zadnje sedeže in jo po potrebi montiraš.

Sploh pa ni vredno paničarit tako zgodaj – do takrat imaš še dve leti (če se ne motim). Nikoli ne veš, kaj vse se lahko v tem času zgodi…
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #140 : četrtek, 06.10.2005 : 19:14:30 »

to je pa čudno, da ne moreš peljati psa na avtobus, pri nas je možno, samo doplačilo je 300sit (lpp).
to je dobra ideja, da prijatelja/ico prosiš...do takrat bo verjetno kdo imel že izpit, mogoče pa že sama. saj ti bo uspelo, res, samo obupaj ne! Wink

ja, to, da "navadne" ljudi motijo dlake... je čisto res, imam izkušnje Cheesy
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #141 : četrtek, 06.10.2005 : 19:27:11 »

ummm v mojem kraju je ful prijazen voznik, ki me vedno pelje do ljubljane po polovični ceni in psa zastonj  Cheesy ! ummm nisem dobro razumel , peljati kam sammy ?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #142 : četrtek, 06.10.2005 : 19:44:48 »

Sib, peljati od doma do železniške postaje oz. peljati z avtom direktno do Lj.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #143 : četrtek, 06.10.2005 : 20:02:42 »

lol sam se ne boš valda vozila iz lendave do ljubljane ali pač  Huh ?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #144 : četrtek, 06.10.2005 : 21:11:22 »

Mislim, da ona to mislis za vracanje med vikendi ne pa za vsaki dan. Ka si se sploh pozanimala ce lahko gres z psom na avtobus?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #145 : sobota, 08.10.2005 : 09:01:12 »

Mislim, da ona to mislis za vracanje med vikendi ne pa za vsaki dan. Ka si se sploh pozanimala ce lahko gres z psom na avtobus?

ja, točno tak. sem se pozanimala na: http://www.apms.si/sl/
in sicer piše:

V. PREVOZ ŽIVALI

69. člen
Z vozili javnega avtobusnega prometa se praviloma ne sme prevažati žive živali, z izjemo lovskih in policijskih psov, psov gorske reševalne službe v spremstvu vodnika in psov vodnikov za slepe.
Pes mora biti na vrvici, mora imeti nagobčnik in znamko o veterinarskem cepljenju veljavno za tisto leto.
Nesnažni in mokri psi se ne smejo prevažati. V primeru prezasedenosti potnikov se psi ne smejo prevažati, razen v izjemnih primerih. Za prevoz psa se zaračuna veljavna potniška cena.


Ampak na tak način mi starši itak ne bi pustili, tako da ...

Sib, če bi vozila jaz, s svojim avtom, bi itak imela koga s sabo, samo drugo je, če so sopotniki s psom v tvojem avtu, ker je "dlakast" pač tvoj avto, kot če sta s psom sopotnika in umažeta avto koga drugega.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #146 : sobota, 08.10.2005 : 11:51:46 »

Mi ga imamo običajno v prtljažniku, pa so dlake kljub odeji še na zadnjih sedežih ... Roll Eyes Glede pridnosti, pa nimam kaj razpravljati - nikoli ne laja, je čist miren, je pa res, da ponavadi sedi, razen na zelo dolgih vožnjah se vleže.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #147 : sobota, 08.10.2005 : 12:00:22 »

rajši ga začni navajat na drugačno vožnjo, ker tako ne bo moglo bit, ko bo odrasel ... sicer pa to že spada v drugo temo.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #148 : sobota, 08.10.2005 : 13:14:41 »

Sammy, glede na to, da imas se nekaj casa do odhoda, bi se jaz na tvojem mestu lotila vsestranskega nacrtovanja. Strinjam se namrec s predhodnicami (zlasti z deteljico), da mora vsak otrok prej ko slej starsem dopovedati, da je sposoben misliti s svojo glavo, se odgovorno odlocati in da zmore samostojno izpeljati, kar si je nalozil. Tudi tebe to caka. Po mojih izkusnjah se jim to najbolje dopove z dejanji, ne pogovori. Ob priloznostih se jim dokazi kot samostojno, delavno in odgovorno dekle. Zavihaj rokave v soli, gospodinjstvu... Dokazi sebi in njim, da zmores poskrbeti zase in se za koga zraven. To "trganje popkovine" lahko starsi zelo custveno jemljejo, hkrati pa tega ne pokazejo. Tudi tebi recimo govorijo o nekih argumentih (dlaka, to, ono...)... cisto mozno pa je, da ti Sammyja nocejo dati zraven za v Ljubljano, ker vejo, da se bos le na ta nacin resnicno vsak vikend vrnila k njim. Roll Eyes

Sploh ne dvomim v to, da se ne bi dalo studirati in hkrati skrbeti za psa. Jaz sem se delala za povrh, pa mi je uspelo. Je pa res, da bos imela zaradi tega gotovo manj casa kot vrstniki. Ugotoviti moras, ce bi te to motilo. Gotovo se bos morala odreci marsikateremu zuru. Meni to ni bil tak problem, ker so mi itak najvecji zur psi. 

Lahko bi tudi na primer ze zdaj zacela varcevati za vozniski izpit in avto (npr.: sorodnikom reces, da bi bila namesto novoletnih in rojstnodnevnih daril bolj vesela prispevka v tvoj hranilnik, nekaj lahko zberes tudi s pocitniskim delom...). Meni je na ta nacin uspelo zbrati za izpit, prvi avto (katrco) pa mi je podaril dedi.



Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #149 : sobota, 08.10.2005 : 13:30:50 »

Aja, se to: Na sprehodih se res odlicno studira! Najbrz je vzrok svez zrak. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines