mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 18:56:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 544436 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1785 : petek, 24.07.2009 : 15:32:14 »

Ocitno ima tak kupec neke tezave, ce se obraca na taprave vzreditelje in jim jamra. Drugace jih ne bi kontaktiral. In njemu je treba odpret oci, da bo dal prijavo. Skupaj s to prijavo ali pa potem, ko bo resena, pa lahko clani kluba pritisnete na klub, da taksnega vzreditelja nekako onemogocijo. lp

V mojem primeru se ti lastniki nerodovniškega psa niso nič potožili. Tisti z rodovnikom se pa zavedajo težav in kaj narediti. Jaz samo upam, da se ne bodo umaknili. Že zaradi psa ne.
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1786 : sobota, 25.07.2009 : 06:11:13 »

Zivijo vsem skupaj,

se strinjam z vsemi tako z Backom kot Kalsang, Jano in Kajo. Zagotovo vem, da je res kar pravi Bacek, da je klicala na KZS in da so jo odpravili s pisno izjavo. To vem, ker sem klicala tudi jaz in so mi povedali, da vedo in potem so mi povedali isto  Smiley

Je pa res, da nas to ne sme ustaviti. In mene tudi ne bo... Samo da se vrnem z dopusta... Verjamem, da je lastnikom težko dati pisno izjavo, ker se bojijo groženj in vseh sitnosti. Če se postavim v njihovo kožo, bi se jaz verjetno počutila podobno. To niso ljudje, ki se spoznajo na kinologijo in pravila , sicer že v prvi vrsti psa ne bi kupili pri nekom takem - zato se njim te paritve brez rodovnika ne zdijo takoooo grozne kot nam. Hočejo samo pozdraviti psa in imeti mir. Verjamem, da če bomo delali na njih, da nam bo uspelo. Ne dvomim pa da ne bo na njih "delal" tudi tak vzreditelj...
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1787 : sobota, 25.07.2009 : 08:54:46 »

Pozdravček vsem!

Najprej poročilo-vsi imajo še 4 tačke in rep.  Grin

Glede ostalega: se strinjam z napisanim o zdravju in prijavah (Colepepper, Bacek, Jana, Kaja, Kalsang).
In kot je napisala Colepepper, če imajo vsi ti "vzreditelji" (pri nas in v tujini) tako zdrave pse, zakaj se potem tako otepajo pregledov?   Huh   Smiley 

Je pa res, da moramo korak naprej, samo od govorjenja in stokanja ne bo nič.

Če mi potem uspe, dam kakšno slikco.  Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1788 : ponedeljek, 27.07.2009 : 18:28:26 »

Je pa res, da nas to ne sme ustaviti. In mene tudi ne bo... Samo da se vrnem z dopusta... Verjamem, da je lastnikom težko dati pisno izjavo, ker se bojijo groženj in vseh sitnosti. Če se postavim v njihovo kožo, bi se jaz verjetno počutila podobno. To niso ljudje, ki se spoznajo na kinologijo in pravila , sicer že v prvi vrsti psa ne bi kupili pri nekom takem - zato se njim te paritve brez rodovnika ne zdijo takoooo grozne kot nam. Hočejo samo pozdraviti psa in imeti mir. Verjamem, da če bomo delali na njih, da nam bo uspelo. Ne dvomim pa da ne bo na njih "delal" tudi tak vzreditelj...

Jaz se popolnoma strinjam z Colepepper, mislim da je potrebno ljudi ozaveščati da kupijo pse z rodovnikom in da se pozanimajo za zdravstveno stanje staršev psa ki ga kupujejo. Je pa res, da eni tudi ne verjamejo da bo njihov pes bolan če nima rodovnika, dokler le ta ne zboli ali se pojavijo kakšne težave. Seveda pa so največ krivi tisti ki parijo pse brez vzrejnega dovoljenja ter potem kupce prepričujejo da je z njihovimi psi vse v redu.
Logiran
Nelli
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1789 : torek, 28.07.2009 : 06:50:21 »

Jaz pa imam informacijo (ki jo lahko preverite pri lastnici, ker pravite, da jo poznate), da je vzreditelj lastnici tega kavalirja , ko ga je poklicala, v zameno za psa,  ponudil kavalirja iz drugega legla ali vračilo celotne kupnine, ona pa JE HOTELA OBDRŽATI PSA IN VRAČILO CELOTNE KUPNINE. Kasneje ga je ponovno poklicala in zahtevala plačilo operacije , brez kakršnega koli dokazila, da je kavalir res bolan.  Spet je hotela smo denar!
Čudno ne?
Pred par meseci sem zasledila, da se na forumih pojavlja oseba (ki naj bi živela v istem kraju kot lastnica tega kavalirja) in se predstavlja z različnimi imeni , enkrat kot lastnica yorkija, drugič maltežana, tretjič čivave itd in prosi dobre ljudi, naj ji pomagajo zbrati denar za drago srčno operacijo za njenega hišnega ljubljenčka?Huh     
Gre za naključje – ne vem?
Je torej katera videla dokumentacijo o bolezni tega psa? Je vzreditelj kriv, tudi če je pes res bolan? Živo bitje je in sigurno lahko zboli, ne glede na rodovnik, se vam ne zdi?
Če ste se že odločile za  linč vzreditelja, pa se strinjam s tem, da  morate za to imeti kaj več, kot le govorice…..
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1790 : torek, 28.07.2009 : 08:20:56 »

Sicer psa ne poznam, lahko pa odgovorim na spodnjo vprašanje.
Je vzreditelj kriv, tudi če je pes res bolan? DA (90%)! Sicer O.K., nekateri vzreditelji opravijo preglede, se prepričajo in vlagajo nekaj v leglo in parijo in šele čez kako leto ugotovijo, da je pes bolan- tu jih ne moremo soditi... so pa ''vzreditelji'', ki jim je popolnoma vseeno, se ne sekirajo s kom parijo (niti ne vedo nekega ''cilja'' zakaj parijo s tistim samcom), ne opravijo dodatnih pregledov, čez vzrejnega pa je danes itak lahko priti, če nima pes res nekih grozno izključljivih težav. 

To je samo moje mnenje, nasplošno.  Smiley

LP, Špela
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1791 : torek, 28.07.2009 : 08:34:09 »

Ce govorimo o vzreditelju, ki ima vmes tudi nerodovniska legla, potem ne gre za linc. lp
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1792 : torek, 28.07.2009 : 08:49:06 »

Jaz pa imam informacijo (ki jo lahko preverite pri lastnici, ker pravite, da jo poznate), da je vzreditelj lastnici tega kavalirja , ko ga je poklicala, v zameno za psa,  ponudil kavalirja iz drugega legla ali vračilo celotne kupnine, ona pa JE HOTELA OBDRŽATI PSA IN VRAČILO CELOTNE KUPNINE. Kasneje ga je ponovno poklicala in zahtevala plačilo operacije , brez kakršnega koli dokazila, da je kavalir res bolan.  Spet je hotela smo denar!
Čudno ne?
Pred par meseci sem zasledila, da se na forumih pojavlja oseba (ki naj bi živela v istem kraju kot lastnica tega kavalirja) in se predstavlja z različnimi imeni , enkrat kot lastnica yorkija, drugič maltežana, tretjič čivave itd in prosi dobre ljudi, naj ji pomagajo zbrati denar za drago srčno operacijo za njenega hišnega ljubljenčka?Huh     
Gre za naključje – ne vem?
Je torej katera videla dokumentacijo o bolezni tega psa? Je vzreditelj kriv, tudi če je pes res bolan? Živo bitje je in sigurno lahko zboli, ne glede na rodovnik, se vam ne zdi?
Če ste se že odločile za  linč vzreditelja, pa se strinjam s tem, da  morate za to imeti kaj več, kot le govorice…..



Kako pa veš, da je debata o tem vzreditelju?
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1793 : torek, 28.07.2009 : 09:28:22 »


Kako pa veš, da je debata o tem vzreditelju?

Mogoče zato, ker je ona ta vzreditelj.  Huh  Undecided
Jaz sem slišala malce drugače - ne celo kupnino, pač pa del kupnine. Kar bi pravi vzreditelj moral ponuditi sam od sebe, če gre za bolnega psa. Sicer pa upam, da je bil pes prodan po pogodbi in menda tam notri piše kako ali kaj.

Glede na to, da pa govorimo tudi o nerodovniških leglih, je pa debata itak hitro zaključena, kajne Nelli?

Če je vzreditelj kriv, če je pes bolan?
Jaz bi se raje vprašala, kaj kot vzreditelj narediti, da psi ne bi bili bolni.
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1794 : torek, 28.07.2009 : 09:30:34 »

Zame je kriv vsak vzreditelj, ki ne naredi vsega, res vsega, da se prepriča, da pari res zdrave, pregledane pse. Sicer tudi to ni garancija, da bodo vsi mladiči zdravi. Ampak vsaj dvigne verjetnost, da bodo vsi mladiči OK. In takega vzreditelja potem ne more nihče linčati.

Sicer se pa strinjam z vprašanje Kalsang - kako pa veš, da gre za tega istega vzreditelja?  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1795 : torek, 28.07.2009 : 09:47:14 »

V kolikor gre za vmesno (ali kakrsnokoli) nerodovnisko leglo (lahko tudi samo eno), je vzrediteljska zadeva z nase (mojpes.netove) strani zakljucena, ne glede na to, za koga gre in v tem primeru je debata se kako relevantna, saj dobro ime odgovornih vzrediteljev svinjajo steperji iz njihovih lastnih vrst. Steparjev tukaj pac ne prenasamo, se manj imamo o njih karkoli lepega povedati, se manj lepega bi o njih morali povedati kupci. Vsekakor je taksno pocetje nedopustno, ne glede na to, kdo in kako pogosto ga izvaja.

Vzreditelj, ki se obnasa odgovorno, bo naredil VSE za povecanje moznosti zdravih mladicev. Prav tako bo naredil vse, da bodo njegovi psi in psi iz njegove vzreje prisli v najboljse roke. Naj gre za stare pse ali mladice. V primeru, da se pri katerem od psov pojavi bolezen, bo odgovoren vzreditelj tudi odgovorno ravnal. Preveril bo, ali gre za dedno ali kaksno drugo bolezen. Ker je izbral odlicne nove lastnike mladicem, ne more biti problemov z njimi pri dogovorih in upostevanju pogodb. Ce so, jih je potrebno resevati v dobro psov. Vse ostalo je izmikanje odgovornosti. Vsi, ki tako radi vlecejo mladice ven ob misli na denar, bi morali ob tem misliti tudi na odgovornosti, ki jih legla s seboj prinasajo. Pa zal to pogosto ni praksa.
Logiran

colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1796 : torek, 28.07.2009 : 10:05:09 »

Jana, podpišem se pod tvoj post! Bolje sama ne bi znala napisati.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1797 : torek, 28.07.2009 : 10:25:59 »

Se lahko le podpišem pod to, kar sta napisali Jana in Colepepper.  Smiley

Slikic pa še vedno nič... saaaaaj booooooom nooooo.  Grin Cheesy

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1798 : torek, 28.07.2009 : 10:33:04 »

Varja, nestrpno že pričakujem sliiiiiiiiikce!  Cheesy
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1799 : torek, 28.07.2009 : 10:46:12 »

Se lahko le podpišem pod to, kar sta napisali Jana in Colepepper.  Smiley

Slikic pa še vedno nič... saaaaaj booooooom nooooo.  Grin Cheesy

Dej pohit no  Grin  Grin  Cheesy Da vidim te vragce  Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines