mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 21:29:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 540932 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1680 : nedelja, 21.06.2009 : 01:33:27 »

Tudi jaz želim Boniju vse lepo, naj se hitro pozdravi. Upam da bo z njim vse ok  Undecided
Mi smo ravno danes rezervirali enega cooortkanega cavalierčka na Češkem. Naslednjo nedeljo ga gremo iskat. Komaj čakaam  Cheesy
Smo našli potem eno drugo psarno in ta vzrediteljica je res čudovita, nam je vse pojasnila in razložila..  Smiley
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1681 : nedelja, 21.06.2009 : 10:48:34 »

Lissa, super čestitkee! Kake barve pa bo?  Smiley

Pa še en filmček za popestritev:
http://www.youtube.com/watch?v=DSzSVeY95OU&feature=channel_page
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1682 : nedelja, 21.06.2009 : 12:14:43 »

Lissa, Boni se ne bo pozdravil, ker so srčne težave pri psih neodravljive. Lahko mu samo podaljšujemo življenje (ampak slej ko prej tudi zdravila ne bodo več pomagala in takrat se bo Boni začel matrat in zato sem tudi žalostna Cry ). Hvala pa vseeno za lepe želje.

Želim ti veliko veselja z tvojim kužkom, saj so to res taka čudovita bitja, ti pa svetujem da vzrediteljico vprašaš kakšno je zdravstveno stanje psičke in psa (ki bosta starša od tvojega kavalirčka).

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1683 : nedelja, 21.06.2009 : 12:21:59 »

Želim ti veliko veselja z tvojim kužkom, saj so to res taka čudovita bitja, ti pa svetujem da vzrediteljico vprašaš kakšno je zdravstveno stanje psičke in psa (ki bosta starša od tvojega kavalirčka).

Mislila sem predvsem na njuno srce (ali je bilo pri njiju slišati kak šum na srcu). Ker nekateri vzreditelji pred paritvijo preverijo ali ima kavalir že kakšne težave s srcem.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1684 : nedelja, 21.06.2009 : 18:40:26 »

Sem vse to vprašala in mi je vzrediteljica rekla, da starša nista imela nobenih težav. Svoje pse redno testira za srce in oči in tudi sicer jih vozi na redne preglede. Vzrediteljici se res vidi da ima zeeeelooo rada svoje pse, tako da mislim da smo prav izbrali. Ravnokar sem dobila od nje email na šestih straneh kjer mi pojasnjuje katero hrano jejo njeni psi, kakšne navade imajo, kako naj ravnamo s psičkom itd. Res super psarna! Bo barve ruby, ima pa belo črto po glavi in prsih (zaradi tega ne sme na razstave a je ravno zaradi te črte nekaj posebnega, cuker mali  Kiss). Najprej smo želeli blenheim kavalirčka, ampak potem smo se čisto zaljubili v tega  Cheesy

Res mi je žal za Bonija  Cry Upam da mu boste z zdravili podaljšali življenje za dolgoo časa in da bi skupaj preživeli še veliko lepih trenutkov. Res je čudovit kuža. Poljubčke Boniju  Kiss
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1685 : nedelja, 21.06.2009 : 20:26:25 »

Zdravo Lissa.

A so slučajno prve črke psarne ***? Torej od vsake besede prva črka.  Smiley  O psarnah sicer ne smemo govoriti, a to mislim, da lahko.   Grin
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1686 : nedelja, 21.06.2009 : 21:36:24 »

Če bo pa ''pds'' pa sploh supeer! In sem videla fotke od njega, mali je prekraseen! Je res nekaj posebnega, veliko veselja z njim!  Cheesy
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1687 : nedelja, 21.06.2009 : 21:39:07 »

Res krasen je Smiley
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1688 : nedelja, 21.06.2009 : 21:58:45 »

Hvala, hvala. Mi smo že čisto nestrpni, ta teden bo neskoooončno dolg. Moramo si čas krajšati z pasjimi nakupi  Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1689 : nedelja, 21.06.2009 : 22:02:23 »

A ime imate že izbrano?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1690 : nedelja, 21.06.2009 : 22:18:48 »

Hvala za lepe želje Lissa, tudi jaz upam da se Boniju ne bo kmalu poslabšalo.

Lissa, a mi lahko morda na zasebno sporočilo napišeš ime psarne (mislim da je to dovoljeno),
ker morda bom čez čas tudi jaz iskala novega kavalirčka? Ali pa vsaj začetnice ali kak namig pa bom pogledala na netu?

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1691 : nedelja, 21.06.2009 : 22:41:04 »

Cestitke Lissa in srecno!
Ne vem, sicer, zakaj toliko opletanja okrog forumov in imena psarne, ko pa ima vendar najbrz mladic rodovnisko ime. Razen, ce ... No, ker pises o vzrediteljih, ne bom nadaljevala z mislijo. Najbrz psu ni ime Piki, kot nesteto ostalim psom vseh barv, velikosti in dolzin dlake? Je res samo zato tako lusno pisarit, ker ne dovolim izkazovanja zacetnega navdusenja nepoznavalcev nad neko osebo, ki prodaja mladice? So rodovniska imena psov samo za razstave in frajerisanje ali jih nocete pisat, ker so ponavadi eksoticna in dolga? No, ja, navadite se, cetudi imate psa za na kavc.

Lynn, Lissa ti ne more poslati zasebnega sporocila, prav tako pa tukaj ne napisati imena psarne. Ce ve rodovnisko ime psa, si bos lahko za vse pomagala z njim. Tako tudi varja in vsi ostali. Saj ste vendar poznavalci pasme Smiley in sem prepricana, da vam bo takoj vsem vse jasno.
Logiran

Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #1692 : nedelja, 21.06.2009 : 22:50:50 »

Nisem vedela, da smem napisati celo rodovniško ime (torej tudi tisti del, ki vsebuje ime psarne). No če lahko... Ime mu je Xotic Xception Perle du Sahel  Smiley
Imena še ne vemo, se je spomnil morda kdo kakšne luštne izpeljanke iz tega imena?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1693 : nedelja, 21.06.2009 : 23:22:45 »

Citat
Ce ve rodovnisko ime psa, si bos lahko za vse pomagala z njim. Tako tudi varja in vsi ostali. Saj ste vendar poznavalci pasme

Meni kot poznavalcu pasme je dovolj PDS, če pa je dovoljeno rodovniško ime psa, pa toliko bolje, tako bo jasno vsem.  Smiley

Citat
So rodovniska imena psov samo za razstave in frajerisanje ali jih nocete pisat, ker so ponavadi eksoticna in dolga? No, ja, navadite se, cetudi imate psa za na kavc.

Glede na to, da ni dovoljeno omenjati vzrediteljev, ki niso člani mojpes.neta (pa še to z maksi paketom), morda nihče ni vedel, da sme napisati rodovniško ime? Ne vem, zakaj je treba pikati ljudi, ki pridejo na forum in ljudi, ki so že na forumu...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1694 : nedelja, 21.06.2009 : 23:33:52 »

varja, od samega zacetka je tako, vendar vam je vsem ocitno lazje pisariti o forumih in o tem, kaj jaz pustim in cesa ne (v glavnem samo to, cesa ne), kraticah in ne vem cem se vse, samo da pridete okrog ovinka. Ime psa je ime psa in nikoli ni bilo nikomur izbrisano pasje ime, razen v kolikor se je napletalo po dolgem in pocez tudi o psarni.
Ce ima pes rodovnisko ime, se ni receno, da ima tudi "priimek" in tudi ce ima oboje, se ni receno, da ga zna vsak "prebrati".
Torej, lahko bi bil Lissin pes Piki, pa ziv krst ne bi vedel, cigav je. Tako je Xotic Xception Perle du Sahel in se vedno 90% ljudem ni jasno, od kod je. Poznavalci pasme pa ne rabite tukaj gor napisane ne psarne in ne imena psa, da bi vedeli, kje so na voljo mladici. Upam, da je zdaj dovolj jasno in da ne bo spet kdo dlako v jajcu iskal. In v resnici ne vem, zakaj je tudi tistim, ki psov ne kupujete, vedno toliko do tega, da bi vedeli, v kateri psarni kdo psa kupuje. Me povsem resno zanima. Ali zato, da mu hitro pohvalite ali opljuvate vzreditelje? Ali zato, ker v resnici ne poznate scene toliko, kot zelite pokazati?
Logiran

Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines