mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 00:55:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 544507 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1530 : nedelja, 24.05.2009 : 21:48:59 »

Shilu, koliko pa je star Capi? Jaz bi ti svetovala da ga pelješ na kliniko Vič (veterinarska fakulteta) in da ga pregleda kardiologinja, da mu naredijo EKG; slikajo pljuče in srce pa bodo videli če je z njim vse v redu.

Meni je veterinar rekel da ima epilepsijo, ker se je dvakrat zgrudil na tla. Potem pa smo ugotovili, da sploh nima epilepsije, ampak vodo v pljučih (zaradi tega kašlja) in popuščanje srca. Ne čakajte z pregledom srca, dobro je tudi če naredijo ultrazvok srca, ker jaz sem mojega Bonija peljala zadnji hip, ker mi je tudi veterinar rekel, da mu ni nič hudega, potem pa se je izkazalo, da ima en kup problemov s srcem.

Kje pa ste kupili vašega kavalirčka? Naš je iz Slovaške.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1531 : nedelja, 24.05.2009 : 21:53:25 »

No, naš kavalir je tudi prej smrčal, odkar pa ima te težave s srcem, nič več ne smrči. Drugače pa dobiva 2 krat na dan Edemid in 1 krat na dan Tritace.
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1532 : ponedeljek, 25.05.2009 : 06:44:41 »

Capi je star 28mescev. Meni so svetovali veterinarsko fakulteto v Ljubljani (dr. Domanjko). Zdaj kmalu greva spet veterinarju zaradi cepljenja in se bomo vrjetno tudi kaj dogovorili.  Smiley

Mene pa zanima kdo vse pride v Hrušico?  Smiley
Logiran
rottikingdom
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #1533 : ponedeljek, 25.05.2009 : 12:58:51 »

Mi zagotovo pridemo v Hrusico, vendar je ne bomo razstavljali, ker ima nasa Delin se vedno vidne posledice
firbcanja okoli lima za misi  Roll Eyes
Upam da se bom uspela se malo oglasit okoli kavalirckov.

Sicer pa Lynn jaz sem ze nekajkrat peljala mladicke na doppler test pri starosti 8 tednov
predno sem jih oddala novim lastnikom, ker pravijo da se velikokrat lahko ze takrat opazi napaka
sicer ne morejo garantirati, to je nekako tako kot preventivno slikanje kolkov
ce je pri 6 mesecih vse OK se ne pomeni da bodo isti rezultati kasneje pri enemu letu.

Nasa na veliko sreco cisto nic ne smrci, ker moj moz je zelo obcutljiv na ropot ko on spi in,
ker nasa gospa spi med nama (ponavadi z glavo na povstru) sigurno nebi bila vec dobrodosla v spalnici
se tistim, ki so odzunaj smo dopovedala da ponoci ni nobenega nepotrebnega dretja ce pa se ze kaksen oglasi pa ga
na sreco lahko iz postelje naderemo in je takoj spet mir  Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1534 : ponedeljek, 25.05.2009 : 13:01:11 »

No, moj Boni je bil tudi pri dr. Domanjkovi. Ona je ful dobra tako, da jaz ti svetujem, da ga kar peljete k njej, da ga še ona pregleda.

Kje ste pa kupili vašega Capija, v Sloveniji?

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1535 : ponedeljek, 25.05.2009 : 13:03:26 »

Aja to pa nisem vedela, da se že pri mladičkih ve ali imajo napako.

Kakšen pa je ta doppler test?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1536 : ponedeljek, 25.05.2009 : 13:06:57 »

Rottikingdom, ali lahko vprašam kje ste kupili vašo kavalirko?

Jaz bi namreč rada tudi v kratkem kupila še enega kavalirja.
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1537 : ponedeljek, 25.05.2009 : 13:42:17 »

Jap, Capi je iz Slovenije.

Lynn, rottikingdom je zaenkrat edina vzrediteljica kavalirjev prijavljena na mojpes.net-u in mislim, da bo Delin tudi parila v prihodnje.  Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1538 : ponedeljek, 25.05.2009 : 14:54:27 »

Citat
Aja to pa nisem vedela, da se že pri mladičkih ve ali imajo napako.

Lahko se vidi, ni pa nujno. Mnogim kavalirjem se MVD ne pojavi pred drugim letom starosti ali še kasneje. Če pa je kakšna večja prirojena napaka, se pa seveda vidi že pri tako malih.
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1539 : ponedeljek, 25.05.2009 : 17:41:53 »

Živijo,

sem sicer stara obiskovalka foruma, ampak se še nisem oglašala. Imam tri kavalirske frajle, dve iz nemške vzreje stari leto in pol (tri) in leto (blenheim) in eno sterilizirano dveletno slovenko (ruby). Sem bila dolgoletna vzrediteljica mopsov, tudi sodnica, in zdaj nameravam začeti z vzrejo kavalirjev.

Vesela sem, da je vedno več zavedanja med ljudmi, kako pomembno je zdravje pri kavalirjih. Opažam pa, da je tudi veliko blefiranja... no tale, o pregledu src pri 8ih tednih bi rekla, da je že ena od lovskih... Strogi standardi resnejših tujih klubov svetujejo paritev čim kasneje, po možnosti po 2. letu, ravno zato ker se anomalija srca in tudi SM v večini primerov prej ne izrazi. Kar se mene tiče bom svojo trikolorko parila, ko bo dovolj stara in tudi UZ načrtujem šele v septembru, da zajamem čimdaljše obdobje... upam pa, da bomo tudi v klubu postavili malo resnejše standarde za vzrejo, vsaj kar se zdravja tiče...

Uživajte v družbi svojih kosmatincev!

Katja



Uživajte s svojimi
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1540 : ponedeljek, 25.05.2009 : 20:26:15 »

Zdravo.   Grin

Dobrodošla na forumu, sigurno so vsi ljubitelji kavalirjev veseli, tako kot jaz, da se je pridružil še en vzreditelj "naše" pasme.  Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1541 : ponedeljek, 25.05.2009 : 21:21:35 »

Colepepper, jaz tudi gledam malo vzreditelje iz Nemčije, ali lahko koga priporočite (predvsem iščem psa, kjer vzreditelji dobro skrbijo za zdravje)? Iščem pa drugače samčka blenheim, primernega za razstavljanje (na razstave sem hodila tudi z mojim Bonijem, parkrat pa tudi z našim samojedkom).

Kdaj pa sicer vi načrtujete lastno vzrejo?

Lep pozdrav, Sara
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1542 : ponedeljek, 25.05.2009 : 21:55:31 »

No pa še to me zanima ali imate ostali lastniki kavalirčkov tudi takšne izkušnje, da kavalirčki bolj malo jedo?
Ker moj Bonči je že od nekdaj izbirčen in malo razvajen ter ne je veliko, naš samojed pa je tako ješč, da poje prav vse kar mu damo.   Cheesy
Logiran
rottikingdom
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #1543 : ponedeljek, 25.05.2009 : 22:20:29 »

Živijo,

sem sicer stara obiskovalka foruma, ampak se še nisem oglašala. Imam tri kavalirske frajle, dve iz nemške vzreje stari leto in pol (tri) in leto (blenheim) in eno sterilizirano dveletno slovenko (ruby). Sem bila dolgoletna vzrediteljica mopsov, tudi sodnica, in zdaj nameravam začeti z vzrejo kavalirjev.

Vesela sem, da je vedno več zavedanja med ljudmi, kako pomembno je zdravje pri kavalirjih. Opažam pa, da je tudi veliko blefiranja... no tale, o pregledu src pri 8ih tednih bi rekla, da je že ena od lovskih... Strogi standardi resnejših tujih klubov svetujejo paritev čim kasneje, po možnosti po 2. letu, ravno zato ker se anomalija srca in tudi SM v večini primerov prej ne izrazi. Kar se mene tiče bom svojo trikolorko parila, ko bo dovolj stara in tudi UZ načrtujem šele v septembru, da zajamem čimdaljše obdobje... upam pa, da bomo tudi v klubu postavili malo resnejše standarde za vzrejo, vsaj kar se zdravja tiče...

Uživajte v družbi svojih kosmatincev!

Katja



Uživajte s svojimi

Mislim da je odgovor glede testiranja pri 8 tednih letel name, zato bom se enkrat malo bolj podrobno razlozila:
kot prvo testirali smo mladicke druge pasme in sicer zato, ker so sli v ZDA in tam je ena od pomembnejsih stvari za
njih tudi ta da imajo zdravo srce. Ker so kupili ze mladicka sem se pozanimala pri veterinarju, ki mi je zatrdil da
dolocene napake se lahko ze opazijo od 8 tedna dalje, ce pa nic ne vidijo pa se ne pomeni da bo tudi kasneje super
skratka preventivni pregled,  Za rottweilerje pri nas je za vzrejni pomembno slikanje kolkov
in mi to preventivno vedno naredimo pri 6 mesecih, ker takrat naj bi se ze videlo, se vedno pa ne pomeni, da bo pri starosti 15 mesecov,
ko lahko vpisemo v rodovnik rezultat enako dober.
Preventivni pregled je zato da ves ali je pri tisti starosti pes zdrav, ce je ze takrat kaksna hiba bo po vsej verjetnosti kasneje se vecja.
Jaz nisem nikoli omenila da je rezultat pri 8 tednih zadovoljiv za dokazovanje da je pes zdrav in primeren za vzrejo
pac nekateri predno vzamejo mladicka od vzreditelja hocejo vedeti da je le ta v dobrem zdravstvenem stanju.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1544 : ponedeljek, 25.05.2009 : 23:39:54 »

Lynn, na forumu ni dovoljeno nikomur (tudi vzrediteljem ne) komentirati drugih vzrediteljev, dajati njihovih kontaktnih podatkov ali objavljati tujih legel, zato javno takih podatkov tukaj ne bos dobila. Imas pa vse moznosti, da vprasas rottikingdom in colepepper po zasebni posti ali emailu (od colepepper bodo podatki na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7470.0.html v prihodnjih dneh) vse, kar te v zvezi z drugimi vzreditelji zanima. Nikamor te ne naganjam, da ne bo narobe razumljeno. Vsa vprasanja in odgovori v zvezi s pasmo so zagotovo nadvse zazeljeni tukaj, konkretni podatki, kje kupiti psa, ce se ne nanasajo na vzreditelje - clane mojpes.neta, pa po zasebnih kanalih.
Logiran

Strani: 1 ... 98 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 108 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines