mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 01:18:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 179532 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #150 : nedelja, 21.03.2004 : 23:03:27 »

Super slikica najbolj mi je všeč tisti na levi strani, ki ima take bele šape. Full zanimivo Grin
A v Italiji kupiranje uhljev še ni prepovedano?? Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #151 : ponedeljek, 22.03.2004 : 00:12:15 »

Kupirana ušesa  Huh Shocked kako pa to potem izgleda? Tako kot doga argentino? Ker mastifa z uhlji kot nemška doga si res ne predstavljam  Grin Roll Eyes Tongue

Lp jana
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #152 : ponedeljek, 22.03.2004 : 10:29:25 »

Bina,
tile trije mastini na sliki, ki jo je poslala Mefisto, imajo kupirana ušesa.
Po kupiranju od ušesa skoraj nič ne ostane, razen čisto majhne špičke.
Torej niso nekakšni "netopirčki" kot npr. nemške doge.  Grin

Kupiranje ušes pa so pri tej pasmi izvajali zaradi zmanjšanja možnosti poškodb glave pri borbah. Toliko o tem, čisto na kratko.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #153 : ponedeljek, 22.03.2004 : 10:51:59 »

Bina, poglej si na Missinem pejdu kako izgleda kupiran mastino. Od uses res ne ostane kaj dosti...
*****
lp, m.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #154 : ponedeljek, 22.03.2004 : 12:36:42 »

sem si ogledala slike kupiranih mastinov in moje mnenje je  Lips Sealed Angry Huh Huh Ni mi všeč. Lepši je mastino z ušesi. Na tisti sliki, ki jo je dala Mefisto, pa se ušesa bolj slabo vidijo  Wink Grin

Lp Jana
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #155 : ponedeljek, 22.03.2004 : 13:04:53 »

tud meni ne. od uses pravzaprav ne ostane kaj dosti...
men so itak na splosno lepsi nekupirani psi.. tud kar se repov tice. Rotko z repom je naravnost fantasticen.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #156 : ponedeljek, 22.03.2004 : 16:20:52 »

Tudi meni so bolj všeč z uhlji (nekupiranimi). Roll Eyes

maja01- imaš kakšno slikico rotka z repom, ker ga še nisem videla.

Meni osebno so bolj všeč nekupirani kuži.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #157 : ponedeljek, 22.03.2004 : 16:36:22 »

tudi jaz ga v zivo se nisem, je pa tukajle nekje na forumu vsaj ena visela, samo ne vem natancno v kateri temi. Bom doma poiskala, pa dam link - zdajle imam ravno guzvo...

evo, obljubljena slikca
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #158 : ponedeljek, 22.03.2004 : 19:59:28 »

oj!
Jaz sem videla mastinota z kupiranimi in nekupiranimi uhlji. In že takoj na zečtku ti je jasno zakaj jim uhlje kupirajo. Zato da so videti bolj grozni, enako kot pri dogah, in podobnih.
Rottiji so pa z repi full cute! Sem imela celo priložnost enega videti na razstavi Wink
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #159 : ponedeljek, 22.03.2004 : 21:35:47 »

LP vsem!
Nekje sem prebrala, da so mastinom kupirali v starih cajtih ušesa zato, da jih nasprotnik v borbi ni mogel uničiti. Zaradi velikosti so bila prikladna za zgrabit, ob poškodbi pa šprica kri v potokih. Posledično jim zalije oči in tisti moment niso sposobni videti, kar nasprotniu zadostuje za usodni manever. Veliko kasneje( beri moderni časi) so jim ušesa kupirali zaradi mode.Kot je rekla ninci, da so videti bolj grozni. Je pa ušesa možno kupirati na dva načina. Prvi je okrogli, da izgleda kot medvedek, drugi je špičasti a poležan h glavi. Osebno sem proti kupiranju, bi se pa z lahkoto odločila, da se odstrani višek repa, ki zna biti velikokrat zelo nadležen. Tako za stvari v stanovanju(hladilnik,pralnistroj), kot za lastnika in bližnje ljudi( modrice po nogah)
Sem poslikala tistega mladička s kupiranimi ušesi in vam go bomo obesili sem gor, da boste videli, kakšna muka je to za mladičke(vseh pasem). Takoj, ko razvijem slike.Imam še fotoaparat iz kamene dobe, na film.
LP,Miša
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #160 : torek, 06.04.2004 : 19:26:50 »

MISSA je poslala slikice z italijanske specialke neapeljcev, 20.3.2004









Logiran

MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #161 : torek, 06.04.2004 : 22:31:02 »

LP!
Janja,hvala za objavo slik. Sem upala, da bo Mefisto kaj objavila(no, mogoče bo še, pa ni našla pravega časa?).
Na drugi sliki je viden mladiček, o katerem smo se pogovarjali glede kupiranja ušes. Slika ne prikazuje dejanskega stanja(nimam digitalca), kako je njegovo uho vso krastavo in gnojno, ter povezano s šivi. Mogoče pa vam njegov žalostni pogled pove kaj več.
Na četrti sliki je mastino, ki je ves razstavni dan preživel v svoji kletki. Lastnika ni bilo na spregled celih 6 ur. Mogoče še več, tega  ne vem. Bi mu povedala par krepkih, če bi ga srečala!
Vse ostale slikice so pa tako, za sline cedit. Naj se vidi kakšni so Italiyanski mastinki.  Na mojo veliko žalost  vsi kupirani. Upam, da se bo to kmalu spremenilo.
Lp,Miša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #162 : torek, 06.04.2004 : 22:41:31 »

meni je pa tisti na tretji sliki vsec. Kot en velik mehek tepih....  Grin
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #163 : torek, 06.04.2004 : 23:22:18 »

Missa:si predstavljam kaj si hotela povedat za tistega malega
Mastinčka ki je imel kupirana ušesa.
Ja na sliki se ne vidi kako to zgleda. :oSem pa že sama vidla kako
zgledajo pri Mastinu na sveže kupirana ušesa(tisti šivi,hraste,gnoj...)
BLJAKSS Sad >:(Na žalost se pa v Italiji ne bo to tako kmalu končalo,
ker uradno še nimajo prepovedi kupiranja. Shocked Roll Eyes
Delajo na tem "kao". ???Vedno več se pa sami vzreditelji odločajo
o naravnem izgledu psa,ker če ne ne morejo razstavljat v tujini.
No,verjetno sta se pa z Mefistko zelo lepo zabavali na specijalki? Wink
P.S.:pocartkaj tvojo komarčico! Kiss
                   
                                  Lep pozdrav vsem,Sian. Kiss
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #164 : sreda, 07.04.2004 : 20:57:08 »

LP vsem!
Maja01,tudi meni je bil všeč tisti smrček na tretji sliki, a si na žalost nisem upala bliže, da bi bila fotka lepša.
Sian,iz tvojih ust v božja ušesa, kar se makaronarjev tiče. Namreč tisto kar sem doživela na razstavi(bila sem prvič na mastino specialki) me je precej šokiralo.Od nečipiranih psov,netetoviranih,do pretepov med lastniki itd. Res so klasa zase ti Italiyani. Sva pa z Natašo uživali ne samo v ogledovanju in slikanju mastinkov (on je z digitalcem naredila tako lepe posnetke), ampak tudi v čohanju in žuljenju ter lepotcev. Ker sem oddajala poseben vonj  od moje komarčice so se samci(mastino, da ne bo pomote) kar lepili name. Eden je celo privlekel k meni lastnika kar med razstavnim tekom in dokler me ni prevohal, ni šel dalje. Tudi sodnik je počakal tisto minutko z ocenjevanjem. Največji užitek pa je bil sprehod med prodajnimi štanti in na mojo željo sva jih obhodile dvakrat. Ker jaz kura moram zmeraj laufati še drugi krog.
Sem pa danes šla v trgovino in kupila tisti sprej, saj veste, ki odganja samce od goneče psice. Za začetek ga moram uporabljati na mojih nogah, kajti nekaterim samcem(pasjim) se zdijo moje hlačnice precej vznemirljive. Moja Žabi ima tako poseben in extravaganten vonj, da pasji samci vseh pasem preprosto ponorijo. Pa smo šele tik pred prvo gonitvijo. Joj,kaj šele bo! Še dobro, da je sprej poceni!Upam, da bo na meni deloval.
LP,MIša
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines