mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 21.07.2024 : 12:29:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno  (Prebrano 294478 krat)
0 članov in 28 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #390 : nedelja, 27.12.2009 : 17:38:40 »

Vabljeni k ogledu voščila na naši spletni strani - KLIK

Iskrena hvala vsem za podporo in pomoc! Brez vas enostavno ne gre Wink

Lp, Maja
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #391 : nedelja, 27.12.2009 : 18:02:20 »

Nikogaršnji psi

Svet, ki ga mi ne poznamo in ne razumemo. Živali so vsepovsod. So skupna last, vendar nikogaršnji. Nekatere so ljubljenčki, večina pa jih je prepuščenih samim sebi.


foto Maša Goriup

Naše društvo se je odločilo pomagati punci, ki se je v neznano situacijo podala z veliko poguma in malo izkušnjami. Z željo pomagati vsaj najbolj nebogljenim, smo aktivirali naše prostovoljce, z njihovo pomočjo zbrali nekaj hrane in odej ter omogočili zdravljenje najmlajšim in najmanjšim.

Vendar je to šele začetek težke poti. Najtežji del je izobraževanje ljudi, ki s psi in mucami živijo. Naš cilj namreč je, da poleg sterilizacije in kastracije ter primerne oskrbe živali, ki jim jo nudimo mi, tudi ljudje v njihovi okolici ali njihovi lastniki razumejo, kaj živali potrebujejo.

Do cilja pa je pot še dolga, zato ta trenutek najbolj potrebujemo:
- začasne namestitve za tiste živali, ki ne morejo ostati zunaj
- pasjo in mačjo hrano, odeje in ostale potrebščine
- donacije za sterilizacije/kastracije ter zdravljenje bolnih psov in mačk


Če želite pomagati, nam pišite na info@dzzz.si, prispevke pa lahko nakažete na naš TRR: SI56 0510 0801 0655 733 (Abanka Vipa), Društvo za zaščito živali Ljubljana, Rusjanov trg 5, 1000 Ljubljana, s pripisom "za NIKOGARŠNJE PSE".

Do sedaj je svojo pomoč ponudilo tudi društvo Lajka (1 sterilizacija/kastracija, ampule proti bolham in klopom, odeje) in Mačja hiša (5 sterilizacij/kastracij za muce), za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Do danes je bilo iz lokacije odpeljanih 6 majhnih in bolnih mladičev, ki so bili pri veterinarju pregledani in nato predani v začasno skrbništvo. Dva od mladičev sta v zelo slabem stanju, ena samička je ostala hospitalizirana. Eden od psičkov ima v črevesju tujek, za katerega upamo, da bo zapustil črevo po naravni poti, drugače bo potrebna operacija. Ostali so polni parazitov in bolh. Ko bodo zdravi, bodo male kepice preko našega društva iskale primeren dom.

Naslednja je na vrsti njihova mama, ki je ob odlovu mladičev nismo uspeli ujeti. Ko bo ujeta, gre takoj na sterilizacijo. Zatem pa sledijo še ostali, ki jih ni malo...

Zato vam bomo hvaležni za kakršenkoli prispevek ali pomoč!

Avtorica: Petra Mohar
Vir: Društvo za zaščito živali Ljubljana, Nikogaršnji psi (25.12.2009)
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #392 : ponedeljek, 28.12.2009 : 10:43:19 »

KLIK


Klikate? 1525 klikov je že zbranih. Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #393 : sreda, 30.12.2009 : 11:31:17 »

Se mi zdi, da malo manj klikate zadnje dni? Undecided

Vsak klik pomaga. Wink

Trenutno je 1574 klikov.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #394 : sreda, 30.12.2009 : 16:56:48 »

Jaz klikam vsak dan - zdajle je 1585.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #395 : sreda, 30.12.2009 : 18:05:35 »

Tudi jaz klikam, mal v službi mal doma Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #396 : sobota, 02.01.2010 : 22:33:34 »

Da vas malo spomnim: če danes še niste kliknili, lahko to naredite takoj zdajle! Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #397 : nedelja, 03.01.2010 : 14:34:40 »

Jaz klikam vsak dan Smiley


Zdajle sem kliknila 1665 klik.

Dajmo še je čas, da zberemo še veliko klikov!! Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #398 : sreda, 06.01.2010 : 10:14:08 »

1827! Ful ste pridne  veselje
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #399 : sreda, 06.01.2010 : 17:52:52 »

Jaz pa sem pravkar kliknila 1845 klik, doma bom pa še enega!


Še dober mesec časa imamo Wink
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #400 : sreda, 06.01.2010 : 17:55:29 »

Tale tema je super, ker me vsak dan zaradi klika "pokaži nove odgovore na tvoja sporočila"  opomni, da moram nujno kliknit  Cheesy Super ste.
Mogoče ne bi bilo slabo, če bi bil ta opomnik na kakem bolj vidnem mestu  Roll Eyes
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #401 : sreda, 06.01.2010 : 22:32:53 »

 Azn
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #402 : sreda, 06.01.2010 : 22:37:10 »

Nikogaršnji psi

Svet, ki ga mi ne poznamo in ne razumemo. Živali so vsepovsod. So skupna last, vendar nikogaršnji. Nekatere so ljubljenčki, večina pa jih je prepuščenih samim sebi.


foto Maša Goriup

Naše društvo se je odločilo pomagati punci, ki se je v neznano situacijo podala z veliko poguma in malo izkušnjami. Z željo pomagati vsaj najbolj nebogljenim, smo aktivirali naše prostovoljce, z njihovo pomočjo zbrali nekaj hrane in odej ter omogočili zdravljenje najmlajšim in najmanjšim.

Vendar je to šele začetek težke poti. Najtežji del je izobraževanje ljudi, ki s psi in mucami živijo. Naš cilj namreč je, da poleg sterilizacije in kastracije ter primerne oskrbe živali, ki jim jo nudimo mi, tudi ljudje v njihovi okolici ali njihovi lastniki razumejo, kaj živali potrebujejo.

Do cilja pa je pot še dolga, zato ta trenutek najbolj potrebujemo:
- začasne namestitve za tiste živali, ki ne morejo ostati zunaj
- pasjo in mačjo hrano, odeje in ostale potrebščine
- donacije za sterilizacije/kastracije ter zdravljenje bolnih psov in mačk


Če želite pomagati, nam pišite na info@dzzz.si, prispevke pa lahko nakažete na naš TRR: SI56 0510 0801 0655 733 (Abanka Vipa), Društvo za zaščito živali Ljubljana, Rusjanov trg 5, 1000 Ljubljana, s pripisom "za NIKOGARŠNJE PSE".

Do sedaj je svojo pomoč ponudilo tudi društvo Lajka (1 sterilizacija/kastracija, ampule proti bolham in klopom, odeje) in Mačja hiša (5 sterilizacij/kastracij za muce), za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Do danes je bilo iz lokacije odpeljanih 6 majhnih in bolnih mladičev, ki so bili pri veterinarju pregledani in nato predani v začasno skrbništvo. Dva od mladičev sta v zelo slabem stanju, ena samička je ostala hospitalizirana. Eden od psičkov ima v črevesju tujek, za katerega upamo, da bo zapustil črevo po naravni poti, drugače bo potrebna operacija. Ostali so polni parazitov in bolh. Ko bodo zdravi, bodo male kepice preko našega društva iskale primeren dom.

Naslednja je na vrsti njihova mama, ki je ob odlovu mladičev nismo uspeli ujeti. Ko bo ujeta, gre takoj na sterilizacijo. Zatem pa sledijo še ostali, ki jih ni malo...

Zato vam bomo hvaležni za kakršenkoli prispevek ali pomoč!

Avtorica: Petra Mohar
Vir: Društvo za zaščito živali Ljubljana, Nikogaršnji psi (25.12.2009)


Pogrešam informacijo, kako je z lastniki psov, ki odidejo v začasno/nov dom. Kakor koli obračate/obračamo, psi so lastniški, pa če je še tako zanič poskrbljeno zanje oz. če se njihovi lastniki še tako neumne delajo. Ali se, preden psi gredo, kaj postori tudi na tem, da si lastniki ne bodo pripeljali novih psov?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #403 : sreda, 06.01.2010 : 22:44:43 »

Verjemi da, če bi se pse samo vozilo od tam, DZZŽ LJ ne bi sodelovalo. Predvsem pa ne jst. Verjetno ti je pa (si glede na vprašanje verjetno spremljala ponmurčke) jasno, da tole ni stvar 14ih dni, pač pa leta ali dveh, ne? Torej, da se situacija spremeni na bolje in potem še leta preverjanja. Doživljenjsko torej. Odpeljani so bili tisti, ki zime (trenutnih razmer) ne bi preživeli. Da pa začneš ljudi izobraževat in jim spreminjat pogled na svet, jih moraš spoznat (= da te sprejmejo). In to traja. Jasno je verjetno tudi, da brez njihovega sodelovanja tudi teh ne bi odpeljali.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #404 : četrtek, 07.01.2010 : 00:18:52 »

Pa tudi v postu, ki si ga citirala, je informacija, po kateri sprašuješ:

Vendar je to šele začetek težke poti. Najtežji del je izobraževanje ljudi, ki s psi in mucami živijo. Naš cilj namreč je, da poleg sterilizacije in kastracije ter primerne oskrbe živali, ki jim jo nudimo mi, tudi ljudje v njihovi okolici ali njihovi lastniki razumejo, kaj živali potrebujejo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines