mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 23.08.2024 : 00:15:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno  (Prebrano 297461 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #375 : ponedeljek, 14.12.2009 : 20:40:15 »

ka ty a,

eno neumestno vprasanje - si nas clan oz. aktivni prostovoljec? Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #376 : ponedeljek, 14.12.2009 : 21:41:46 »

Hm nikjer nisem včlanjena rada pa pomagam kolikor lahko. Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #377 : ponedeljek, 14.12.2009 : 22:14:25 »

Te bom imela v mislih  Evil Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #378 : sreda, 16.12.2009 : 10:21:24 »

Hehehe, ka ty a, zdej pa si...  Grin ...si zapečatila usodo  Grin
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #379 : sreda, 16.12.2009 : 20:21:09 »

Prazniki so ze skoraj pred vrati, vsi pospeseno iscejo bozicno-novoletna darila. Naj vas pri "nakupovanju" ne zanese v napacno smer...poklanjanje zivali za darilo ni odgovorno dejanje, kljub temu, da imate morda dober namen.

Za zival se mora odlocati vsak sam, saj gre pri posvajanju oz. nakupu zivali za precej odgovorno dejanje. Zival posvajamo/kupujemo za 15 let ali vec, v tem casu pa se lahko marsikaj pripeti...veterinarske storitve niso ravno poceni, tudi kvalitena prehrana ne, imeti je potrebno nekaj casa, se vcasih nekaterim stvarem odpovedati.
Tisti, ki bi mu zival podarili, ne more o tem premisliti. Tako zal se vedno veliko zivali pristane na cestah, zavetiscih ali kje drugje...brez zivljenja, ki so ga poznale, odvecne in pozabljene.

Zakaj ZIVALI NISO DARILO in kako lahko s podarjanjem zivali naredite vec skode kot dobrega dela, si lahko preberete tukaj.

Lp, Maja
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #380 : četrtek, 17.12.2009 : 11:55:45 »

KLIK

Klikajte Wink

Imamo že 1265 klikov.

Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #381 : četrtek, 17.12.2009 : 12:44:19 »

1272. Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #382 : petek, 18.12.2009 : 15:39:00 »

1317 glasov imamo že zbranih!
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #383 : petek, 18.12.2009 : 19:04:44 »

BOŽIČNA STOJNICA DZZŽ Ljubljana  veselje

Ne pozabite nas obiskati jutri na bozicni stojnici - Darila za vas, ki omogočijo živalim praznični čas - BOŽIČ ZA ŽIVALI

Kdaj:
sobota, 19.12.2009, od 8. do 21. ure

Dogodek:
Darila za vas, ki omogočijo živalim praznični čas - BOŽIČ ZA ŽIVALI (drustvena stojnica)

Kje:
v centru TUŠ Supermarket Ljubljana-Bratislavska (BTC), na Bratislavski cesti 9, v Ljubljani.

Pridite nas pogledati, da ne boste le klikali Wink


Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #384 : petek, 18.12.2009 : 19:15:50 »

...na stojnici bodo seveda na voljo tudi novi artikli drustvene trgovine Nakupi iz srca 

[attachment deleted by admin]
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #385 : petek, 18.12.2009 : 19:19:02 »

se nove majcke - zenske in otroske v dveh barvah Smiley

[attachment deleted by admin]
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #386 : petek, 18.12.2009 : 19:24:49 »

...na stojnici bodo seveda na voljo tudi novi artikli drustvene trgovine Nakupi iz srca 

seveda pa jih najdete tako v spletni trgovini kot tudi v nakupovalnem koticku BTC Ljubljana (trgovina O'Neill).

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #387 : nedelja, 20.12.2009 : 19:03:26 »

Upam, da je bilo včeraj veliko ljudi na stojnici. Smiley
Sama se hotela priti pa mi je žal vreme ponagajalo.  Sad


Klikati pa nisem pozabila.

KLIK




Imamo že 1367 Cheesy
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #388 : četrtek, 24.12.2009 : 14:35:26 »

PETARDE IN ŽIVALI

Božično novoletni prazniki so tako rekoč pred vrati. Vsako leto se jih iz srca veselim, kajti rada obdarujem svoje najbližje, v veselje mi je okrasiti božično drevo, zelo rada grem v center Ljubljane in uživam ob pogledu na okrašeno mesto. Na žalost pa me vedno in povsod kot senca spremlja misel na pirotehnična sredstva oziroma petarde in rakete. Ob vsakem poku trznem in grozno me je strah poškodb.

Po zakonu je njihova uporaba dovoljena le med obdobjem 26.12. in 2.1., globa za nepravilno uporabo pirotehničnih sredstev pa znaša od 400 do 1.200 evrov.

Poleg tega, da so zelo nevarne, kajti povzročijo lahko resne poškodbe tako uporabniku, kot ljudem okoli njega, mi še nekaj leži na duši. Sprašujem se, kako se morajo počutiti šele živali, če že name uporaba petard tako vpliva. Jaz se zavedam, da ljudje na tak način praznujemo novo leto, ampak živali tega ne vedo.

Sama imam dva notranja mačka, ki sta na toplem in na varnem, torej v zavetju hiše, kjer poki niso tako intenzivni, kot če bi bila zunaj, pa ju vidim, kako zelo prestrašena in zmedena sta. Kako grozno se počutijo prostoživeče mačke, psi na verigah ali v pesjaku ter divje živali? Nihče od nas si verjetno ne more prestavljat njihovega smrtnega strahu, zmedo, stisko.

Vsem lastnikom živali, ki imajo težave zaradi pokov petard, svetujemo da:

* obdobje med 26.12. in 2.1. preživijo doma oziroma svojim ljubljenčkom najdejo ustrezno varstvo,
* žival naj bo notri v varnem oziroma izoliranem prostoru, po možnosti naj bo ta prostor brez oken,
* če žival ob poku pokaže vidne znake strahu, na njeno vedenje ne smemo panično odzvati. Tako ji pokažemo, da se zunaj ne dogaja nič posebnega. Veliko živali posnema vedenje svojih skrbnikov. Če žival začnemo miriti, jo božati in ji posvečati posebno pozornost, ji potrdimo, da reagira prav.
* lahko uporabite sintetične feromone za pomiritev (pasji: D.A.P., mačji: Feliway ipd.)
* uporabe različnih pomirjeval ne priporočamo, ker žival po njihovem zaužitju postane otopela, kar pa ne pomeni, da strah ni več prisoten
* če nič od naštetega ne pomaga, reakcija pa je tako huda, da je žival v šoku, je potrebno poiskati veterinarsko pomoč.


Vsako leto se v tem obdobju znatno poveča število izgubljenih živali v zavetiščih po Sloveniji, kar je lahko tudi posledica nepripravljenosti skrbnikov na panično reakcijo njihovih ljubljenčkov ob pokanju.

Če se je izgubila vaša žival, svetujemo da:
* čim prej obvestite lokalno zavetišče in lokalne veterine,
* v vaši okolici polepite plakate,
* obvestite medije.


Vse uporabnike pirotehničnih sredstev oziroma petard pa prosimo, da pomislite nase in na možne poškodbe, pomislite na ljudi okoli sebe, ki jih lahko poškodujete in pomislite tudi na živali, ki v tem obdobju zaradi pokov doživljajo hudo stisko. Ali so petarde res način za izražanje novoletnega vzdušja? Zame ne, hvala.


Avtorici: Nataša Lokar in Diana Vlahinič
Vir: Društvo za zaščito živali Ljubljana, Petarde in živali

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #389 : nedelja, 27.12.2009 : 17:26:13 »

BOŽIČNA STOJNICA DZZŽ Ljubljana  veselje

Ne pozabite nas obiskati jutri na bozicni stojnici - Darila za vas, ki omogočijo živalim praznični čas - BOŽIČ ZA ŽIVALI

Kdaj:

Celotni izkupiček od prodaje je znašal 390,70 €, nabralo pa se je tudi kar za 146,30 € prostovoljnih prispevkov!
sobota, 19.12.2009, od 8. do 21. ure

Dogodek:
Darila za vas, ki omogočijo živalim praznični čas - BOŽIČ ZA ŽIVALI (drustvena stojnica)

Kje:
v centru TUŠ Supermarket Ljubljana-Bratislavska (BTC), na Bratislavski cesti 9, v Ljubljani.

Pridite nas pogledati, da ne boste le klikali Wink




Celotni izkupiček od prodaje je znašal 390,70 €, nabralo pa se je tudi kar za 146,30 € prostovoljnih prispevkov!

Iskrena hvala vsem, ki ste nas obiskali!

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines