mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 23:17:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno  (Prebrano 292677 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #870 : torek, 03.05.2011 : 12:46:02 »

Sploh v bistvu ne razumem, zakaj ljudje tako zlahka sprejmejo, da je npr. medved celo življenje zaprt na nekaj deset kvadratnih metrov, ko pa pride do debate o "mačji svobodi", je pa cela katastrofa, saj se morajo mačke ja svobodno gibat. Res ne razumem.
Tale je pa res na mestu. Bravo, pridna.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #871 : torek, 03.05.2011 : 15:16:27 »

Tiste, ki niso medijske zvezde lepo v tihem pospravijo. Nekaj so sicer govorili o zavetišču za medvede na Kočevskem, je pa vprašanje, kakšen smisel bi imelo zadržavati medvede (z leti bi se jih kar nabralo) ujete v zavetišču, če še za one divje, s katerimi ni nič narobe ni prostora.
Tega konkretnega medveda si nihče pipnt ne upa, ker bi ga folk linčal. Če bi ga spravili k hrvatom, bi bilo vsaj malce bolj vzgojno, kot če bi si sedanji oskrbnik lahko mirno omislil dodatno atrakcijo za svojo kmetijo.
Ljudje si iz narave prisvajajo vse sorte, a vendarle bistveno manj, kot v preteklosti (ko si je vsak ošitr mirno omislil svojega medveda ali dva na deset kvadratih, volčje mladiče si pa lahko kupil na tržnicah malo bolj južno za drobiž, srne so pa itak krasile vsak malo bolj fin malomeščanski vrt). Res ne bi bilo dobro, da se začne jovo na novo.
Meni se sicer ne zdi, da bi bilo ravno čisto vsako vzdrževanje v divjini rojenih živali v  kletkah mučenje, v primeru velikih zveri pa to vsekakor je.
In tudi se mi zdi, da ta histerija okrog medveda sodi nekako v isto vrečo, kamor sodijo protilovski in osvoboditeljski skrajneži (a ni zanimivo, eni bi vse prepustili naravni selekciji, ko tega konkretnega medveda, ki je pri gospe selekciji pogorel bi bilo pa treba rešiti za vsako ceno...)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #872 : torek, 03.05.2011 : 17:11:56 »

Reševanje divje živali (poškodovana, bolna, kakorkoli nesposobna tisti trenutek bivanja v naravi) je smiselna samo, če sledi vrnitev v naravo. "Reševati" divje živali zato, da so potem lahko celo življenje v kletki, nima smisla oz. je po mojem mnenju krutost.

Sploh v bistvu ne razumem, zakaj ljudje tako zlahka sprejmejo, da je npr. medved celo življenje zaprt na nekaj deset kvadratnih metrov, ko pa pride do debate o "mačji svobodi", je pa cela katastrofa, saj se morajo mačke ja svobodno gibat. Res ne razumem.
Upam, da bo čimveč to ljudi prebralo in se celo potrudilo razumeti.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #873 : sreda, 04.05.2011 : 00:22:48 »

... ki je pri gospe selekciji pogorel...

 Grin
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #874 : sreda, 04.05.2011 : 23:35:04 »

3, 2, 1, zdaj! Zbiranje papirja se je pričelo!

Pa smo dočakali že 7. akcijo zbiranja papirja "Pomagajmo naravi in osrečimo živali"! Kot vedno jo pričenjamo mesec dni prej, v soboto, 4. junija, pa bomo akcijo zaključili v okviru Svetovnega dneva okolja!

Kakšen je namen akcije?
Junija bomo (v skladu z veljavno odkupno ceno odpadnega papirja) poskušali zbrati vsaj tono in pol (1500 kg) papirja, ki bo po finančni vrednosti omogočilo sterilizacijo/kastracijo ene mačke!



Kako lahko pomagate?
Zbirajte odpadni papir doma, v službi ali drugje. Zbrani papir pripeljite na zaključni dan akcije – v soboto, 4. 6. 2011, in sicer pri Centru Interspar VIČ, kjer bo med 8.00 in 13.30 na voljo zabojnik za odpadni papir. Zbran odpadni papir bo, skladno z odgovornim odnosom do okolja, recikliran, pri čemer nam bo ponovno priskočilo na pomoč podjetje Gorenje Surovina d.o.o., kjer bodo na lastne stroške organizirali postavitev zabojnika in prevoz zbranega papirja.

Kot vedno bo na voljo tudi društvena stojnica, kjer bo na voljo kopica informacij pa tudi izdelki društvene spletne trgovine Nakupi iz srca. Stojnica bo locirana ob zabojniku, v primeru slabega vremena pa nas boste našli v Centru Interspar VIČ, ki se mu iskreno zahvaljujemo za izjemno podporo.

Ker je Društvo vključeno v projekt Pik'n'Poka, prek katerega lahko z vsakim nakupom v trgovinah DOGET d.o.o. pomagate našim varovancem, bodo na zaključni dan akcije nagrajeni vsi mačji in pasji pridneži, ki bodo svoje lastnike prepričali, da nas na zaključni dan akcije obiščejo in podprejo s pridno zbranim papirjem. 



V vseh akcijah do sedaj smo skupaj z vašo pomočjo zbrali že neverjetnih 48.760 kg odpadnega papirja! Samo na lanski junijski akciji smo zbrali kar 15.540 kg starega papirja - bomo letos podrli rekord?

Zahvaljujemo se partnerjem akcije (Center Interspar Vič, Gorenje Surovina d.o.o., Agensdesign, LPP), podjetju DOGET za materialne donacije ter aktivno osveščanje posvojiteljev prek Pik'n'Poke, podjetjem, agencijam, društvom in drugim inštitucijam, ki organizirano zbirajo papir čez vse leto, ter vsem vam, ki pomagate spreminjati svet na bolje!


Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #875 : sreda, 04.05.2011 : 23:51:57 »

Končno ... moja mami že ene dva meseca reklame zame spravlja Smiley bo vesela, da se jih bo lahko kmalu znebila Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #876 : četrtek, 05.05.2011 : 01:24:23 »

Zelo lepo, da ste neučakani - pohvalno  ljubezen

Bomo podrli lanski junijski rekord (nekaj cez 15.5 ton)?  Azn
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #877 : četrtek, 05.05.2011 : 17:19:17 »

Super, da ste objavili, ker pri nas že od januarja zbiramo in se ga je že kar nekaj nabralo Smiley
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #878 : četrtek, 05.05.2011 : 22:20:31 »

Super !!!   Cheesy
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #879 : sobota, 07.05.2011 : 22:52:53 »

Bliža se naše drugo predavanje v KOŽ-u!

Maja nadaljujemo cikel predavanj na temo zaščite živali v Knjižnici Otona Župančiča. Na prvem srečanju smo predstavili delo društva in stanje na področju zaščite živali v Sloveniji, tema drugega srečanja pa je testiranje na živalih.

Predavanje bo v sredo, 18. maja 2011, ob 18. uri v dvorani Knjižnice Otona Župančiča (Kersnikova 2; 3. nadstropje).


Spregovorili bomo v imenu milijonov mučenih in zlorabljenih živali, ki so podvržene krutim in nepotrebnim testiranjem, ter o alternativnih metodah, s katerimi bi to trpljenje lahko ustavili. Spoznali boste, kaj plačujete, ko kupujete izdelke, testirane na živalih, kateri so ti izdelki in kako lahko tudi vi prispevate k temu, da se ta praksa končno ukine.

Pol ure pred pričetkom predavanja, od 17.30 naprej, bo pred dvorano tudi informativno-prodajna stojnica društva, na kateri si boste lahko postregli z brezplačnim informativnim gradivom in kupili društvene izdelke iz spletne trgovine Nakupi iz srca, dobrodošli pa bodo tudi vaši prostovoljni prispevki. Celoten izkupiček od prodaje bomo namenili delovanju društva ter oskrbi zapuščenih živali.

V laboratorijih po svetu vsako sekundo umre 22 živali. Čas je za spremembo mišljenja! Če ne zdaj - kdaj? Če ne vi - kdo?

Vstop je prost, toplo vabljeni!
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #880 : četrtek, 12.05.2011 : 13:11:32 »

Kdaj bo končno 4. junij?  Roll Eyes
(prevod: nimam več placa za papir!)  Wink
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #881 : četrtek, 12.05.2011 : 16:49:31 »

Še dobre tri ted'nčke  Wink
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #882 : četrtek, 12.05.2011 : 17:49:35 »

Kdaj bo končno 4. junij?  Roll Eyes
(prevod: nimam več placa za papir!)  Wink

Hehe, mene tudi doma že grdo gledajo, ker so kleti polne Wink
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #883 : torek, 17.05.2011 : 17:06:48 »

Ne pozabite - jutri ob 18h v Mestni Knjižnici Ljubljana (enota Otona Župančiča, Kersnikova 2; dvorana v 3. nadstropju)  Afro
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #884 : torek, 17.05.2011 : 22:46:22 »

Vsi, ki ste zamudili naše prvo predavanje, lahko zamujeno nadoknadite z ogledom videovsebin.
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines