mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 29.06.2024 : 23:59:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 87   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno  (Prebrano 292692 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #825 : četrtek, 03.02.2011 : 22:27:38 »

Pomagajmo žabicam čez cesto!

Marec bo tu, kot bi mignil, in z njim bodo prišle tudi prve selitve žab iz njihovih zimskih prebivališč v vodnata območja. Spomladanske (in jesenske) selitve za žabice pomenijo tudi prečkanje cest, na katerih veliko dvoživk žal konča pod avtomobilskimi kolesi. A vsi lahko pripomoremo k temu, da čim več žabic srečno prispe na cilj. 

Po Sloveniji bodo potekale različne akcije pomoči žabicam pri prečkanju cest, za katere bodo poskrbela lokalna društva in organizacije. Trenutno je potrjena akcija Društva Žverca: Pomoč žabicam v Hrašah 2011. Vsi, ki bi želeli sodelovati pri pomoči, pišite na: zabe@zverca.si

Potek preostalih akcij lahko spremljate tudi na FB-povezavi Pomagajmo žabicam, kjer najdete informacije o vseh akcijah in perečih lokacijah ter številne koristne nasvete.


Foto: Nataša Lokar

Žabice bodo potrebovale našo pomoč ob vlažnem oziroma deževnem vremenu, v večernih oziroma nočnih urah. Pustite predsodke o zanimivih dvoživkah ob strani in se raje osredotočite na načine, kako lahko žabicam pomagate. Nekaj osnovnih informacij najdete TU.

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #826 : četrtek, 10.02.2011 : 22:21:45 »

Že imate naše lepe, lepe, lepe ekološke in fair trade majčke?  Cheesy


Motiv mucek (a ni taprav, hehe  Grin)
>>Nakup<<




Prav blazinice ima narisane  Kiss
>>Nakup<<




Čudovita majčka s prekrasnim in močnim sporočilom.  Afro >>Nakup<<


Pa še ena fuzbalerska za moške  Cool

>>Nakup>>

Izkupiče od prodaje pa seveda namenimo oskrbi zavrženih živali in delovanju našega društva. Hvala, ker nam pomagate.  Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #827 : petek, 11.02.2011 : 00:49:14 »

P.S. Naše izdelke, vključno s temi majčkami, bo možno kupiti tudi na Valentinovi stojnici v Kinoteki, to soboto. Smiley
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #828 : petek, 11.02.2011 : 10:28:05 »

Res toplo priporočam majčke iz ekološkega bombaža, ker imajo vsaj tri prednosti:

- vašo kožo bo grela tkanina (s super motivom!  Cheesy), ki ni bila obdelana z nevarnimi kemikalijami, pesticidi ipd.,
- z nakupom prispevate k pravični trgovini, torej podprete pridelavo bombaža na človeku in okolju prijazen način,
- prispevate v fond, ki je namenjen izključno dobrobiti živali.

Ampak pozor - ko boste kupili eno, si boste zaželeli še eno in ...  Wink

Se vidimo jutri! Če imate kaj hrane ali kakšen kos opreme za mačke oz. pse odveč, bomo veseli  Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #829 : petek, 11.02.2011 : 13:08:37 »

No, kdo pride? Smiley
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #830 : sobota, 12.02.2011 : 17:54:45 »

... smo že nazaj z valentinove stojnice  Wink Ker bo treba na (foto)reportažo še malce počakati, si lahko medtem preberete poročilo o preverjanju posvojenih živali 2010.

Iskanje novega doma za vsako zavrženo žival je ena od pomembnejših dejavnosti Društva za zaščito živali Ljubljana. Po tem, ko je žival veterinarsko pregledana, oskrbljena, testirana in sterilizirana oziroma kastrirana, si prostovoljci društva prizadevajo kar najbolje poskrbeti tudi za njeno socializacijo. Ko je žival pripravljena za odhod v nov dom, pa se zgodba šele dobro prične. Najti je treba namreč odgovorne skrbnike, kar ni najlažja naloga.

Marsikdo se namreč ne zaveda, da je posvojitev živali pravzaprav odločitev za novega družinskega člana. Prav zato ima društvo določenih nekaj kriterijev, s katerimi seznani vse (potencialne) posvojitelje in s katerimi se morajo slednji tudi strinjati, če želijo prek Društva posvojiti katero od živali.

Da bi se prepričalo, če je za posvojeno žival poskrbljeno v skladu s kriteriji posvojitvene pogodbe, društvo opravlja preverjanja posvojenih živali. V letu 2010 je tako šest članic društva pod drobnogled vzelo 44 pogodb o posvojitvi živali prek DZZŽ LJ (od tega 2 psa in 42 mačk) in se odpravilo na preverjanja po vsej Sloveniji.


Vas zanimajo rezultati preverjanj in pozdravi naših nekdanjih varovancev?


Približna razporeditev preverjanj (Urška Gerbajs)

Nekatere živali zaradi neodgovornih posvojiteljev dom menjajo celo večkrat, kar je zelo stresno in ima lahko nepopravljive posledice. A prostovoljci v društvu žal poznajo tudi takšne zgodbe. Muca Neža oziroma Lualeni se je tako nazadnje vrnila k svojim mačjim kolegom in skrbnikom, ki je ne bodo pustili na cedilu. Kaj pa Donna in Muc – bosta mogla dobesedno pozabiti, kaj pomeni imeti čisto svoj ljubeč in topel dom?
Logiran
daisy85
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #831 : nedelja, 13.02.2011 : 17:44:51 »

Ena vprašanje, sicer malo neumestno, pa vseeno...Kdaj lahko pričakujemo ponovno zbiranje papirja? Počasi mi zmanjkuje prostora:). 
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #832 : nedelja, 13.02.2011 : 18:15:33 »

Naslednje zbiranje se bo zaključilo šele v začetku junija, ob svetovnem dnevu varstva okolja. Vsaj tako je bilo po navadi.

Kaj pa zdaj?   Undecided
Logiran
daisy85
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #833 : ponedeljek, 14.02.2011 : 16:04:11 »

Hm. Bomo poskusili še kaj stisnit:)
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #834 : ponedeljek, 14.02.2011 : 16:07:05 »

Danes je Gargamelca na naslovnici Žurnala Cheesy
Logiran
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #835 : četrtek, 17.02.2011 : 18:52:42 »

V soboto, 12. 2., smo ponovno pripravili nekoliko drugačno valentinovo prireditev - TI SI MOJ SmRČEK. Tudi tokrat nam je to omogočila Slovenska kinoteka, na dogodek pa smo povabili tudi ljubitelje dihurjev - Društvo "Zverinice".

http://dzzz.si/images/stories/novice2011/valnetinovo_feb/slika_1.jpg

Marsikateri obiskovalec se je ustavil na naši informativno-prodajni stojnici (in bil nagrajen z vzorčkom hrane Schesir, ki jo je doniralo podjetje Doget d.o.o.), najmlajši in mladi po srcu so si ogledali risani film Madagaskar, dogodek pa smo zaključili s predavanjem Društva "Zverinice" o dihurju, hišnem ljubljenčku. Prepričani smo, da je marsikdo izvedel veliko novega o negi in potrebah dihurjev. Tisti najbolj radovedni so lahko dihurčka tudi spoznali na stojnici Društva "Zverinice".

Iskrena hvala vsem, ki ste nas obiskali in nas podprli pri delovanju za dobrobit živali  Smiley

DZZŽ LJ
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #836 : četrtek, 17.02.2011 : 22:36:08 »

Kako lepe majčke ste imele oblečene  Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #837 : četrtek, 17.02.2011 : 23:10:28 »

Danes je Gargamelca na naslovnici Žurnala Cheesy

Jap...

KLIK


 Wink
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
nusko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 245


WWW
« Odgovor #838 : petek, 18.02.2011 : 00:00:55 »

Wow, jaz sem pa samo članek na spletu ujela. Ni heca!  Wink
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #839 : sobota, 19.02.2011 : 15:26:49 »

Mene pa so rezultati preverjanj razočarali Sad. Ne morem verjet, da človek zavestno krši pogodbo in s tem tvega mačje življenje. Če bi bile kršitve glede prehrane, bi še razumela (mogoče so v denarni stiski ali kaj podobnega), nikakor pa ne glede mačje "svobode".  Kako pa ste ukrepali v takih primerih, ker preprečit, da jo puščajo ven po  moje ne morete, če mačka ostane tam ali?
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 87   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo za zaščito živali Ljubljana - aktualno
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines