mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 09:11:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 242990 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Androma
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #825 : petek, 27.03.2009 : 22:14:01 »

Ja, +/-. Kmalu bo objavljeno tudi na spletni strani.

Že dve leti testirajo. Mi smo dali Magicu na kliniki Trstenjak, drugače je pa v mestnem logu. V Avstriji pa me je stalo skoraj 100 eur.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #826 : petek, 27.03.2009 : 23:17:26 »

To pa je že kar konkretna rzlika v ceni!?!  Shocked
Logiran
Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #827 : sobota, 28.03.2009 : 08:37:16 »

Ja, vse je super zrihtano...tako, da bom jaz v bodoče tudi dala delat pri njih.


Statistično gledano ima večina psov +/-...
najbolj slab rezultat bi lahko bil  -/- ...ker tedaj, če pariš takega psa, moraš definitivno s +/+...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #828 : nedelja, 29.03.2009 : 09:06:13 »

Kako pogosto se vzreditelji odlocajo za DNA teste na PRA, CEA in MDR1 pri dolgodlakcih?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #829 : nedelja, 29.03.2009 : 14:52:12 »

Glede oči...naredi se pregled pri mladiču s lučko. Tako v slo in drugje. Na DNA je redko.
Jaz sem dala Seni, ker nisem zaupala temu kao pregledu v Rusiji...saj tam nimajo še dan danes licence. Ni pa nikakor škodilo, ker sem opazila (smooth collie database), da se je tudi zgodilo da je imel kaki pes CEA kot puppy negativ, kasneje na osnovi DNA carrier. Na DNA osnovi bolj delajo kakim znanim plemenjakom, ker imajo veliko paritev.
rcd2-PRA je možno delat (kolikor vem) komaj od lani oktobra za škote in samo pri Optigenu v USA.
MDR1 pa se dela...vedno več. 

Če kdo želi na osnovi DNA je to njegov izbor. S lučko je precej zanesljivo, vsak pa sam lahko izbere, če želi še dodatno sigurnost. Na osnovi DNA za pse, ki ne gredno v vzrejo je pa vsekakor odveč.
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #830 : nedelja, 29.03.2009 : 15:30:31 »

Alma na žalost nimaš prav ...
Citat
S lučko je precej zanesljivo

Sedaj se je ugotovilo, da je veliko psov, ki so bili na lučko clear (celo več generacij clear z lučko), ukuženih ali, da so vsaj prinašalci ko se je delal test na podlagi DNA...

Več kot 70% škotov je na žalost ukuženih ali so pa vsaj prinašalci  Cry GG
Logiran
Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #831 : nedelja, 29.03.2009 : 16:19:56 »

To je že znana statistika, ki jo omenjaš...
za pse, ki ne gredo v vzrejo je dovolj s lučko...s lučko ugotovljeno clear in potem kasneje na podlagi DNA prenašalci so primeri, a okuženih...

primeri ?
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #832 : nedelja, 29.03.2009 : 16:51:42 »

Dejansko je bilo dokazano da lučka ne pove nič..ker je veliko mladičev, ki gredo z 7-8 tedno na go-clear/clear in se z lučko ne vidi in so clear z lučko v resnici so pa prenašalči, oziroma okuženi... GG
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #833 : nedelja, 29.03.2009 : 17:21:47 »

No, ampak lucka (oz. pregled z lucko) pove samo ali je pes affected ali ne (pa se to ni 100%?), medtem ko se prenasalcev ne da ugotoviti. Saj to je v bistvu cisto logicno, me pa cudi (ce gledam smooth database) kako malo je psov, ki imajo DNA teste (se mi zdi, da nisem nasla niti enega, ki bi imel narejene DNA teste na PRA, MDR1 in CEA; moram se malo brskati).
Ne vem no, imam ful cuden obcutek glede tega. Testi so na voljo, niso nevemkako dragi, testiranih psov je pa...koliko?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #834 : nedelja, 29.03.2009 : 17:30:29 »

Poglej za sheltije. Tiste, ki jaz spremljam ze zadnjih 6 ali 7 let imajo to vse postimano.  Smiley
Logiran

Alma
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #835 : nedelja, 29.03.2009 : 18:02:02 »

Saj kdo ne želi vzrejat...to je večina, je za njih dovolj pregled s lučko.

Kot sem rekla, rcd2-PRA ne boš našla ker se ga da delat komaj od oktobra lani.
CEA DNA imajo, pa tudi MDR...brskaj še malo...išči bolj pse, ki so v lasti vzrediteljev, teh bo verjetno več. V bistvu se DNA testi delajo malo, ne glede če gre za smoothe ali za roughe...je pa smoothov sigurno več, naja mora se tudi računat da je smoothov manj kot roughov...torej procentualno gledano. 

recimo oče od Ilpota ima CEA DNA...on je "znan" plemenjak
http://smooth-collie-database.freehostia.com/view.php?id=2

Jaz zase vem, da psico ki jo bom od Sena (že spet planiram v naprej in potem po navadi se ne uresniči to kar planiram  Cry ) obdržala bom dala na osnovi DNA. Ker vseeno s njo želim vzrejat. Če pa bodo ... želeli pa se da to tudi dogovorit.


Res ne spremljam sheltije...a kolikor vem delajo v slo v lučko...




Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #836 : nedelja, 29.03.2009 : 19:47:44 »

V Franciji in Angliji, ker so škoti najbolj popularni delajo vsi CEA z lučko in še slikanje kolkov... in pred kratkim so začeli delati MDR-1 pregled in to je to..in ne glede je pasma ijemno popularna in tudi cene so solidne...od 800-1300€ GG
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #837 : ponedeljek, 30.03.2009 : 11:09:19 »

Kaja, a je to namig, da naj pustim skote prmir in grem rajs k sheltijem? Tongue Cheesy

Alma in GG, zakaj pa je tako malo testov narejenih? Na database gledam izkljucno pse, ki se uporabljajo v vzreji (so imeli, imajo ali bodo imeli legla, samci in samice), pa... Ne vem no, cudno se mi zdi. Tako neprijetno presenecenje. Undecided

Cene so solidne ja. Bi tudi jaz dala za skota toliko, pod pogojem, da imata oba starsa slikane kolke in meni vsecen rezultat, da je za zacetek vsaj eden od starsev PRA non-carrier, vsaj eden CEA non-carrier, eden MDR1 +/+, drugi pa vsaj +/-.
No ja, preden bo pri meni skot (ce bo), bo preteklo se precej vode, mogoce bodo pa takrat vsi testirani.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #838 : ponedeljek, 30.03.2009 : 11:36:42 »

Nanook... dokler kupci ne bodo bolj cenili preglede, dobre rodovnike in, da bodo pripravljeni plačati za ta + bo situacija ostala takšna kot je...

Nima smisla kupiti psa/mladiča z dobrim rodovnikom v tujini, dati za njega 1200-1500€... narediti vse teste, ga šolati, razstavljati 2-3 leta ...na koncu če ti je sreča naklonjena imeti leglo... in ti mladiči ostanejo doma, ker so ljudje pripravlejni dati 300-400€ za mladiča...  Tudi v tujini ljudje ne zahtevajo več kot to kar jim nudimo v Slo in tam plačajo 800-1000€ brez težav... GG
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #839 : ponedeljek, 30.03.2009 : 11:56:06 »

Ja, po eni strani se strinjam, da bi verjetno pomagalo, ce bi kupci zahtevali vec. Po drugi strani pa se vedno ne razumem, zakaj tako malo testiranih psov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines