mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 13:10:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 242563 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #375 : sreda, 03.05.2006 : 22:31:45 »

GG, misliš da se bodo Valu res dvignila ušesa? Huh

lp
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #376 : četrtek, 04.05.2006 : 18:09:27 »

Značilno je pri tej liniji zlatih, da imajo psi dokaj majhna ušesa in se jim lahko torej preveč dvignejo, zlasti če jim daješ hrano z veliko kalcija....

Val ima zelo lepa majhna ušesa in za svojo starost, jih ima že zelo dvignjena. Primerjaj s Frostyjem pri isti starosti! Frosty ima veliko večje in celo pretežke tako, da mu moram dajati posebne homeopatske tabletke kalcija do 8 meseca. Mama od tvojega Vala ima malo pretežka ušesa. To je dokaj značilno za tricolore in blue pse te linije. Zlati pa imajo obratni problem.

Paziti moraš na hrano, ne dodajaj kalcija in če se mu dvignejo preveč moraš utežiti notranji del....Uživajte GG
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #377 : četrtek, 04.05.2006 : 18:32:29 »

Kaj je finta v tem dodajanju kalcija? Zakaj se jim dvignejo usesa, ce jim dodajas kalcij Huh
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #378 : četrtek, 04.05.2006 : 20:00:02 »

Ne ve se točno zakaj  Shocked  Shocked , ampak je to znana stvar med vzreditelji škotov!  Roll Eyes

Tudi za druge pasme kot na primer nemške ovčarje, ki morajo imeti trda, dvignena ušesa, je dodajanje kalcija med rastjo edina rešitev. Če nemški ovčar, ki ima močna in velika ušese ne dobi dovolj kalcija med rastjo bo vedno imel "mlahava"  ušesa... Who knows why!!!! Roll Eyes ::)Uživajte GG
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #379 : četrtek, 04.05.2006 : 20:46:56 »

Saj preveč kalcija tako ali tako menda ni dobro...

Najbolj rizično obdobje za ušesa je menda med 4 in 8 mesecem, kajne? A se jih takrat lima, ali že prej?

GG, a pa se to zelo pogosto dogaja da je treba psom "popravljati" ušesa? Ali je veliko škotov z naravno idealnimi ušesi?

lp
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #380 : četrtek, 04.05.2006 : 23:20:31 »

Če gledaš stare filme ali stare slike ima veliko škotov prevč odprata ušesa. Nove linije pa jih imajo preteža, kar je tudi "napaka" za škota.

Pozorni moramo biti na to, da sedaj govorimo o standardu, oziroma o idealnem psu in nobeden pes ni popolen. Za škota so uša, glava in izraz, ki naj bi bil "with a sweet expression" najbolj pomebni. Torej če so ušesa preveč odprta, je skoraj večja napaka glede  na standard kot če so pretežka. Pes s takimi ušesi težko doseže najboljše rezultate na razstava...Kolegica mi je omenila pred kratkim primer psice na razstavi na Madžarskem, ki je imela preveč odprta ušesa. Sodnik jo je diskvalificiral.

Ne glede, sodnik oceni psa kot celota, primerja vse napake oziroma odstopanja od standarda in jih razporedi. Na koncu izbere psa, ki mu je kot celota najbolj všeč in, ki naj bi imel najmanj odstopanj od standarda. 


Najbolj "rizično" obdobje je obdobje rasti, torej do 9 meseca. Lima se jih samo če je potrebno. Jaz nisem imela pravega problema ne z Aisho, ne s Pârisom, ne z Frostyjem. Obrato. Zlasti Pâris in Frosty imata malo pretežka ušesa.


In kaj je idealno in naravno idealno...Stadarde je postavil človek ne narava.Torej! Če je potrebno in samo če je potrebno in če nameravaš razstavljati malo "limanja" ni tako grozno. Uživajte GG
Logiran
Tosca
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #381 : petek, 05.05.2006 : 15:47:54 »

Rina,
na ušesa moraš biti pozorna v času menjave zob, takrat se tudi ušeska oblikujejo. Previdna moraš biti, da ne boš uhlje preveč obtežila, saj lahko to sprevede kontra učinek, da bodo uhlji pokončni. Glede kalcija je pa to podobna zgodba, kot zgodba s surovim mesom, v glavnem mimo. Pes mora dobiti toliko kalcija kot ga potrebuje in nič več in nič manj. Pretiravanje lahko zelo škodi in pusti posledice na sklepih psa, zato pazite kaj delate.
lp
Logiran
lucky7
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #382 : petek, 05.05.2006 : 16:13:28 »


Se strinjam s Tosco......
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #383 : petek, 05.05.2006 : 21:36:13 »

Meni so homeopatične tablete kalcija priporočali dolgoletni vzreditelji škotov. Kalcij naj bi bil edina pomoč pri preteških ušesih. Ali ima kdo kakšen drugačen učinkovit recept za preteška ušesa???GG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #384 : petek, 05.05.2006 : 22:03:03 »

Katie! Ares Nad Mlini je danes odšel v svoj nov dom...Dodala sem nekaj slik v moj album (http://goldengirl.moj-album.com..).

Res je zelo luštkan  Grin, radoven  Roll Eyes in ni absolutno nič plašen Tongue. Pravi škot!  Wink :DGG
Logiran
Tosca
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #385 : sobota, 06.05.2006 : 00:04:56 »

Vzrok za pretežke uhlje je pogostokrat prevelika količina dlake na njih in pomaga preprost recept, odstranime toliko dlake, da uhelj še lepo zgleda. Kot v primeru bojazni za pokončne uhlje, tako tudi za pretežke, moramo biti pozorni nanje v času menjave zob. Pri zelo težkih pomaga, da ostranimo res veliko dlake (pač nekaj časa ne razstavljamo), uhlji postanejo lažji, se dvignejo in dobijo lepšo obliko.
lp

Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #386 : sobota, 06.05.2006 : 09:55:31 »

Pretežka ušesa so pogosta pri tribarvnih in blues. Tudi če postrižeš dlako ni dovolj....Na primer sem videla tega psa Velvet in Blue de Cathyja na CACIB Maribor 2004. Takrat je bil puppy in je imel izjemno težka ušesa. Danes je dve leti star in jih ima še vedno preteška, zlasti enega:
http://www.colliesinitaly.it/pedigrees/colliepedigrees/V/velvet.htm.

Nekateri bi rekli, da ima ušesa kot aussie (avstraljski ovčar)...Ali  kdo ve še za kakšeno drugo pomoč poleg striženja dlake za pretežka ušesa??GG
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #387 : sobota, 06.05.2006 : 11:28:02 »

Hvala za vse nasvete, jih bom upoštevala.

GG, kaj pa masiranje? To delajo pri nemških ovčarjih, da se ušesa prej in lažje postavijo. Nisem pa tega nikoli zasledila za škote...
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #388 : sobota, 06.05.2006 : 16:42:38 »

GG Ares je res ful luštkan!!!!!
Jst sem pa ful happy!!!!
Ugani zakaj?Huh
 Cheesy Grin
lp
               katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #389 : sobota, 06.05.2006 : 18:36:10 »

Katie!Super! Cheesy Cheesy Koliko jih je???

Rina, vsem trem redno masiram ušesa in jih ful paše ampak glede postavljanja ne vem če kaj pomaga! Tongue GG
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines