mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 13:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 242584 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #345 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:41:53 »

Mi ga itak še nismo..... Cheesy Grin Wink
LP
                  Katie
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #346 : ponedeljek, 27.03.2006 : 17:47:08 »

Oooo kaki cukerčki!!!!!
Tudi meni je tisti fantek najbolj všeč..... Grin Wink Cheesy
Pa punčka je tudi zelo lepa.... Wink Cheesy
Odločitev je tvoja. Jst na tvojem mestu po pravici povedano ne vem kaj bi naredila...... Huh Huh Roll Eyes
Lp
                 Kate
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #347 : ponedeljek, 27.03.2006 : 19:08:26 »

Oooo, kakšni knedeljčki! Kiss Upam da boste izbrali pravega.

Witty pa sploh nismo izbrali, ker je bila edina psička v leglu. Smiley

Pa še lepa novica: Wittonja trenutno nima nobenh ranic več in upam da bo tako tudi ostalo. Cheesy
Pa tudi ona je opazila da prihaja pomlad in je postala bolj živahna. Zadnič je hotela odlavfat nekaj krogov po travniku, pa se je po pol kroga spotaknila ob eno luknjo in padla. Grin Potem se pa pobrala in užaljeno šla iz travnika. Hihi. Grin

Uživajte s svojimi pesjani. Wink
lp, rina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #348 : ponedeljek, 27.03.2006 : 19:19:27 »

Sem zelo vesela zaradi Witty!!!! Wink Wink Smiley
Tudi jst upam, da bo tako ostalo! Wink Smiley
Vso srečo pri izbiri! Smiley
Lp
               Katie
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #349 : torek, 28.03.2006 : 12:44:44 »

Super za Witty! Samo, da se je vse uredilo!

Mi pa smo celi srečni, ker se je končno začelo lepo vreme in že imamo vsakodnevne pohode...sedaj se tudi lastnici da več kot eno uro v eni rundi zunaj ostajat  Wink

Včeraj sta že okusila potok....mene pa je izučilo, da ko je voda blizu, ju ne smem izpustit iz oči niti za sekundo, kot da bi vedela kdaj sem obrnila hrbet, da sem pogledala kako upravljajo z letali, ki so jih spuščali po travniku. Da niti ne omenjam, kako je bilo Jayu totalno noro, da jih je lahko lovil...on lovi vse, tudi helikopter, ki nas včasih preleti. Tako, da sem domov pripeljala črna psa in odtok v kopalnici je spet zamašen. Ima kdo kakšen učinkovit recept za odmaševanje? Jaz sem že čisto obupana!

Katie, kaj ti že izbiraš med maldički?Boš pripopala kakšno slikico najožjih izbrancev?

Lp, Tina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #350 : torek, 28.03.2006 : 13:38:39 »

Kje pa!
Saj se še nit skotil niso! Cheesy Grin Cheesy Wink Grin Cheesy
GG ga izbira kolegici....
In GG že kaj novega glede izbire???
Lp
                        Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #351 : torek, 28.03.2006 : 20:57:11 »

Katie! Ja, "dokončno" so se odločili za "najlepšega" s širokim ovratnikom   Wink Wink...Sedaj samo počakamo 2 tedna, da se lahko ugotovi karakter, če bo taprav tudi po značaju  gre gospodič okoli 1. maja v nov dom...

V katermu koli primeru, je zadeva dokončna šele pri 6 tednih ko se mladiči cepijo proti paravirozi itd...in dobijo tableto proti zajedalcem..Preden sem našla Pârisa, sem imela v Italiji rezerviranega prekrasnega samčka, ki je poginil pri 6. tednih   Cry  Cry ...bil je alergičen na tablete proti zajedalcem...Torej....Lep večer! GG Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Tosca
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #352 : torek, 28.03.2006 : 21:29:18 »

Samo pripombica glede alergičnosti na zdravilo proti zajedalcem. Mladiček ni bil alergičen na zdravilo, ampak se mu je zgodil primer o katerem je govorila Blumina. Pri škotskem ovčarju je potrebno biti zelo previden pri zdravilih, predvsem pa pri izbiri veterinarja,  ki ve dovolj o zadevi MDR1 in o pravilni izbiri zdravil.  Zelo znano je, da nekatera zdravila proti zajedalcem, lahko ubijejo mladička škotskega ovčarja. V Skandinaviji ima vsak veterinar spisek, katera zdravila se lahko uporabljajo pri škotskem ovčarju. Zadnji čas je že bil, da so tudi pri nas začeli uvajati MDR1 teste. Vsakemu lastniku bolnega škota, ga prav toplo priporočam.
Uživajte s svojimi lepotci Cheesy
Tosca
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #353 : sreda, 29.03.2006 : 15:38:06 »

Ja to je to... Ampak vzrediteljica, ki je zelo znana v Italiji, in od katere je že mama vzrejala škote od leta 1956 mi je takrat povedala, da se ji je to prvič zgodilo, ne glede, da sama vzreja škote že 20 let...  Huh Huh

V tej zadevi je vloga veterinarjev in vzrediteljev bistvena. Vsak vzreditelj bi moral opozoriti bodočega lastnika o tej nevarnosti! Lep dan! GG 
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #354 : sreda, 05.04.2006 : 18:49:01 »

Joj!
Zbolela sm!!!!!
Vročina..... Sad
Upam da mi bo zneslo do sobote ozdravit da pridem pogledat v Vrtojbo!!!
Pride tudi kdo od vas?
Pa ko že imam priložnost naj omenim da ima en moj prijatelj forum če koga zanima *****
Je tudi tema o psih gor. Sam tok kot informacijo.
Lep se mejte
Čaw
              Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #355 : sreda, 05.04.2006 : 20:32:30 »

Danes sem šla ponovno gledat mladičke od Aurore... Wink Cheesy Grin Sedaj so stari 5 tednov...Nisem se jih mogla nagledati. Slike sem dodala v moj album  Wink Cheesy Grin...Uživajte! GG
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #356 : ponedeljek, 10.04.2006 : 18:09:05 »

Ojla!
Po dolgem času spet pišem!
In je bil kdo na razstavi v Vrtojbi?? jst sem bla in moram reči, da je bilo super!!!! Cheesy Grin
Čestitke vsem psom!!!
Je kdo od vas kaj razstavljal kašni so kej rezultati??
Pa nekaj slikc je v mojem albumu: http://katie.moj-album.com
Lp
           Katie
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #357 : torek, 11.04.2006 : 09:04:47 »

Katie! Super slike...  Cheesy Bila sem prijavljena za v Vrtojbo in pol se mi ni dalo iti...  Tongue Pâris še ni v pravi razstavni kondiciji....  Undecided Moram ga malo trenirati v ringu, poza, hitri kas...Najlažje je s kolesom ali "moperdom"....  Shocked Cheesy Wink

Bila je sestra od moje Aishe, Adria, blue merle psička. Bila je CAC in RCACIB....  Cheesy Škoda, da ni bilo več psov...Vsi so skoraj bili sami v svojem razredu...Razstave v Italiji, Madžarski, Avstriji so bolj zanimive, ker imaš vsaj 5 psov v vsakem razredu....  Wink Več adrenalina...  Tongue


Katie, kdaj je dan D???  Wink 
Uživajet ! GG  Cheesy Grin
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #358 : torek, 11.04.2006 : 10:01:09 »

Ja to je to... Ampak vzrediteljica, ki je zelo znana v Italiji, in od katere je že mama vzrejala škote od leta 1956 mi je takrat povedala, da se ji je to prvič zgodilo, ne glede, da sama vzreja škote že 20 let...  Huh Huh

V tej zadevi je vloga veterinarjev in vzrediteljev bistvena. Vsak vzreditelj bi moral opozoriti bodočega lastnika o tej nevarnosti! Lep dan! GG 

Sem se morala oglasit Huh
A si seznanjena s visokim procentom MDR1 pozitivnih skotskih ovcarjev? In ta visoko cenjena vzrediteljica, na podlagi cesa ima podkrepljene svoje izjave? Ima narejene teste pri svojih vzrejnih psih? Moje mnenje je, da bi moral dober vzreditelj vedeti za status svojih psov in ce so starsi legla +/- ali celo -/- bi moral poskrbeti za test vseh mladickov se preden jim prvic da kakrsno koli zdravilo.
Ne pa, da ti govori, kako se je njemu to prvic zgodilo. Grrrrr!
Se enkrat, poglej si procente psov z opisano tezavo pri tvoji pasmi!
Zelim ti sreco in veliko lepih trenutkov z novim kuzkom.
Blumina
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #359 : torek, 11.04.2006 : 10:30:58 »

Blumina! Prav imaš, ampak to je isto kot slikanje kolkov in test na "škotšo slepoto" pri plemenskih psih... To bi moral narediti vsak vzreditelj za svoje plemenske živali. Vzrejni pregledi, v Italiji sploh ne obstajajo za to pasmo. Pregled kolkov in oči sploh nista obvezna pregleda, ne pri nas, ne v Italiji... Test  karakterja (plašnost) ali na ovce kot ga imajo na primer v Franciji ni zahtevan... Tam imaš 6 stopenj plemenske vrednosti od 1 di 6. 6 je ELITA A za samca. To je največ kar lahko plemenjak doseže.Ampak to pomeni, da je mednarodni prvak v lepoti, da ima opravljem izpit na ovac in, da njegovi potomci že zamgujejo v ringih in na pašnikih... 

Če teh vzrediteljskih vrednot ni, in se pari poprek in počez, pride do degeneracije pasme in to fižično kot značajsko...GG
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines