mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 11:05:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 242318 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #180 : sreda, 07.12.2005 : 18:37:25 »

čao
kako ste kaj? Wink
kako so kaj vaši psi? Cheesy
Čudim se da smo na tem forumu samo jaz rina in felina, pa sem mislila da imajo škoti več ljubiteljev Huh

Lp
        Katie
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #181 : sreda, 07.12.2005 : 18:41:16 »

kaj si mislite kaj glede kastracije pri psu?
meni se mama pritožuje da je boljše če ga bomo kastrirali saj nam bo lahko pobegnil pa še veliko psic je v bližini. Huh

Lp
         Katie
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #182 : petek, 09.12.2005 : 13:24:53 »

Glede kastracije sem jaz absolutno za, saj so škoti radi potepuhi. Jaz sem mojega dala kastrirat tudi zato, ker imamo v okolici same psice. Ko sem se jaz odločala za kastracijo, mi jo je tudi priporočila vzrediteljica škotov, saj so baje veliki potepuhu. Je pa res, da v naši okolici ne poznam skoraj nobenega škota, pa vidim vsake toliko kakšnega pritavat.
Paziti pa moreš, da ga kastriraš pred spolno zrelostjo, da ne pride do sprememb v vedenju. Jaz sem ga dala pri 7 mesecih, je pa nekje do 10. meseca že zadnji čas. Sem totalo zadovoljna z rezultatom, saj se lahko sedaj prosto sprehaja vse dni v letu in uživa. V vedenju ni bilo psrememb, tudi v telesni konstituciji ne (še vedno je isti duhec), tak da če ne nameravate imeti mladičkov, bi se jaz odločila v tej smeri. Preen sem naredila ta korak, sem se pozanimala na vseh možnih koncih in mi je vsa stroka, ki se kaj spozna pse, vzpodbujala pri tej odločitvi.

Lp, Tina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #183 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:30:44 »

Čao!

Še nekaj časa pa bo božič, novo leto,...
Rina sem vidla tvojo novo slikco. Jst čakam na " našga " pa bom pol dala sliko gor. Vesele božične in novoletne praznike Rini in Witty, ter Felini in Jayu.

PS: A mogoče poznate kšno strn od škotu. jst jih vem ene par sam spet pa ne tako velik. Ej vidve imata mogoče svojo spletno stran? A napišeta naslov? Hvala.

By by
            Katie
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #184 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:44:45 »

Hi!
Mene pa zanima če imata vajina psa kakšne obeske z vašim naslovom in telefonsko če se slučajno pes zgubi?
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #185 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:53:17 »

By the way. Tale samček na sliki bo oče našega Lorda.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #186 : ponedeljek, 12.12.2005 : 19:56:22 »

Halo!

Ja no, spletne strani nimam, bo pa kmalu, ker jo merem nardit za fax...enkrat v tem letu...heheheheh

Z obeski pa je tako....upam da ti bo uspelo najti takšnega, ki vzdrži, jaz ga še nisem...imela sem vgravirano kost, sa je po mesecu izbrisalo vse, potem pa vsi tisti obeski, ko daš naslov noter, pa ti pes gre v vodo in je vse zanič, potempa ga itak izgubi...tak da ni ravno efekta(vsaj po mojih izkušnjah ne, imam preveč hiperaktivnega psa).
Sicer je pa sedaj itak lažje, ko obstajajo čipi in če se ti bo kuža izgubil, bog ne daj, mu bodo odčitali čip in bo prišel nazaj....saj če ga bo nekdo želel vrnit, se bo potrudil do te mere, da ga bo zvlekel ali poklical veterinarja in mu bo ta svetoval dalje.

Komaj čakam na slikice!

Lp, Tina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #187 : ponedeljek, 12.12.2005 : 20:13:12 »

Ne, Witty nima strani. To je zaenkrat še prezakomplicirano zame, da bi naredila. Grin

Pa obeska tudi nima. Ker ima ovratnico gor samo ko gremo na sprehod. Doma je nima nikoli. In pomoje se mi zdi čip in/ali tetovaža bolj primeren. V Slo je tetoviranje itak še obvezno, tako da tetovažo bo kuža imel, čip pa ni obvezen.

lp, rina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #188 : četrtek, 15.12.2005 : 17:19:31 »

Hej!
Predlagam vama da napišeta zgodbo za natečaj. Gotovo bosta dobili kakšno nagrado! Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #189 : četrtek, 15.12.2005 : 20:29:55 »

Pa obeska tudi nima. Ker ima ovratnico gor samo ko gremo na sprehod. Doma je nima nikoli. In pomoje se mi zdi čip in/ali tetovaža bolj primeren. V Slo je tetoviranje itak še obvezno, tako da tetovažo bo kuža imel, čip pa ni obvezen.

Jam doma se pes verjetno ne bo izgubil, a ne? Čip nima veze s tetovažo. Ja, bogpomagaj, a psa bi tudi iskali samo, če bi zakon to predpisoval?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #190 : četrtek, 15.12.2005 : 20:32:24 »

Naš pes ima obesek (vgraviran pri zlatarju), že več kot 3 leta, pa se še vedno čisto fajn vidi. No, obesek bo moral najditelj psa najprej oprati, ampak vse podatke bo pa le dobil Smiley Smiley
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #191 : nedelja, 18.12.2005 : 21:51:34 »

Kolk pa so vajini psi sploh stari?
A sta bla Jay in Witty na kakšni razstavi?
Logiran
shagadellic
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #192 : ponedeljek, 19.12.2005 : 09:44:57 »

Pozdravljeni!

Jaz imam doma "kvazi" škotskega ovčarja, in sicer je skoraj tak kot tribarvni (črno-rjavo-bel) dolgodlaki škotski ovčar, razlikuje se le v nekaj malenkostih. Nima tako izrazitih rjavih kolobarjev okrog oči, ampak samo pikce (kot obrvi) nad očmi, bel ovratnik ima samo do polovice na zgornji strani vratu, ima malo krajši gobček, kot je običajno, predvsem pa je malo manjše rasti, kot so običajno. Je pa definitivno najlepši na svetu!!!:)))) Če si ga želite ogledati tudi sami, si ga lahko na tej povezavi:
http://www.bordon-slo.com/album/displayimage.php?album=3&pos=0
in še od zadaj (pa prosim ne ozirajte se na mojo garderobo na tej sliki:)):
http://www.bordon-slo.com/album/displayimage.php?album=3&pos=1

No, predvidevam vseeno, da je še vedno v veliki večini škotski ovčar, ker ima karakter oz. lastnosti povsem take, kot je opisano za pasmo škotski ovčar.

Pa, da preidem k dejstvu, zaradi katerega pišem:
Naš kuža je načeloma zelo, zelo, zelo prijazno in ubogljivo bitje, ki najbolj uživa, ko se crklja in se nekdo ukvarja z njim. Ko ga pridem pogledat (ker živi z mojo mamo), mi seveda takoj potarna o vsem za naprej in nazaj (saj poznate tisti njihov grrrrrrrrrrr, ko ga čohate), drugače pa je zelo živahen. Ker imam jaz mlašega bratca (12 let), pes pa je star 7 let, je že od samega prihoda k nam imel stik z otroci in načeloma nikoli ni kazal nobenega problema. Potem pa je pri enih 5ih letih začel skakti v otroke. Ne vedno, ampak vsake toliko je brez razloga in zalajal in skočil v mimoidočega otroka, enkrat pa je celo skočil ženski skoraj do rame, ker je imela v naročju dojenčka. Od takrat naprej se ga ne upamo spustiti v bližini otrok, saj ne vemo kako bo reagiral. Sej načeloma je uredu, ampak potem pa enkrat zalaj in skoči v otrok, kot da bi ga hotel ugrizniti. Ne vem kaj naj naredim, mislim pa, da so ga otroci izzivali, ko je bil doma na dvorišču privezan (živeli smo namreč na vasi, hiša ni imela ograje in zato je bil pač čez dan, ko nas ni bilo doma privezan).

Kaj menite vi, oz. ali imate kakšno pametno idejo za rešitev tega problema? Trenutno ga rešujemo tako, da ga od takrat naprej načeloma ne spuščamo skupaj z otroci, čepa že, pa pod nadzorstvom, vendar se mi zdi prikrajšan za to, da bi ga lahko pač kjerkoli spustila z vrvice in bi lahko letal okrog po mili volji.

Lp, Ajda
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #193 : sreda, 21.12.2005 : 19:46:38 »

shagadellic, seveda je tale tvoj kuža ful lušen! Kater pes pa ni? Cheesy Za to skakanje v otroke pa jaz ne znam nič svetovat.  Undecided Malo poglej v forum vzgoja in podforum težave z vedenjem: TUKAJ.

Katie, Witty bo čez dober mesec stara že kar 6 let! Shocked Je pa bila na parih razstavah.

Yo, itak da bi psa iskala če bi se izgubil, pa če zakon to zahteva ali ne. Roll Eyes

lp, rina
Logiran
shagadellic
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #194 : petek, 23.12.2005 : 09:51:11 »

Hvala za odgovor Rina.

Bom malo pogledala, če je kaj pametnega napisanega.

Lp, Ajda
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines