mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 22:02:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 236420 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #165 : četrtek, 01.12.2005 : 15:03:48 »

Hvala za odgovor....uuuf...dobro da ga pred morjem nisem šla cepit...to bi bila neumnost...sem brala pred tem o tej bolezni in takrat še ni bilo nič opozoril na to temo......no, vsaj jaz nisem zasledila...
Hvala vama!

Lp, Tina
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #166 : četrtek, 01.12.2005 : 15:48:06 »

Tukaj so že debate o filariji

Cepljenje proti filariji:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3395.0.html

Pa še na splošno o filariji:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1442.0.html
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #167 : četrtek, 01.12.2005 : 17:14:51 »

Rina!

Za škotskega ovčarja sem se odločila ker mi je lep družinski pes. In je zelo dober po karakterju. Imeli smo mešančka Murija, ki je nažalost umrl. Postalo mi je dolgčas. Zato sem se odločila za novega prijatelja. Psiček bo prišel iz psarne Androma. Že komaj čakam marec 2006.
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #168 : četrtek, 01.12.2005 : 17:16:42 »

Aja pa še čestitam Felini in Rini ker imata tako prekrasne pse kot sta Jay in Witty.
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #169 : četrtek, 01.12.2005 : 17:17:44 »

Ej rina!

Ali kaj premišljuješ o tem da bi Witty imela mladičke?

Lp  Katie
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #170 : četrtek, 01.12.2005 : 17:32:48 »

Tako nadlegujem. Ej rina oz. felina sta vajina psa v pesjaku ali kje drugje? Koliko velik mora biti pesjak za škotskega ovčarja?
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #171 : četrtek, 01.12.2005 : 19:06:15 »

Moj je v hiši, ker sem totalen nasprotnik življenja psov izven krdela (družine).Zelo je zabavno, ko se misi...takrat nas mama hoče izselit. Je tudi bolj priročno življenje, saj si večino svojega prostega časa s psom, tudi ko gledaš televizijo ga vzameš k sebi in (vsaj meni se zdi) ne pride do obdobij, ko lahko pes postane izoliran (zima, deževje, pomanjkanje časa zaradi službe, šole) in ščasoma tako psi postanejo prebivalci dvorišč, ki se nihče posebej ne ukvarja z njimi. Imela sem prvega psa (nekje 20 let nazaj) na dvorišču in pozimi razen sprehoda nas ni preveč videl....komu pa je  v veselje zmrzovat na dvorišču s psom in se družit (no, tega kužija smo zaradi nesocializiranosti, beri našega neznanja, morali dati drugam, ker sem jaz še bila mala in je postal agresiven).....no to je moje mnenje in za sebe vem, da ne bi imela toliko discipline, da bi lahko bila toliko časa s psom, ki je na dvorišču, kot s psom ki je z mano v stanovanju. Je pa tudi dosti odvisno od družinskih navad (koliko hočete imeti čisto in urejeno stanovanje, ker na popolno čistočo v tem primeru kar pozabite, koliko ste alergični na dlake po oblekah, vas motijo raznošene igračke po stanovanju, mokra tla, ko spije vodo, čeprav škoti spadajo med bolj elegantne jedce in pivce, da je pošoban parket, da se kot mali večkrat polula in pokaka noter, da tudi kaj uniči)
Mi smo se z vsem tem že zdavnaj sprijaznili, sedaj imamo celo dva psa, oba noter, hiša je občasno v razsulu, a mi uživamo.Je prav prijetno domače, igrivo in nikoli dolgčas  Wink
O pesjakih pa sigurno kaj več piše pod temu primerno temo. Malo pobrskaj po forumu.

Lp, Tina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #172 : četrtek, 01.12.2005 : 20:02:54 »

Felina, danes se je pokazala še ena zelo priročna funkcija dolge goflje. Sneg ima zdaj po vrhu že tako zmrznejo skorjico in se dajo naredit take ozke in globoke luknje. Witty pa potem v vsako pogleda, če je kje kakšen briket. Se greva tako igrico, da naredim nekaj takih lukenj in dam v eno briket, Witty ga pa potem poišče. In taka goflja ji pri tem zelo koristi, da ni treba nič kopat. Grin
Jasper je pa čisto nasprotje Jaya, ane? Grin

Hvala vsem za vso to razjasnitev glede tega ivermectina. Wink

Katie:
Ne, Witty ne bo imela mladičkov. Saj vzrejno dovoljenje ima, mladičkov pa ne bo.

Pri nas je bila Witty v pesjaku ene 2 meseca, ko še ni bila ograja okoli hiše dokončana. So doma rekli da ne sme biti noter. Roll Eyes Pa je kmalu začela prihajati noter samo za malo, in potem še več in več... Ampak samo v predprostor, v dnevno ni nikoli hotla it. Potem pa je bila zima in je hotla biti na toplem pa mi je ratal doma prepričat da lahko spi notri. In potem je bila čedalje več časa noter... Zdaj je skoraj ves čas. Čez leto je več zunaj, ker smo tudi mi, pozimi pa je skoraj ves čas (razen sprehodov) noter. Sicer še vedno noče v dnevno, ampak je samo predsobi in tej računalniški sobi. In ker jaz veliko časa preživim tukaj, je skoraj ves čas z mano. In takrat je zelo srečna. Če se le da, je tam kjer sem jaz (ali pa kdo drug od domačih).

Tako da če se le da, bo tvoj kuža najbolj srečen če je lahko vedno s tabo.
Če pa se boste vseeno odločili za pesjak, pa naj bo čimvečji, pokrit, in vsaj iz dveh strani zaprt. Več pa si res lahko prebereš kje drugje, jaz o pesjakih ne vem veliko...
Dlak pa pri nas sploh ni toliko. Huh Tja pa sem kakšna. No spomladi je kakšna več, drugače pa niti ne.

Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj. Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #173 : petek, 02.12.2005 : 00:20:52 »

Ja nos je zelooo uporaben, ko je treba iz drevesnih duplin vodo pit in se skavta špilat. Jay se gre preživetje v naravi in vodo išče po vseh drevesnih duplinah, medtem ko pa tiste, ki mu jo jaz ponudim niti pogleda ne. Za njim seveda hoče ponavljati jasper, a mu ne rata...je premalo žgančkov za gobček papcal... Wink
Ja imam enega zaobljenca in enega špičaka.....luštna kombinacija, tak da mi je že čuden pogled na pse, ki imajo normalne gobčke.hehehehe.

Upam da noro uživate na snegecu, mi skozi gazimo okoli in se kepamo.

Lp, Tina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #174 : petek, 02.12.2005 : 14:41:36 »

Naredila sem eno anketo o škotskih ovčarjih. Bomo vidli kašni bodo rezultat ::)i
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #175 : petek, 02.12.2005 : 17:53:07 »

Jaz pa ne vem kaj bi odgovorila. Ko sem hotela psa, sem si želela eno prijazno in vodljivo pasmo, torej sem škota izbrala zaradi karakterja. Je pa imel moj oči tudi že nekaj škotskih ovčarjev in je rekel da bi on tudi imel škota. Tako da ne vem kaj naj odgovorim.

Witty tudi raje pije vodo od povsod drugod, samo iz sklede ne. Imamo na vrtu ribnik in tista voda je zakon. Huh Tista v posodi je pa tam za okras. Roll Eyes

lp, rina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #176 : sobota, 03.12.2005 : 09:58:17 »

Jaz pa si sploh nisem želela škota...tak preveč počlovečeno so ga predstavljali kot Lassie in tega res ne maram. Pa sem ga fasala...me sploh noben ni preveč spraševal, če si ga želim ali ne, samo vedli smo, da je treba pomagat eni pasji dušici in smo ga pač vzeli. Je imal srečo, je našel ravno pravi čas, da se je uštulil k nam, ko je poginila psička in Jaspija še ni bilo. Wink
Sedaj pa sem se čist zaljubila v te dolge in ozke gobce....hehehehehe

Pri nas pa zmaga wc školjka za pitje vode. Če le kdo pozabi odprta vrata od kopalnice, je že on glavni tam in že drvimo. Krtačka za wc pa je nekaj najbolj zabavnega za v kuhinjo odnest. Nas je že izučilo in sedaj so vrata kar vestno zaprta.  Wink

Lp, Tina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #177 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:19:57 »

KAKO STE KAJ? Grin

dolgo časa že nism bla na tej strani. moja prjateljca je dobila psa. no oziroma je njena psica imela mladičke. pasma NO in končno ji je uspelo pregovoriti očeta da lahko enega obdrži. ful sem happy zanjo Cheesy. dans grem k njej na rojstn dan pa ga bom vidla. super. drgač je pa mešanc- tko k mama
drgač pa ne morem dočakat marec mesec. štejem dni do njegovega rojstva- 13. januar Roll Eyes pol pa ga februarja gremo pogledat jupi da si ga izberem komaj čakam. Sam ne vem pa kako bo ker mamo mačko. pa pol k bo zrastu mamo še eno psico pr sosedih ojoj!

Ej kake ovratnce pa mate ve za vajine pse. mormo še vse kupt

Lp Smiley
               Katie
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #178 : ponedeljek, 05.12.2005 : 18:37:32 »

Jaz sem dala link do slike, na kateri je od Witty ovratnice + povodec nekaj strani nazaj. Malo pobrskaj, pa boš našla. Mene sicer malo moti da je zatezna, samo se mi iz nezateznih sname. Undecided Nikakor pa ni dobra koviska.

Hm... Witty ni mačja prijateljica. Pa tudi ne nek grozni preganjalec. Za neznanim mačkom bo zalavfala, če bo bežal. Če bo pri miru, ga bo samo iz radija 2 m živčno gledala. Pa če vidi mačka in ga gleda, vedno uboga, kadar jo pokličem. Sem bolj zanimiva kot muc. Tongue
Maše, mačke ki živi pri babi, pa se boji. Grin Je bila Maša že pred njo tam in je ni ravno lepo sprejela. Eneparkat je dala vedet Witty da je primarno tam ona doma, in od takrat se je Witty na veeeeliko izogiba. Mata en tak kompromis. Witty ji da mir, Maša pa ji dovoli, da je tam. Samo je pa res da je Maša ena res "grozna" mačka. Vsi psi tam okoli se je bojijo. Ful pogumna. Pa tudi Witty pride tja samo na obiske, pa takrat kadar ne gre z nami na morje.

Če boš tvojega kužka že od malega navajala na vašo mačko, se jo bo zagotovo navadil. Ko boste šli prvič pogledat mladičke, vzami s seboj eno krpico/brisačko/rjuho in naj bo čimbolj od psičkovega vonja. Ko prideš domov, pa daj muci to zraven njenega ležišča ali posode za hrane, pa se bo vsaj malo navadila vonja. Pa pusti jima čas, da se bosta navadila drug na drugega.

Na druge pse in psice ga pa čimprej navajaj. Pasje igralne urice, mala šola, pa kakšni skupni pasji sprehodi...

Koliko dni je še do njegovega rojstva? Tongue Aja, pa a mogoče že veš kako ga boš klicala? Al boš to videla potem, ko ga boš videla?

lp, rina

Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #179 : torek, 06.12.2005 : 16:15:02 »

ja do njegovega rojstva je približno še mesec dni 13 januar Smiley . njegovo rodovniško ime bo Androma eternal flame klicali pa ga bomo kr lord. hvala za nasvet glede mačk. glede pasjih sprehodov. poznam eno gospo katera hodi na sprehode skupaj z mojo babico- za rekreacijo.-1 ura-2uri pa ima psičko mišo. je bl neke vrste lovski pes in je sterilizirana. drugače pa je tu še lepa soseda Zima- sibirsky hasky, pa prikupen majhen mešanček Miško. pa še pes moje tete ki živi zelo blizu v isti vasi- bernski planšarski pes Ari. Tako da verjetno glede socializacije ne bo problema. Roll Eyes aja pa še sestrične - lj- dobijo kužka ampak ko bodo stare 16 zdaj so pa ''10'' pa ga bodo pri nas pustile ko bodo šli na morje pa se bo igral z našim.kr fajn

Lp
         Katie
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines