mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 21:41:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 236409 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #150 : nedelja, 27.11.2005 : 10:42:35 »

Ok, slikice se nočejo pripopat v album!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!So prevelike in sem se odločla album nardit, da bi kar link bil lepo in to je to....pa sem že neučakana!

Grrr......
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #151 : nedelja, 27.11.2005 : 13:06:03 »

Ok, slikice mam!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cheesy Tu je link www.moj-album.com/uredi/jayinjasper/1562763/

Ok, upam, da boš lahko pogledala! Nekaj se jih bolj slabo vidi, ker sta se skozi gibala, pa še fotograf ni ravno mojster....naj omenim, da ima ta fotoaparat v lasti šele kak teden!

Upam, da si boš lahko lepo ogledala ta žgoljav, brezdlaki in suhcen približek dolgodlakega Undecided  škotskega ovčarja, samo pogled pa je najbolj zapeljiv.......pa ne delajta se norac z Witty iz njegove dlake, naj omenim, da je to že zelo lep napredek in še raste...ehhehehe Wink

Ta mali pa je itak čista kepica!

Lp, Tina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #152 : nedelja, 27.11.2005 : 13:20:36 »

Ok, zaj sem se naučila...glej ti moje navdušenje!

To je Jayev srčkan in zapeljiv pogled:

http://www.moj-album.com/slike/1562761/fqvJ1O4XdocmcwEx.v.jpg

Hvala za napotke za slikice, jih sedaj vestno uporabljam!

Lp, Tina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #153 : nedelja, 27.11.2005 : 13:23:08 »

Zdaj še morem it malo izbrskat, kak te slikice naredim malo manjše, saj zasedajo celo stran........to pa do naslednjič!
hehehehehhehe

Počohaj Witty!

Lp, Tina
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #154 : torek, 29.11.2005 : 15:31:06 »

Zdravo!

Marca meseca se nam bo pridružil samček pasme škotski ovčar. O tej pasmi že veliko vem. A s psom take pasme še nisem živela.  Zanima me kako je? Ali je kaj problematična?

Witty in Jay sta mi zelo všeč.

     Lp
                   Katie
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #155 : torek, 29.11.2005 : 21:30:40 »

Zakaj majo skoti tak dolg klinast gobec? Zaradi kaksne posebne uporabnosti ali kar tako? Huh
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #156 : sreda, 30.11.2005 : 20:14:26 »

Joj, se mi je pokvaril računalnik ravno takrat, ko so bile slike... Roll Eyes
Jay je super! Ful je lušen. Cheesy Pa res nima veliko dlake. Samo je vseeno ful lep. Špičast v vse konce. Če bi imel preveč dlake, ne bi bil več tak špičak. Jasper je pa res ko ena majhna kepica zraven njega. Kiss

katie, če si brala razne opise, povsod piše, kako vodljivi, poslušni in prijazni so te psi. Pa za Witty ne morem rečt da je čisto res. Ko je prišla k nam, smo jo preveč čuvali in jo držali stran od psov. Je nismo dobro socializirali. In to se ji še danes pozna. Ona je ena bolj samosvoja gospodična, nič kaj preveč družabna. Pa boji se zaprtih prostorov. Pa včasih ima rada svoj mir, da ji nihče nič ne teži. Pa včasih ima trenutke, ko nič ne uboga. Tako da škoti nimajo te prijaznosti in vodljivosti in ne vem še česa zapisanega v grenih. Je vseeno treba nekaj narediti za to.
Tvojemu škotu bo koristilo, če bosta šla v malo šolo, še prej pa na pasje igralne urice. Zelo fina socializacija. To smo pri Witty zamudili. Sad Pa škota ne vzgajaj s silo, ampak na lep način in z veliko potrpežljivosti.
Kako je živeti s škotom? Jaz lahko rečem da fino. Cheesy Je Witty ful uredu pes, pa čeprav ima svoje muhe. Pa zdi se mi da je zelo prilagodljiva. Če je tako čudno deževno vreme, se ne njej ne meni ne da dolgo zunaj viseti. In takrat veliko spi. Če pa je kakšen lep dan, pa je takoj pripravljena biti cel dan aktivna. Če pa si kaj prebrala to temo, pa vidiš da je Jay veliko bolj živahen. Kakšen bo pa tvoj, pa vrjetno še ne veš.
Zakaj pa si se odločila ravno za škota?

Zoia, ne vem. Huh Mogoče so tako gofljo dobili od borzojev, s katerimi so bili križani. Kolikor vem pa imajo borzoji tak gobec zato, da so hitrejši. Pač bolj aerodinamično. Tukaj: http://koti.mbnet.fi/goldmist/ greš po enem (skoraj vseeno kateremu) rodovniku samo nazaj in prideš do tistih, ki so bili skoteni okoli 1850. Se mi zdi da so imeli tisti malo krajše gobce, pa tudi malo bolj močne. No, ne vem. To je samo moje razmišljanje, nič strokovnega.

lp, rina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #157 : sreda, 30.11.2005 : 20:18:38 »

Katero je tisto zdravilo oz. snov, na katero so menda škoti zelo občutljivi, druge pasme pa ne? Huh

lp, rina
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #158 : sreda, 30.11.2005 : 21:18:20 »

Ivermectin, ki se uporablja proti filariji (srcni glisti).

Vsi britanski ovcarji + avstralski ovcarji, mogoce se kaksne pasme, ne vem.

Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #159 : sreda, 30.11.2005 : 21:29:13 »

Hvala Lilit. Wink

Zakaj pa ravno tem pasmam škoduje, drugim pa ne? Kaj je tako drugačnega na teh ovčarjih?
Upam da ne sprašujem preveč... sram
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #160 : sreda, 30.11.2005 : 21:35:29 »

Odvisno je od nekega gena: http://www.vetmed.wsu.edu/announcements/ivermectin/ownerinfo.asp

Drugace pa niso vsi predstavniki teh pasem obcutljivi, eni so eni niso. Obstajajo tudi testi, s katerimi lahko dolocis, ce so alergicni.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #161 : četrtek, 01.12.2005 : 13:33:18 »

Citat
Zakaj majo skoti tak dolg klinast gobec? Zaradi kaksne posebne uporabnosti ali kar tako?
Verjetno zato, da ga lahko vtaknejo v vsak žep vsakega mimoidočega...hehehehehehehe.To je zelo pomembno opravilo! Ja, naj bi pa bilo to posledica križanja z borzoji! In meni so taki gobci taaak všeč!

Citat
Ali je kaj problematična?
Ja, ta pasma ni Lassie, to ti naj bo kar na začetku jasno in najbolj pomembna je socializacija, socializacija, socializacija, socializaicija, socializacija, ...in še par copy pastov bi lahko naredila.....če je pristop vzgoje nepravilen zna biti ta pasma zelo hitro boječa in to prinese tudi agresivnost. Samo med mojimi prijatelji poznam tri, ki so jih ugriznili škotski ovčarji, pa ta pasma sploh ni več tako pogosta. Treba se je s tem psom veliko ukvarjat (to velja tudi za vse druge pasme, ampak tukaj še poasebej poudarjam to pomembnost!), mu razkazat čimveč novih situacij v katerih se bo lahko znašel kasneje in ga počasi spoznavat, ne na silo. So namreč zelo previdni in škot bo bo nekaj naredil samo, če bo prepričan o varnosti.
Ker imam doma še shih-tzuja ti lahko povem, da je res velika razlika med vzgojo rahlo psihično nestabilnega škota (moj je še prišel iz nekega čudnega legle, skozi roke še bolj čudnih novih lastnikov do mene) in shih-tzujem. Pri tamalem ne rabim bit niti pol toliko pazljiva kaj počnem in na kak način, kot pri Jayu. (seveda je tu še faktor rodovniškega psa in ustrezne socializacije v leglu, ki jo je Jasper imel, Ja pa ne).
Tak da čimveč ljubezni, sprehodov in ukvarjanja z njim pa bo zlat družabnik in nikoli ne bo nobenih problemov. Po konkretni socializaciji Jaya, pa lahko rečem, da je eden najbolj simpatičnih kužkov in vsi moji znanci in prijatelji so čist zaljubljeni v njega...nima nič aristokratsko selektivnega odnosa do okolice.....poljubčki so za vsakogar, ki si jih zaželi  Wink

Veliko veselja s tamalim in čimveč vložene energije, sploh sedaj na začetku...izplačalo se bo in vaše sobivanje bo prijetno.

Citat
Ivermectin, ki se uporablja proti filariji (srcni glisti).
No dobro da vem to. Kaj to pomeni, da ni priporočljivo cepit teh pasem proti tej bolezni? Se pojavijo kakšne hujše motnje ali kako?

Lp, Tina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #162 : četrtek, 01.12.2005 : 13:37:17 »

Citat
Pa res nima veliko dlake.
Ja samo mi je pa prav všeč takšen, ker se mu vidi elegantno telo......nora sem na telesne zgradbe hrtov in mi je to kr po volji....samo se pa vseeno intenzivno trudimo, da bomo pridobili čimveč dlake, ki jo lahko, da bo bolj podoben svoji pasmi kot pa borzoju...hec! (pa po dlaki se najbolje tudi vidi zdravje inče še ni taprava, se morem še bolj potrudit)
Pa še celi našpičen je! Cheesy

Sem pa ponosna, da mi je končno uspelo gor napopat slikice...to je cel podvig.  Cool

Lp, Tina
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #163 : četrtek, 01.12.2005 : 13:39:44 »

Srcna glista je problematicna predvsem ob morju, v Sloveniji torej samo na Obali. Cepit se zaenkrat se ne da, kolikor vem, se pa dajejo vsak mesec tablete, tekocina, Stronghold... - pac razni pripravki, ki ubijejo licinke te gliste, ce so prisotne v krvi.

Vecini psov se daje Ivermectin, za te nastete pa so na voljo drugacna zdravila.

Kolikor vem, ce je pes obcutljiv na to, lahko umre...

Med brskanjem po googlu sem nasla eno stran, ki vam bo mogoce zanimiva: http://www.mwcr.org/be_aware.htm
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #164 : četrtek, 01.12.2005 : 14:43:53 »

NE DAJAT ŠKOTSKIM OVČARJEM ZDRAVIL, KI VSEBUJEJO IVERMECTIN!!!!!!
VSI ANGLEŠKI OVČARJI SO LAHKO ALERGIČNI NA TO SNOV. ALERGIJA LAHKO POVZROČI SMRT!
Na žalost slovenski veterinarji o tem nimajo pojma, pa vseeno svetujejo take neumnosti. Tudi cepljenje proti filariji ni priporočljivo, ker je ogromno psov že poginilo po tem cepljenju.

Je pa na to temo že odprta debata - mislim, da pod zdravje.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines