mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 11:17:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 207031 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #660 : sobota, 10.05.2008 : 23:14:28 »

Bom obvestila, seveda! Danes ga je spoznala moja sošolka in ga bi kar vzela za svojega Grin Jaz ga ne dam, za živo glavo ne Grin Je rekal: je pa kreposten, hihi. Sem rekla da je na strogi dieti pa je rekla da ji je všeč, ker je "malo bolj pri sebi", da je tak za premečkat. Jah kaj čem, je zanj veliko bolje, če bo bolj postaven. Bo šlo bolj počasi dol, ampak važno je, da bo šlo. Pa če v pol leta izgubi 10kg bo suuuper. Moj bajsi-nekega dne z manekensko postavo. Wink
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #661 : nedelja, 11.05.2008 : 00:22:13 »

Veš kaj bi jaz naredila na tvojem mestu  Smiley Nik ima res najmanj 10kg preveč trenutno, kar ni dobro glede na njegovo starost. Poleg tega ima še probleme s tačkami. Psa ni tako težko shujšat, je pa res, da moraš vložit nekaj dela v to. Najprej sprememba diete, jaz bi mu začela kuhat, sploh če se je po dietnih briketih celo zredil. Skuhaš mu lahko piščančja prsa, purana, osliča, kakšno drugo ribo, zraven mu daš nekaj zelenjave (če je ne mara jo zmiksaj zraven), lahko tudi sadja, kot vir ogljikovih hidratov je pa najboljši riž, izogibaj se makaronom, ker redijo. Jaz Brini dam tudi ovsene kosmiče, jih ima zelo rada. Izogibaj se maščobi in slanim stvarem. Opusti brikete za nekaj časa in mu samo kuhaj, boš videla kmalu razliko. Jaz bi mu pa zaradi problemov s tačkami dodajala še kakšen glukozaminski dodatek za sklepe. Jaz uporabljam Caniviton Forte 30 za Brino in se super obnese  Smiley

Kot rekreacijo ti res priporočam plavanje za Nika. Kosti manj trpijo, kot pri hoji, pa še rad plava. Prepričaj mojega brata, da gremo na kakšno Rakitno ali pa Iški Vintgar skupaj s psi, pa gresta Nik in Brina plavat  Smiley Zdaj, ko se je vreme poboljšalo bi bilo to super. Pa sprehodi seveda, kolikor le lahko. Boš videla, če se držiš vsakodnevne rutine z dieto in veliko gibanja bo kmalu opazna razlika.  Smiley

Naša Kimica je bila tudi debela, ker se je moja mama poškodovala in ju nekaj časa ni vozila na dolge sprehode, ker je bilo to nemogoče. Poleg tega je pa še moj najstarejši brat živel takrat z nami in ju ne nenehno futral iz mize, ker se mu ni dalo dopovedat, da to ni prav. Sta se oba psa zredila kar precej.. Ampak ko se je pozdravila, sta šla psa na dieto in vsakodnevne dolge sprehode. Ob vikendih tudi po 3-4ure skupaj. Kimica je hiperaktivna, laufa naokrog, kot nora. Ko je bila debela je bila precej manj aktivna in hitreje se je utrudila. Zdaj, ko jo pa vsa ta teža ne ovira več je pa res tak neverjetno živahen kuža, ima ogromno energije in dobro kondicijo. Tudi s Timijem je isto, samo pri njemu se sprememba niti ne vidi tako očitno, ker ima dolgo dlako. Kimici se pa vidi, evo slike:

Prej:
http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/PsiMaki588.jpg 
 http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/PsiMaki601.jpg

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/PsiMaki629.jpg

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/PsiMaki622.jpg

Zdaj:
http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMG_6939.jpg

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMG_5845-1.jpg

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMG_5756550x394.jpg

http://i205.photobucket.com/albums/bb241/PitbullkaBrina/IMG_5564-1.jpg

Mala je dobila prav lepo postavico, je za majhnega kužka prav lepo mišičasta  Smiley Tako, da se da psa shujšat. Samo dosleden moraš biti, dieta brez mastnih priboljškov. Za priboljške lahko uporabljaš na majhne koščke narezano skuhano piščančje meso, če ima pa rad ribe pa tudi posušene girice, moja Brina jih obožuje  Smiley

Držim pesti, da vama rata. Tudi Nik se bo precej bolje počutil z nekaj manj kilogrami, poleg tega bo imel pa z leti manj težav s kostmi in srcem  Smiley

LP
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #662 : nedelja, 11.05.2008 : 01:03:18 »

Je brikete Pro plan diet za pse starejše od 7 let. Dobi pa okrog 420 gramov na dan in porazdelim na dva obroka, zjutraj 210 in zvečer 210. Koliko količinsko je pa Roki pojedel piščanca in riža-ker se mi sanja ne koliko ga mora.
V razpredelnici piše, da mora pes težak od 35-45kg dobiti 370-440 gramov briketov na dan.
Ja ni čudno, da se ti je potem še dodatno zredil po taki "dieti" Smiley Če se že držiš tabele mora potem pes dobiti tako količino briketov za težo, ki je zanj idealna, ne za težo na kateri je trenutno. Torej če ima 52 kg, njegova idealna teža bi bila pa okoli 40kg, mora dobivati količino briketov za 40kg težkega psa. 420g briketov na dan je občutno preveč, sploh zanj, ki ni ravno doga. Bi ti pa priporočala, da zamenjaš brikete za kakšne po sestavi bolj kvalitetne. Jaz Pro-Plana ne bi dala psu. Ti pa priporočam npr. Canidae Platinum za pretežke pse, ki je ena najboljših hran pri nas. Pri dieti lahko kombiniraš kuhano tudi z briketi če želiš oz. če bi to psu bolj odgovarjalo. Lahko daš brikete takrat, ko nimaš časa za kuhat npr. Aja pa zdaj sem se spomnila, kot priboljške lahko uporabljaš tudi riževe tortice iz suhega riža, če bi jih Nik jedel. Samo glej, da vzameš tiste, ki niso slane  Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #663 : nedelja, 11.05.2008 : 10:14:27 »

Zdaj ima še ene 10kg teh briketov za pojest. ko naokol sprašujem, pravijo, da so ti briketi kvaliltetni. Jaz nevem. Včeraj sem mu dala okrog 380 gramov briketov, pa hodila bova,samo ne sme preveč. Za plavanje sem takoj za-bom danes omenila tvojemu bratu. Kuhanje? Hmmm, jaz sem čisti antitalent, bomo pa poskusili, vsaj en obrok na dan. Riževe tortice-neslane, sam zadnič kupila-sem videla, da jih imaš ti za Brino pa sem rekla gremo probat. Nisem pa še poskusila če jih ima rad. Wink
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #664 : nedelja, 11.05.2008 : 10:58:09 »

Ja sej naši veterinarji tudi pravijo, da je Hill's kvalitetna hrana, v Ameriki jo pa prodajajo na bencinskih črpalkah tako, kot pri nas Pedigree  Smiley Npr. Pro Plan vsebuje pšenico, ki je žitarica najnižje kvalitete. Če bi to hrano dala Kimici in Timiju bi imela naslednji dan rane po hrbtu, ker bi se zgrizla - sta namreč alergična na pšenico. Sploh pa so pri nas tudi boljše hrane in če imaš možnost je potem boljše za psa, da izbereš nekaj bolj kvalitetnega  Smiley Ti pa lahko enkrat v živo razložim na kaj moraš bit pozorna, ko bereš sestavo hrane. Za kuhat pa res ne rabiš bit talent. Namečeš meso in zelenjavo v vročo vodo in počakaš, da se skuha. Riž pa verjetno tudi znaš skuhat tako, da je to res najmanjši problem.  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #665 : nedelja, 11.05.2008 : 11:05:32 »

Smiley  No vidiš zalarjeva, kužki hujšajo brez problema Smiley
Ja riž dela čudeže Smiley  Z Rokijem sva ga že navajena. Prideva na dietno kosilo  Wink
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #666 : nedelja, 11.05.2008 : 19:38:42 »

Riž pa znam skuhat ja,hehe. Bomo pa malo kuhali-zelenjavo bo treba res zmiksat, ker vse pusti na dnu sklede Grin Norček. No danes mu briketi niso teknili ves dan, ko pa je prišla na obisk maltežanka od družinskih prijateljev je bil pa kar naenkrat lačen (čeprav so mu za en d... Cheesy ). Takrat je vse dobro, samo da mu kdo ne bo pojedel. Bila sva na sprehodu in je seveda našel najdaljšo palico sploh in se igral z njo. Malo je tudi tekel, vendar po travi in ne veliko. Je pa užival. Je skopan in takooo mehek in lep in sijoč in...Grin Pa dleke kar frčijo z njega, sem ga že 2krat počesala pa ni in ni konca. Je spet tako obdobje. Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #667 : nedelja, 11.05.2008 : 19:43:24 »

Je pa užival. Je skopan in takooo mehek in lep in sijoč in...Grin Pa dleke kar frčijo z njega, sem ga že 2krat počesala pa ni in ni konca. Je spet tako obdobje. Wink

Mi imamo tudi tako obdobje. Ga počešem vsak dan, pa še vedno vsak dan ene trikrat pometam. Ne vem zakaj, ampak naš se mesi 2krat na leto po 6 mescov skup.  Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #668 : nedelja, 11.05.2008 : 20:08:12 »

Tudi jaz imama tak občutek Grin Vedno malo frči dlaka, ampak zdajle pa sploh.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #669 : nedelja, 11.05.2008 : 20:14:56 »

Ja saj meni ni blo jasno kdo piše knjige o psih. Tisti, ki imajo pse??  Roll Eyes
Ker piše,da dvakrat na lepo menjajo dlako, traja pa nekje dva do tri tedne.  Undecided

Bom kar jaz napisala novo knigo  Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #670 : nedelja, 11.05.2008 : 20:16:01 »

Lepo=leto

Pardon!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #671 : nedelja, 11.05.2008 : 23:38:44 »

Riž pa znam skuhat ja,hehe. Bomo pa malo kuhali-zelenjavo bo treba res zmiksat, ker vse pusti na dnu sklede Grin Norček.

 Je skopan in takooo mehek in lep in sijoč in...Grin Pa dleke kar frčijo z njega, sem ga že 2krat počesala pa ni in ni konca. Je spet tako obdobje. Wink

O bo pravi kitajček ratal Cheesy
Cheesy  Pri mojem Rokiju pa nič ne ostane Smiley Posodo poliže da se sveti. Tudi takrat, ko mu je mama dala kosilo in potem pol ure kasneje še jaz, je vse zmazal.(tehnična napaka in slaba komunikacija  Tongue) Pa ne da je bil lačen  Cheesy
Roki bo na vrsti za kopanje v torek po vsej verjetnosti. Ja to pa res. Po kopanju je toliko dlak. kr valijo se, kot grmovje na divjem zahodu Cheesy  Cel da jih lahko loviš pa še vedno se najde kakšna. No še dobro da so umite Smiley  in da to ne traja dolgo.

Ja saj meni ni blo jasno kdo piše knjige o psih. Tisti, ki imajo pse?? Roll Eyes
Ker piše,da dvakrat na lepo menjajo dlako, traja pa nekje dva do tri tedne. Undecided

Bom kar jaz napisala novo knigo Wink

Cheesy Mogoče so pa mislili napisati 3 tedne jim dlaka ne odpada. Cheesy
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #672 : ponedeljek, 12.05.2008 : 11:51:43 »

Pri shujševalnih dietah lahko uporabite (občasno seveda) namesto mesa tudi malancane - z olupki vred. Enako kot vse ostalo pa seveda začnite dodajati počasi, da vidite, če jih pes dobro prenaša.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #673 : ponedeljek, 12.05.2008 : 12:04:16 »

Pri shujševalnih dietah lahko uporabite (občasno seveda) namesto mesa tudi malancane - z olupki vred. Enako kot vse ostalo pa seveda začnite dodajati počasi, da vidite, če jih pes dobro prenaša.
Jih kar skuham ali kako? Pa količinsko koliko? Pes ima 50kg, moral bi jih imeti največ 40.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #674 : ponedeljek, 12.05.2008 : 12:07:20 »

Pa bo on jedel zelenjavo brez mesa?  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines