mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 14:52:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 206876 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #105 : sobota, 25.03.2006 : 16:23:58 »

No jaz imam dva psa in muco. Oba psa sta po merilih kinologov mešanca. Starejši pes, ima že 10 let, je črn in prav priden kuža, razen ko pride čas ženitve. Mlajša je psička, stara 4 leta, in je potomka staršev husky-ev. Rodovnika žal nima, do njega pa zdaj tudi verjetno ne bom prišla, saj je psička sterilizirana.
Vedno sem imela mešančke in je bila psička prav prijetno darilo, vendar mi je z svojimi vragolijami naredila veliko sivih las. Velikokrat sem se zaklela da le še mešančke, take zapuščene iz zavetišča, saj se mi zdi da ti rodovnik prav dosti ne koristi.
Po mojih izkušnjah, veliko prijateljev ima rodovniške pse, rodovnik pri nas ni ravno neka hudo dobra garancija da bo pes res zdrav. Nočem se spuščati v detalje, vendar vam lahko na hitro naštejem vsaj 5 primerov ko je rodovnik zatajil.
Displazija pri rodovniški psici?!
Ko bo zakonodaja bolje urejena, pa cene malce bolj človeške pa seveda, rodovniški psi, vsi čipirani in tetovirani, da se ne bodo po cestah sprehajali zapuščeni reveži.

No slikce mojih živalic si lahko ogledate tukaj:http://tesika.moj-album.com/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #106 : sobota, 25.03.2006 : 17:38:35 »

Bla bla bla bla bla, kaj ko bi si prebrala kaj o rodovnikih, rodovniski vzreji, stepanju nerodovniskih psov, preden zacnemo spet z enim in istim, a?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #107 : sobota, 25.03.2006 : 18:34:46 »

V redu, če so rodovniki tako odlični, kako sta lahko dve prijateljici kupili psa z rodovnikom, oba pa sta imela displazijo na komolčnih sklepih?!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #108 : sobota, 25.03.2006 : 18:36:43 »

Se vedno si nisi prebrala tem, kajne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #109 : sobota, 25.03.2006 : 18:42:48 »

O tem sem brala veliko literature, sem pa vsekakor mnenja da pri nas ni tako kot bi moralo biti, če ne drugega sem doma blizu enega od "rejcev" in vem kako on pridobiva rodovnike, uvaža pse iz tujine in jim ponaredi slovenske rodovnike, psi pa so iz pasjih farm. Moj prijatelj je bil enkrat še šofer za tega človeka in je lepo opisal kako zelo rodovniški ti psi so.
No pa me zanima kaj potem o takih govori naš pravilnik, ker mislim da o tem ne vejo nič. Nasrkajo pa tisti ki takega psa dobijo, pa še za zelo veliko ceno!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #110 : sobota, 25.03.2006 : 18:48:51 »

Citat
če ne drugega sem doma blizu enega od "rejcev" in vem kako on pridobiva rodovnike, uvaža pse iz tujine in jim ponaredi slovenske rodovnike, psi pa so iz pasjih farm. Moj prijatelj je bil enkrat še šofer za tega človeka in je lepo opisal kako zelo rodovniški ti psi so.

k'r nekaj posplošuješ. Veš, da so vsi rejci rodovniških psov taki  Undecided Roll Eyes.  Dj se malce zresni.

Citat
Nasrkajo pa tisti ki takega psa dobijo, pa še za zelo veliko ceno!


in kdo jih sili, da kupijo takega psa.
Logiran
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #111 : sobota, 25.03.2006 : 18:57:42 »

Sej ne posplošujem samo odgovarjam na napade od Nanook, je res da jih nihče ne sili, vendar se vsi ne posvetijo dovolj izbiri psa in na račun takih ti ljudje služijo. Gre se samo zato da je od nas ljudi malce narobe, da želimo imeti čim več rodovniških psov, morda stremimo k temu ker sami nismo popolni. Mešančki so in bojo ostali, lahko bi jih lastniki rodovniških psov sprejeli za pse, enakovredne njihovim, ne pa kot kakšno manjvredno raso.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #112 : sobota, 25.03.2006 : 19:03:28 »

Sej ne posplošujem samo odgovarjam na napade od Nanook, je res da jih nihèe ne sili, vendar se vsi ne posvetijo dovolj izbiri psa in na raèun takih ti ljudje služijo. Gre se samo zato da je od nas ljudi malce narobe, da želimo imeti èim veè rodovniških psov, morda stremimo k temu ker sami nismo popolni. Mešanèki so in bojo ostali, lahko bi jih lastniki rodovniških psov sprejeli za pse, enakovredne njihovim, ne pa kot kakšno manjvredno raso.

Ljuba duša. Si ti spet en  forumski veleum, ki odkriva Ameriko?
Naredi si uslugo in preberi teme, ki ti jih svetovala Nanook. In nehaj ga srat z zgornjimi izjavami. Še krave se ti bojo smejale.
Logiran
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #113 : sobota, 25.03.2006 : 19:16:32 »

Kako ste vsi sovražno nastrojeni. Se iskreno opravičujem če na forumu nisem odvisnež ali pa kaj podobnega. Res škoda da imam v življenju za početi še veliko drugih stvari kot samo viseti na netu in greniti vsem ki se na novo prijavijo in napišejo svoje mnenje in izkušnje.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #114 : sobota, 25.03.2006 : 19:49:30 »

Kako ste vsi sovražno nastrojeni. Se iskreno opravièujem èe na forumu nisem odvisnež ali pa kaj podobnega. Res škoda da imam v življenju za poèeti še veliko drugih stvari kot samo viseti na netu in greniti vsem ki se na novo prijavijo in napišejo svoje mnenje in izkušnje.

ok Jana tole je primer zate.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #115 : sobota, 25.03.2006 : 22:53:40 »

tesika, tukaj nihče ne napada. Samo napisali so ti, da si preberi kaj prav za prav pomeni rodovnik, ker tvoje izkušnje niso objektivne ampak subjektivne in v resnici ni tako, kot se ti zdi.

Tudi zato, ker si nova na forumu, ti je Nanook napisala kje si lahko prebereš več o teh stvareh. Če si vzameš malo časa in prebereš te teme ti bo takoj bolj jasno, kaj so ti hoteli povedati.
Logiran
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #116 : nedelja, 26.03.2006 : 09:23:13 »

hvala, samo način, kako povejo da si nekaj preberi je pa res nekaj posebnega. Da začneš stavek z bla,bla ...
Jaz pač vseeno ali je nekdo tujec, znanec ali prijatelj pričakujem vsaj malo osnovnega bontona.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #117 : nedelja, 26.03.2006 : 10:00:19 »

Tudi jaz pricakujem malce vec bontona, ja. Kot recimo, da si ljudje, ko pridejo na forum, preberejo preden zacnejo kaj pisat in to za povrh se v napacno temo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tesika
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #118 : nedelja, 26.03.2006 : 10:20:24 »

Se še enkrat opravičujem in upam da bom v naslednje bolj dosledno našla temo. Prosim samo za razumevanje, je namreč veliko informacij ki jih vi poznate, nam pa mogoče po pomoti uidejo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #119 : nedelja, 26.03.2006 : 10:25:54 »

KLIK, da bo lazje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines