mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 00:14:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307602 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1350 : torek, 20.03.2007 : 18:30:08 »

Še vedno lahko zamenjša šolo. Wink

Bolje stran vržen denar kot zafuran odnos med tabo in tvojim psom.

lp
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1351 : torek, 20.03.2007 : 18:36:57 »

Evo sma bla pred pol urce na sprehodu (travniku) in me je pes ful ubogal-čisto vse... Sedi-se je brez problema vsedel pred mano (še morma malo spilit tehniko ker se more na levi-izhodiščni položaj-ampak za zdaj je to odlično). Poleg je šel ko bubica, tudi ko je videl sosedovo psičko (nista bila na povodcih) je šel lepo mirno poleg makar ga je kar mikalo. Odšel je tja šele ko sem mu dovolil... Vajo čakanja pa delamo trenutno tak: Vzamem flexi povodec, se vsede poleg mene na levi strani, mu dam ukaz sedi in se mu počasi oddaljujem (postopoma) in mu poleg davam povelja SEDI in tako brez problema sedi dokler ne nardim kroga in se mu približam in takrat sledi velik braaavo, priden in seveda tudi priboljšek. Prvi ''krog'' okrog njega sem si vzel 1m, da je spoznal tehniko in ščasoma sem se mu vedno bolj oddaljeval (prišla sma do 5/10m). Ko sem se mu oddaljil je ful cvilil in se parkrat tudi vstal ampak takrat ga nisem nič kregal samo stopil sem spet obenj in sma začela vse znova... Simpl ko pasulj brez fizične kazni.

Lep pozdrav
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1352 : torek, 20.03.2007 : 18:38:55 »

Aja a ma mogoče kdo klikerja za prodat Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1353 : torek, 20.03.2007 : 18:50:50 »

Zaupanje pri psu ne moreš izgubiti, če nekje drugje šolaš. Sicer pa tam nas ni da bi videli. Mi sklepamo samo po tvojih pisanjih. Človeka ne poznam.

S takim načinom kot ga imaš na travniku pa se mi tudi ne zdi da ti pes nebi zaupal, ravno nasprotno.

A renči samo na poligonu?

Za uporabo klikerja pa si bo treba pred nabavo malo prebrati filozofijo in način uporabe. Dobro bi bilo tudi, da bi ti kdo pokazal. Kliker sam po sebi pa dobiš v vsaki trgovini za hišne živali.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1354 : torek, 20.03.2007 : 18:58:26 »

AngSeter!

Seveda da doma z nami (mano in družino) prečudovito sodeluje imaš pa prav ja da renči samo na poligonu... Se bom posvetoval z trenerjem... Doma uboga vse tam pa kot zakleto, da ne nardi ničesar niti usest se noče ko to tako dobro obladama.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #1355 : torek, 20.03.2007 : 19:01:46 »

Pozdravljeni!

Ker sem se v zadnjih par tednih naravno zaljubila v tervurne, malo bolj pogosto spremljam vašo temo...no in sem naletela na način šolanja tega človeka....pri šolanju sem ga gledala pred 10 leti (takrat sem na mb klubu trenirala agility in se zgražala nad načini šolanja za poslušnost) in vidim, da načina ni spremenil, pri vseh teh novih spoznanjih in dognanjih...to kar berem, kar moreš početi s svojim psom, se mi zdi naravnost grozno, pa jaz nisem najbolj pomehkuženo bitje in znam s psom biti zelo stroga, ko naredi resnično veliko napako, kjer velja absoluten NE!

Saj zamenjaj šolo je kar enostavno rečt, vendar če smo čist iskreni, v MB-ju na poznam šole, kjer se inštruktorji trudijo, da bi se čimveč delalo na pozitivni motivaciji (razen agilitašev), je to bolj domena posameznikov...se mi zdi, da na mb klubu so še najbolj blizu tega, čeprav je ogromno tečajnikov(kar pa mogoče niti ni takšna slabost, se kuža vsaj nauči delat ob prisotnosti drugih). Ko berem, kakšni načini šolanja se izvajajo po ljubljanskih klubih, lahko samo rečem, da smo mi 10 let zadaj......žal...tak da resnično razmisli o zamenjavi kluba ali pa razloži inštruktorju, da ti enoostavno ne misliš tako šolati svojega psa,.....ti plačuješ šolanje in ti boš izbiral način.....če pa mu to ne paše, pa zahtevaj denar nazaj in idi drugam....saj vaju ne šola zastonj, a ne? In sam vidiš, da to tvojemu psu ne odgovarja in zato ni vredno izgubiti zaupanje najboljšega prijatelja......

Lp, Tina
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1356 : torek, 20.03.2007 : 19:07:47 »

Tina, če sem prav zasledil si z MB ali vsaj z okolice? Vidiš v tem je štos v zamenjavi šole, ker je povsod enak princip. Po mojem se lastniki psov prav toliko bojimo trenerja kot naši psi. (vprašajte mojo mamo sem prišo čist prestrašen z 1 treninga oz. v šoku). Poznam pa eno gospo z ZP, ki hodi k privatniku in je tudi rekla da si sam izbereš kaj bosta se naučila ampak je tudi način ful grob, tako da hodi njen mož, ker se ona skoraj zjoče polek
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1357 : torek, 20.03.2007 : 19:09:23 »

Hvala za fotke! (mislim da IVANHOE). Sem odpisal in tudi dodal nekaj slikc mojga psa
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1358 : torek, 20.03.2007 : 19:18:33 »

Chritjan, ne mislit, da je tisti način ki se ga ti učiš v tvoji šoli slab, obstja ampak tudi še bolj nežnih načinov. Če pogledamo vajo sedi: res je lepo začeti s tem da se drži briket v roki in se lepo prosi psa da se usede. To je vse lepo in prav, samo tukaj je problem, da se pes lahko navadi da se ga "čaka" da se usede. To pomeni, da si pes pustu čas in da takorekoč spet on določi kdaj bo to vaju izvedel (če jo sploh bo). Če se pa psa prime za ovratnico in z drugo roko potisne ritko dol bo se pes od prvega trenutka naučil da se mora v trenutku tvoje komande usesti. Če to vajo potem kombiniraš s briketi je idealna. Pes se nauči hitro usesti (leva roka potisne ritko, desna drži briket pred nosom) in to že na prvo komando. Tebi pa ni treba prositi in ga čakati da bo vajo izvedel. Enako lahko narediš s prostorom. Ga imaš v sedi, si desno zraven njega, držiš levo roko na plečki, v desni pa briket v zaprti roki. Daš roko na tla pred prednje tačke, daš komando, istočasno pokažeš briket in s levo rokno ga potisneš v položaj prostor. Tudi tukaj velja, motivacija je briket, tvoja roka pa vodilo, da pes ve da se mora takoj na komando dati v prostor (ne šele po drugi ali tretji komandi). Vse vaje se da lepo kombinirati. Kaj se pa tvoje vaje SEM tiče: vsak pes rad pride če ve, da bo vedno nekaj dobil (igro ali hrano). To vajo se mora od začetka (prvi dan ko pes pride v hišo) trenirati. To pomeni vsakič ko psa pokličes ali ko sam od sebe pride do tebe(!) (in to ne pri treningih, vedno, tudi če je samo pol metra stran) mu nekaj daš za zahvalo da je prišel. (jaz imam v čisto vseh žepah brikete) Ko potem začeš to v šoli delat je takorekoč že avtomatiziran in bo prišel brez problema. Če se je to vajo v mladih letih (tednih) zamudilo se mora potem pač toliko bolj na tem delati. Odpoklic poskusi delati s igračo ali hrano. Obvezno je da vedno od veselja migaš ko da bi te kakšna osa pičla Smiley - Čim bolj zanimivo in hitro se premikaš bolj zanimivo je za psa. Če samo stojiš in daš ostro komando bo pes raje šel na sprehod drugam, ker je tam bolj zanimivo. Torej, moraš biti full zanimiv za psa! Ena lušna stvar za intermezzo: od mojih tečanikov, ki so imeli probleme pri odpoklicu, sem zahtevala, da se pri odpoklicu vržejo na tla in migajo ko nori s rokami in nogami (ko hrošč ki leži na hrbtu Grin). Ne moreš si predstaviti kako hitro so psi prišli pogledat kaj njihov "nor" vodnik tam dela Cheesy! To je vedno funcioniralo. Potem pa je seveda sledila igra s psom in vsi so bili zadovoljni. Tist način, ki ti ga je pokazal tvoj trener je tudi zelo učinkovit. Se ga pa predvsem uporablja pri vajah revirjanja pri obrambi. To je tista stopnja, ker psa že moramo z malo prisile naučiti kaj pomeni "pridi takoj sem" in je nadgradnja če pes vajo SEM že obvlada. (tukaj se gre za to, da pes vidi markerja in hoče takoj k njim tečti, kaj pa seveda ne sme. Tukaj lep SEM in igračka ali briket ne pomagata in je to edina možnost da se psa še na lep način nauči priti do vodnika). Kot že rečeno, obstaja 100 trikov! Ampak, brez prisile v določenih trenutkih pa ne bo šlo!

Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1359 : torek, 20.03.2007 : 19:19:00 »

Takole kužon je spet zagnal vik in krik, tako, da ga peljem še malo na sprehod. Boma vadla in potem napišem kako je blo. Bom max pol urce saj učima se vedno le 5 max 10 minut, ker potem ga že nese vstran.

LP
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1360 : torek, 20.03.2007 : 19:27:35 »

Christjan, hvala za slikce! Lep trening želim!
LP, Tina&Lir
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1361 : torek, 20.03.2007 : 20:01:55 »

Evo sma nazaj, vse vaje naredla z prve. Joj kako je mrzlo, komaj pišem... Edino kar so bile težave, ko sem mu dal nagobčnik ni nič ubogal in sma tako hodila, ko sem mu snel nagobčnik pa je vedno vedo kaj more naret... Ivanhoe kaj misliš. Po mojem niti ni moj tako podoben belgijcu-velik,močen gobec pa še črno črto ima na hrbtu.(si videla na fotki znak razburjenosti pred fotoaparatom? Grin Grin Jana hvala, da mi nisi mail-a zbrisala, ti bom potem poslal ZS, da nebom tukaj smetil.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1362 : torek, 20.03.2007 : 20:51:55 »

Daj nalozi fotke v moj-album, da bomo se ostali imeli kaj od tega:)
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1363 : torek, 20.03.2007 : 20:57:06 »

Zoia oprosti ampak še nisem registriran, tako da nažalost nemorem! Slike sem pa poslal Ge. Tini od 2 tednov dalje, da ga je videla po obdobjih, slike lahko pošljem Jani samo nwm če lahko vse objavi. Bom zbral 3 najlepše,ok?-Joj težka,težka odločitev ko je pa na vseh taki srček...
Kaj pa če mi kdo piše na mail, ki je registriran in lahko vidi moj profil pa mi napiše mail jaz pa mu pošljem slikce pa jih on objavi, kot je to storila Bambi?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1364 : torek, 20.03.2007 : 21:04:18 »

BTW, drugace je pa moj mail 2 strani nazaj:http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,154.1320.html

LP
Logiran
Strani: 1 ... 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines