mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 03:47:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301227 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #375 : torek, 27.04.2004 : 22:30:51 »

Hitro javljanje oz. obvestilo

Danes so nas klicali domov iz Zagreba  Shocked (v zvezi z razstavo oz. specialko), baje imajo probleme s prijavnicami, zato za tiste, ki ste se prijavili preko faksa imate čas, da se prijavite še danes, jutri in pojutrišnjem (to je do vključno četrtka) na št. 0038513757416 (baje so zgubili prijave  Roll Eyes, al pa se ni prijavlo dovolj ljudi, ker je tip vztrajal naj se prijavimo  Huh)

No, ker so me prosili, da obvestim vse ostale lastnike belgijskih ovčarjev, sem napisala obvestilo sem, upam, da ga boste pravočasno prebrali ( Bambi in horr)

Lp
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #376 : torek, 27.04.2004 : 23:26:45 »

Hojla,

Tudi jaz sem dobil podoben klic. Številko je stric dobil od Urškom Grin Grin.

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #377 : sreda, 28.04.2004 : 08:30:42 »

Citat
Številko je stric dobil od Urškom

 Huh mojo domačo številko? Ker ni klical na mobitel ampak na fiksno...

Ok, pol če že veste tolko boljše.  Smiley
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #378 : sreda, 28.04.2004 : 11:45:45 »

Oj,

mene je poklical na gsm.

Danes bom najverjetneje poslal prijavo.

lp
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #379 : sreda, 28.04.2004 : 14:07:53 »

Hehe, še dobro, da se vse znate zmenit sami, namreč jaz imam še vedno abstinenčno krizo od kompa in sem danes prihitela v knjižnico ekstra za to, da vas obvestim o prijavah  Grin. Petra, hvala, da si skupno znanje posredovala naprej. Mene je stric Dražen klical domov, sva se pogovsrjala kar ene 15 min in se super ujela, komaj čakam, da ga spoznam še v živo; pa prosil me je, da povem še čimveč lastnikom belgijcev, da so res čisto vsi dobrodošli, želijo da pride razstavljat in gledat čimveč belgian loverjev (vseh podvrst!), zato sem mu tudi posredovala horrčijevo tlf številko - saj je ok, ne?

Drugače pa - pomiri se, nikjer nisem napisala, da so slike slabe, napisala sem samo, da se na slikah slabo vidi (ne)odlakanost. Don't worry, be happy.

Lepo se imejte pa prijavite se v Zagreb!    Wink Lep dan vsem
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #380 : sreda, 28.04.2004 : 14:11:46 »

Citat
da so res čisto vsi dobrodošli, želijo da pride razstavljat in gledat čimveč belgian loverjev (vseh podvrst!),

Najbrz mi nismo vabljeni? Grin Wink
Lepo se imejte vsi, ki greste, pa cestitke za Bratislavo! Smiley
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #381 : sreda, 28.04.2004 : 20:06:20 »

Citat
Mene je stric Dražen klical domov, sva se pogovsrjala kar ene 15 min in se super ujela, komaj čakam, da ga spoznam še v živo; pa prosil me je, da povem še čimveč lastnikom belgijcev, da so res čisto vsi dobrodošli, želijo da pride razstavljat in gledat čimveč belgian loverjev (vseh podvrst!),

Zanimivo, točno enaka situacija je doletela mene  Huh, kaj mislite, da ni mogoče malo zanimanja za specialko pa klicarijo ljudi naj se prijavijo? Huh

No kakorkoli naju z Blujem to ni premamlo, vseeno se raje odločava za sprehod in preganjanje galebov po obali.  Cool
Ostalim pa imejte se lepo in veliko uspehov v Zagrebu.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #382 : ponedeljek, 03.05.2004 : 09:04:17 »

Ena malo retro  Grin

Moja bivša sošolka študira v belgiji in sem jo hitro začopatla za belgijsko izgovorjavo seveda  Tongue sram Grin

U glavnem Tervuerene smo razčistli, groenendael se pa izgovori v originalu (gh)runandal (nobenega e-ja nikjer). Naj bi se oe izgovorilo vedno u (če se bo kdo odločil za učenje flamščine Roll Eyes Grin), ae- a.

Upam, da se bom navadla, ker jaz še vedno vztrajam pri grenandel... Roll Eyes navada pravijo, da je železna srajca.

Eno vprašanje za Bambi(upam, da si spet na liniji  Wink) in Mirkota, kaj se vašim pesjanom tudi dlaka svetleje obarva (mislim tista odmrla, preden jo ven ščešeš) ne zdej blond ampak rjava...?
Logiran
Mirko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15



« Odgovor #383 : ponedeljek, 03.05.2004 : 11:27:44 »

Čau Petra,

res je tudi moj pesjan nekam vedno bolj rjav. Pa se mi ta rjava dlaka ne zdi ravno odmrla. Ni pa niti podlanka, ker tista je siva. Slučajno sem gledal ameriški standard (AKC) in piše, da je rdeče obarvanje dlake zaradi klimatskih razmer dopustno. Sploh so ti standardi zanimivo branje, ponekod zelo natančni, seveda tudi drugačni od naših. Med drugim sem izvedel, da TN s starostjo potemni. Meni je pa rumeni Pan tako lep...

Kako pa Blu prenaša vroče dneve (razen da postaja rdeč)? Mura je že pozimi iskala senco, če je sijalo sonce, pa ne vem, kako bo preživela julij.

A, še ena lekcija flamščine? Je tisti (gh) tak, kot zavzdihne pes, ko se uleže in hoče pokazat, da je zmatran?
Mirko
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #384 : ponedeljek, 03.05.2004 : 14:58:03 »

Citat
Je tisti (gh) tak, kot zavzdihne pes, ko se uleže in hoče pokazat, da je zmatran?

 Grin Grin, ta je posrečena, naj bi bla neka mešanica med g in h izgovorjavo (oz. zvenelo je kot hrunandal)  Cool

Sem opazla, da je Blu imel rjave pramene  Shocked Grin okoli ušes dokler je bil majhen, zdej ima pa rdečkast/rjav rep, vidi se pa samo na direktnem soncu  Cool, ko počesem pa gre ven ta dlaka...

Vročina pa je huda, ponavadi oz. lani smo odkrili morje in smo splavali tako, da smo se namakali v morju večinoma (čeprav ni blo ne vem kako osvežujoče  Undecided), seveda išče senco, pa sva oba našla senco in mir v naši kantini. (jaz sem se učila cele dneve   :-Xza izpite, Blu je pa spal na mrzlih ploščicah)  Grin

Pozimi se je pa kar sončil (od tam rdečkasti odtenki po moje, ker poleti, ko je večinoma v senci ni nič rjav)

No, pa bom še TN- malo obajala  Grin, meni je bil do sedaj najbolj všeč tisti TN, ki sem/smo ga vidli na CACIBU v Trstu (tak lep rdeč  Cool pa tudi simpatičen mi je bil), nisem pa neka izvedenka ne za pravilnost glave, maske in ušes, tukaj pa je link na slikico na **
http://album.agility-slo.net/CACIB-Trieste%2C-19-10-03/Slike_014
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #385 : ponedeljek, 03.05.2004 : 15:04:26 »

Oj,

no, vi belgianosi Grin, eno vprašanje.
V "The complete encyclopedia of dogs" je pod belgijskimi ovčarji naveden MECHELEN belgian shepherd, ki je očitno malinois, ker ta ni nikjer opisan, tudi slike ustrezajo... samo od kje ta Mechelen?
Sej tudi pri laekenoisu piše laeken belgian sheperd, tako da sklepam, da je ta -ois kot nek pridevek al kaj, samo nekako mi ne gre skupaj mechelen->malinois Huh

(priznam, da sem rajši vas vprašala, kot da bi sama šla brskat po netu Tongue ampak moja dial-up povezava trenutno ne nese čez 31.2 kpbs, tako da Lips Sealed)

Hvala!

Aja še to: glede rjave dlake, Vona ima isto, posebej zdej spomladi in jeseni, ko je menjava kožuha. Jaz sem tudi do zdej sklepala, da je odmrla dlaka - mogoče je pa res sonce...

lp
Logiran
Mirko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15



« Odgovor #386 : ponedeljek, 03.05.2004 : 16:38:14 »

Saj se tudi človeku lasje posvetlijo od sončenja ... no, ne vem, če tudi črnolasim. Sicer opazujem to rdečo dlako in se mi zdi, da ni enaka črni, ampak je, kako bi rekel, bolj puhasta, kot pri mladičku. Ven pa noče kar tako.

O malem noisu pa takole:

Pes je malinois (po francosko) ali mechelaar (po flamsko), ime ima po mestu Malines (po francosko) Mechelen (po flamsko). Včasih pa se pritakne zraven še kaken drugačen nizozemski/nemški/etc. zapis, se mi zdi.

LP /longplay/ !
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #387 : ponedeljek, 03.05.2004 : 16:55:15 »

Hojla,

Ja posebej pri črnih dolgodlakih psih sonce predstavlja velik problem, ker dlaka dobi bolj rdečkasto rjav odsev...
moja Nati dobi rjavo rdečkast odsev na soncu predvsem po repu, šapicah in okoli ušes ter po trebuščku. Ampak pri lapphundih je to na srečo dovoljeno Smiley
(bronzing is typical)
Mislim, da gre res za vpliv sonca in nima veze z menjavo dlake.

Ker so tudi groenendaeli naravna pasma mislim da sodniki ne delajo hujših problemov zaradi tega..Drugače je na primer pri črnih pudlih in drugih bolj "razstavnih" pasmah.

Sicer pa se za laekenoisa uporablja več različnih imen. Laekenois je francoska izvedenka, lakense mu pravijo nizozemci, pojavlja pa se tudi ime Laeken, kot je že ugotovila Lilit Wink
Pasma je namreč ime dobila po belgijskem gradu Laeken v okolici Bruslja, kjer še danes prebiva belgijska kraljeva družina. Cheesy
Meni osebno je ime Laeken najbolj pri srcu Wink

Če koga zanima kaj več o laekenoisih pa tudi belgijcih na splošno, pa si oglejte našo internetno stran Cool

Lep pozdrav vsem,
Nati

Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #388 : torek, 04.05.2004 : 16:54:23 »

Oprostite, »begijci« da se samo malo vtaknem… če dovolite, seveda  Roll Eyes…. (nekaj časa, pred časom, sem spremljala zanimivo temo, sedaj pa že kar nekaj časa ne in sem prav vesela, da ste taki »pisuni«, ste nabrali že skoraj 30 strani).

Kar nekaj postov nazaj sem videla, da vas zanimajo specialke, nisem pa zasledila da omenjate tisto letno v Franciji, ki bo avgusta 2004, baje zelo močno. Če koga zanima, lahko kaj več poizvem. Sem član fr. zveze belgijskih ovčarjev in schipperk ( Grin hi, hi… vsaj tam nas upoštevajo vsaj malo bolj »enakovredno«) in od njih sem dobila razpis oz. prijavnico. Sicer pa ste vi tisti, ki veliko več veste in ki bi morebiti tudi meni znali kaj povedati. Da, da … me mika!  Wink


Lep pozdrav
vaš »daljni sorodnik«  Wink
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #389 : sreda, 05.05.2004 : 19:20:29 »

Nati, kaj z Lejko niste nikoli imeli mladičkov?
Kako to?
btw ful je dobra internetna stran  Wink

ARIEB, si kdaj že bla na kakšni taki specialki v Franciji mislim....(kje v Franciji pa je?)
Kako pa se včlaniš v ta klub, ker o slovenskem društvu ne bi Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines