mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 12:44:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300560 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #345 : četrtek, 08.04.2004 : 20:42:39 »

jooooooj res bi šla res res in kaj murphy ne bi bil murphy, če jaz ne bi danes nekoga v rit nabasala  in avto pofentala (ne prav dosti) ampak dovolj, da sprazne mojo vedno prazno denarnico  Cry Angry

Nati ni panike  Wink
Točno, sem pozabla, da pri Italjanih ni vmesnih  Grin

No grem v akcijo pri mojih doma, da bodo kašen sold pljunli od sebe (dejte držat pesti)  Wink

Bi šla bi šla ful ful, Bambi veš, da bi tebe pa Sambota vedno rada s sabo za družbo vzela  Grin

Hmm priznam, da so me te specialke ujele malo nepripravljeno  Shocked, vse so zdej v aprilu  Cool Huh

Kaj obstaja kje kakšna slika od Shariffa? Je namreč Blujev dedek (tako, da je Sambo v bistvu Blujev stric  Grin)
Danes sva šla z Blujem firbec past na poligon in sva srečala Alu in Any  Roll Eyes, hmm jah no...

Aja naša Tina se bo vrgla med belganoise, sicer malinoise (končno je dočakala super mladička iz Avstrije )  Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #346 : četrtek, 08.04.2004 : 21:12:51 »

Hvala za link NATI  Smiley. Poleti grem namreč na Švedsko in sem mislila,da bi skočila še na kakšno razstavo malo počekirat pse, pa zgleda, da razstave niso tako pogoste kot sem mislila Undecided
Logiran
Mirko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15



« Odgovor #347 : četrtek, 08.04.2004 : 23:32:47 »

Zdaj sem pa dosti izvedel. Nati in Bambi, hvala.

Začenjam razmišljat, da bi se odpravil v Padovo drugi vikend. Ne z Muro, samo s firbcem. Ni ravno pred nosom, ampak italijanske ceste so take, kot da bi se po tepihu vozil...

Mirko
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #348 : petek, 09.04.2004 : 13:58:08 »


Hunden, a imaš mogoče kje kak seznam z razstavami na Švedskem?


Razstave na švedskem:
 
SKK
http://www.skk.se/tavling/utstall04.htm

SBK
http://www.vasterviksbk.nu/tk/utstallning/utstallning.asp

Specialke:(več nisem našla)
http://www.afbv.se/utstalln.htm


Nadja, več jih je kot si misliš  Wink
lp,
hunden
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #349 : petek, 09.04.2004 : 20:34:57 »

Ellow,

huh...po kar nekaj dnevih opazovanja dogajanja sem se odločil, da še jaz mal napišem, da ne bodo tako monotoni avatarji Wink.

Torej, da še jaz povem, da me lahko ZASTONJ mate za slepega potnika. Prisežem, da bom sam mal škilu...nich več. Drgač pa se jaz sam prlimam na Bambi (Bwuahaha...i'm like a leech), pa se sigurn kaj zanimivega najde  Wink Grin.

Nati: Thnx za spodbudo in lepe želje. Sicer sam nimam nobenih posebnih ambicij, da kaj dobim. Grem zato, da po 1 letu srečam vzrediteljco in kar je skoraj pomembnehe: mamo in ata Panasonica.
Sam upam, da se navta z očetom zgarbala za mamo  Roll Eyes sram Grin Grin.

Drugače pa zgleda, da bo moj pes obdržal dlako do razstave (prej je namreč že šibala podlanka v kosih ven  Undecided).

lp
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #350 : ponedeljek, 12.04.2004 : 11:26:36 »

oj
Včeraj sem v Kopru (na sladoledu ob sončku)  srečala gospoda, ki pravi, da je bil on prvi, ki je imel Gn-ja pri nas (mislim v Sloveniji)  Shocked Cool

Valda sem ga takoj napadla, pa mi je povedal, da ga je prešvercal iz Italije  Roll Eyes, tako, da nimam pojma, če je bil pes vpisan v rodovniško knjigo  Roll Eyes, vrejetno ne.

Mu je pa bil Blu ful všeč  Grin (še posebno ko je fehtal za sladoled)  Cool

Upam, da ste lepo preživeli praznike  Wink
Logiran
Mirko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15



« Odgovor #351 : torek, 13.04.2004 : 00:33:07 »

Petra, kdaj v pasji zgodovini pa naj bi prišel tale prvi GN?

Naši sosedje so dobili zelendolko pred približno 18 leti. Je bila brez rodovnika in neznanega izvora, ampak taka kot mora bit. Tako sem sploh izvedel in videl, da te vrste psi obstajajo, drugače menda nikoli ne bi.

Je pa ta psica pri osmih letih oslepela... baje zato, "ker so ji dajali jest ribe". Je komu kaj znano, če so belgijci nagnjeni k temu, da oslepijo (pa ne mislim zaradi rib)?

Mirko
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #352 : torek, 13.04.2004 : 08:28:31 »

Baje, ga je imel kmalu po drugi svetovni vojni  Smiley, tako, da mogoče je bil res med prvimi...

ja to o kakšnih nagnjenjih k boleznim bi pa tudi jaz rada slišala (čeprav se mi zdi, da naj ne bi bili podvrženi...no kolikor sem uspela zvedet)
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #353 : torek, 13.04.2004 : 14:28:01 »

Hojla!

Na hitro sem malo preletela poste in vidim, da ste ratali sami profesionalci zadnje čase...midva z rikom uživava tako bolj družinsko življenje zadnje čase. sej veste gledava televizijo in imava dolge sprehode...

aja petra, nekje sem prebrala, da dobimo spet enga novga malinovca v naše vrste. no končno še ena punca, ki bo imela malija. če se ti da mi pošlji njej mail please ali obratno.

lp

Maja
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #354 : torek, 13.04.2004 : 19:19:49 »

Bom Tini poslala tvoj mail  Wink

Sicer ga še nima(psa namreč), ampak ga gre iskat enkrat maja, če se ne motim nekam v Avstrijo. mislim, da ga bo šla pogledat ta teden ali naslednji. Baje je ful dolgo čakala, da pride na vrsto.

Vsekakor bo z njim delala hudo poslušnost... Shocked Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #355 : četrtek, 15.04.2004 : 20:52:08 »

oooo belganiosi, ste vidli male tervuerene iz hrvaške  Cheesy
(sej so s hrvaške ne?)

Sem malo pogledala rodovnik (mi je kar všeč  Smiley), kaj pa kaj vi pravite, horr? To je bolj tvoje področje  Cool

Hmmm še eno vprašanje za tiste, ki veste, Mirko mogoče...Bergerac (je to psarna al kako, kakšne, če je in kje je) al ima kaj zveze z našim očetom Bergeracom?  Huh

Ok, še popotnica za specialce  Wink, srečno pot in veliko veliko uspehov, bom držala pesti za oba pesjana  Grin (upam, da se boste imeli lepo lepo in, da se boste spomnili tudi kaj na nas  Wink)
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #356 : četrtek, 15.04.2004 : 21:12:10 »

Babji firbec bi lahko temu rekli  Grin

Mirko tukaj sem našla nekaj prednikov  Wink po očetovi strani (Bergeracovi), nonota in nono si lahko pogledate tukaj http://web.axelero.hu/bergerac/groenendaels.htm#gitty

(Quartz in Bergerac Gitty)  Cheesy
Logiran
Mirko
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 15



« Odgovor #357 : četrtek, 15.04.2004 : 23:54:10 »

Ja, Petra, prav na to stran sem enkrat že naletel in tu sem videl, da je Sariff po dveh linijah prednik od naših.
Saj se najde tudi kakšna baza podatkov o belgijcih, ampak o tistih zanimivih ni ne duha ne sluha (ata, mama, Odra z družino). Mogoče pa bi se mi potrudili in jih kako spravili noter. Mislim to dvoje:
http://www.mauricevanmierlo.nl/search.html
http://www.alfirin.net/cdl/search.html

V Divači sem srečal *našo* Tino in bom verjetno Muro lepo peljal v šolo, čeprav smo že en kos zamudil. Če se ne bo hudič črni ravnokar odločil, da je čas za... ej, pomlad, pomlad.
Ni pa Tina pohvalila ne Mure ne Bluja, kar se tiče korajžnosti. Hm.

LP od Mirkota
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #358 : petek, 16.04.2004 : 11:20:16 »

Samo na hitro, ker se švercam za kompom ko kolumbijski gverilec.

Ja mi smo včeraj imeli celo ceremonijo priprav za specialko - enkrat sem ga postavila v pozo, tace sem mu oprala, ker je zjutraj tekel čez gnojnico, kar je dovolj, da se ga je vonj prijel (oprano s podnajemnikovim šamponom, se mi ni ljubilo dveh nadstropij pretečt za pasjega it iskat  sram Roll Eyes), pa celih 10 min sem ga česala. Mi smo redi fredi!  Cool Wink

Drugače pa, sveže novice - ne vem, iz kje so me stauhali, ampak sem dobila danes po pošti prijavnico hrvaškega kluba BO za specialko, ki bo v Novem Zagrebu, karkoli pač že je to, 09.05., rok prijave je nekajindvajseti april. Če koga zanima, mu lahko pošljem fotokopijo, da se prijavi.

Nič, lepo se imejte, jaz moram šibat, da ne bom Caught In The Act  Undecided Tongue.

Lepo se imejte in navijajte za nas!

Pozdrav vse, Urša in Črna Smrt
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #359 : petek, 16.04.2004 : 13:56:55 »

Citat
Ni pa Tina pohvalila ne Mure ne Bluja, kar se tiče korajžnosti. Hm.

Mirko nič novega  sram, sej jaz dobro vem kakšen je Blu in njegov karakter in lih obramba pes in to...Tudi Tina ga pozna že od malega in ve kako je z njim...(svoje dobro delo je naredil tudi naš sosed, ki ga je kot mladiča obmataval s flašami in kamni ter metlami)

No kakorkoli se je že ful ful naredu v primerjavi s tem kakšni so ostali psi iz tega legla in iz Murinega (bi mogu Alu videt)...aja ti bom na zasebnem razložila nekaj stvari  Lips Sealed
Najina dva pesjana se kar držita, pa ne, da jih hvalim  Lips Sealed Grin
Vsekakor pa se jih ne da primerjat s kakšnim karakterjem delavnih malinoisev kakršnega si bo ona zdej nabavla   sram Grin
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines