mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 23:58:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 300590 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1590 : torek, 15.04.2008 : 14:50:51 »

Standard naj bi predpisoval tudi, kakšen naj bo malinois za vzrejo, pa se mnogi tega ne držijo in parijo pse, ki nikakor niso primerni za vzrejo. Za to seveda obstajajo pravilniki in preizkusi značaja, ki pa niso vedno pravo merilo za kvalitetne pse. Pravo merilo bi moral biti prav lastnik sam, ki najbolje pozna kvalitete in slabosti svojega psa.
Logiran
zlaty
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1591 : sreda, 16.04.2008 : 21:48:19 »

Zdravo.

sem sicer nova tukaj, imam pa malinoisa. Sicer ne hodiva na  razstave (nikoli nisva), sem bila pa sama nekajkrat (sicer zadnja leta ne). Moram povedat, da se mi večina malinoisov na razstavi ne zdi vredna tega imena. In tako se ne morem strinjat z zadnjim Majinim stavkom - kako to mislis, da bi moral biti merilo lastnik sam? Moj pes je mni itak najlepši in naboljši in naj pač vse. Če si profesionalc na tem podrocju, potem lahko cca (ampak samo cca) objektivno oceniš svojega psa, ne bi pa tega posplošvala.

Ob priliki (oz. ko mamčas se za naučit) nalepim kako slikico mojega lepotca Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1592 : petek, 18.04.2008 : 11:35:45 »

A to so prvi mladiči omenjenega para, kjer se je skotil črni mladiček?
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1593 : sobota, 19.04.2008 : 17:31:44 »

Zato tudi v nekaterih državah obstajajo dobri klubi, ki se trudijo držati pasmo v takšnem stanju v katerem bi morala biti. Ne samo da si vsakega psa "zunanjo" ogledajo - s ocenjevanjem zunanjosti, tudi delajo preizkuse značaja, da takoj na žačetku - še preden se spoh pari, izločijo vse pse ki ne odgovarjaju značaju Malinoisa. Potem pa se tudi v klubu in pod vodstvom veterinarjev in vodja vzrejnega oddelka odloči ali se sploh splača določene pse parit. Npr. da bi imela psico, si bi zbrala po predhodnimi testi značaja, standarda in veterinarskih pregledih enega samca. Morala bi predati se podatke in dokumente psov vzrejni kontroli, oni bi pa odločili ali bi smela s tem samcom parit ali ne. Oni pregledajo genetske podatke prednikov (da ni slučajna kakšna dedna boležen bila prej, ki bi lahko v kombinaciji s geni moje psice prišle spet na dan), pregledajo ocene testa značaja psov (če sta oba psa agresivna) in pregledajo kako vpliva paritev na delo oz. razstavne rezultate mladičkov. Šele potem se sme parit. Ta sistem se mi zdi izredno dober in žleim si, da bi to kmalu povsod bil standard za vzrejo.   
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1594 : petek, 25.04.2008 : 13:32:31 »

Za popestritev, še malo delovnih belgijcev...

http://www.youtube.com/watch?v=L5ZLvM5ItF4

Tole je predstavitveni video paše, na posnetku je Uvar, prvi pes v ZDA (vseh pasem!), ki je opravil vse pašne teste/izpite za vse vrste živine  Cool. Najlepše pri vsem je, da sploh ne izgleda slabo  Smiley (kot veliko IPO oz. klasičnih groenov z mali oz mix koreninami...). Mene je prav impresioniralo njegovo delo, čeprav me njegovo mirno vedenje niti malo ne spominja na Sambotovo evforijo, ko pride v bližino ovc...  Roll Eyes Najbrž to pride z leti, pa z izkušnjami (medtem ko se Sambotu pri vsakem srečanju z ovcami na obrazu izpiše 'Christmas came early this year'   Cheesy ).

Pa še ena dobra stran delovnih psov, kjer se najde tudi kar nekaj belgijcev (tudi kakšnega slovenskega  Wink ) - http://www.working-dog.eu/hundesuche.php .

Bliža se tudi svetovno prvenstvo belgijcev, ki bo v Kočevju čez dva tedna. Upam, da bo prišlo čimveč slovenskih in tujih ljubiteljev pasme, o tem, da se bomo tam prisotni imeli fantastično, pa sploh ne dvomim  Wink.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1595 : ponedeljek, 23.06.2008 : 16:31:47 »

Kako je šlo slovenski ekipi v Kočevju ste zainteresirani lahko prebrali v kinoloških revijah ter na najini (in še kakšni, seveda) spletni strani, agi posnetki (tako naših kot tujcev) naj bi bili ta teden končno tudi na agi portalu...

Kakih izjemnih novic v belgijskem svetu sicer mislim da ni, razen ponovnih vsakotedenskih agi tekem (na zadnji sem končno v živo videla Majinega Galanta, ki je že kar konkreten fant  Wink ). Rally je do jeseni v stanju mirovanja, upam, da mi v jesenski rundi uspe obiskati kako tekmo več kot do zdaj in da bodo naslednje leto malo bolj obzirni pri izbiri datumov, da bomo lahko multikpraktiki bili čimbolj pasji  Cheesy.

Upam, da se vsi belgianosi dobro držite in uspešno kljubujete pasjemu vremenu. Jaz ga večinoma preživim za knjigami, Sambo pa... Sambo se pa znajde po svoje...



Črna Smrt ima rada veliko stvari, med drugim obožuje potovanja. Ker je pameten poba, je uvidel, da so možnosti za kak konkreten roadtrip med izpitnim obdobjem bolj male, revež pa ima premajhno žepnino, da bi si privoščil avto  Sad . Zato je, kot se za mladeniča njegove starosti in letni čas spodobi, sklenil postati 'backpacker'  Cool . Njegov prvi podvig je bolj lokalnega značaja, saj je osvojil Planino nad Vrhniko, v načrtu pa ima vse-evropsko turnejo, če bo seveda dovolj uspešen pri štopanju. Če torej kje na poti srečate spodaj prikazanega frajerja, bodite tako velikodušni in mu ustavite, da ne bo zaradi mojih izpitov prikrajšan za poletne dogodivščine...

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN4327.jpg

Tole fotko je pa sam sfotošopiral in me dodal zraven sebe, da se ne bom počutila preveč zapostavljeno  Wink Tongue. Ob pogledu nanjo se skorajda počutim, kot bi bila dejansko zraven ob podvigu...  Smiley

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN4324.jpg
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1596 : torek, 24.06.2008 : 21:07:44 »

hello,

no mi smo pa zdaj nekoliko bolj aktivni in nekoliko manj pridni za knjigami Smiley galant se je naučil plavat, jaz sem končno uspela najti moje priljubljene frizbije za metanje v vodo in kaj je lepše kot popokat oba psa in jih peljat v hladno vodico...pa tudi meni paše, takole čofotati do kolen Smiley

ja bambi nažalost nisi mogla videti galantove nežnejše strani, lahko je tudi zelo zelo pocukran, samo agility izvabi iz njega neizmerno željo po lovu dvonoge in štirinoge "divjadi"... nekdo mi je rekel, da mu je mogoče agility tako zelo všeč in ga je preveč navdušil.... kaj pa vem Wink

no skratka mi uživamo v sprehodih, treningih...danes sem bila na sprehodu z skupinico vzgoje mladih psov in je bilo nadvse prijetno priti domov s popolnoma zmatranima psima. vsekakor pa je imeti dva psa veliko zabavneje kot enega, prav uživam v teh skupnih sprehodih. tudi rik je poslal galant všeč odkar je ugotovil, da ga je zelo fajn preganjati...

drugače pa sem letos zelo aktivna na področju izobraževanja...se pozna, da tale mladina pozitivno vpliva name. septembra sem bom udeležila seminarja TT touch in sem se prijavila tudi za praktični prikaz (naj bi delovalo tudi v primeru poškodb in stanj kot jih ima Rik), v oktobru pa gostimo Mio Skogster (komaj čakam!!)

pozdravček

maja
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1597 : sobota, 12.07.2008 : 02:28:50 »

No jaz imam tudi malinoja  ime mu je VINDOR DARK DEVIL upam pa da mi bo uspelo pripopat kakšno njegovo fotko.

http://www.moj-album.com/slike/5184570/wFRzrNpDIF_VesRB.v.jpg
to je na Velikem snežniku
http://www.moj-album.com/slike/5184570/M_SqwcZ3JvOZfOvp.v.jpg
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1598 : sobota, 12.07.2008 : 02:32:37 »

Pa še nekaj poletnih fotk.
http://www.moj-album.com/slike/5184570/jrpcTlBNGAh1Tfvs.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/5184570/F0YEEqse2Q2hpZSp.v.jpg
in njegov angel varuh AJŠA
http://www.moj-album.com/slike/5184570/QNUhBxmAIuWsQD97.v.jpg

LP Dominik & Dark
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1599 : nedelja, 13.07.2008 : 10:13:49 »

Uf. Dark je meni tako lep!

Kakšen je pa po karakterju? Po mamici?  Smiley
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1600 : ponedeljek, 14.07.2008 : 02:26:49 »

Ja karakter ima po svoji nažalost že pokojni materi. Očeta poznam samo po slikah, in kolikor vem tudi ni bil neka huda zverina ( psihič).

Lp Dominik & Dark
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1601 : ponedeljek, 14.07.2008 : 02:30:34 »

Uf. Dark je meni tako lep!

Od kod pa si da poznaš Darka, če ni skrivnost
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1602 : ponedeljek, 14.07.2008 : 07:52:20 »

Reševalci  Wink

Imam avstraslko ovčarko in sem iz ERP Obala
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #1603 : torek, 15.07.2008 : 02:29:25 »

Aha. ma lep pozdrav na obalo. Drugi teden pridem na dopust na obalo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1604 : torek, 15.07.2008 : 10:49:06 »

A na našo?

Prideš na trening?  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines