mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 17:46:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301359 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1365 : torek, 20.03.2007 : 21:10:34 »

moj-album.com ali kaj že, je ena druga zadeva, kjer lahko zastonj nalagaš slikce. Pol pa sem samo prilepiš povezavo, slikice se pa gleda tam Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1366 : torek, 20.03.2007 : 21:13:38 »

AngSeter!

Aha najlepša hvala sem takoj pomislil tukaj na galerijo. Bom pa probal ja, a je to pravi link?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1367 : torek, 20.03.2007 : 21:18:29 »

Aha sem že ustvaril! Kaj lahko imaš največ 4 fotke tu?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1368 : torek, 20.03.2007 : 21:21:31 »

Mhm sem že pogruntal. Stran še pa pošilja zahtevek... Nekam dolgo to traja...
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1369 : torek, 20.03.2007 : 21:30:24 »

Maja, ocitno si me narobe razumela. Res je sicer, da v postu nisem napisala vsega, kar mi roji po glavi, kot prvo, ker ne zelim pisat celih dizertacij na forum, kot drugo, ker mi vsako sekundo lahko net ponovno gre v franze in s tem moj trud Wink. Ampak mislim, da ves, kaj sem hotela povedat, saj sva se ze kdaj pogovarjali o tem. No, pa da vseeno malenkost bolj jasno napisem svoje misljenje. Jaz vidim ogromno razliko v tem, ali se psa sola (uci) preko kazni ali pa se kazni uporabijo kot korekcijsko sredstvo v nadaljnjih fazah solanja. Razlika je gromozanska, naj dam cisto konkretna primera:
Ko je bil Sambo star kaksno leto, sem se na poti s sprehoda ustavila ob ograji nekega kinoloskega drustva, kjer so ravno imeli tecaj. Videla sem gospo z mladim svabom, ki je psa ob sebi vlekla kot zakelj krompirja, na vsakih nekaj korakov zabevskala Prostor in se drla na psa, ker tega ni storil. Postajala je vedno bolj histericna, pes pa tudi. Koncno jo zagleda instruktor in se napoti proti njima. Mislila sem si, hvalabogu, jo bo koncno v roke vzel. Zenska mu hiti jamrati, kako je pes nic ne uboga; instruktor ji psa izpuli iz rok, mu s potegom za zatezno skoraj sname glavo, zakoraka v Poleg, cez 5m pa na psa zarjuje Prostor in ga v lustnem loku skozi zrak pribije na tla. Pes je, kako nenavadno, oblezal, se slinil, zehal, mizal, v tistem trenutku bi najraje umrl, sicer je pa revez verjetno res mislil, da je prisel njegov konec. Instruktor je pogledal zensko in z zadovoljnim nasmehom dejal: 'Vidite, gospa, tako je treba. Mu je bilo treba pokazat, kaj zelite od njega, on tega ne ve, saj to danes delamo prvic.'
Drugi primer je Sambo, da ne bom izpostavljala koga drugega; odrasel pes, ki dobro ve, kako gredo stvari v zivljenju Smiley. Ko vadiva poslusnost, se vedno naceloma delava na igro ter priboljske in skusam zadrzati stalen visok nivo pozornosti in motivacije, kdaj pa pride tudi ucna ura, ko hocem vecjo hitrost pri izvajanju vaje. Ce se takrat dela butlja ali se mu preprosto ne da npr usesti se pri odlaganju v gibanju, ponovim vajo dvakrat, tretjic pac dobi malo drugacno motivacijo, pok po riti. Ker dobro ve, kaj bi moral narediti.  Roll Eyes

Zelo drugace je, ali se psa novih stvari uci s kaznijo ali pa se ga kaznuje takrat, ko vajo 100% zna in razume. Ce ga kaznujemo, preden vajo osvoji, smo neposteni. Ce ga kaznujemo, ko vajo pozna, pa smo se vedno cisto fajn in sposobni vodniki Smiley. Ker je C. s svojim psom se v zacetku solanja, se mi zdi tak nacin ucenja, kot ga opisuje, odvec in neprimeren.

In da se razumemo - se nikoli nisem rekla, da sem proti stromu in bodeckah. Bodecke sploh niso prav huda stvar (nic dosti bolj kot zatezna za moje pojme), strom pa je tudi lahko uporabno korekcijsko sredstvo. Morajo pa, za moje pojme, nujno biti izpolnjeni trije pogoji - hudicevo dobro je treba premisliti, KDO to uporabi, NA KOM in (mogoce se najbolj vazno) s kakim NAMENOM. Trije prepotentnezi, ki se po treningu dobijo na piru in studirajo, kako Reksija v red spravit, pa se spomnijo na strom, je zame pac moronizem. Elektrika, bodecke, zatezne pa so lahko v rokah pravega vodnika, pod vodstvom pravega instruktorja in s pravim namenom lahko cisto uporabne. Ampak mislim, da so ti trije pogoji bolj redko izpolnjeni. Treba je tudi upostevati namen samega solanja. Za samo zivljenje perfekten solski Poleg pac ni potreben, ce pa zelimo dobrega, odlicnega, vrhunskega tekmovalnega psa, potem pa se posluzimo vecih pripomockov, ce je treba kaksno stvar popravit. 

In se enkrat, ce ti kaksen instruktorjev napotek ni vsec, potem mu to brez skrbi in brez strahu povej. Poskusi tako na treningih kot med vajami doma bit cimbolj zanimiv za svojega psa, tako kot je predlagala Tina. Tudi jaz sem ze komu svetovala, naj zacne po tleh gledat in udrihat ter ogovarjat travo z navdusenim glasom, ce pes ni hotel prit. Zaenkrat je se vedno pomagalo.  Cheesy Smiley

Svoje fotke lahko tu objavis brez problemov, jih moras pa pred tem nalozit v enega od albumov na internetu. Vecina forumovcev uporablja moj-album.com, jaz pa imam svoje fotke na photobucket.com - tam si ustvaris svoj racun, nalozis fotke s svojega racunalnika in jih lahko brez tezav objavis. 

Lp iz zasnezene Grenenlandije
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1370 : torek, 20.03.2007 : 21:58:19 »

Evo fotke: http://christjan.moj-album.com/

What do you think?

LP
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1371 : torek, 20.03.2007 : 22:06:00 »

waaaw kakšen lepotec Kiss Cheesy
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1372 : torek, 20.03.2007 : 22:07:04 »

Si videla na eni fotki ko je bil malce preveč razburjen zaradi fotoaparata?  Grin Grin Grin Še ni kastriran ampak baje to ne vpliva...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1373 : torek, 20.03.2007 : 22:07:53 »

Kaj ta napis ko imate pod posti je samo za registrirane uporabnike? Napis kot imaš npr. ti ka ty a: "Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse"

Hvala za odgovor!

LP
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #1374 : torek, 20.03.2007 : 22:10:09 »

Meni je tudi kuža všeč.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1375 : torek, 20.03.2007 : 22:11:38 »

Hvala, hvala!

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1376 : torek, 20.03.2007 : 22:30:09 »

Saj ti si registriran ampak nimaš paketa.Za to pa moraš imeti vsaj paketi midi.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1377 : torek, 20.03.2007 : 22:30:29 »

O ja, lepa mrcina je:)
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1378 : torek, 20.03.2007 : 22:31:44 »

Ups, saj to sem mislil napisat. sram..
Nič grem jaz pod tuš pa spat je ju3 hitro pouk spet... Angry
Si ju3 tipkamo dalje Wink

Lahko noč!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #1379 : torek, 20.03.2007 : 22:46:14 »

Zoia, hvala! Sem povedal moji mrcini je veselo pomigal z repekom. Wink Se je razvadil, da pride v dnevno sobo ko sem na računalniku se vleže na hrbet in začne cvilit dokler ga kdo ne poboža... Smiley

LP
Logiran
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines