mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 17:35:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301355 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1245 : petek, 19.01.2007 : 22:11:12 »

Oh, sem se kar oddahnila Wink Pls, imej tudi ti na misli, da ko pridejo, me kontaktirajte. Saj smo malo v sorodu, bolj sicer z bratci črne barve (a la Sambo), a tudi terviči so Belgijci Grin
Logiran
Arnold
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #1246 : nedelja, 21.01.2007 : 21:58:57 »

Sam sem že 8 let vzreditelj groenendaelov. Po R sloveniji hodi 20 "mojih" psičk in psov, pa lahko zatrdim, da so si podobni le kot bvratje in sestre po pasjih "dušah", na zunaj pa so si popolnoma podobni. Le dober poznavalec psov, se bo odločil za tega prekrasnega sopotnika, saj je v primerjavi z vsemi drugimi pravi posebnež, ki nosi s seboj kar veliko prvotne krvi volka. Pri učenju ni omejitev, prav tako v pripadnosti "krdelu". Če pa si vtreditelj pa ugotoviš, da ljudje kupujejo te pse za okraas, prestiž, ker jih je malo v sloveniji ..., le redki se odločajo zanj zaradi njegovih plemenitih lastnosti.
Cena je smešno nizka v primerjavi z EU, tam okrog 500€, zunaj pa od 1000 do 1200 €. Imam še enega mladička, ki bo 19.01.2007 dopolnil 5 mesecev. Slike pa so na Belgijski ovčar - Kira.
LP Arnold
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1247 : ponedeljek, 22.01.2007 : 00:24:02 »

Arnold; priznam, da me je vaš/tvoj post izredno presenetil Shocked.

Obe z Bambi sva lastnice dveh groenedaelo-ov iz slovenske vzreje, da bi pa obstajala vzreja groenendaelov kot taka pri nas - tega pa nisem zasledila... Huh
Razen kakšni občasnih legel tu pa tam... Roll Eyes

Mislim, da se tukaj vsi zavedamo kako posebni in kako redki so belgijski ovčarji.
 
Sama lahko povem, da precej dobro poznam belgijsko sceno (linije psov, rodovnike...itd) po Evropi, Veliki Britaniji in nekoliko tudi  v Skandinaviji ter ZDA (govorim predvsem za dolgodlako podvrsto)

Trenutno sem ravno v fazi po nabavljanju mladiča v tujini.
Ne vem od kje prihajajo take informacije ampak nikakor ni res, da so cene od 1000 do 1200 eurov.
No, mogoče bi toliko dosegel odrasel, razstavno in delovno izredno uspešen in prepoznaven pes (če bi bil njegov lastnik tako neumen, da bi takega psa prodal).

Da, ne bom karkoli v meglo zavijala bom povedala kar direktno.

Cena za mladiča je 600 eurov v zahodni Evropi in med 400 - 600 euri v vzhodnih psarnah (odvisno od paritvene kombinacije - oz iz kje je samec). Na otoku so cene nekoliko višje predvsem zaradi razlike v menjavi, nikjer pa (kljub menjavi) ne dosežejo 1000 eurov (za mladiča).

Mogoče je to res premalo, mogoče se res ljudje odločajo za nabavo predvsem dolgodlakih variant zaradi prestiža..no takim ljudem pes kot je belgijc kar hitro zrase čez glavo. No mogoče je "dovolj nizka" cena razlog, da belgijc s svojim izrednim značajem ni "dovolj fensi" za take ljudi in jih je zato tako malo.

Tretja možnost pa je, da gre vzreja dolgodlakih variant kar nekam po svoje, kjer je glavni razlog za vzrejo to, da bo psica imela mlade ali pa ker so mladički tako lepi - kaj se pa deduje in kaj dejansko mladiči delajo ter seveda koliko so funkcionalni pa se nobeden ne vpraša.
Mogoče je tudi to razlog, ki ljudi odvrača od nakupa take čudovite pasme kot je belgijski ovčar.
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1248 : ponedeljek, 22.01.2007 : 14:45:40 »

Noja, jaz lahko povem samo za mojega - cena je bila dosti višja, kot bi bila tukaj v SLo. Ampak tudi se mora upoštevati kakšne linije je pes, torej predniki, dosežki, itd.

 
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1249 : ponedeljek, 22.01.2007 : 14:58:08 »

Arnold, tudi mene je tvoj (forumovci se vsi tikamo) post precej presenetil. V Sloveniji kolikor mi je znano obstaja le en vzreditelj groenendaelov z registrirano psarno in to je Silvo Urek iz Krškega s psarno Dobovska Proteus, od koder je tudi moj Sambo. Vse ostalo je par priloznostnih legel, nekaj v Kopru, od koder je Petrin Blu, in nekaj na stajerskem koncu, od koder pa ne poznam nobenega psa.

Pises, da si kot vzreditelj spoznal, da ljudje te pse kupujejo za okras in prestiz, le malo pa zaradi lastnosti. To je res zalostno in graje vredno. Imam pa eno vprasanje, mi lahko poves, kje vse psi iz tvoje vzreje sodelujejo? Sem precej redna obiskovalka razstav, agi tekem in obcasno tekem v poslusnosti, pa nisem se nikjer videla nobenega groenendaela razen nekaterih izjem - Blu obcasno gre na kaksno razstavo in tekmuje v agilityju, njegova sestra je bila v drzavni reprezentanci, njun brat je resevalec, Sambotova sestra je bila tudi veckrat v drzavni reprezentanci v agiju, to je pa tudi vse. Zelo rada bi videla kakega psa iz tvoje vzreje, saj sem z belgijci rada na tekocem, poleg tega pa vedno rada spoznam nove 'belgijske' ljudi. Hvala vnaprej za informacijo.  Smiley

Glede cen pa je ze Petra povedala, kako in kaj. Jaz nisem tako zelo na tekocem s cenami kot ona, ki je ravnokar sla skozi to, vem pa, da se je treba ze kar fejst potruditi, da najdes belgijca za 1000 eur  Wink. Cene so precej nizje, poleg tega pa je vecina psarn s svojimi psi zelo aktivna, kar se ne bi moglo trditi za Slovenijo, kjer je groenendaelov kakih 60, 70, od tega pa je moc kjerkoli videti cele 4. Upam, da se motim, pa da obstaja kaka panoga poleg resevanja, kjer nisem tako na tekocem s podatki, pa se tam skriva vecinski delez preostale slovenske vzreje. Zal pa se to tudi meni kot vecnemu optimistu ne zdi prav hudo verjetno...  

Kakorkoli ze, vsem zelim obilo veselja s svojimi belgijci, predvsem pa dela  Cool. Midva trenutno spet slediva, klikava, trikirava, sva poslusna... In ze nestrpno cakava prvo letosnjo razstavo, marcevski Graz. Koncno nekaj konkurence!  Smiley
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1250 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:07:59 »

Bambi, potem se vidimo v Grazu Cheesy! Grem, ker upam, da bom dobila zadnjega CACA, da končam to avstrijsko CH zadevo! Če bova uspešna bom potem samo še pogledala Oberwart razstave, ker takrat grem tja vedno na dopust pa razstave btw. opravim! Grin

Še da komentiram glede cene, prej nisem mogla do konca napisat, ker sem morala spet v razred. Sad...moje mnenje je, da je čito vseeno koliko pes stane, samo da je zdrav in da je takšen kot si ga želimo! Jaz sem za mojega dala pač malo več, ker je od takšnih vzrediteljev, in ker ima takšne prednike ki so že čez več kot 10 generacij odlični za delo (vključeno večkratni svetovni prvaki v delu - npr. policijska in vojaška SP, modioring, IPO). Tudi so se nekateri pokazali kot lepotni in prejeli tudi CH-je na razstavni sceni. Rodovnik je zame pač "ta pravi", če se temu lahko tako reče. In je bil zame odločilen, da sem se odločila za to vzrejo. Ker je zelo veliko povpraševanje po mladičkih tej vzreje, sem celo morala eno leto na mladička čakati. In tudi to (ob ceni) mi ni bil prav velik problem, ker sem vedela, da bo pes takšen kot si ga želim - po izgledu, po karakterju in po nagonu za delo! Ponosna sem tudi na to, da so bratje in sestrce mojega Lira pri nemški in avstijski policiji kot "anti-terror"-psi zaposleni, v Švici in v Maroko pa kot vojaška psa. Da ne govorim o ostalih njegovih sorodnikih!  Wink
Tako pač je z ceno. Če hočeš dat dosti, boš dal, če pa ne, pač ne. Boš pa našel nekje psa, ki je bolj poceni. Cene so pač odvisne od povpraševanja. Če bi hotel tukaj v Slo vzreditelj prodati belgijce za 1000€, pa našel kupce, ja potem bi bila cena višja za to pasmo, ker pa je verjetnost majhna, da se najdejo 8 ali več kupcov, ki so pripravljeni dati toliko denarja, bo pa moral ceno malo znižati.
Ampak, če smo odkriti, ko našega psa enkart imamo, ga za noben denar nebi več prodali, je res?! Ne za 1000 pa tudi ne za 10.000 ali več €. Na tem se vidi koliko so naši psi vredni!
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1251 : sreda, 24.01.2007 : 15:37:51 »

Ivanhoe, tako je! Ce bi se uspela pogruntat, kdo zaboga mi sodi, bi bilo se bolje  Cheesy. Tako pa se na strani nic ne znajdem, ampak ni vazno, v vsakem primeru gremo.  Smiley

Se debata glede cene... se strinjam, pomembno je, da dobis psa, ki ti ustreza, je zdrav in ga imas tako rad, kot ima on tebe. Zal pa je dejstvo, da je psa, ceprav je to nas prijatelj, ljubljencek, karkoli, treba kupit. Za denar. Mi je pa ena stvar zelo zanimiva. Da ne bo pomote, Ivanhoe, to ne leti nate, na Lira, ne zelim nic slabega, je zgolj opazanje - ze nekaj casa ugotavljam, da se 'cenovno' oz denarno precej bolj ceni delo kot pa izgled + delo. Ne me narobe razumet, ce bi si zelela primarno delovnega psa, bi se seveda bolj nagibala k psarnam z delovno tradicijo in delovno uspesnimi psi, a vendar me cudi dejstvo, da je treba odsteti precej vec denarja za psa iz uspesnih delovnih linij kot pa npr za Sambota, katerega oce je bil svetovni prvak v lepoti, veckratni sampion v lepoti, hkrati pa ima oz je imel tudi opravljen IPO I; bil je precej uporabljen plemenjak v tem delu Evrope in dal je veliko lepih psov, njegovi potomci in potomke so bili evropski in svetovni prvaki v lepoti, poleg tega pa jih ni malo z opravljenimi IPO I. Sploh mi je ta cenovna razlika zanimiva zato, ker lahko pravzaprav veliko bolj vplivamo na delo psa kot pa na njegov izgled, torej psa iz delovnih linij lahko brez vecjih tezav zafuramo pri delu, medtem ko psu uspesnih razstavnih starsev bolj tezko spremenimo anatomijo, obliko glave... Zdi se mi, da na videz lahko precej manj vplivamo - lahko vplivamo na kondicijo psa z gibanjem ter deloma na dlako z bivalnim okoljem in prehrano (pa prisotnostjo plesnivega borderja, kot vemo  Wink ), nad koti, obliko glave, nastavitvijo uses, repov itd pa nimamo popolnoma nobenega vpliva. Seveda se delovne sposobnosti oz nagoni tudi dedujejo, ampak te lahko precej bolj krojimo po lastni volji. Ima kdo kaksno idejo, zakaj bi temu bilo tako? Kot receno, ni provokacija, niti ne recem, da je to narobe, samo zanimivo mi je...

Se pa strinjam z Ivanhoe, da je cena seveda tudi odvisno od povprasevanja. Ko sem prvic klicala Sambotovega vzreditelja (zgolj informativno), je bila cena mladicev visja kot potem, ko je Sambo prisel k nam. Preprosto zato, ker kljub dobremu rodovniku in dobri vzreji psi 'niso sli v promet', kolikor se to grdo slisi. No ja, se sreca za nas studente in nerokefelerje, ki si zelimo belgijca  Cheesy  Wink .

In se zadnje strinjanje - Tina, popolnoma prav imas. Za Sambota me lahko pride angleska kraljica osebno na kolenih prosit, pa ga ne dam  Smiley. In mislim, da to velja prav za vse nas, belgijske fane.
 
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1252 : sreda, 24.01.2007 : 17:20:04 »

Mislim, da so cene delovnih linij višje, kar spada belgijc pod službene, delovne pasme, in je bil primarni cilj dobiti idealnega, hitro učljivega, nadarjenega psa z močnim obrambnim nagonom brez strahu in tudi brez agresije. Verjetno (to je seveda moje mišljenje, nisem zdaj brskala v zgodovini) so šele potem začeli nekateri lastniki preferirati lepoto (predvem dolgodlakih) in začenjali so s lepotno linijo.

Res je, na lepoto se kot lastnik absolutno nima vpliva (razen na dlako, barvo - kot je Bambi omenila). Na delo pa kar dosti. Čeprav se tudi tukaj po določeni stopnji ustavi. Dam kot primer mojega prejšnjega psa, dobermanna Piera. Bil je odlične lepotne linije, detek očetove linije je bil 3 kratni svetovni prvak, ki velja še vedno kot eden najlepših dobijev zgodovine, mamina linija je bila tudi polna prvakov, tudi svetovnih, tako da je bil rodovnik tako poln CH jev, da za imena skoraj ni bilo placa Wink. S Pierom sem se razen na razstave tudi spravila na IPO. Ampak tukaj je bila videt razlika. Opravila sva IPO 1, potem se pa je ustavilo. Ne samo, da ni sploh imel volje do dela ali ambicije, tudi ni bil za obrambo. Grizel je zelo površno, brez veselja, visel na markerju bolj kot zakelj krompirja kot pa pravi dobermann Roll Eyes.....se je pač raje pokazal, kot pa delal.
Lir je pa totalna razlika! On za veselje rad dela. Cel dan me samo gleda in čaka na kakšno komando. Komaj čaka, da gremo na sled, in, mislim da ni treba extra povdariti, da je nor na obrambo, in da šele tiskrat prav zaživi. Že ko sem ga prvi dan (8 tednov star) prinesla na poligon in zahtevala sedi, je ko urca sledil mojim navodilam in v roku pol ure perfektno obvladal sedi s oddaljenjem. To je bilo tako noro, da nisem mogla verjeti! Razlika med Pierom in Lirom je bila ko noč in dan!!! Vidi se tudi na tem, da je Lir brez problema pri komaj drugem letu in pol brez kakršnikoli problema naredil IPO 3 in na vsaki tekmi do zdaj dosegel prvo mesto. In, kaj je najbolj neverjetno: še ima potenciala! Vsaki dodaten dan treninga opažam, da se izpopolnjuje, da pridobiva več znanja, še več veselja. Nismo še dosegla mejo njegove delovne sposobnosti. In mislim da tudi tako hitro ne bova. Zdaj sva začela s obediencom, in tudi tukaj se je zagnal v delo in komaj čaka, da lahko pokaže svoje znanje.
Mislim, da je to tudi razlog, zakaj dostikrat pri pravih lepotnih linijah vidimo pri prednikih, da imajo opravljeno "samo" IPO 1 (ne me narobe razumeti - to je full!!Predvsem, ker se pri psih lepotne linije rabi dosti več truda). Prej je bilo tudi obvezno za delovne psame da imajo opravljeno IPO 1 za vzrejno dovoljenje.
Ampak, to je samo moje mneje! Mogoče je razlog za te rcenovne razlike čisto nekje drugje! Smiley

Bambi, sodnik bo iz Nemčije (Horst Kliebenstein) ali iz Slovenije (Štefan Šinko)! Bomo pa verjetno šele tam izvedeli. Si se že prijavila? Pri tvoji pasmi jih je do zdaj 4 samcev (1mlad, 3 odprti) in 3 samičke(mlad, vmesna, veteran).
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #1253 : petek, 26.01.2007 : 10:10:28 »

Žalostne novice iz belgijskega sveta. Lips Sealed

Toliko o popularnosti pasme in o t.i. vzreji.  Cry

Tukaj je povezava na stran organizacije, ki rešuje pse - v tem primeru belgijske ovčarje, neodgovornih vzrediteljev predvsem v Španiji in Nemčiji.

http://www.belgier-in-not.de/index.html

Nekateri psi imajo celo rodovnike.
Sama sicer ne razumem ne vem koliko Nemško ampak dovolj, da uspem razbrat kaj in kako.

Upam, da se bo koga, ki pregleduje našo temo dotaknilo in bi bil pripravljen vzeti kakterega izmed revežev k sebi.
Logiran
Lupika
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1254 : četrtek, 08.02.2007 : 21:01:02 »

Zdravo.
Imam doma belgijskega ovčarja in sicer malinoisa, ki je kot živo srebro Smiley Sploh nima miru. Saj to me ne moti. Prav všeč mi je Smiley Star je 10 mesecev. Imam pa dva problema.
1. Doma imamo ovčke in jih hoče na vsak način poškodovati. Postane zelo agresiven in ne sliši na noben ukaz.
2. Imamo ograjeno celotno posestvo. Ampak pri električnih vhodnih vratih čaka, da odpremo vrata in nam pobegne (sicer za malo časa).
Prosim za nasvet, saj smo že skoraj obupali.  Cry
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #1255 : četrtek, 08.02.2007 : 21:30:18 »

Pozdrav! 
 
A ste mogoče s tem vašim kužkom hodili kaj v šolo Huh Če niste, zakaj ne?? Kako pa lahko pobegne,  ko odprete vrata?  Sad  Če veš, da bo pobegnil ga pripni na povodec, ko odpiraš vrata. In nauči ga ukaz nazaj, ali pridi k sem! Pri tej starosti se to še da. Saj so belgijci zelo učljivi. Poznam jih kar nekaj, pa so zelo dovzetni za šolanje. Smiley

Za ovčke pa ne vem . Koliko časa pa ga že imate doma? Če od majhnega potem bi moral ovce pustiti pri miru, ker to se psa uči od majhnega, če so bile ovce prej pri hiši kot on bi ne smelo biti težav.( če ste dobili majnega) A je že kdaj kako ovco poškodoval ? Pri nas smo imeli malo težav z mačkami, vendar vztrajnost in beseda pusti in nato nagrada in stvar  deluje.
Logiran
Lupika
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #1256 : četrtek, 08.02.2007 : 22:50:41 »

Najprej havala za odpis alessa06 Smiley

Sem hodila z njim v šolo. Ko je bil v šoli je čisto vse znal in me je poslušal! Ko pa doma vadim z njim pa me sploh ne posluša čeprav povzdignem glas ali kaj drugega. Ko gremo z avtom ven kar čaka da bi pobegnil Sad. Ker to niso tak majhna vrata Smiley. Zdi sem mi kot , da nas zabava Smiley. Ampak nisem prepričana.

Dobili smo ga, ko je bil 3 mesecev star. Takoj naslednji dan smo ga spustili med ovce, saj smo sami menili tako, da se more že kot majhen kužek spoznat z ovčkami . Ampak nekega dne je bilo tako, da se mu je kar utrgalo in je eno ovčko poškodoval.  Undecided  Cry
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #1257 : petek, 09.02.2007 : 13:45:19 »

Jaz vidim tu problem avtoritete in pomankanja znanja o malinois (ih). To je pretežno pasma za delati. Jaz ti priporočam, da psa šolaš še naprej v kakšni dobri pasji šoli, kjer inštruktor to pasmo pozna. Tako bosta lahko s svojim "deloholikom" živela v harmoniji. Očitno si tako zaposlitev poišče sam.

Lp, Ines!
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1258 : ponedeljek, 12.02.2007 : 09:27:57 »

Jaz imam tudi Malinoisa in tudi ovce. Dobila sem ovce ko je pes bil že 2 leti star, pa nisem imela sploh problemov pri navajanju. Na začetku sem ga imela na povodcu, da jih je lahko u miro povohal, ko pa ni več kazal znake interesa sem ga pa spustila iz povodca. Ko je šel do nih sem ga vedno odpoklicala in mu dala keks ko je prišel do mene. Tudi sem potem dala še komando "pusti ovce". Zdaj je cele dneve skupaj z njimi in nikoli nisem imela probleme, tudi ne, če me ni doma in so sami. Na začetku sem bila pač bolj pozorna na to, če se je jim bližal, da sem mu povedala "pusti ovce". Zdaj se skupaj igrajo, in ovce zaupajo psu isto močno kot meni. Tudi vedno gremo (vsaki dan) skupaj na sprehode - ovce in pes seveda brez povodca. Se igrajo in uživajo! Res je lepo!
Mislim, da je problem pri tvojemu psu da ni dovolj poslušen oz. da ga nimaš dovolj pod kontrolo. Malinois je drugače neverjetno poslušen pes in bo vedno delal to kaj vodnik od nejega zahteva, ker je tako predan vodniku tudi nikoli ne bo bezal od njega! Ker tvoj beži od doma je to znak, da je nekaj hudo narobe pri vajinem odnosu! Tukaj manjka  nekaj pri povezavi Pes-vodnik. Obvezno moraš delati na tem! Najbolj priporočljivo je da greš čim prej v šolo in ga začneš šolati tudi na višji stopnji. To je pasma, ki obvezno rabi delo. Če ga nima postane vedno bolj agresiven in napadalen. Pes mora delati vsaki dan, poslušnost, sled ali obrambo, ali pa kak agility, vedno mora delat!!! Vsaki dan, če je sneg, dež ali sonce! Rabi večurne sprehode in non stop vodnikovo kompanijo!

Petra, kako je s tvojo psičko? Nič nisi povedala kako je s Blue-jem?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1259 : ponedeljek, 12.02.2007 : 10:20:56 »

Jaz sem pa v soboto vidla Petrino psičko. Za požret luštna  Grin
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Strani: 1 ... 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines