mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 22.08.2024 : 22:24:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hja...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hja...  (Prebrano 40476 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #30 : četrtek, 10.05.2007 : 08:11:18 »

kot jaz vidim zadeve, je smetka naredila črto že zdavnaj. tako, pošteno, pravično, enakopravno.

če nekdo ni ful bolan, da je torej ozdravljivo, pa da ima veselje do zivljenja, pa da ni nevaren okolici, ima pravico do življenja. če si predstavljamo sebe v vlogi živali, ki prihajajo v zavetišča... eni okuženi s tem, drugi z onim, eni poškodovani, drugi samo malce ''grdi'', drugače pa čist fajn karakterji.... ali bi bilo nam všeč, če bi nek vodja ''potegnil črto'' na drugačen način, kot smetka? da me fentajo po 30-ih ali po 90-ih dneh... čeprav sem čisto ok, nobenemu nič nočem, rada imam vse okoli sebe, le nihče ni zame še poklical...

kot jaz vidim, je problem v tem, da je realnost vzdrževanja te črte na pravem mestu zanjo totalno obremenjujoča. in da mnogi, ki se s takim načinom poštenega odnosa do živali strinjajo, smatrajo, da živali pri njej so na super položaju, ona itak zadeve dobro vodi, zato je treba pomoč usmeriti drugam.

vsak lahko svojo pomoč usmeri, kamorkoli želi, vsekakor. a kot jaz razumem zadeve: če ne bo dovolj podpore, bo smetka morala črto, ki je zanjo edina pravična, premakniti kam drugam. in tega si ne želi. zato tule opozarja, da je treba poskusit še s kakšnimi novimi prijemi...

tako sem vsaj jaz dojela njeno pisanje oz. njegovo glavno poanto.
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #31 : četrtek, 10.05.2007 : 08:53:39 »

Gibonni, Lendero, Juras,kogarkoli in čimveč jih je treba angažirat. Pa če rata več prireditev ven pa nej jih. Kako pa rata organizirat dobrodelne koncerte vsem raznim drugim društvom, za paralize, srce, itd. itd.? Vem da nastopajo učenci glasbenih šol na takih prireditvah, folklorne skupine, lokalni bendi itd. Sej ni treba da je vedno high level nastopa pa v Križankah pa tako. Tud na vasi ali kakem manjšem mestu bi mogoče ljudje prišli poslušat pa kak eur primaknili. Organizirajo se tudi pohodi, npr. tu na Obali imamo pohode po poti srca pa po Parenzani, pa po Krasu teke, se določi eno štartnino pa se mogoče tud lahko kaj zbere. Kak pohod s pasjimi frendi npr. Na Šmarno goro?
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #32 : četrtek, 10.05.2007 : 08:57:30 »

  včeraj je bil res en naporen dan   mislim, pa da sem odkrila v čem je "catch"  

..... da potem lahko poslušam, kako ....

Vidiš, preveč poslušaš, predobro slišiš, in potem ti na uho pridejo vse neumnosti, ki jih kdo zine....  Wink

No, pa če se malo zresnim (pa si obljubim, da samo tolko, da napišem tale post Wink ) je pa problem res malce kompleksno protisloven al ne vem kako naj rečem, da preveč ne zakompliciram.

Zadeva je namreč taka, da smo Slovenci pregovorno nevoščljivi. No, to ni nič novega in ne bom s tem zgubljala časa in trošla prostora. Je pa del slovenclnov, ki mu ni vseeno, ki želi pomagat. In ti slovenclni (če se skoncentriram samo na tiste, ki/ko pomagajo živalim) naletijo na problem. Pomagat je seveda treba tistim, ki so pomoči najbolj potrebni. In potem se naekrat rešuje iz zavetišč pse in mačke, za katere je očitno, da tam ne bo poskrbljeno tako kot bi bilo treba, pa tiste, ki jim grozi evtanazija, ker že predolgo trošijo sredstva zavetišča, pa..... Če delaš dobro, ti žival ostane (ali pa ti jo pripeljejo), saj se ji bo godilo sorazmerno dobro. Zakaj bi torej kdo posvojil Lukca? Saj mu je dobro kjer je, veliko boljše kot mu je bilo kjer je bil, zanj je in bo poskrbljeno tako kot mora bit, torej... dajmo pomagat drugim, ki tega nimajo. In potem? Naslednjemu, ki mu grozi.... In potem?
In to je grozno, ironično, groteskno, če ne že kar morbidno. Saj ne rečem, ljudje se odzovejo (odzovete) velikodušno (čeprav žal pogosto vedno peščica enih in istih), ko je potrebno zbrati nekaj več za zahtevnejše operacije, da o moralni podpori sploh ne govorim. Ampak žal..... tisti pravi rezultat, tisti resnični uspeh je udomitev živali in seveda manjšanje števila zapuščenih. Predvsem slednjega žal ni, kar se pa prvega tiče pa.... boljše kot delaš več je šans, da bodo živali pri tebi dolgo. In to je paradoks tega našega zaščitništva živali.
Pomagati bi bilo treba (predvsem) tistim, ki delajo (upam, da lahko rečem tudi delamo) dobro, da bi lahko delali še boljše.... toda ali ne bo v tem primeru ceno plačala kopica nedolžnih psov?

Mislim, da bi bilo treba v odnosu in skrbi za zapuščene živali marsikaj spremenit v tejle deželici na sončni strani alp. Če ne, se lahko do konca življenja sprašujemo kaj je bilo prej kura ali jajce   , se vrtimo v začaranem krogu    in si lovimo lasten rep.

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #33 : četrtek, 10.05.2007 : 09:02:13 »

kot jaz vidim, je problem v tem, da je realnost vzdrževanja te črte na pravem mestu zanjo totalno obremenjujoča. in da mnogi, ki se s takim načinom poštenega odnosa do živali strinjajo, smatrajo, da živali pri njej so na super položaju, ona itak zadeve dobro vodi, zato je treba pomoč usmeriti drugam.

ojoj....  sram no, tokrat pa jaz pišem že napisano....  sram sicer pa, boljše 2x kot nobenkrat!  Cheesy


P.S.
Be the World You Want to Create
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #34 : četrtek, 10.05.2007 : 09:04:50 »

Če bi bila jaz na Smetkinem mestu bi zaposlila enega dobrega organizatorja, ki bi bil plačan v % od neto zbranega denarja. Tako bi Smetka brez dodatnega financiranja prišla do denarja.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #35 : četrtek, 10.05.2007 : 09:21:49 »

Ja, za dolgoročni obstoj bo verjetno res najboljša prekvalifikacija "s.p.-ja" v drugo obliko, ki bo sama po sebi že prinesla boljše čase. O tem jst že nekaj časa močno razmišljam.
To bi bil lahko prvi korak za začetek...

S sarabenji se pa strinjam, da se mora Smetka sama odločiti o zgoraj omenjeni ČRTI - kje jo bo potegnila, samo v dobrobit živali..? ali morda..?

Glede na to..je pa itak že napisala, da bi težko bila sama s sabo ...ker, če pogledamo drugače..žival, ki je nihče "noče"..posvoji SAMA..kar pa spet stane...torej se mi zdi, da te črte po vsej verjetnosti ne bo premikala..?

In tudi, če bi omenjani koncert res uspel..(upam DA in sem pripravljena pomagati), ne bi prinesel dolgoročne rešitve...nekaj pa le..

Bo pa potrebna še marsikatera akcija, ki bo prinesla malo več optimizma in sreče v Horjul.. ne samo, da se nadvse lepo počutijo samo horjulski pesjani in mačkoni...temveč tudi tisti, ki tako močno in z vsem srcem skrbijo ZA NJIHOVO DOBRO
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #36 : četrtek, 10.05.2007 : 09:24:09 »

To soboto je npr. v Lipici dobrodelni golf turnir na katerem zbirajo denar za nakup harmonike enemu fantku na invalidskem vozičku. Golfistov in golf klubov je v Lj in okolici zihr kar nekaj, turnirji so dobrodošli ker se malo med sabo pomerijo in pokontrolirajo, zakaj ne bi enega naredili za Horjulski azil, ki je v Sloveniji dost poznan, tudi zaradi dnevnika v Sobotni prilogi. Mogoče bi pa časopisna hiša Delo kaj primaknila, kako nagrado ali kaj takega. Kolikor vem je neka firma ki gradi blizu Lj golf igrišče pa bi mogoče to imela za promocijo.
Pol so še razni Lions klubi, Rotary klubi pa kaj pa vem kaj vse. Čimveč ljudi vključit v to, več ljudi pozna še več ljudi in in več idej. Razširte ideje čimbolj naokoli pa se bo kdo najdu ki bo eno al drugo zadevo speljal. Če se lahk širijo novice o "bogih zlatih prinašalcih" se bo lahko tudi ta.
Jz kot organizator sm globoka tema ker me noben ne jemlje resno od nekdaj že zato lahko samo ideje dajem.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #37 : četrtek, 10.05.2007 : 09:27:30 »

Z vsem napisanim se strinjam, a Smetka je sama omenila koncert, za katerega smo ji kot vidim vsi tukaj zbrani pripravljeni pomagat. Res je, da je kratkoročna rešitev tole, a mogoče rabi Smetka čas in tudi vaše nasvete, da bo lahko premislila kako rešiti ta primer dolgoročno.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #38 : četrtek, 10.05.2007 : 09:29:12 »

Tole morda ne spada čisto sem, ampak bom vseeno napisala.
Sem že večkrat omenila, da je včasih to "napihovanje" idile v Horjulu lahko dvorezen meč.
Primer:

Sestra je pred cca 1 letom začela iskat kužka iz zavetišča, ki bi ga ob koncu študija na Tajvanu pripeljala Benu (domačemu kužku) za družbo.
Maja je takrat, ob mojem predlogu in pošiljanju fotk in zgodbic Horjulčanov, takoj rekla.....veš, jaz vem, da jim je pri Poloni lepo, tam zunaj pa nekje čaka kakšen kuža, ki je res bogi, ga nihče noče, je star in "grd"......takega hočem! Polona svoje redno hrani, s kvalitetno hrano, imajo zdravniško oskrbo, celo v hiši spijo.....takemu ni nič hudega. Drugje ni tako!
Morda je bilo tako tudi zato, ker ni prebirala tega  foruma in opazila kakšnih apelov za pomoč....morda zato, ker je (preko mene) slišala o Horjulu same hvalnice, kako lepe pesjake imajo, psički uživajo, blablabla....

Kaj hočem povedati...hmm...včasih mislim, da s tem, ko se Horjul prikazuje v taki luči kot se (in kar je realno stanje), ne pomeni nujno dobro za prebivalce tam.
Če se najde samo 5 tako razmišljujočih, kot je Maja, je to 5 posvojiteljev manj. Pa je najbrž še kakšen.

Vem, da ne morete (moremo) pisat slabih stvari o Horjulu, ker jih dejansko ni.
Tudi vem, da kdor se zaljubi v kužka (pa čeprav le po sliki), bo šel v Horjul, Gmajnice, Koper...kamorkoli bo treba, da bo tega psa dobil. Če pa ne iščeš nič določenega, ampak bi rad le rešil kakšnega psa iz zavetišča, potem najbrž še kdo razmišlja in naredi tako kot je to naredila moja sestra.

Upam, da ne bo kdo vzel to za zlonamerno pisanje, ker ni bilo tako mišljeno.

Držim pesti, da dobite Gibonnija, da zapoje samo zate, Polona in predvsem, da bo od tega tudi finančna korist!

LP

Pika
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #39 : četrtek, 10.05.2007 : 09:40:01 »

   Še o crtah.....

   Država se "dela lepo" in dovoli zavetišca....potem jo pa zadeva ne briga vec.
   Družba oha in aha kako so boge žvalce, ampak ko se za žvalco zaprejo vrata
   zavetišca, jo zadeva tudi ne briga vec.
   
  Tle je pa ena Smetka, ki jo zadeve BRIGAJO. In postavlja nov standard oskrbe žvalc
  pri katerem nam ni treba tlaciti žaklja na glavo ali  gledati stran ali si govoriti da "gotovo
  ni res, da žvalce v zavetišcih pobijejo"...da se nic ne da....da ne gre drugace...da se moramo
  sprijazniti z vedno bolj pogoltno družbo, kjer je življenje le še cenen atrikel na polici v Šparu....

  Meni je pa ta standard všec. Pa kar veliko ljudem, ki se tule oglaša ali pa samo bere, tudi.
  Zato se mi zdi pomembno, da ta standard obstane. Da Horjul obstane.
  Da postane neke vrste merilo, kako se DA voditi zavetišce, ce se hoce.

  Denar....je pa samo denar.
 
 
 
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #40 : četrtek, 10.05.2007 : 09:54:16 »


In tudi, če bi omenjani koncert res uspel..(upam DA in sem pripravljena pomagati), ne bi prinesel dolgoročne rešitve...nekaj pa le..
Lahko pa postane koncert tradicionalni in je to kar dobra vsakoletna finančna inekcija Smiley

Sem se pozanimala kaj vse potrebujemo za organizacijo dobrodelnega koncerta:

- dobrega/o pevca/ko ali skupino
- medijske sponzorje (radio, TV, časopis...)
- prostor (če se dogovorimo za Križanke oni naredijo karte, plakate...)
- ozvočenje in osvetlitev (lahko dobim po zelo ugodni ceni)
- sponzorji (obvezno, čim več firm, ki bodo prispevale denar za plačilo vseh stroškov)
- povezovalec (fakultativno)

Zdej pa najprej v akcijo za Gibonnija, pol pa še ostalo Cheesy

Realni datum za koncert je pa po mojem september Smiley
Logiran
mrrrcina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #41 : četrtek, 10.05.2007 : 09:55:52 »

Ma en Horjul mora obstajat, en kraj s takim standardom mora obstajat zaradi Morčijev, Lukcev, Mingov in podobnih ki si zaslužijo še eno priložnost in ki rabijo malo več kot 30 dni da se izkažejo kot ta pravi. Koncerti so zihr kratkoročna rešitev ampak vsak evro prav pride če jz kej vem.
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #42 : četrtek, 10.05.2007 : 10:01:44 »

Tole morda ne spada čisto sem, ampak bom vseeno napisala.
Sem že večkrat omenila, da je včasih to "napihovanje" idile v Horjulu lahko dvorezen meč.
Primer:


 Mene ne moti, ce je dvorezen....ker cetudi mogoce odvrne kaksnega posvojitelja, je pa
 izredno dober za mahanje pred nosom in postavljanjem ogledala tistim zavetišcem, ki
 samo pobašejo denar,  potem pa samo še študirajo, kako se žvalc cim ceneje znebit.



U
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #43 : četrtek, 10.05.2007 : 10:06:45 »

Citat
Mene ne moti, ce je dvorezen....ker cetudi mogoce odvrne kaksnega posvojitelja, je pa
izredno dober za mahanje pred nosom in postavljanjem ogledala tistim zavetišcem, ki
samo pobašejo denar,  potem pa samo še študirajo, kako se žvalc cim ceneje znebit.



Ampak zadeve pa ne reši. Postavljanje pred drugimi zavetišči za Horjul ne prinaša kake posebne koristi....kvečjemu slabše je.
Je Polona že večkrat napisala, da živali iz drugih občin naj ne vozijo k njej pod pretvezo, da je najdena drugje. In zakaj to ljudje delajo? Ker vejo, da bo tam zanje bolje poskrbljeno!

Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #44 : četrtek, 10.05.2007 : 10:13:44 »


Ampak zadeve pa ne reši. Postavljanje pred drugimi zavetišči za Horjul ne prinaša kake posebne koristi....kvečjemu slabše je.
Je Polona že večkrat napisala, da živali iz drugih občin naj ne vozijo k njej pod pretvezo, da je najdena drugje. In zakaj to ljudje delajo? Ker vejo, da bo tam zanje bolje poskrbljeno!



  Kratkorocno je gotovo slabse.
  Dolgorocno se pa postavlja boljsi standard za vse....ker...ce gre Poloni, potem ljudje ne
  bodo vec verjeli izgovorom, da se "pac ne da drugace".
  In se bo premikalo na bolje. Predvsem v glavah ljudi, kar je najpomembneje.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Hja...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines