mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 05:48:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "pes in sneg"  |  Tema: foto natečaj "pes in sneg" - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: foto natečaj "pes in sneg" - čvek  (Prebrano 31604 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #60 : torek, 13.02.2007 : 17:37:25 »

To sigurno. Včasih predolgo nastaljam fotoaparat. Ko mi končno rata, je Bela že čisto na drugem koncu Tongue.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : petek, 16.02.2007 : 22:29:23 »

Tako, nagrade so razen dveh znane, jih je 13, od katerih je vrednost enajstih čez 430 €.

Čakamo fotke Smiley

In ponovno obveščam:

Vse fotografije, za katere se ugotovi, da so objavljene tudi kje drugje, bodo izpadle iz konkurence!
Logiran

Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #62 : nedelja, 18.02.2007 : 02:34:04 »

Uf, kakšne ČUDOVITE slike!! Jaz ne vem kako vam rata v gibanju in celo v zraku ujet vaše kosmatince in ne samo to, še kepo ujamete zraven v letu. Ali ste sami profesionalci ali imam pa jaz popolnoma zanič fotoaparat oz bolje rečeno ga ne znam uporabljat. Me vzame kdo v tečaj?
Sploh se ne morem odločit katere slike so mi najbolj všeč. Kaj bi šele bilo, če bi se morala odločit samo za eno! Res, svaka čast  Grin
Logiran
petrca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #63 : nedelja, 18.02.2007 : 18:10:21 »

Pri slikanju naj ti kdo pomaga (en meče kepe, ti loviš trenutke). Potem pa na fotoaparatu napol pritisni gumb za slikanje in potem v pravem trenutku do konca. Jaz tako delam  Wink. Pa ne smeš obupat ob prvi neuspeli sliki. Pri men jih je od 200 včasih tud samo 20 ali 30 dobrih. Velikrat se zgodi, da pes, ki je v gubanju (teku) kar naenkrat izgine iz objektiva in temu posledično je slika prazna  sram.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : ponedeljek, 19.02.2007 : 14:49:22 »

Ja, tako je bilo pri meni. Eden psu mece kepe, drugi slika Wink Fotic je bil letos nov kupljen in ga moram kar pohvalit. Ceprav so 2 leti tudi fine slike ratale, ko psica lovi kepe. Ce je pa modro nebo (kar pomeni lepo ozadje), pa kepa se lepse izpade v zraku. Je pa treba malo vaje, da se metalec kepe in fotograf uskladita  Grin

Drugace so pa tudi meni lepe slike. Upam, da jih bo se vec. Ceprav je ze sedaj izbor presneto tezak Lips Sealed
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #65 : ponedeljek, 19.02.2007 : 21:28:05 »

Sammy  01 in 02 sta sanjski fotki  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #66 : sreda, 21.02.2007 : 23:54:31 »

sammy02 - enostavno fenomenalna slika.  Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #67 : sobota, 24.02.2007 : 21:41:14 »

Sammy! Noro dobre fotke!

Iztokz! Cestitke za ta prvo fotko ... ful mi je vsec, edina cisto mala napakica je ta, da je malo uses odrezan, drugace bi bila pa sploh super!!! Res cestitke ... sigurno dobis moj glas!

Se mi zdi, da prihajajo vedno boljse fotke. Konkurenca je kar huda ... jaz se cakam katere bom objavila.

PS: Upam, da je v pravilih, da glasujemo za 10 fotk, kot nazadnje (se mi zdi) .... sem ze pozabila.

Lp, Ursa
Logiran
iztokZ
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #68 : ponedeljek, 26.02.2007 : 09:20:21 »

Ursa, hvala.

Meni pri tem tekmovanju manjkajo povečave slik, ki bi jih dobil s klikom na prikazano. Slika šele z velikostjo pride do prave veljave. Obenem pa tudi pokaže na slabosti-npr. neostrino, ki se v majhni slikici lepo skrije.Na moji prvi sliki res manjka delček ušesa in tudi delček tačke, ampak med vsemi, ki sem jih na tem "sešnu" naredil, mi je najljubša. Paziti je bilo treba na sonce, ki je za Fino, na njeno sapo, na pogled,na ostrino ... Ja, Fina je še vedno mlada in se ji ne ljubi pozirati. Še huje je bilo na drugi fotku, ko je bila stara šele 6 mesecev in so bili trenutki mirovanja zelo redki ...

lp Iztok

P.S.: Še enkrat ša apeliram na administratorja, da omogoči povečavo slik in s tem tudi bolj korektno ocenjevanje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #69 : ponedeljek, 26.02.2007 : 09:27:16 »

iztokZ, povecava slik bo v trenutku, ko se bo zacelo glasovanje. Zdaj sluzijo objavljene fotografije predvsem kot prikaz, kaj na natecaju ze sodeluje. Ocenjevanje se namrec v resnici sploh se ni zacelo.
Tako je bilo pri 1. in pri 2. natecaju in je tudi zdaj. Casa za izbor in glasovanje pa bo dovolj tudi po objavi vecjih fotk, ki pa se vedno ne bodo originali, saj nekaj MB velikih fotk nimam namena dajati na streznik.
Logiran

iztokZ
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #70 : ponedeljek, 26.02.2007 : 14:03:29 »

iztokZ, povecava slik bo v trenutku, ko se bo zacelo glasovanje. Zdaj sluzijo objavljene fotografije predvsem kot prikaz, kaj na natecaju ze sodeluje. Ocenjevanje senamrecvresnici sploh se ni zacelo.
Tako je bilo pri 1. in pri 2. natecaju in je tudi zdaj. Casa za izbor in glasovanje pa bo dovolj tudi po objavi vecjih fotk, ki pa se vedno ne bodo originali, saj nekaj MB velikih fotk nimam namena dajati na streznik.
Povečava na približno ekransko sliko bo čisto dovolj.
lp Iztok
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #71 : ponedeljek, 26.02.2007 : 17:03:52 »

Nanda, sanci_cat in linchaich, hvala, me veseli, da so vam všeč!  Smiley

Jaz bi pa pohvalila te fotke (se to že šteje k glasovanju, v primeru, da imajo katere fotke enako število glasov?):
 
bela0102 - ta prizor mi je dobro znan, še iz sprehoda po snegu znajo priti rjavi, ko zapade sneg in pričakuješ, da zdaj pa ne bo več kopanja, te hitro postavijo na realna tla Grin Mi je všeč postavitev in ozadje.

alien210801 - ta ušeska so fenomenalna Cheesy. Pes je dobro ujet v gibanju.

petrca02 - ta fotka ti pa da občutek, da bo frizbi zletel iz ekrana, ko sem jo prvič videla sem se kar umaknila nazaj Grin Ta ujetost trenutka v gibanju mi je spet všeč.

focoso04 - pač dva zajčka Grin Wink Sta potem ujela srno? Dobra postavitev.

iztokz03 - kot bi se pes vračal iz prepada, kjer je rešil palico Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 26.02.2007 : 17:18:23 »

Sammy, nic hudega, ce si ze tukaj komentirala fotke, bo pa to "uradno" stelo v temi, kjer se bo tudi glasovalo, vendar sele od 27.3. naprej.

iztokZ, kako izgleda glasovanje in izbor fotk, si lahko ogledas v katerem od prejsnjih foto natecajev:
* pes in voda
* pes in narava

Velikost fotografij ni odvisna od mene, temvec od vas - kako velike in kako kvalitetne posljete. Nekatere so le 640 px siroke ali visoke, druge so vecje, nekatere so jasne, druge ne. Tiste, ki so vecje od 1000 px sirine ali visine, se zmanjsajo, manjse se pustijo v prejeti velikosti, se pa vsem slikam zmanjsa dpi na 72. V nobenem primeru slike niso take, kot jih dobite iz fotoaparata.
Logiran

iztokZ
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #73 : ponedeljek, 26.02.2007 : 17:54:37 »

iztokZ, kako izgleda glasovanje in izbor fotk, si lahko ogledas v katerem od prejsnjih foto natecajev:
* pes in voda
* pes in narava

Velikost fotografij ni odvisna od mene, temvec od vas - kako velike in kako kvalitetne posljete. Nekatere so le 640 px siroke ali visoke, druge so vecje, nekatere so jasne, druge ne. Tiste, ki so vecje od 1000 px sirine ali visine, se zmanjsajo, manjse se pustijo v prejeti velikosti, se pa vsem slikam zmanjsa dpi na 72. V nobenem primeru slike niso take, kot jih dobite iz fotoaparata.
Super.
lp Iztok
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #74 : ponedeljek, 26.02.2007 : 22:46:25 »

Kratko priporočilo za tiste ki tekmujete s slikami: Odpnite pse s povodcev.
ARTI
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "pes in sneg"  |  Tema: foto natečaj "pes in sneg" - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines