mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 14:19:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 221307 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1575 : ponedeljek, 09.03.2009 : 01:00:49 »

tivadar...odstrižite dlako, tam se tako ali tako samo vozla in potem kožo razkužite nekoliko z nepekočim alkoholom ter namažite s canestenom, če so glivice se jih boste tako znebili, če je pa kaj drugega, pa bo potem treba it do veterinarja.

Deso...teža je 5-6 kg ja, čeprav poznam tudi take, ki imajo manj, pa so ok, tak da je malo odvisno tudi od konstitucije.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1576 : ponedeljek, 09.03.2009 : 04:28:26 »

+Se pravi z boksem vred nebi smel preseči 8, 9 kg?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1577 : ponedeljek, 09.03.2009 : 12:12:31 »

Ne, nebi smel. A boš kaj uvažala?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1578 : ponedeljek, 09.03.2009 : 17:57:10 »

Joj ne, jaz se bom kar argentincev držala Smiley Bom pa mogoče "dostava" za enega malčka, pa še to se je izkazalo gre za Corgija.
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1579 : četrtek, 19.03.2009 : 18:58:02 »

Pozdravljeni, moja psička že en mesec šepa na zadnjo tačko. Tačko sem ji vsaki dan pregledal pa nima nič, tudi bolečine nima. Edino kar sem poazil da ima popokane blazinice. A je to mogoče vzrok. Danes sem klical vetrinarja pa mi je dal termin za jutri in mi pravil da tej pasmi pogačica ne vseda na svoje mesto in zato šepa in da nemore nič. Bo pa ji dal neke tablete in neko mažo za blazinice. Zdaj pa me zanima a imate vi tudi take težave z vašimi ljubljenčki
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1580 : četrtek, 19.03.2009 : 20:17:12 »

hja...zdaj mi je vse zbrisalo kar sem napisala Sad

no bom pa še enkrat...

Jaz je nebi filala s tabletami, za blazinice je čisto dober tudi navaden bepanthen. Glede šepanja bi pa jaz najprej pomislila na klopne bolezni in zahtevala ustrezne teste. Težave s pogačico so pri pasmi možne, vendar med rodovniško populacijo izredno redke, v tujini je to celo obvezen pregled za vzrejo, pri nerodovniških je pa možno marsikaj. Jaz bi rekla, da so težave s pogačico manj verjetne. Res filanje s tabletami, pa ne vem no, kaj ji bo pa dal, protibolečinske, če praviš da je ne boli, nima smisla, antibiotike, kaj če ne ve ali je kaj vneto. Tak da takšna izjava veterinarja se mi zdi tako pavšalna, da je že kr kriza no.
Logiran
giga32
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #1581 : petek, 17.04.2009 : 16:22:55 »

ojla...no jz sm se po tehtnem premisleku in posvetu s celo družino odločila kupit višavca...literaturo že imam in tudi nasveti na forumu in faq mi zelo prov pridejo...sedaj pa me zanimajo vzreditelji... nekaj sem jih našla na internetu in v salomonovem oglasniku... sedaj pa me zanima če  kdo ve pri katerih  vzrediteljih bi bilo najbolje kupiti višavčka? denar pa sploh ni problem...(ps.: želim si samčka=)
Logiran
pepi13
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


« Odgovor #1582 : nedelja, 26.04.2009 : 21:03:28 »

Mislim da je zelo pametno izbrati resnega vzreditelja. Pri  tem je zelo pomembno , da se lahko nanj obrneš tudi kasneje , saj sam nakup je samo začetek . Jaz sem imel zelo veliko pomoč in prejel sem veliko nasvetov od našega kolega na forumu - Robina . Mislim da ima sedaj mlade pse in vem , da ti bo pametno svetoval ob nakupu , pa tudi kasneje ko bo kuža rastel.
http://www.westinshow.com/
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1583 : ponedeljek, 27.04.2009 : 04:06:17 »

Hja tu na forumu imaš tri...predlagam vse obiščeš osebno, se pogovoriš in šele potem odločiš. tiste iz Salamonca pa raje pozabi.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1584 : ponedeljek, 27.04.2009 : 06:58:48 »

Vse vzreditelje, ki sodelujejo na tem forumu, najdeš tule:  http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,8199.0.html

****
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1585 : torek, 28.04.2009 : 14:17:22 »

Lep pozdrav!
Imam eno vprašanje! Moja Taja se zelo rada kopa v kakšni reki ( Savinja bolj natančno ), pa me zanima, ali jo moram po kopanju še stuširat z navadno vodo ali ni potrebno? S špamponom vem da prevečkrat ne smem, kaj pa z vodo je potrebno? Glede na vse zanimivosti ki plavajo v naših čistih rekah Wink

Hvala za odgovor, lp
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #1586 : nedelja, 03.05.2009 : 22:06:35 »

Imam sama podobnega, ki rad čofota po kakem potoku in skače za ribami. Osebno ga ne spustim prevelikokrat v vodo, če pa že pa ga zvečrer ponavadi umijem z šamponom ja. Če pa ne pa vsaj z vodo.. ni dobro da ga kar tako pustiš nikoli ne veš kako "čista" je bila voda in kaj se mu je primlo na dlako...vsaj moj spi v pojstelji in ga skopam že zaradi same higiene, verjetno bolj moje kot njegove Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
dasika
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #1587 : ponedeljek, 04.05.2009 : 10:57:16 »

Hehe, ja sj moja tudi spi z mano pod kovtrom Wink kopa se pa tudi ne prevečkrat, vendar se bo zdaj poleti večkrat, ker je reees  Cheesy  navdušena. Pa zato vseeno vprašam za mnenje. 

lep dan
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1588 : torek, 05.05.2009 : 16:37:45 »

Naši se tudi radi skopajo v Savinji...nekako ponavadi ni treba stuširat, se mi zdi, da voda ni tolko umazana in tudi ne smrdi tak da ne vidim potrebe.
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1589 : torek, 12.05.2009 : 17:55:03 »

Zdravo, spet jaz z problemom psičke. Psička se mi že dalj časa liže po tačkah. To smo dolgo zanemarjali zdaj pa je tako daleč, da ji majnka dlaka na tačkah. Bili smo tudi pri zdravniku pa nam je rekel naj peremo z šamponom "dog it". Pa ni veliko pomagalo. Nato je rekel naj peremo z clorexyderm šamponom predem bo dajal kaka zdravila. Pa si še vedno liže tačke. Na vseh koncih tačk Nima po 2cm dlake. Kaj bi to bilo nevem. A je to mogoče, ker živimo na vasi in po travnikih in sadovnjakih polivajo z gnojnico ali škropijo drevje itd. Psička je zelo živahna in ljubezniva tako da nevem če bi bila bolana. Res je, da se ji je zmajnšal apetit, a so mi pravili  da psički zdaj manj jedo. Enkrat mesečno pa potihoma zgine in se povalja pri sosedih po dreku ali luži gnojnice. potem jo nemudoma operemo. Bi ji lahko kako povil tačke?
Logiran
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines