mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 14:20:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 221308 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1485 : nedelja, 19.10.2008 : 10:29:03 »

joj malo čudno sem zadnji stavek napisala...se pravi ne ga kaznovat, raje ga ignorirajte ali preusmerite njegovo pozornost.
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1486 : nedelja, 19.10.2008 : 10:36:40 »

Verjetno se res ne mara nosit.Tako,da hvala za pomoč in bom upoštevala to,da ga dvignem samo v nujnih primerih(lulanje itd.) Smiley.Je pa taak cartek,sam crkljav bi se rad non stop.Wink

Lep dan še naprej! Cool
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1487 : nedelja, 19.10.2008 : 11:00:14 »

Imam kar nekaj izkušenj z mladiči, ki grozeče renčijo in otepajo, ko jih vzameš v naročje. Pri prvem takem gavnarju sem od slovenske strokovnjakinje za pasje vedenje M.M.Bračkovič dobila nasvet, naj mu pri tem nikakor ne popustimo, ker je zanj to znak, da je njegovo dejanje edino pravilno in pa tudi znak, kako lahko učinkovito uveljavi svojo voljo. Tako zverinico je treba stisniti k sebi (paziti na obraz in roke, da ne vgrizne) in ko se umiri, se ga ob pohvali spusti na tla.

Vsekakor MORA mladič dopustiti, da se ga vzame v naročje, pretipa, pregleda šapice, ušesa, zobe....... Če tega ne pusti, bo hudo težka naloga pregled pri veterinarju, cepljenje, dajanje zdravil, če bo zbolel....da o kakšnem vzrejnem pregledu ali razstavljanju niti ne govorimo.

Fino bi bilo, če bi šli lahko takoj v malo šolo z njim, se pa bojim, da bodo zdaj povsod tečaji šele spomladi. V nekaterih pasjih šolah nudijo tudi individualno svetovanje v času, ko ni tečajev, zato ti svetujem, da se v kakšni bližnji šoli malo pozanimaš. Če si iz Ljubljane, ti svetujem pasjo šolo Švrk.
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1488 : nedelja, 19.10.2008 : 11:06:15 »

Super si mi svetovala,hvala!Bom naredila tako,če bo začel renčati. Wink Smiley

Sicer nisem ravno iz Ljubljane,vendar iz okolice Ljubljane-Domžale.Bom se pozanimala,če imajo pasjo šolo pri nas tudi čez zimo,če ne bom šla pa v pasjo šolo Švrk.

Lp,Anja
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1489 : nedelja, 19.10.2008 : 11:19:45 »

Ja, če si tako blizu Ljubljane, potem ti vsekakor svetujem Švrka...še bolj oddaljeni pridejo. Kontakt najdeš na spletni strani šole in kar takoj pokliči in se posvetuj.
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1490 : nedelja, 19.10.2008 : 11:25:50 »

Bom poklicala takoj jutri.

Hvala še enkrat Kiss
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1491 : nedelja, 19.10.2008 : 11:30:39 »

Ni zakaj Wink

Želim ti veliko odločnosti, doslednosti in užitkov pri vzgoji pasjega otročiča Cool
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #1492 : nedelja, 19.10.2008 : 11:52:09 »

Mi vse naše pse "vlačimo" po rokah, nonstop, vsi vključno z odraslim alfa plemenjakom se zelo radi crkljajo-to pomeni biti v naročju in ne siliti dol, sploh nočejo dol  Smiley. Za mene je nesprejemljivo da se pes ne pusti dotikat kjerkoli. Naš Elliot je šef protokola, očara in v naročje zleze vsakemu obiskovalcu.
Seveda pa priznam da so nekateri posamezniki malo "trši", pa pač potrebujejo posebne prijeme.

Popolnima se strinjam s TagTu.

Naš Ajki je bil na razstavi v Hrušici letos več ur v naročju, zanj popolne neznanke in takoj za vsako ceno bi ga vzela k sebi za vedno. Točno taki psi so zame neprecenljivi.


Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1493 : nedelja, 19.10.2008 : 13:13:49 »

Pri vsem tem bi dodala eno opazko: velika razlika je med psa vlačit po rokah in ga dvigovat kar za brezveze in psa navadit da se ga lahko vzame v roke. Prvo se ne dela, psi niso iz pliša in kar nekaj jih dvigovat in nosit okoli ni primerno, sploh ne pri pasmi kot je višavski terier. Vsekakor pa je treba psa naučit, da se ga v roke lahko vzame takrat ko je to potrebno, in da takrat ne popeni - to pa je velika razlika. TagTu je odlično napisala postopek za to drugo stvar.
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1494 : nedelja, 19.10.2008 : 13:22:47 »

Jaz ga vzamem v naročje samo takrat ko ga nesem po stopnicah dol,ker je res preveč stopnic da bi sam hodil,ker živimo v bloku,pa še strme so...Pa dvignem ga takrat ko ga nesem nazaj gor po stopnicah.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #1495 : nedelja, 19.10.2008 : 13:26:40 »

Nošenje po stopnicah je že dober razlog, da pes mora potrpeti v naročju. Je pa vsekakor potrebno paziti na pravilen prijem in dvig, ker nepravilno dviganje lahko povzroči tudi bolečino in posledično norenje in protestiranje psa.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #1496 : nedelja, 19.10.2008 : 13:34:57 »

ja seveda Tina kar za brezveze, za kaj pa, a se pes samo prime ko mu je treba noht odstriči, psi ja hlepijo po dotiku in crkljanju, pa kje jaz živim na luni al kaj

Tina ti zagovarjaš en svoj prav, pač drugi svojega, zame so višavci hišni scrkljivci in se lahko takoj na glavo kdo postavi z lovskim poreklom in ne vem čem vse in znotraj vsake pasme so takšni in takšni primeri.

Kolikor vem je tudi človek prišel iz "jame" a ne, in sedaj je za vse veke jamski človek neglede na to v kakšnem okolju živi danes, ja super.

Borry da nebi slučajno sedaj mislila da Westi ni za crkljat, poslušaj Tag Tu in poišči še več nasvetov in pomoči, če pa si psa vzela zato da se ga ne bo smelo v roke jemat, kar tako za hec malo da se pocrklja, pol pa zelo žalostno.
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1497 : nedelja, 19.10.2008 : 13:40:51 »

Hvala Robin in TagTu. Kiss
Drugače je moj Westi zelo scrklan,samo tole nošenje morava še malo popraviti,da bo brez renčanja in bo super. Cool
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1498 : nedelja, 19.10.2008 : 13:47:03 »

Joj robin...zdaj pa že malo pretiravaš, a tebi moji psi zgledajo kot da jih vzamem v naročje samo kadar jih strižem? Mislim da so moji psi čisto dost razcrkljani, celo preveč...pa ti lahko marsikdo na tem forumu to tudi potrdi. Samo višavec je po svoji naravi samostojen pes, ki ne hlepi po človeku, ga ima rad, ne pa da hlepi po njem. In tisti, ki svojega psa (mislim konkretno našo pasmo) pripravi do tega da hlepeni po njem pomoje zanika njegovo bistvo, njegovo naravo in si je izbral napačno pasmo. Tak si naj raje izbere pasmo, ki ima to v svoji naravi. Ker nekje pa je meja med prijaznim in razvajenim psom, ta meja pa je velikokrat napačno razumljena in to da je pes prijazen še ne pomeni, da mora bit razvajen, ali? Pes mora le ostat pes, tudi če živi z ljudmi!

Pa višavca ni treba nosit po stopnicah...poznam par primerov ko so to počeli samo malenkost predolgo in rezultat tega je bil, da se je pes bal stopnic kot ne vem kaj. Če je stopnic res veliko, potem mu pusti da gre vsaj en del...vsak dan po eno stopnico več, pa ga potem nesi ko imaš občutek da ima dovolj. Z konstitucijskega vidika pa nošenje ni potrebno kot pri kakšni večji pasmi, kjer je treba pazit kolke.
Logiran
borry
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1499 : nedelja, 19.10.2008 : 13:51:20 »

Ok,ga bom tako navajala na stopnice,vsak dan po eno stopnico več.

Pozabila sem prej dodati,da ne renči čisto vsakič ko ga dvignem,pač samo na momente.Sploh ko je razigran.
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines