mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:34:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 219913 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1425 : sobota, 03.05.2008 : 18:46:01 »

Dlake ob blazinicah se redno režejo, da se med blazinicami ne nabira nepotrebna "umazanija", ki lahko v najslabsem primeru povzroci tudi vnetje. V bistvu je to ali postrize to frizer odvisno od tega kako pogosto boste psa vozili k frizerju, ce bo to dovolj redno, je to dovolj, ce pa boste tam bolj po redko je pa fajn da vmes tudi sami kdaj pa kdaj to postrizete. Podobno bi veljalo tudi za nohte, dlako pri ocesih in v uhljih.
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1426 : sobota, 03.05.2008 : 20:08:27 »

kaj pomeni redno? 1x mesecno
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1427 : sobota, 03.05.2008 : 22:12:48 »

To je cisto odvisno od psa do psa, tak da je treba videt, tezko rect tak na pamet. Definitivno pa so to stvari, ki vam jih dober vzreditelj pokaze in vas nauci ce ne obvladate.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1428 : ponedeljek, 05.05.2008 : 15:17:44 »

Mladicka se nikoli ne tepe po gobcku zato, ker grizlja! Pa kje jemljete te ideje? Seveda, ce zelite pokvariti svoj odnos z njim in doseci, da vam ne bo zaupal, izvolite, kar naprej s taksnimi idejami.

Kot je rekla McKruster, ce te mladic zacne grizljati, podji takoj stran in ga ignoriraj. Njegovo razposajenost (kar to tudi je) lahko tudi preusmeris na igraco. Namesto, da ti grize roko, mu ponudi mehko igraco, staro nogavico itd. Pa ne tako, da mu jo zatlacis v gobec, ampak se igraj z njim z igraco, vlecita se zanjo, igraca naj bo ziva. Mladic bo svoj nagon in razposajenost izzivel na igraci, prsti pa bodo ostali celi.

Se opravičujem, za nesporazum  sram.... Kalsang prav imaš, prav tako Mc Kruster ... sem preveč površno in na hitro odgovorila. Jst imam kužka, ki so ga igrače sicer zanimale vendar je v igri vedno znova grizel roke in prste. Pa je bila igrača takšna in drugačna,... vedno so mu bolj dišali prsti. Ni pomagalo ignoriranje, ker je bil naslednjič še bolje agresiven ... dec pač  Wink Nisem hotla povedat, da ga moraš tepsti vendar je pomagalo, da sem mu pozornost pridobila, ker sem ga tapknila (ne udarila) je pogledal za prstom in sem mu rekla "ne"! Delovalo je, zato sem svojo izkušnjo tukaj napisala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1429 : ponedeljek, 05.05.2008 : 16:34:36 »

Smiley
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1430 : petek, 16.05.2008 : 19:19:41 »

vceraj sem spoznal psicko MONA LISA. zelo lepa psicka
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1431 : sobota, 17.05.2008 : 11:37:34 »

McKruster živjo!

Imela bi eno vprašanje glede dlake pri ušesih. Jasno mi je, da jih pristrižem v ušesu, kaj pa po zunanjih robovih? Jih je tudi treba pristrič al naj mu kar rastejo?
Do zdej sem mu že dvakrat postrigla dlake okrog ritke in nad očmi, dva dni nazaj pa še v ušesih (kolk mi je pustil ;-) )
Počasi pa že razmišljam, da bo potrebno k frizerju. Ampak me malo skrbi, ker se mi še vedno ne pusti česat :-( Pa probavam čist počasi, narahlo, s priboljški in prigovarjanjem, pa se še vedno boji krtače kot hudič križa! Ampak sem vztrajna ;-)

Lep dan, rasta
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1432 : sobota, 17.05.2008 : 20:22:15 »

Z vidika visavske frizure se pristrizejo tudi ob strani, ampak ne prevec, ni pa to tako nujno, lahko to pustis za frizerja. Jaz bi ga peljala cim prej, da se navadi, ce bos predolgo cakala bo samo se slabse.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #1433 : sobota, 17.05.2008 : 21:57:25 »

Hvala za odgovor!
Bom peljala, samo ne vem še kam.. Nobenega ne poznam, namreč.. Bom mogla kje v Ljubljani mal počekirat.

Lp, rasta
Logiran
mcaf
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1434 : petek, 30.05.2008 : 16:50:48 »

Lep pozdrav naša psička je bila danes sterelizirana. zanima me če mi lahko kdo poda kakše nasvet glede  okrevanja in nege po tem.

hvala
Logiran
carlina
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #1435 : sobota, 07.06.2008 : 15:46:18 »

pozdravcek:) doma imamo že osem let višavskega trerierja, ki naj bi bil mešanček med belim in črnim višavskim terierjem. je pa zelo živahen, pogosto laja skoraj cel dan in tudi ponoči, če gre mimo njegove hiše polž, pa skoraj dobi histerični napad:( nasplošno se mi zdi da slabo prenaša druge pse..razmišljam da mu mogoče manjka družbe. ima mogoče kdo izkušnje..če bi kupila še enega psička..ali psičko.. katera pasma bi bila najboljša. ne bi rada da bi se psa drla drug na drugega.. je možno da novi pes umiri 'starega' psa?
hvala za odgovor
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1436 : sobota, 07.06.2008 : 21:28:00 »

Prvo te moram razočarat, da črni višavski terier ne obstaja. Tako da če izhajamo iz tega, da ne vemo s čem je mešan tvoj višavček je težko opredelit koliko je pasemsko pogojeno to lajanje, nekoliko že, samo vseeno menim da je problem pri tem samo in zgolj eden, nepravilna vzgoja. Tukaj nikakor pomoje ne gre za pomanjkanje družbe in za nakupom drugega psa bi stvar samo še poslabšala oziroma zgodilo bi se naslednje - tudi drugi pes bi pobral vse slabe navade prvega in ga se bolj zdivjal, ker bosta potem krdelo. Preostane ti samo ena stvar: poglobi se v strokovno literaturo, pokliči kakšnega dobrega pasjega inštruktorja, ki ti bo pomagal in začni s prevzgojo, počasi in z veliko vstrajnosti. Pri starosti 8 let ima tvoj pes še polovico življenja pred seboj tako da verjemi da se ti bo izplačalo, dejstvo pa je da bo trajalo veliko dlje kot bi če bi ga ustrezno vzgojili kot mladiča. Pa prosim ne nasedaj kakšni prisili in podobnim starim foram, treba ga je prevzgojiti z ogromno pozitivne motivacije.
Logiran
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #1437 : sobota, 07.06.2008 : 21:39:12 »

carlina, je tvoj pes zunaj ali ga imate v hiši? Meni se tole bere kot da ga imaš zunaj?
Pa me zanima kako to, da razmišljaš o nakupu še enega psa, če se še tega bojiš božati, česati ali peljati na sprehod  Undecided?
Logiran
carlina
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #1438 : nedelja, 15.06.2008 : 00:31:33 »

moj pes je zunaj.. glede nakupa pa sm mislla da bi mogoce s prevzgojo drugega psa mogoce spremenila tud psa, ki ga ze imamo doma.. sj vem.. verjetno brca v temo..Sad
glede vzgoje pa mogoce kdo pozna ksno dobro knjigo al pa instruktorja za pse.. ki bi lahko pomagal tud meni..?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1439 : nedelja, 15.06.2008 : 10:34:34 »

Carlina, vaš pes se po vsej verjetnosti dolgočasi, še zlasti ponoči, zato se tudi tako dere. Uredite tako, da bo vsaj ponoči nekje v hiši, po možnosti blizu vas. Ne glede na to, da je  mešanec, menim, da je neprimerno, da je ves čas zunaj. Moral bi biti čim več s svojo družino.
Logiran
Strani: 1 ... 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines