mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 11:25:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 223284 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1170 : torek, 08.05.2007 : 18:05:45 »

Živjo!
Upam, da premišljuješ o rodovniškem psičku!
Tukaj so vzreditelji: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7424.0.html
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1171 : sreda, 09.05.2007 : 09:48:18 »

Ce zelis dobiti taksnega psa, kot ga vidis na sliki in si verjetno predstavljas, potem ne gre to kr tako bolj poceni. Cena psa ni postavljena sama zase, ampak predstavlja vse stroske, ki jih resni vzreditelji imamo z vzrejo psov - pri cem si nihce ne obracuna vsega svojega dela ki ga opravi.

Vidim pa tudi, da si med mlajsimi clanicami tega foruma in imas se veliko casa za varcevanje. Sama sem varcevala skoraj 10 let, da sem si kot studentka kupila prvo psicko in vem, da se je splacalo. Premisli raje v tej smeri, kot da isces poceni varianto. Zraven tega pa si raje preberi kaksne teme na tem forumu. Zanima me samo kako pa nameravas ali nameravate potem placati recimo kaksne stroske veterinarja ce psicek zboli ali se mu kaj zgodi, ves kaksni so to zneski??
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #1172 : sreda, 09.05.2007 : 09:52:40 »

Pozdravljeni!
Sama bi rada povedala le to, da nerodovniškim psičko cene rastejo nenormalno in menim, da se ne splača tukaj prihraniti denar, ker moraš potem veliko več vložiti v zdravljenje psa, saj nimaš nobene garancije, da je nerodovniški psiček zdrav. Na Bolhi si lahko pogledaš in prebereš oglas med pekinezerji recimo, ko se ljudje ful bunijo, kako so se nasrali, ker so kupili od preprodajalcev. Ti preprodajalci ti ne znajo veliko svetovati o psih, sami nimajo pojma o ničemer, ker se jim gre zgolj za zaslužek. Res dobro premisli in raje dalj časa varčuj in kupi pametno! LP Branka
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1173 : četrtek, 10.05.2007 : 10:13:52 »

pozdravljene.z možem razmišlajav o nakupu te pasme.
ker pa pričakujeva naraščaj me zanima ali je pametnomkupiti to pasmo ko bo otrok majhen?
takih stvari se itak ne da predvidevati ampak recimo da bo otrok star 1 mesec ko bi bil pesek 6 mesecev ?
ker nekje v knjigi sem prebrala da ti psi niso primerni za manjše otroke. ampak ve to najbolje veste zato me zanima...
pa kako je z lajanjem in to ker se bojim da bi mi pes delal norčije in zbujal otroka...
če bi bilo že sedaj kakšno leglo bi bilo super.bi imela polno časa da vzgojim psa predno pride otrok...
a sem se pozanimala pri vrejiteljih in vsi pravijo da bodo legla pozno jeseni....
pa seveda hočeva rodovniškega.
ker vem kakšne težave lahko imaš drugače....
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #1174 : četrtek, 10.05.2007 : 10:16:55 »

Glede lajanja menim, da ne bi smel biti problem, ker otroci ko spijo spijo, no vsaj moj ni bil in ni občutljiv na to in na kakšno drugo galamo. Za ostalo pa ti bodo odgovorili lastniki psov te pasme. Pri otrocih pa je tak, da manj kompliciraš boljše je in če ga boš navadila na totalno tišino na začetku bo tako vedno, da bo otrok spal le, ko bo tiho. Ampak debata o vzgoji otrok ne sodi sem. Wink
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1175 : četrtek, 10.05.2007 : 10:23:07 »

ja vem da ne sodi sem.
in vem kam sodi.
želela sem samo uprašati še tu ker ti, ki to pasmo že imajo najbolj vejo za konkretno pasmo kako se obnaša pri otrocih.... s tem pa ni nič narobe ne ?
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #1176 : četrtek, 10.05.2007 : 10:23:50 »

Ne seveda ne, saj v mojem postu ni bilo nič zlonamerno...  Cheesy
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1177 : četrtek, 10.05.2007 : 10:35:18 »

vem  Wink
Logiran
kalipso
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1178 : četrtek, 10.05.2007 : 19:49:19 »

živ

Jaz sem tudi nova članica tega foruma in kolikor sem do sedaj prebrala vidim da bom stalna gostja. S fantom sva se namreč odločila da si bova kupila najino darilo za 10-letnico. Prav ste sklepali želela bi imeti belega višavskega terierja. No potem pa je prišlo vprašanje rodovniški ali nerodovniški. In lahko vam povem da sem šla prebirati vse vaše poste za nazaj ( kar mi je vzelo kar nekaj časa , ste veliko pisali  Wink ) ampak na koncu je seveda padla odločitev da definitivno vzameva rodovniškega. Sedaj sva malo kontaktirala vzreditelje in sva videla da bodo legla večinoma ob koncu leta. Do takrat pa upam da imam še dovolj časa da čim bolje spoznam to pasmo saj bo to najin prvi kužek.

lp  Roll Eyes
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1179 : četrtek, 10.05.2007 : 21:29:10 »

oo kalipso potem sva pa v isti situaciji. sam to je še takoo daleč ne ?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1180 : ponedeljek, 14.05.2007 : 10:33:29 »

Ajetam in kalipso...pozdravljena na forumu. Ja, legla bodo res konec leta, psice imajo enostavna vsaka svoj ritem.

Ajetam...glede majhnih otrok je pa takole, v kolikor si psa kupujejo starsi, jaz osebno menim da majhni otroci niso problem. Seveda je bilo ze omenjeno, da je potrebna primerna vzgoja tako otrok kot psa. Sami pri sebi pa morate oceniti ali boste uspeli oba vzgajati hkrati in nebo kuza prepuscen sam sebi. Jaz osebno kot vzreditelj sem edino strogo proti temu, da bi se psa kupovalo otroku mlajsemu od 12 let. Razlog: visavec je lovski pes in potrebuje ustrezno vzgojo, odlocne meje in red in otrok mlajsi od 12 let tega ni sposoben sam naredit (razen izjem seveda). Zaradi tega sem jaz kr alergicna ce me kdo klice po telefonu, po sistemu "dober dan kupujem psa za hcerko, imate kaj mladicev?" in seveda po tem moje vprasanje, "ja koliko pa je stara vasa hcerka?", pa ista gospa "7 let".

Ajetam...visavci so res nagnjeni k lajanju, vendar je to stvar vzgoje, v kolikor boste z mladickom takoj zaceli z vzgojo in obiskovali pasjo solo ter imeli doma nekaj samodiscipline, z lajanjem nebi smeli imeti tezav.
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #1181 : ponedeljek, 14.05.2007 : 12:00:24 »

Lep pozdrav tudi jaz tako mislim - nimam višavcev imam pa Škotske terierje  Cheesy- ni dosti razlike - mislim celo da otrok tezje vzgoji manjšega terierja kot pa večjega psa- terierji so hitri ,poskočni,gibčni in vsaj Škotki zelo,zelo močni. Shocked Shocked Vsekakor terierček potrebujejo vzgojo odraslega oziroma staršev .Otroci pa naj se z njimi igrajo in zabavajo - razen kot rečeno redkih izjem!!
Poznam namreč eno tako izjemo - to je lastnik Škotske terierke iz mojega legla - fant star okoli 10 let. Cheesy Cheesy

lp
Logiran
kalipso
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #1182 : sreda, 30.05.2007 : 19:12:19 »

Ajetam , se strinjam da je pot do naših višavčkov še zelo dolga. Sama moram kar priznati, da sem mislila kako je dobiti oz. kupiti kužka lahka stvar, pa sem se uštela. No roko na srce, saj se je treba zavedati, da ne kupujemo nove zobne ščetke, ampak živo bitje za katerega bomo skrbeli mi in bo popolnoma odvisen od nas.

Lahko samo povem da oba s partnerjem komaj čakava da se nama pridruži, bo to nek poseben izziv za naju oba.

lp Smiley
Logiran
ajdaa
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1183 : nedelja, 03.06.2007 : 13:06:19 »

Pozdravljeni!
Tudi jaz sem ena izmed tistih, ki čakam na malega kužka. Malo sem raziskovala, po vaših pogovorih pa spoznala, da je najbolje kupiti rodovniškega psička. Ampak na straneh, kjer se to pač prodaja, se seveda najdejo tudi preprodajalci! Ampak se mi zdi (konkretno na ****), da ni nujno, da so vsi takšni. Preprodajalec ima vedno isti opsi pa ni važno a gre za terierja ali pa za nemškega ovčarja! Skrbni zraven pripišejo še " veterinarsko pregledan, cepljen, domača vzreja itn. " In te preprodajalce lahko tudi "preveriš"... Saj vidiš koliko zna o psičkih povedat, sploh pa če klikneš vsi oglasi tega prodajalca, kmalu ugotoviš na čem si. Cene teh nerodovniških so občutno nižje in me zanima vaše mnenje glede tega (pa čeprav ste ga povedali že 100x  Wink)
lp Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1184 : ponedeljek, 11.06.2007 : 08:41:28 »

Mi smo se vrnili iz Evropske razstave v Zagrebu. Nekoliko se moramo pohvaliti, da je naša Flora osvojila zelo perspektivno 1 v razredu mladičev 3-6 mesecev in se kot najlepši mladiček uvrstila v BIS. Ostali dve psički nista meli svojega dneva v hudi konkurenci.

Odlično pa je slovenske barve zastopala Iša iz psarne Brigoree, ki je postala evropska mladinska prvakinja...čestitke še enkrat tukaj z moje strani!!
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines