mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 20:57:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 225858 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #555 : sreda, 22.02.2006 : 10:25:30 »

Ja, sem zato, da se tole zaključi.  Cool

Tu smo zato, ker nam je skupno to, da imamo radi naše štirinožce in tako naj ostane!  Grin Grin Grin
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #556 : sreda, 22.02.2006 : 14:16:04 »


Ojej, robin.....sem brez komentarja.....
A ti sploh ves kaj pises? Tako, kot veter piha...ali kako? Vse je samo en bla bla bla....

Sem mislila biti tiho, vendar tvoj odgovor na komentar taje75, je pa ze kar malo prevec.

lp, Polona 
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #557 : sreda, 22.02.2006 : 14:54:04 »

No Polona, kaj te je pa tako hudo zmotilo.
Če ženska psa pač noče več imeti!!!!!!!!
Kdo jo lako v to prisili. Ja res je rekla da se psička ne razume z novim kužkom .......
Ampak to je lahko samo izgovor in je vse skupaj že prej planirala, ker pač psica ni izpolnila njenih pričakovanj. Mi vsi pa lahko dve leti klele parlamentiramo kaj je prav in kaj ne. Vztrajam na tem, da je bolje da se psički poišče nov dom, kot pa da je pač "zgrešena investicija".
Se opravičujem povzročiteljici tegale škandalčka o tejle psički, da sploh še razpredam o tem  saj pač samo ona najbolje ve kaj je bilo in kaj bo.
Tudi tebi Polona se opravičujem če sem kakorkoli prizadel tvoja čustva. Namesto da se razburjaš, bi mogoče postregla s kakšno salamonsko rešitvijo, je pač očitno da jo imaš, ko si tako zgrožena nad mojim pisanjem.

Sicer pa mi je res iskreno žal da se je vse skupaj sploh zgodilo in na noben post v zvezi s tem ne bom več odgovarjal. 
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #558 : sreda, 22.02.2006 : 15:41:41 »

Se strinjam, to nisem napisala, da bi se tukaj nekaj kregali in pregovarjali vsevprek. Sem zato, da se debata zakljuci in to cimprej.

Robin, bilo je kar nekaj napisanega, kar me moti, najbolj pa to...da enkrat napises nekaj...

Psi so res zelo prilagodljivi in če se jim v novem domu dobro godi te pozabijo v treh dnevih. Verjemite mi to je že parkrat preverjeno.

Potem pa ko se nekdo s tem ne strinja, je pa ze druga pesem....

Mogoče se nisem prav izrazil, ko sem rekel da te kuža takoj pozabi, ne pozabi te gotovo tako rekoč nikoli, sploh če sta imela res pristen odnos. Hotel pa sem reči, če se mu v novem domu res dobro godi skoraj ne kaže znakov neugodja, res na začetku išče tisti svoj kotiček kjer bo odsmrčal svoj dnevni počitek in prostor na vrtu kjer se bo polulal in take stvari. Ampak s kakšnim jokanjem in "upiranjem" pe res nimam izkušenj v teh primerih. To da bi se razveselil bivšega gospodarja, to pa je sigurno.

 + to, da se s teboj ne strinjam niti malo. No, toliko o tem....

Upam pa, da bo za psicko kar se da dobro poskrbljeno....

lp, Polona

Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #559 : sreda, 22.02.2006 : 19:29:47 »

Ojla!
Tema se sedaj zaključi! Pa saj se ni treba prepirati zaradi malenkosti,..ali pač? Upam, da se bo hitro uredilo. Lep pozdrav,..
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #560 : sreda, 22.02.2006 : 20:36:49 »

ko sem enkrat čakala na prevoz je šla lastnica z tako terierko mimo mene.. jojoj kk je lep ta kuža  Cheesy ... rekla je da je izredno trmasta... a so po značaju trmasti al vsake tolk časa se kakšna trmasta cvetka skoti?  Grin
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #561 : sreda, 22.02.2006 : 20:41:10 »

Baje so po značaju res trme. Ampak saj je vseeno. Ve pa, kdo ga ima rad in mu to tudi vrača. Wink
Lp
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #562 : sreda, 22.02.2006 : 20:53:04 »

Kako kaj vaši "Beli" višavski terierji? Moji so kot prašiči, smo bili zunaj celo popoldne, pa še na vajah sem bil z Lizo, zdaj pa lepo počivamo.

karmy zdarvo, v bistvu jih tista ta trmasta piči vsake toliko časa in to pomojem kar vse po vrsti, sicer so kar pridni in vodljivi, se pa res zgodi da imajo tak dan da "ne slišijo dobro". Grin
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #563 : sreda, 22.02.2006 : 21:01:01 »

Karmy,
odvisno je od tega, kako si ga navadiš in naučiš.
Če mu kot mladiču postaviš prave meje in gradiš odnos na pravih temeljih, kasneje ne bo težav.
Npr.: če je moj pes dopoldne z mano, zlahka spi do 10. ure (jaz sem pač bolj zaspane sorte Wink ), če pa za njega skrbijo fantovi starši, pa mora nujno na prvi sprehod med 6. in 7. uro, drugače je tako neznosno tečen, da ga sploh ni za prenašat - tečnari, tuli, zasleduje človeka...
Cheesy

Pa še bi lahko naštevala takšne razlike... Je včasih prav zabavno gledati, kako pes različno reagira na iste situacije z različnimi ljudmi - no, vsaj meni, ostalim malo manj, hi, hi, hi.
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #564 : sreda, 22.02.2006 : 21:23:04 »

Še to - ko sem se z Rubijem vpisala v pasjo šolo, se je inštruktor samo prijel za glavo, ker ni vedel, kako bo potekalo šolanje 'tega trmastega višavca'. No, že zelo kmalu je drastično spremenil svoje gledanje na psa in bil prav ponosen na njega - odpoklic je naredil tako lepo, da ga je dal z vzgled vsem ostalim tečajnikom, prav tako pa tudi z ostalimi elementi šolanja ni imel nobenih težav...
Zdaj pa se hvalijo (-mo), ker ima pes za sabo zlahka opravljen izpit B- BH.

Tako da - odnos in doslednost, pa gre...
Ve se pa, da vsak mora vedeti, za kaj izbira določeno pasmo. Višavci so pač polni življenja, polni vragolij, obožujejo dogajanje, z omejitvami in pravili se pa dobro znajdejo v življenju, če smo le dosledni in fer do njih.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #565 : sreda, 22.02.2006 : 21:43:20 »

Petea !! Kako lepo si opisala

Tako da - odnos in doslednost, pa gre...
Ve se pa, da vsak mora vedeti, za kaj izbira določeno pasmo. Višavci so pač polni življenja, polni vragolij, obožujejo dogajanje, z omejitvami in pravili se pa dobro znajdejo v življenju, če smo le dosledni in fer do njih.

Kako je pa tvojmu gospodiču rodovniško ime? A je mogoče Darumas.
Logiran
PIKA POKA
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #566 : sreda, 22.02.2006 : 21:59:09 »

Lep pozdrav vsem...
Najprej se vam zahvaljujem za pomoc. No,  zmenla sem se za ogled psickov, ki se se niso skotili, sam upam da bo vmes kaksna samicka...
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #567 : sreda, 22.02.2006 : 22:27:49 »

Fino PIKA POKA, si kar mislim kje si se zmenila. Držim pesti, da bo šla ena lepa punčka na Primorsko. Ko bo pa kaj znanega se pa oglasi da zvemo kako bo gospodični ime.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #568 : sreda, 22.02.2006 : 22:32:22 »

Citat
Tako da - odnos in doslednost, pa gre...

Žal ti lahko iz lastnih izkušenj povem , da poznam malo vzgojenih višavcev... pa s tem ne mislim, da bi naj ubogali vse brez vrvice, ponavadi ne preživijo brez histeričnega napada niti to, da gre nekdo s psom mimo.....pa tudi vem, da niso psi krivi in da niso vsi takšni, jih je pa velika večina.

Žal se šew vedno večina odloča po izgledu, le malo se jih pa zaveda, da so vseeno kupili "malo trmasto vrečo bolh", ne pa bele kepice, ki bo večino časa preživela na kavču.

Upam, da vzreditelji to upoštevate in preverite komu oddate psa in upam, da če smatrate, da pes ni primeren za dotično osebo, nakup odsvetujete.  
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #569 : sreda, 22.02.2006 : 22:42:33 »

Stvar je v tem, da dostikrat pozabljamo, kako močno so izraženi lovski nagoni, še posebno pri terierjih, ki so najostrejši lovski psi. Pri izbiri psa bi se moral vsak odločati predvsem glede na to, za kaj je bila neka pasma ustvarjena. S tem ne mislim, da bi morali zdaj vsi višavci jazbece v luknjah morit, ampak, da bi se moral glede na namen pasme odločiti, ali bo njegov življenjski slog psu ustrezal ali ne. Večina ljudi naredi napako, ko si omislijo majhnega psa za v stanovanje, izberejo pa terierja... Potem pa govirijo, kako je njihov kuža trmast, kako nič ne sliši, pa koliko jim uniči... Kje pa naj ubogi kosmatinček svoje nagone spuca? Če ne gre drugače, pač na tistem kavču, na katerem naj bi ležal ali pa tako, da se na vse pretege zaganja v mimoidoče pse...

Petea, čestitke za opravljeni B-Bh, res ste lahko ponosni na svojega kosmatinca... Inštruktorji se res križamo, ko pride v tečaj kdo s terierjem ali kakšnim drugim lovskim psom, obsojenim na "lagodno" življenje v mestu in začne govoriti o svojih ambicijah glede izpitov. Te pse je presneto težko pripraviti za izpit prav zaradi njihovih neizživetih nagonov... Posebno, če je šolski poligon sredi lovskega območja z obilo divjimi pticami in srnjadi...
Logiran
Strani: 1 ... 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines