mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 23:28:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 225879 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #465 : petek, 10.02.2006 : 13:31:52 »

NyNy, Lux ni wolly, ampak zaenkrat je še vseeno zeeloo mehak. Če ga počohaš malo bolj pod mehko dlako se že čuti trša dlaka. Zaenkrat je zelo priden, le takoj ko je za nekaj časa sam, se začne jokati in stokati,.. sram Roll Eyes
Lep pozdrav!
PS: NyNy, komaj čakam, da dobiš višavčka, ker je ful dobro z njim, le na začetku je malo težko, ker še ni na vse navajen. Meni je čas, če pogledam nazaj, zelo hitro stekel mimo. Wink
Lep pozdrav vsem skupaj! Cheesy

Pumma, ko ga bom imela doma bom tudi jaz lahko rekla, da mi je ta čas full hitro stekel, zaenkrat pa se mi bodo meseci še zeloooo vlekli...sploh potem, ko bo še samo kakšnih 14 dni za čakat. To je baje najhuje in so tisti dnevi takooo zelo dooolgi Cheesy

Upam, da moj z navajanjem nebo imel večjih težav...se bom potrudla da bo celi prvi mesec bivanja pri meni, samo njemu namenjen Wink Takrat bom imela časa na pretek, tako da upam da se bo hitro navadil na vse...

Pumma, pa počohaj tvojo srčkasto mrcino še v mojem imenu!
Upam, da ga bom videla vsaj septembra če bosta prišla na razstavo "k nam" v Maribor Cool Potem bom prišla še jaz kaj pogledat na razstavo in močno upam da tudi z "mojim" malim Skye-čekom Smiley Kak jaz prehitevam čas.. Roll Eyes

Lp, Nina

Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #466 : petek, 10.02.2006 : 13:50:42 »

PIKA POKA pazi pri komu boš kupila višavca. Sploh, če brskaš kaj po bohi se prodajojo eni višavčki pod uprabniškim imenom dzimi. In jih niti slučajno ne kupovat, ker ima ena in ista psica kar naprej mladiče, gre eno leglo je tu že drugo prav tako imajo pa še dve druge pasme.
Mi smo pa danes dobili tabete iz Švice, madona več dela kot da bi avto naročala iz tujine. Sem mogla poslat recept, dopis, fotokopijo osebne in kreditne kartice. Potem sem jih pa še en dan poklicala in hvala bogu, da sem jih, ker niso znali odčitati do kdaj velja kreditna kartica. Danes so pa tablete tu  Grin Grin Grin sem tako vesela....sam, da bo Terry še dolgo tak bučmanko kot je.
Nekaj me zanima a hodi vaš višavc vse povsod za vami? Moj je kot sledilna naprava nikamor ne morem brez njega. Potem se pa na postelji učim in zasedem njegov prostor in se mi od jeze vrze čez vse zvezke in knjige.
ČESTITKE vsem za nove člane! Jaz bi  ga tudi mela.... Smiley
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #467 : petek, 10.02.2006 : 15:23:14 »

Pumma, ko ga bom imela doma bom tudi jaz lahko rekla, da mi je ta čas full hitro stekel, zaenkrat pa se mi bodo meseci še zeloooo vlekli...sploh potem, ko bo še samo kakšnih 14 dni za čakat. To je baje najhuje in so tisti dnevi takooo zelo dooolgi Cheesy

Upam, da moj z navajanjem nebo imel večjih težav...se bom potrudla da bo celi prvi mesec bivanja pri meni, samo njemu namenjen Wink Takrat bom imela časa na pretek, tako da upam da se bo hitro navadil na vse...

Pumma, pa počohaj tvojo srčkasto mrcino še v mojem imenu!
Upam, da ga bom videla vsaj septembra če bosta prišla na razstavo "k nam" v Maribor Cool Potem bom prišla še jaz kaj pogledat na razstavo in močno upam da tudi z "mojim" malim Skye-čekom Smiley Kak jaz prehitevam čas.. Roll Eyes

Lp, Nina



Vidim, da torej nisem edina, ki je (ko je pričakovala malčka) prehitevala že vse dogodke naprej, od razstav do srečanj, pa tja kdo mi ga bo friziral, pa razstavljal in itd,.. Jah, če ti po pravici povem, je pri meni čas zadnji dan kar hitro stekel. Najhuje je bilo pred čakanjem prvega obiska. Nešteto vprašanj mi je rojilo po glavi,..Naprimer: kakšni so vzreditelji (pri mojem primeru enkratna), pa kako me bo sprejela mamica mladičkov (pri meni super), pa vprašanja tja v tri dni za brezveze,.. Roll Eyes Wink
Tvoja prva skrb je sedaj, da se bo v leglu skotil vsaj en samček, kajne? Upam, da se ti ne bo zgodilo kot pri meni. Jaz sem pri Urošu (robinu) hotela vzeti kužka in smo se menili že pred leglom, na koncu so bile pa same samičke!  sram Grin (ne to leglo na črko ''P'', ampak od njegove babice. Takrat sem še dalje obupano iskala po oglasih in v skrajnem času našla še eno čudovito psarno poleg robinove. Wink In sedaj mi je po treh letih uspelo priti do čudovitega malčka Luxa.
Jaz bom zelo držala pesti, da bo v leglu samček zate, saj ti privoščim enega malega nagajivčka! Wink Cheesy

Lep pozdrav vsem westy oboževalcem! Cheesy
PS: Še slika Luxa:
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #468 : petek, 10.02.2006 : 16:16:57 »

Hej, malo sem žalostna ... naša Luna se grozljivo boji flexija Sad
Prvo srečanje z njim je doživela prejšnji teden, ker je v trenutko, ko sem jo priklenila odrevenela, sem za par dni pustila vse skupaj.
V sredo smo poskusili spet, in prva reakcija je bila ista kot prejšnji teden Sad Potem smo jo, ko je bilo v bližini nekaj otrok, le uspeli "prepričati", da je priklenjena tekala z njimi. Pop. sva s hčerko šli na sprehod in je kazalo že dosti bolje, vendar pa če se je kje ustavila in sem jo čisto majčkeno cuknila, je bilo vsega konec. Prav tresla se je cela.
Včeraj se je zgodba ponovila (že ko je videla ovratnico, je bežala), danes tudi.
Potem jo nekak pripravimo, da gre, vendar bognedaj, da jo pocukam, če se kje predolgo ustavi/zadrži.

Je imel kdo podobne izkušnje??
Vsak nasvet bo dobrodošel.
Danes je stara točno 11 tednov, ker vem da je tole obdobje nadvse pomembo za socializacijo, se mi že kar mudi. Ven jo zdaj vozimo vsak dan, čimveč ... danes smo bili na 1-urnem sprehodu.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #469 : petek, 10.02.2006 : 16:56:56 »

Ja Taja pri moji Barbie je isto, pravzaprev pri vseh, samo Filip in Liza nista imela teh težav in sta lepo hodila od vsega začetka, sicer pa je bilo težko. Kar usedejo se in nočejo nikamor, če pa ga potegneš je cela groza in začne otrešati z glavo in se trese kot da je konec sveta. Jaz jih na začetku zdaj zelo počasi uvajam, pa malo nosim, pa spet malo probam. Če ti je kaj v tolažbo naša Barbie je stara 5 mesecev pa še vedno ne gre na povodcu kot bi morala. Jo čakam in prosim, če bi jo pa potegnil pol bi blo pa itak konec vsega. Tako da je najin sprehod kar malo smešen več stojiva kot hodiva, no kakšen nama je že uspel ampak še zdaleč ni v redu.
Sicer pa se ne spomnim kdaj mi je z ostalimi našimi starejšimi psi uspelo to prebrodit, samo spomnim pa se, da je bilo vedno tako na začetku. Samo Filip in Liza sta izjeme, ampak tadva sta pa izredno samozavestna in dominantna.
Taja kar vztrajaj, pa čim manj jo vlečt, če noče naprej jo pa malo nesi in čez čas se bo že unesla.

Sicer pa upam da se bo še Uma kaj oglasila, da pove kako gre pri njej z malo Arwen, Pumma ima tudi kar malo problemčkov z Luxijem, kar se povodca in ovratnice tiče, menda je tudi kar z glavo otrešal, kot bi ga elektrika tresla, mulo mali, tako da smo vsi na istem.  Začetek je res težak in jaz mam kar nekaj psov in vsakič ko dobim novega, si vedno rečem oh groza!! ubogi ljudje ko vzamejo mladička, kaj vse jih čaka. Ampak še vedno je minilo in pol kar pozabiš na vse to.   
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #470 : petek, 10.02.2006 : 17:37:20 »

taja75,

Kaj pa, če bi ji doma pustila ovratnico gor in ji je nebi dol vzela, ko bi prišli iz sprehoda...da bi se malo navadila...Namesto flexija pa kakšno lahko vrvico pribl. 1m dolgo...potem bi se skorajda mogla navaditi... Tongue ...odvisno pri enih deluje pri drugih pa spet ne... Roll Eyes poskusiš pa lahko, upam da bo pomagalo

Lp, Nina
Logiran
Luka007
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #471 : petek, 10.02.2006 : 17:45:48 »

Robin (uroš) hvala za linke !!! Sej ni use mami delala Cheesy sm tut js sam se pač ne spomnem, ker je to šlo tok hitr da .... zdele čez 5 min grem tigy-ja pogledat kako se kej ma Cheesy

Ayde mejte se, pa pozdravte višavčke Grin
Logiran
tashsmrekar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #472 : petek, 10.02.2006 : 18:53:59 »

Mene pa zanima kje se lahko dobi čistokrvnega višavskega terierja z rodovnikom ali brez v tem času? Wink

Tasika Smiley
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #473 : petek, 10.02.2006 : 19:53:43 »

Tjaša zdravo! Midva se že poznava a ne, sva si že dopisovala. Mi je zelo žal da ni naša Miška rodila 15 mladičkov Grin tako da bi bilo za vsakega nekaj. No ampak sedaj se z našo Piko dogovarjam, da jih bo maja najmanj 10 rodila, potem pa mislim da bo vse podelano za letos Cheesy.
No malo za šalo malo zares Wink.
Rodovniških Višavcev je trenutno res veliko in ni težko najti oglasov, res pa je da so ponekod kar malo dragi, ampak kaj češ, tako pač je. Jaz imam zase rezervirani dve Višavki pri eni gospe po 800€ in kolikor vem jih ima še za oddati. Pa tudi na mojpes.net portalu, na začetku, greš pod oglase je tudi eno leglo objavljeno. Se mi zdi da ni taka strupena cena, če se ne motim no.

Kar pa se tiče Višavčkov brez rodovnika pa ne vem, mogoče boš kje kaj dobila če ljudi poznaš in jim lahko zaupaš, nikakor pa ne hodi gledat mladičkov k tistemu razupitemu preprodajalcu, ki ponuja vse mogoče in kužki res niso zdravi in starši teh mladičkov živijo v nemogočih razmerah.

Tukaj na forumu ti ne moremo naštevat v katero psarno pojdi, ker je to oglaševanje in oglaševanje je treba plačati.  Smiley
Če pa res sama ne najdeš nič primernega pa ti lahko posredujem kakšen naslov, ampak piši na moj mail.  
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #474 : sobota, 11.02.2006 : 00:15:15 »

taja glede navajanja na fleksi...Uma je imela kar nekaj problemov, resili smo jih takole..najprej smo nabavili razstavno vrvico, najtanjso in na tisto se je hitro navadila, potem smo iz razstavne presli na ovratnico in lahek povodec, kratek, samo 1 m dolg in ko je tega osvojila smo jo sele dali na fleksi...vse skupaj je trajalo kaksna 2 tedna, mogoce 3. Zdaj Arwen na drugi strani je brez problema na fleksiju ze od prvega dne pri naju.

tashsmrekar...rodovniskih westijev je trenutno ogromno, poglej v Kinologa, link ki ti ga je dala NyNy ali pa se obrni na forumovko petea tudi ona ti bo lahko kaj povedala.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #475 : sobota, 11.02.2006 : 00:19:39 »

O Uma si le prišla smo nujno potrebovali tvoj strokovni nasvet glede fleksija. A pol praviš da se Arwen nič ne upira?? Pol maš pa kar srečo, je zgleda ena tistih ta utrjenih, mi mamo pa same scrklance.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #476 : sobota, 11.02.2006 : 00:26:14 »

Ne Arwen se res cisto nic ne upira - kaj se povodca in lulanja tice je res pridna, ostalo pa je bolj tako ne, obcutljiva, cvili in jamra za vsako malenkost na eni stran, na drugi strani se pa kr nekaj repenci in renci naokoli. Skratka Katja jo je dobro namerno razcartala do onemoglosti - navajena je bila da je ob vsakem glaseku ponoci takoj prisla v posteljo, cez dan ce se je oglasla so takoj prileteli, ampak realno pac pri nas to tak ne funkcionira in gospodicna potem protestira 100 na uro.. Grin Grin Ampak zdaj je malo boljse, da ponoci nic ne doseze je pocasi ze ugotovila, cez dan se obcasno poskusa, mi imamo pac drugacne navade - pri nas ko je cartanje je cartanje, ko je igranje je igranje, ko je pa mir pa pac mora bit mir. Grin
Logiran
Luka007
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #477 : sobota, 11.02.2006 : 00:57:05 »

Tjaša, z rodovnikom in brez rodovnika je zdele največ mladičkov, tko da boš brez težav našla kašnega  Cheesy

A vaši psi niso navajeni na flexi al kaj Huh  Grin Moj prejšnji se je navadil na flexi že prvi dan  Cheesy
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #478 : sobota, 11.02.2006 : 01:00:18 »

Luka tebe bomo zdaj najeli da naše pse mal u red spreviš Grin.
Kako je kaj Tigy, a si ga šel pogledat. Se skoz pretepa in razgraja?
Logiran
Luka007
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #479 : sobota, 11.02.2006 : 01:02:19 »

Ja vi sam pokličte  Cheesy

Dons je biu mal bol priden in je ubogal, ampak ko smo hotli iti je začeu druge kužke dobesedno grizti  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines