mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 01:26:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 225923 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #405 : torek, 07.02.2006 : 12:51:13 »

Kje pa je ta *****? In kakšne so cene puloverčkov?

Naša Luna tehta trenutno 2,7kg ... jaz bi ji full tole zadevco kupila, ker nič ne kaže, da bo zime kmalu konec   Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #406 : torek, 07.02.2006 : 13:23:10 »

******
Pa vzemi tamalo obvezno zraven, da probata ce ji bo prav.
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #407 : torek, 07.02.2006 : 13:53:14 »

Hmmm, sicer ne vem iz katerega konca si, taja75, vendar je ****** res veliko. Kranj, Domzale, Kamnik, Grosuplje,...

lp, Polona
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #408 : torek, 07.02.2006 : 16:04:48 »

Ha, jaz pa iz Velenja ... se pravi, da mi je najbližji v Celju ... hvala  Smiley
Logiran
binka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #409 : torek, 07.02.2006 : 21:05:53 »

Živjo, ljubitelji westijev! Wink

Mi imamo tudi doma malo višavko - Tijo, luštkano kot hudič. Ful jo mamo radi, ful jo crklamo in sploh se mamo zlo fajn. Stara je skoraj štiri mesece, pri nas je od decembra. Imamo pa en problem, ki sem ga že malo opisala v neki drugi temi na tem forumu, a se mi zdi, da ste tu bolj "strokovnjaki" za westije zato se obračam na vas. Smo tričlanska družina, hčerka je stara štirinajst let in s Tijo sta čist zaljubljeni. Je pa tako, če se hči ne ukvarja z njo, kuža laja in teži. Pri meni in pri možu ni tako sitna, pri hčerki pa ne da miru. Kako to rešiti? Ne pomaga ne kreganje, ne "kazensko" zapiranje v kopalnico (za 5-10 minut), nič. Drugače je ful lušna, prijazna, ampak to je pa malo moteče.
Nasveti, prosim.  Undecided
Logiran
binka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #410 : torek, 07.02.2006 : 21:09:42 »

Aja, še to sem hotela vprašat: kdaj je potrebno westija ostriči? Ne mislim okrog ritke in tačke, ampak tako pravo striženje? Naša Tija še niti ni tako kosmata (sploh po glavi), tudi po hrbtu ima čisto kratko in zelo žimasto dlako. Je to o.k.? In kolikokrat kopate svoje kužke in s kakšnimi šamponi? Najbrž so za westije in podobne pasme posebni šamponi?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #411 : torek, 07.02.2006 : 22:36:55 »

binka...glede hcere, psicka pac nima postavljene mere, verjetno jo je vsakokrat ko je zalajala ali cvilila vzela v roke, ji kaj rekla oziroma kakorkoli posvecala pozornost. Skratka za to obstaja samo en nacin in sicer ignoriranje, skratka nikakor ji kadar cvili, laja, itd. ne smete posvecati pozornosti, tudi s kreganjem ne, ker to je tudi pozornost. V skrajnem primeru se vi umaknete in jo v prostoru pustite samo - sicer bo nekaj casa trajalo, ampak scasoma bo ugotovila, da s svojim obnasanjem ne doseze nicesar in ga bo opustila.

Glede strizenja - v kolikor psicka ni za razstave bi jo jaz prvic potrimala nekje med 4. in 6 mesecem, potem pa nekje na vsake 3-4 mesece odvisno od zarascenosti, razstavne pa ustrezno prej in pogosteje trimamo. Predlagam, da jo peljete k kaksnemu frizerju, ki se na westije spozna in ga nebo ostrigel kar s kaksno masinco kot katere druge pasme. Dlaka pa mora biti zimasta.

Naceloma se westije kopa cim manj, ker se s tem izgublja kvaliteta dlake, poskusajte po potrebi, vendar ne za vsako malenkost, dosti umazanje se da odstranit s krtacenjem. Jaz prakticiram nekje 1x na mesec. Glede samopona je najboljsi sampon za terierje oziroma resasto dlako, imajo ga vse boljse znamke, poglej in povprasaj v dobro zalozenih trgovinah (reklame ne smemo delat Grin)

S katerega konca pa si drugace??
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #412 : torek, 07.02.2006 : 23:02:49 »

Robin kaj je novega s tvojo bodoco psicko??
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #413 : torek, 07.02.2006 : 23:39:30 »

O Binka zdravo si le prišla, k nam v Westie klan, krasno.
Ko opisuješ svojo zverino, se mi zdi kot da opisuješ mojo Barbiko, ki še zdaleč ni tako nedolžna kot bi človek mislil po njenem imenu Grin.
Tudi naša je živa kot hudič, ampak jaz sem že skuliral to lajanje, kot obliko "izzivanja" za igro. Vsakoč, ko je to počela sem vstal jo odrinil stran od sebe in zapustil prostor, če je potem znorela in lajala, sem jo pustil, če pa se je to nadaljevalo v nenormalo, sem teatralično vstopil v prostor in z zvitim časopisom vdaril po kakšnem predmetu, vratih ali mizi in rekel MIR! Nič mahat proti njej, kot bi jo udaril, ne! Z ropotom udarca jo samo malo skuliraš, ne nakazovat kot bi jo udaril. Sliši se sicer malo grobo, ampak ni in deluje, nikakor pa ji ne nudit igrač in se z njo igrati ko laja na hči. Počasi bo šlo na bolje, ampak to je res najtežavnejše obdobje in res te štekam saj je naša popolnoma ista.
Poleg tega ima naša tudi čisto resasto dlako, kar je seveda dobro, čisto popolnoma resasto in naša pri starosti 5 mesecev še ne potrebuje trimanja in striženja, ja po ritki in ušesih in med očmi, sicer pa ne ker ima komaj kaj dlake, zdaj je pa še tak mraz. Danes sem srečal gospo z mehkodlakim višavčkom, starim 4 mesece imel je 3x več dlake kot naša, sicer pa zelo luškan in snežno bel. Torej striči jo ne rabiš vse do pomladi.
Če ne boš razstavljala, lahko psa kopaš po potrebi s kvalitetnim šamponom za bele terierje. Moje izkušnje so da jim kopanje s kvalitetnim šamponom nič ne škoduje, imajo pa bolj mehko dlako po kopanju, kar se pri razstavnem višavcu ravno ne šteje v plus, ni pa napaka.
Sicer ti je pa naša Uma, tudi že kar dobro odgovorila. Tako da upam, smo ti vsaj malo pomagali.
Oglasi se še kaj in poročaj kaj počne mali hudiček, za tolažbo ti lahko povem da so odrasle, lepo vzgojene psičke, kot angelčki in tudi to obdobje bo prišlo. 

Uma, včeraj sem bil na ogledu, 9 malih Westijov, od tega 7 punčk Cheesy, seveda sem položil aro, ampak pipiko še nismo izbrali in jih gram pogledat še enkrat ko bodo stari 6 tednov. Medtem mi bo gospa poskušala izbrati najprimernejšo zame in potem bova pa videla. Bo pa v zelo zelo bližnjem sorodstvu s tvojo Umo in Arwen. (Mogoče vzamem kar dve. Lips Sealed)
Logiran
Luka007
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #414 : sreda, 08.02.2006 : 00:02:01 »

oi !!! kako kaj vaši višavčki  Grin
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #415 : sreda, 08.02.2006 : 00:27:47 »

Zdravoooo  Luka, o mega skoz več nas je. Imaš prelepega malega Westija, sem videl v temi "ime". Še klale prilimaj kakšno fotko in napiši kaj ga kaj lomi tvoj mali razbojnik. Po slikci sklepam da je še zelo mlad.

Na tejle slikci je moja Barbie stara 7 tednov, ko smo jo dobili, zdaj je že cel razbojnik in je stara 5 mesecev.

Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #416 : sreda, 08.02.2006 : 15:35:35 »

Uroš, kako se prilepi sliko kot si ti prilepil to? Ne vem če jo jaz smem, ker sem mini u¸porabnik, ampak ne vem. Mogoče bi jaz prilepila kakšno od mojega scrkljanca Luxa. Smiley
Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #417 : sreda, 08.02.2006 : 17:31:18 »

Mislim Pumma da lahko prilepis kaksno slikico, odkrito povedano, pa tudi jaz ne znam, da bi se kaksno prispebala, bom poskusla nastudirat kako in kaj, pa pridam se kaksno.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #418 : sreda, 08.02.2006 : 18:05:25 »

Sem vama že poslal privat sporočila z navodili, upam da vama bo uspelo, ni težko, sam da poštekaš, paziti pa je potrebno na velikost slike, saj bodo prevelike izbrisane in spremenjene v linke.
Logiran
Luka007
otrok do 14 let
*
Sporočil: 37


« Odgovor #419 : sreda, 08.02.2006 : 18:06:50 »

Ja zdej bom dobiu tega novga  Smiley prejšnjega mi je nažalost zbiu kombi  Cry

Dobim ga čez 1 teden ( pred zimskimi počitnicami).

*****
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines