mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 26.09.2024 : 23:53:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 224339 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #915 : ponedeljek, 11.09.2006 : 08:54:09 »

Ivy upam, da bo delalo... *****

robin, sigurna sem da ni kje zunaj, ker ni bil niti za minuto sam, edino lulal je doooostikrat. Največja fora pa je, da tudi ponoči ni kakal niti lulal. Ampak zdaj zjutraj 2x v pol ure. Edino kar me zanima, je to če mu po obroku naj skrijem vse igrače. Ker kak se naje bi on nenormalno norel. Potem pa se mu včasih vrne malo nazaj skozi gobček. Ne da bi ono prav bruhal ampak tako..."kupček podre"  Grin pa mu pobegne kaj. Torej mu skrijem igrače po jedi in ga dam v postlo "spat"... počivat no  Cheesy?? Drugače je pa priden in čisto nič ne joka! Edino zdaj bo mogoče ko bo sam dve uri, ko grem jaz v šolo Roll Eyes Tongue Roll Eyes

In še nekaj samo...kako ga naj skregam ko ŽE začne kakati oz. lulati noter ... nič ? Je to tisto kar moraš ignorirati al ga potem skregaš ko konča? To kar se zunaj mi je jasno da ga moraš pohvalit...ampak KAKO pa skregat? in če vidiš da se začne vrteti v krogu NOTER ga potem vseeno lahko dvigneš gor in neseš ven..jaz sem tako pri kakanju danes zjutraj naredla potem pa zunaj ni hotel več.  Huh Dvignila pa sem ga samo iz garaže na travo 2m  Undecided



Lp, Nina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #916 : ponedeljek, 11.09.2006 : 09:14:44 »

Draga NyNy, kje so navedeni viri, od koder si crpala informacije (beri: dobesedno prekopirane tekste)?
Kdaj in koga si vprasala, ce lahko v taksni nalogi, kjer mrgoli komercialnih navedb, objavis tudi dobesedno prekopirane cele prispevke z mojpes.neta?

Kje vse imas zadevo objavljeno?
Logiran

NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #917 : ponedeljek, 11.09.2006 : 09:59:25 »

Ja teksti so kopirani  sram bilo je za šolsko nalogo... Kjer niso preverjali virov  Roll Eyes


Tekst je bil za v šolo in tukaj zdaj, drugače pa prav objavljen seveda ni  Wink Če je fejst narobe tole, potem bi prosila za izbris posta  Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #918 : ponedeljek, 11.09.2006 : 10:06:53 »

NyNy, ne glede za kam in za koga pises naloge in tekste, se navedejo viri, se posebej v primeru, da tekste in fotke kopiras. Saj menda ne mislis, da ti bo kdo pustil pod tvojim imenom objavljati clanke, ki jih je napisal nekdo drug. Pogoji uporabe mojpes.neta so dovolj jasni, se posebej pa veljajo v primeru, da take tekste kjerkoli objavis.

Prosim, da izbrises s streznika http://www3.shrani.si to predstavitev, saj pod nobenimi pogoji kopije materialov z mojpes.neta ne pustim tako objavljati.
Ce imas se kje drugje objavo, prosim, da izbrises tudi drugje.
Logiran

NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #919 : ponedeljek, 11.09.2006 : 10:20:33 »

Kopija je samo še na mojem računalniku... Z strežnika oni zbrišejo 28 dni staro neuporabljeno datoteko..mislim, da jaz tega ne morem  sram ..ker nisem niti registrirana, tako da mi "moj album" ne deluje, da bi izbrisala datoteko Undecided Huh Undecided



Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #920 : ponedeljek, 11.09.2006 : 10:26:29 »

Na tvojem racunalniku lahko imas vse kopije z mojpes.neta ali od kjerkoli drugje, za izbris s streznika pa prosi administratorje na http://www3.shrani.si, da ti to storijo. Njihov naslov je admin@shrani.si.
Logiran

NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #921 : ponedeljek, 11.09.2006 : 10:52:43 »

Prav, hvala za naslov, bom.
In se opravičujem za vse skupaj!
Logiran
ivy
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #922 : ponedeljek, 11.09.2006 : 15:08:05 »

Robin kaj to mu daš pol sam 2x na dan? Namreč slišala sem, da naj bi kužki jedli večkrat na dan, ko so majhni in se jim potem to zmanšuje na, po želji, 2 do 1x na dan?

Ob katerih urah bi pa naj papal dokler je še tak majhen? A ni tak, da bi lahko kužki pri 2 mesecih že briketke samo jedli ali je potrebna hrana kot je skuta ipd...?

A pa še eno vprašanje: Kdaj kužki "spregledajo"Smiley (vem, da niso Esmeralda, a kljub temu:)).

Hvala!
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #923 : ponedeljek, 11.09.2006 : 20:37:02 »

Mladički spregledajo pri 14 dneh starosti, vsaj moji vedno pri tej starosti.
Ne hrano ne samo dvakrat na dan, postopno se mora vsak sam zorganizirati, pri meni dobijo zjutraj mlečno, se pravi skuta ena velika žlica, jogurt ena velika žlica in čisto malo mleka da vse skupaj ni tako gosto. Potem se mu postavi briketke za mladiče in vodo in ponavadi še te malo jejo takoj zjutraj.
Jaz jim brikete pustim cel dan polno do 18 h zvečer potem vse pospravim tudi vodo (to velja za mladičke od 7 tednov dalje) ker jih postopno navajam da nebi preveč ponoči kakali in lulali.
Preko dneva lako dobi razne dobrote, kot je kakšen košček mesa, en košček krompirja, ali en krhelj jabolka, ali tri rezine hrenovke ..... v glavnem skoraj vse lahko je samo čebulo nikakor in čokolado, čisti sladkor, rozine - torej to ne!! Vendar če dobi veliko drugih stvari brikete ne bo jedel. Jaz razne omenjene dobrote uporabljam samo kot izredne priboljške in nagrade sicer jedo samo brikete in mlečno zjutraj. Moji zelo radi jedo jabolka, ampak spet ne preveč, pa v bistvu vse jejo samo surovo meso pa ne marajo, tudi malo sladoleda dobijo poleti (eno malo žličko).
Poznam pa veliko ljudi ki imajo enega psa in mu hranijo vse drugo samo brikete ne, pa ni videti da jim kaj manjka, tako da se mora vsak sam zorganizirati glede na svojo situacijo, jaz zaupam briketom, saj je to praktično.
Torej postopno boš sama ugotovila kako gre najbolje, vendar če so briketi glavna hrana, potem je blato lepo kompaktno in praviloma uravnotežena prebava.
Negativne izkušnje in to zelo negativne imam s čokolado, saj mi je enkrat eden ukradel in pojedel celo vrečko rum kokos bombonov in skoraj poginil od zastrupitve, potem če mu dač neko kuhano hrano za ljudi ki je notri čebula, bodo kakali želatini podobno nesnago in grdo drisko.
Pa če ga stalno nekaj pitaš, ne bo drugega efekta kot to da bo 10x na dan kakal in postopno bo predebel, če se ne bo dosti gibal.
No toliko na splošno, zdaj grem pa na en sladoled, ko sem se ravno spomnil da ga imam v zmrzovalniku Grin

Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #924 : četrtek, 14.09.2006 : 14:39:40 »

Samo en namig, na letosnjem cacibu imamo prijavljenih rekordno stevilo visavcev. Stevilka je cez 30, dokoncne se nimam, tako da bo zelo pestro!!
Logiran
ivy
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #925 : torek, 19.09.2006 : 22:36:38 »

HEJLO DRUŠČINA!

Uma, hvala za nasvet. Mi lahko še posreduješ prosim termin in kraj. Da pridemo male navihane kosmatince malo pokukat.

Nyny kak kaj kužika? Maš kaj za delat kaj:)? No ja ne bom glasna, še dobrih 30 dni pa bom tudi jaz skakala vsa zmešana naokoli Cheesy.

V četrtek grem malega kosmatinca spet malo pokukati, da se spoznava. Tokrat me bo že videl.
Kako in kaj je bilo poročam takrat.

Kak je kaj s tem, da je dobro dat kako iračko al pa dekico mu, ko je še v leglu, da ni pol take krize ko se preseli?

Lep večer vsem!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #926 : sreda, 20.09.2006 : 01:38:17 »

Kraj razstave: 23.9., Kinološko društvo Maribor, Dajnkova 4 (Pobrežje), dopoldne ob 10h cacib razstava ob 15h specialna.

Dopoldne na cacibu je kar 37 visavcev prijavljenih.

Ti mu kr odnesi kaksno malenkost, ceprav mogoce je zdaj se malo hitro, ker se se ne igrajo tako, bodo samo polulali in pokakali vse skupaj. Mogoce kak teden preden ga vzames. Sicer jaz pri nobeni svoji nisem imela tezav z navajanjem, no ja Arwen je bla uzaljena malo ker je mogla spat v ograjici, sicer pa ni bilo panike.
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #927 : četrtek, 21.09.2006 : 21:26:51 »

Nyny kak kaj kužika? Maš kaj za delat kaj:)? No ja ne bom glasna, še dobrih 30 dni pa bom tudi jaz skakala vsa zmešana naokoli Cheesy.

Ne boš zmešana...če bo le tvoj priden tako kot moj  Grin ker je res obupno priden...včasih kar preveč... edino kar je in mi gre na živce da mu nikakor ne morem dopovedat, da ne more še sam skakat po stopnicah (ki jih imamo mi okoli hiše polno, v hiši pa še več in te še zdaleč niso varne, ker spodaj niso zaprte in ga moramo stalno gledati Roll Eyes), ker stalno pobegne in skače gor...dol hvala bogu še ne upa... Drugače zajokal ni niti 1x do zdaj...edino ko hoče izsiljevat, al pa takrat ko je sredi stopnic pa ga vzameš v roke, takrat edino joka kot da mu pol glave manjka. Glede lulanja in kakanja, je še kolko tolko priden oz. zelo priden, ker gre lulat in kakat stalno v svoj DIXI (podlogo za nepokretne) oz. DiXIJe, ima dva vsakega pod svojim stopniščem, potem pa še v moji sobi. No drugače pa ko ni deža, pa vse to opravlja zunaj, ker je nonstop zunaj, saj smo tudi mi stalno zunaj, ko ni deža, tako da jaz močno upam da se bo navadil, prosit pred vrati za ven, ko bo treba seveda, drugače ne! Aia..in še to spi pa v moji postelji z glavo na vzglavniku...že od prve noči Grin Cheesy Grin 

In še edno vprašanje imam, če ga moram skregat ko med igro renči??? Ker je kar naslednji dan, ko smo ga prinesli domov, začel renčati ko si se igral z njim Cool To mislim da je Pumma, za Luxa že enkrat vprašala, pa ne vem točno kakšen je bil odgovor? Undecided


Lp, Nina
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #928 : četrtek, 21.09.2006 : 21:51:48 »

 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss

Ojla, oh blagor meni Smiley , vsem gre tako dobro, no sem pa tja kaj polulanega pa Smartie je bolhice staknil Angry ..... v glavnem pa kar bo

Glede tega renčanja, se mi zdi da je Uma svetovala da skregat! takoj!, Macos pa je rekla da ne da kar pustiti. Jaz mislim če renči v igri pol pomojem ni težav, če pa renči ko noče dol s kavča ko to zahtevaš ali pa kaj podobnega to pa je srtrogo prepovedano da renči in ga je treba takoj okregat. Jaz mislim da je v igri dokaj normalno ker se tudi med sabo tako igrajo in en drugega izzivajo. Če pa je renčanje kadarkoli preostro in "neprimerno" potem tudi v igri ni dobro. Od naših samo Fillip stalno renči, vendar samo na domače pse če se mu kakšen približa ko on recimo osvaja mene ali pa udobno kje leži. Sicer je pa to renčanje lahko tudi preizkušanje do kam lahko gre in na nek način že rangiranje. No če ti stvar "ni všeč" se v tistem trenutku nehaj z njim igrati in ga ignoriraj nekaj časa. Lahko pa to kombiniraš tudi s strogim FUJ ali NE! in pri tem vztrajaj vsakokrat.

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #929 : četrtek, 21.09.2006 : 22:06:07 »

Robin, prav si napisal, jaz bi pa samo malo bolj natančno razpredla tole z renčanjem. Poklicna deformacija, pač!  Roll Eyes

Renčanje med igro je nekaj normalnega. Npr. igraš se z kužkom tako, da vlečeta za igračo vsak v svojo smer. V takih situacijah kužki radi strašno renčijo in to ni nič narobe. Temu se reče plenska igra in kuža renči na plen, ki je igrača, ne ti. Ti plen samo oživiš. V takih situacijah nikar ne kregat. Renčanje samo pomeni, da kuža uživa in da sprošča svoje nagone, kar je zelo dobrodošlo, ker drugače  trpi kakšen kos pohištva...

Kot je povedal Robin, če pa renči, ko se mu približaš medtem ko on npr. leži na kavču ali na svojem prostoru, ali če se približaš njegovi skledi s hrano, to pa je nekaj drugega. To je pa rangiranje in vsekakor tega ni za spodbujat niti trpet. Takrat je pa treba kužku povedat, da se to ne dela. Seveda ne z metlo ali kolom, ampak so za to bolj prefinjene metode, s katerimi kužku poveš, da si ti glavni in da nima kaj komandirat.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines