mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 22:22:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 221403 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #1290 : ponedeljek, 14.01.2008 : 17:53:29 »

Bravo Jack! Čestitam!  Cool
Tudi Flori seveda!  Cool

Naša mala Lola je pa danes spregledala. Zdaj je šele cukr s temi črnimi očkami!
Redi se kot polhek, sploh zdaj, ko vsak dan poje že nekaj briketkov  Cheesy
Še malo pa bo 3 tedne stara, oh kako hitro gre čas!  Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1291 : nedelja, 27.01.2008 : 21:56:20 »

Takole, mi pa sporočamo, da je naš Jack včeraj uspešno opravil vzrejni pregled! Smiley
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #1292 : ponedeljek, 28.01.2008 : 10:00:40 »

Bravo Jack!  Cool   Zdaj pa le še čakate Umino gonitev, mar ne? Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1293 : ponedeljek, 28.01.2008 : 10:06:39 »

Ja nekako tako. Smiley Potem si pa obetamo eno cudovito kombinacijo mladicev.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1294 : nedelja, 10.02.2008 : 21:12:45 »

Da nekoliko odvezim tole ze malo zamrlo temo. Smiley

Uma nas je presenetila in nekoliko pohitela s svojo gonitvijo, tako da smo jo ta vikend ze parili. k sreci je Jacka kot za nalasc pred 14 dnevi opravil vzrejni pregled. Tako da, ce se je/bo prijelo vse tako kot treba bodo mladicki predvidoma nekje v sredini aprila!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1295 : nedelja, 10.02.2008 : 21:13:28 »

O, madonca! Spet boste zibali... Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1296 : nedelja, 10.02.2008 : 21:18:49 »

Tina, eno vprasanje (ni provokacija, samo sprasujem): kako je mozno, da vzrejni pregled opravi pes mlajsi od 1 leta? A pri vas ni nobenih (min.) starostnih omejitev?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1297 : nedelja, 10.02.2008 : 23:53:39 »

Ne, ni panike. Smo vlozili prosnjo na klub, lahko od 9. meseca naprej parijo samci v kolikor komisija oceni, da je za to sposoben. Sicer v tujini pri visavcih to ni nic nenavadnega, da zelo mladi parijo, njegov bratec, ki je ostal pri vzrediteljici ga je za kak mesec prehitel. Sicer je odobreno pri nas od 12 mesecev naprej, tak da smo za 1 mesec prehiteli v bistvu.

Kalsang, ja to je zdaj kr precej hitro po Arwen, sicer je pa od Uminih mladicev ze nekaj casa, v bistvu 15 mesecev od zadnje paritve, kar se mi zdi cisto spodoben razmak, glede na to, da pri njenih redkih gonitvah tezko taktiziramo karkoli.
Logiran
tivadar
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #1298 : torek, 19.02.2008 : 18:49:23 »

Zdravo, prebral sem si ves vas cvek in vidim da imate visavce v malem prstu. Tudi mi bi si radi eno kepico nabavili. V Austriji sem si kupil knjigo "moj zdrav westy". Ko sem jo prebral sem na koncu knjige zasledil koliko bolezni lahko dobijo ti psi. Zato vas hocem vprasati kako je z vasimi kuzki? Saj ce je to to je pol vseeno ce je cistokrvni ali ne
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1299 : torek, 19.02.2008 : 19:29:51 »

Ne, dejansko nasi rodovniski so izredno zdravi in nimajo nobenih posebnih tezav. Na splosno bi si upala trditi, da je med rodovniskimi v Sloveniji zelo malo bolezni. Pri tako imenovanih "cistokrvnih brez rodovnika" pa so stvari pogostejse in se pojavljajo stevilne tezave, ki jih med rodovniskimi sploh ne poznamo. Vem, da so v knjigah navedene stevilne bolezni, ki jih lahko dobijo, vendar je to tako kot bi sel brat medicinski prirocnik, tudi na stotine bolj ali manj hudih bolezni, kar pa se zdalec ne pomeni, da jih bos dobil.

Garancije ti seveda ne more dati noben vzreditelj, lahko pa trdim zase in za svojo vzrejo, da naredimo vse kar je v nasi moci, da so psicki zdravi in do sedaj ne nasi psi, ne nasi mladici iz preteklih legel niso imeli nobenih tezav.
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #1300 : torek, 19.02.2008 : 21:14:29 »

Se popolnoma strinjam s Tino!  Wink
Mi imamo doma višavko z rodovnikom, staro 2 leti. Z njo ni nobenih zdravstvenih težav! Tudi mene je skrbelo, ko smo se odločali za nakup in sem brala, da so pogoste alergije pri višavcih ... ampak ... naša izkušnja je popolnoma drugačna in tudi še nisem srečala višavčka, ki bi imel zdravstvene težave. Vsaj kar srečujem rodovniških.
Poznam pa nekaj predstavnikov pasme, kupljenih kot "čistokrvni brez rodovnika", ki niti ne zgledajo kot višavci! Prej bi rekla, da so mešančki z višavci. Eden sploh nima pokončnih ušes, drugi ima rep zavit skoraj kot kakšen pujskov repek, tretji sploh ni bel ...  ???psička, ki nima niti pokončnih ušesk je kupljena pri znanem preprodajalcu psov in je vseskozi bolna, kar se ji že na daleč vidi  Undecided

Dejstvo je, da večina ljudi, ki za "čistokrvnega kužka brez rodovnika" odšteje 350€ (rodovniški so po 800€) razliko že v prvem letu pusti pri veterinarju. Najbolj kruto od vsega je, da imajo ti kužki večinoma kronične težave in so z njimi spopadajo vse življenje. Lastniki jih seveda vzljubijo in jim potem ni težko plačati kolikor je pač treba, da bi le bili zdravi, čemur pa bi se lahko skoraj zagotovo izognili, če bi kužka kupili pri vzreditelju, ki skrbno kontrolira svojo vzrejo.
Seveda so izjeme, tako pri enih, kot pri drugih. Kot je rekla TIna ti garancije ne more dati noben vzreditelj, ki še tako skrbno pazi in se trudi, ampak je žal povsod tako. Tudi nov avto lahko kupiš in so znjim same težave, čeprav je dobre znamke  Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1301 : torek, 19.02.2008 : 21:46:25 »

Zdravo.

Me zanima, ce je kdo opazil tole temo:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,21015.0.html

Gre za visavskega terierja... Mogoce ga kdo pozna ali pa je med vami mogoce vzreditelj, ki je dal psa na ta konec?

Lp
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1302 : torek, 19.02.2008 : 22:21:05 »

Na mojo veliko sreco jaz skrbno izbiram nove lastnike svojih mladicev in sem z njimi v rednem presledku v kontaktu, tako da eden izmed "mojih" zagotovi ni. Se mi pa res smili tale revez.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1303 : nedelja, 24.02.2008 : 20:01:05 »

Smo se malo v soku, ampak Jack je danes na razstavi v Celu osvojil PRM in s tem izpolnil vse pogoje za naziv Mladinski prvak Sloveniji v lepoti. Seveda smo nanj vsi zelo ponosni.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1304 : nedelja, 24.02.2008 : 22:38:20 »

McKruster, čestitke!
Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines