mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 04:12:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 225487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1140 : nedelja, 25.02.2007 : 18:24:28 »

Če ga ne moreš vzeti z rodovnikom imaš pa možnost,da v zavetišču psa posvojiš.Tam so mešančki.Če boste kupili višavca brez rodovnika neveš kakšen bo ko odraste.Lahko,da bo zrasel več kot bi moral in podobno.
Logiran
kiky
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1141 : nedelja, 25.02.2007 : 18:34:30 »

ja saj ravno tukaj je problem... lahko, da zraste preveč lahko pa da je čisto v redu... mislim, da bom kar kupila kužka brez rodovnika, ampak bom pa poizkusila najti čim boljšega vzreditelja... upam da nebo kakšnih težav.
mislinja in oni gospod in kraja na D odpadejo... (hvala za nasvet) Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1142 : nedelja, 25.02.2007 : 18:47:59 »

Mešaš "čistokrvne brez rodovnika" in mešance. Čistokrvni brez rodovnika naj bi imeli čistokrvne oz. rodovniške starše, ki pa nimajo opravljenega vzrejnega pregleda-to pa zato, ker imajo najverjetneje kakšno hibo. Zato te hibe dobijo tudi mladiči.

Mešanci so pa pač mešanci!
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1143 : nedelja, 25.02.2007 : 18:54:41 »

Ljudje, ki 'producirajo' nerodovniške pse niso vzreditelji, jaz bi jih imenovala rejci ali pa še to ne. Po vsem kar si slišala si vseeno še upaš tvegati? Naj ti še jaz povem (kot bivša lastnica nerodovniškega 'samojeda'), da se absolutno ne splača iti v takšen nakup! Ko dobro premisliš se ti rodovniški psi ne zdijo več tako vrtoglavo dragi in večina jih res ni draga (nisem nek miljonar), sploh pa obstaja več možnosti nakupa-se dogovoriš, da psa plačaš na  obroke, mogoče solastništvo...? In povem ti, da je pri dobrem vzreditelju v ceno vključeno še veliko več kot super kuža, ki je lep predstavnik svoje pasme in seveda zdrav! Ena od stvari, ki pride zraven in je meni najljubša je ta, da se lahko na vzreditelja obrneš kadarkoli in ti je pripravljen pomagat, pa naj gre to za nasvete ali pa mogoče tudi, če nujno potrebuješ varstvo za svojega kosmatinca. Lep občutek je to, ko se nekdo zanima za svojega psa, kako se razvija, kako mu gre in se s tabo veseli ob njegovih uspehih (ni nujno na razstavah, lahko npr v pasji šoli ali pa kje drugje).
KUPI RODOVNIŠKEGA PSA! Če res nimaš denarja zanj počakaj še kakšen mesec in daj kakšen € več na stran, boš videla, ne bo ti žal.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1144 : nedelja, 25.02.2007 : 19:08:49 »

Ce je zdrav in v kondiciji, mu verjetno ne bi bila problem tudi daljsa tura.
Logiran
kiky
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1145 : nedelja, 25.02.2007 : 19:47:26 »

dobri argumenti...najverjetneje bom res počakala še nekaj časa in še malo prihranila potem pa se bom odločila za kakšnega res uredu kužka... ker se mi zdi da ljudje katere sem klicala res niso zainteresirani za nič drugega kot za to da bi kužke čimprej prodali in zaslužili nekaj denarja... pogovarjala pa sem se tudi z vzrediteljem, ki prodaja rodovniške pse in razlika med njem in tistim, ki so prodajali nerodovniške je bila ogromna! Povedati mi je bil pripravljen vse, ne samo to koliko stane pes in to da bi ga čimprej prodal...
najbolje bo še malo počakati. prihranit še kakšen euro in se potem odločit za nakup...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1146 : nedelja, 25.02.2007 : 19:48:20 »

Super si se odločila. Pa še odgovor na tvoje prejšnje vprašanje: v psarni McKruster je na voljo še en kuža. Smiley
Logiran
kiky
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1147 : nedelja, 25.02.2007 : 19:53:25 »

Smiley no super... mogoče kakšen kontakt? cena kužka pa je najbrš tam okrog 700 eur kajne? Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1148 : nedelja, 25.02.2007 : 20:19:47 »

kiky, namesto tebe ne bo uspelo nikomur kupiti psa, temvec se bos morala sama nekoliko obrniti okrog in prebrati, kar ti ponudijo ljudje tukaj v branje. Dobila si ze link do vzrediteljev na mojpes.netu, pa je tukaj se enkrat - http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7424.0.html (sicer je to samo sosednja tema tele, ki jo zdaj beres, torej samo dva klika stran), imas pa na portalu celo vrsto oglasov na http://www.mojpes.net/modules/legla/index.php?storytopic=266. Vsi kontaktni podatki za vsakega vzreditelja posebej so natancno navedeni. Treba je samo malo pogledati in ne cakati, da bo vse prineseno na krozniku.
Pa brez zamere. Tukaj se namrec od kupcev pricakuje malo samoiniciativnosti, ce si resnicno zelijo kupiti psa izbrane pasme.

Poleg tega je tukaj prepovedano pisati o trgovinah z zivalmi, o preprodajalcih ali o prodajalcih nerodovniskih mladicev. Zato se v bodoce izogibajte raznim kraticam, omembam KD-jev in podobnim navedbam. Za tiste, ki zelijo vedeti o nakupu psa kaj vec kot ceno, sta na voljo dve rubriki:
* Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!
* Rodovniški ali nerodovniški?

Tukaj pa nadaljujmo o visavcih.
Logiran

kiky
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1149 : nedelja, 25.02.2007 : 21:03:48 »

Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa! - link mi ne dela...
drugače pa sem že pogledala na te linke in sem poslala mail in že dobila odgovor!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1150 : nedelja, 25.02.2007 : 21:30:00 »

Se pravi si dobila kontakt ljudi, ki niso primerni in si jim vseeno poslala mail?
Logiran
kiky
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #1151 : nedelja, 25.02.2007 : 21:43:56 »

ne ne pravim tega... pravim da sem že prej kliknila link in poslala mail primernim rejcem. Tistim ki so omenjeni http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7424.0.html - tukaj
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #1152 : nedelja, 25.02.2007 : 22:41:45 »

Kiky, vzemi si k srcu besede, ki so ti jih napisali na zadnjih dveh straneh in se resnično izogibaj preprodajalcev! Na netu je o tem napisanega res ogrooomno! Preberi zgodbe ljudi, ki so kužke kupili od teh preprodajalcev, kar nekaj jih je ob katerih človek dobi solzne oči!
Naj te nikar ne premami nizka cena nerodovniškega kužka, ker verjemi, da boš razliko do polne cene rodovniškega in še več, kmalu pustila pri veterinarju. Najhuje od vsega pa je, da se na živalco navežeš in ob bolečinah trpiš tudi ti, ne moreš pa žal nič storiti! Ljudje so pripravljeni plačati vrtoglave vsote, da bi le njihovi ljubljenčki bili zdravi, nihče od teh pa na to ni mislil ob nakupu - takrat so le videli, da so za "čistokrvnega" kužka namesto 800€ odšteli "le" 300-400€!
Izogibaj se tudi ostalih "rejcev", ki prodajajo "čistokrvne kužke brez rodovnika" in s prijaznim obrazom zatrjujejo, da zato, ker oni pa res nočejo zaslužiti na kužkih in se zato niso ubadali s pridobitvijo vzrejnega dovoljenja! Vraga! Če ne bi hoteli zaslužiti bi kužka prodali/oddali za simbolično ceno, ne pa za polovično ceno rodovniškega psa! Le mar jim ni! To je bistvena razlika! VZreditelj ve v kaj se spušča, ve da ga čaka kup dela z birokracijo, dober vzreditelj ne proda kužka vsakemu interesentu in če ga boš kdajkoli kasneje poklicala, ti bo vsak z veseljem odgovoril na tvoja vprašanja in ti pomagal! Rejci, ki prodajajo "nerodovniške čistokrvne" pse, pa kužka prodajo komurkoli, da le pokasirajo tisto vsoto in so najbolj veseli, če te nikoli več ne vidijo, niti ne slišijo zate!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1153 : ponedeljek, 26.02.2007 : 11:01:52 »

Kiky verjemi mi, vem iz prve roke, z nerodovniskimi visavci so dejansko same tezave, zelo zelo veliko sreco moras imeti, da dobis vredu psa (ne recem da jih ni, ampak moznost je zelo majhna). Res raje pojdi v zavetisce in si izberi primernega kuzka ali pa varcuj.

visavec lahko pretece nesteto kilometrov, dejansko so neutrudni. Z mano so prehodile lansko leto 22km (pol poti okrog Ljubljane), tecejo lahko tudi pol ure skupaj, skratka edina varianta po kateri visavec nebi mogel preteci taksne razdalje, je da je predebel in zalezan. Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1154 : ponedeljek, 12.03.2007 : 10:03:03 »

V kolikor vas zanima, v soboto je bil v Grazu BOB Teddy  oziroma Braveheart della riva d'arno, ki je tudi očka naših mladičev.
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines