mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 22:39:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 147003 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #480 : torek, 26.04.2005 : 05:25:52 »

Citat
Gorazd in Don??

Hvala!

Sem opazil,da je bil možakar izredno napet,zdaj pa ne vem a je bla to samo trema al je tud drugača tak.

Citat
Skywalker, a Tayos je plezal samo po meni?! Ne rečem, saj me ima rad, ampak vsakemu, ki ga lepo pogleda bi se tudi oddal, ne prodal

Ma,saj to je pa verjetno prekletstvo večine naših telebajskov.Moj je tud čist nor na vsakega,ki ga vidi!
Jaz ga futram,božat se hodi pa drugam Angry

p.s. Na žalost ni bilo nobenga bernca,da bi ga lahk prenašala  Wink


LP Zoran
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #481 : torek, 26.04.2005 : 08:43:43 »

Midva sva nardila!!!!!!!!!!!!!! Grin Cheesy Grin Cheesy Grin Cheesy Grin Grin

Sicer se je na poslušnosti obnašal kot norc(ravno pri disciplini pri kateri sem najbolj računal nanj,saj na tehma v poslušnosti redkokdaj pride pod 95 točk),mi je pa z obrestmi vrnil na iskanju.


Kaj naj rečem-stalno me preseneča!




LP Zoran

Čestitke, ko enkrat začneš gre potem vse kot po maslu Wink. Če te ne bi presenečal pa ne bi bilo zanimivo. Huh
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #482 : torek, 26.04.2005 : 09:11:08 »

Najprej cestitke vsem, ki ste se udelezili izpitov! Skoda, da me ni bilo ampak sem imela v ponedeljek izpit na faksu, tako da sem ucenju dala enkrat za spremembo prednost Wink

Tudi Nero je tak, da gre kar k vsakemu cloveku in se hoce crkljati. Najveckrat zleze kar v narocje Cheesy Je res zelo prijazen in odprt do vseh ljudi kar je meni vsec, samo vcasih potem razmisljam da sploh ni tako navezan name. Je to mogoce? Ker Maco na primer mi je povsod za petami in ce sem jaz zraven potem drugi ljudje zanj sploh ne obstajajo. Kaj mislite da je bolje za resevalnega psa: to da je zelo navezan na svojega skrbnika, ali da je nor na vse ljudi? Ker ce hoceta biti clovek in pes dobra ekipa morata biti povezana, ali ne?
lp 
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #483 : torek, 26.04.2005 : 10:06:47 »

Definitivno je bolje ce je pes nor na ljudi... Smiley
Ker mora biti pri iskanju sorazmerno samostojen in v bistvu vse kar je njegova "dolznost" do vodnika je to, da ga vsaj malo uposteva pri usmerjanju in pa, da nakaze ponesrecenca in vztraja pri njem. In ce ima pes nadvse rad ljudi, je to samo plus pri resevanju.

Tisti, ki imajo precej nesamostojne in nase navezane pse, se srecujejo tudi s problemo, da se pes noce oddaljiti od njih ali pa da morajo pri iskanju delati na vse drugo razen na koncni cilj, tujega cloveka, torej je treba solati bolj na plen ali hrano ali kaj drugega (z drugimi besedami, tocno vidis kateri psi iscejo zato, da najdejo cloveka in kateri zato, da dobijo na koncu nagrado).

Torej kar se tice mene, imam za resevanje veliko raje odprtega do drugih psa, kot pa "rezerviranega". Poslusnost in ostale pritikline resevalskih izpitov so pa tak al tak stvar samo tebe in psa in vajinega odnosa who's the boss  Grin
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #484 : sreda, 27.04.2005 : 09:08:05 »

Cestitam vsem, ki ste opravili izpit.
Midva z mojim pesjankotom na zalost nisma naredila kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Poslusnost mi je naredil ful dobro, ovire se kar ok, na iskanju pa je bilo slabo. Se ena moznost bo v Kopru, drugace pa... Sad Angry Roll Eyes Undecided

Uzivajte na treningih
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #485 : sreda, 27.04.2005 : 09:46:49 »

ewchy kaj nista našla vseh?? Poslušnost je bila pa res zelo lepa  Kiss
http://gallery.facelock.net/album43/aav?full=1
tele slika mi je zakon  Cheesy, pa seveda njegovo klovnovsko galopiranje pri odpoklicu  Grin Grin. Kdo te trenira (oz. te je treniral) poslušnost?

SKYWALKER bo treba malo več okoli hodit  Wink, da te ne bo preveč presenečala množica neznanih obrazov  Cheesy Wink. Gorazd je pa imel tremo, tako kot vsi normalni izpitniki  Cool Roll Eyes. Kaj češ, taki smo.

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #486 : sreda, 27.04.2005 : 09:53:15 »

Noli, enega nisma, oz.sma ampak je bil Mix ko je lajal prevec dalec od markerja in ni bil priznan. Poslusnost sem delala sama, pred enim letom sem sla mislim da dvakrat v Smarno goro, kjer smo imeli tudi treninge za svetovno.
A vidve sta delali v nedeljo IPO ali imata sedaj ze vse izpitr narejene?
Aja pa super fotke vseh nas si naredila sem prejle mal pogledala.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #487 : sreda, 27.04.2005 : 09:59:59 »

Všeč mi je vajina poslušnost  Wink. Škoda za iskanje  Undecided

Delala IPO2, padla  Tongue, enega sem zabluzila jaz, enega pa Tara ni oblajala  Shocked. To ji je sedaj na odprte markerje neka nova fora, ki jo bom pol leta študirala, pol ko bom mislila, da vem zakaj je tako, bo pa magično izginila  Cheesy Cool. Punca skrbi da mi sive celice ne propadejo  Cheesy. Manjka mi še ta ipo pa lavine 2 in 3, potlej bodo pa vsi  Grin.

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #488 : sreda, 27.04.2005 : 10:12:14 »

Pozdrav vsem!
Ewchy kdaj pa imate kvalifikacije v Kopru? A v Šmarni gori še potekajo treningi za svetovno al jih letos ni? Bi si prišel malo ogledat če bi bilo možno..


Lp,
Jure
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #489 : sreda, 27.04.2005 : 12:36:35 »

Noli, tudi pri tebi res skoda za iskanje. Undecided Saj baje je bil zelo tezek IPO. Saj ponavadi je pri teh nasih pseh vedno tako, da nas morajo presenetiti. Mene cisto vedno, na vsaki tekmi ali izpitu. Ko mislis da neko vajo obvlada v nulo, ti jo zaserje, nekaj kar pa ne verjames da bo naredil, pa naredi lepo. Meni je npr. na svetovnem pri prinasanju predmeta cisto zabluzil, ko se je hotel igrati. In si je vrgel rokavico v zrak in se zacel valati po njej, kar mi res nikoli se ni naredil. Drugace je delal fajn, ampak zaradi tega potem nisma dobila tako dobrih tock. Mislim zmislijo si res cist vse.

Jure, kvalifikacije so v Kopru to soboto, ob 7:30 na njihovem poligonu. Pojma nimam kje je to Lips Sealed Za enkrat se skupnih treningov ni bilo, ker tudi reprezentanca se ni dolocena. Ne vem pa, ce sploh bojo Huh Undecided

Lp, Eva
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #490 : četrtek, 28.04.2005 : 00:58:51 »

Kaj mislite da je bolje za resevalnega psa: to da je zelo navezan na svojega skrbnika, ali da je nor na vse ljudi? Ker ce hoceta biti clovek in pes dobra ekipa morata biti povezana, ali ne?
lp
Imam dva čisto različna primerka Wink
Oxa je noro navezana name, kar dela včasih probleme pri oddaljevanju od mene in samostojnem iskanju. Ona bi najraje, da z njo plezam po ruševini in lazim po gozdu-ona bi vse to počela Z mano, ne sama Roll Eyes   Dobra stran tega (izven reševanje) je, da ne laufa k ljudem, skratka je stalno pri meni Wink

Mali Tayko-pajko pa je razred zase. Sicer še ne dela na tujo osebo, vendar z veseljem zalaufa za vsakim, ki se mu sluša skriti  Roll Eyes    Da ne govorim o mimoidočih na sprehodih Grin  Moram ga pa vseeno malce pohvalit, ker se kar izboljšuje Cheesy


Drugače pa sem opazila, da je Oxa bolj vizualni tip, tamal pa zelo zelo uporablja svoj mali nosek Kiss   

Skywalker,
se strinjam s tabo-imam srečo, da ni bilo berncev Wink Pa vseeno-a dvomiš o moji fizični moči?! Shocked Smiley
Moram pa pohvalit tiste pesjane, ki sem jih prenašala-bili so super pridni Smiley Smiley

LP
Teja
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #491 : nedelja, 01.05.2005 : 13:36:40 »

Prisla iz Kopra. Bilo je super - lepo vreme, fajn druzba, dobra hrana, pa se kuzki so fajn delali. Wink Cheesy  Z Mixom sva opravila se zadnjo (drugo) preizkusnjo kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Cheesy Zdaj pa se trenirati...

Ali vas gre velikov Trzic? Jaz na zalost ne morem ker imam maturo potem. Lips Sealed Angry
Kaj pa v Kosice gre kdo?

Lp, Eva
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #492 : torek, 03.05.2005 : 09:26:10 »

Čestitke za uspešno opravljene kvalifikacije  Grin Cheesy.

Škoda da se ne vidimo v Tržiču  Smiley.

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #493 : torek, 03.05.2005 : 12:08:15 »

Tudi z moje strani čestitke! Kako pa je zgledalo vse skupaj- mislim ruševino in težavnost grobov itd.. Cheesy


Lp,
Jure
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #494 : torek, 03.05.2005 : 15:33:54 »

Hvala za cestitke.  Wink
Rusevina je bila zapusceno skladisce - oz. nekaj podobnega. Tako da so bilo bolj kot ne prazni prostori, nekaj malega teme, kaksni kartoni kot neprijetni material. Vse je bilo v enem nadstropju (kar je meni in Mixu kar odgovarjalo glede na to da ko je zmatran se ful opira in noce vec po stopnicah hodit Angry). Tudi markerji niso bili cisto "zabarikadirani". Vedno je bila kaksna odprtina da je lahko pes smrcek noter porino. Sicer nama z Mixom pasejo odprte rusevine, ker ima malo problemov z lociranjem, ampak mu je bila ta kar pisana na kozo, saj ni bilo veliko zavajajocih dejavnikov.

Lp, Eva
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines