mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 21:29:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 148661 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #420 : torek, 08.03.2005 : 09:27:09 »

Ej ampak sedaj bom pa res ze mislila, da so organizatorji nekaj dogovorjeni s tistim tam gor. Verjetno zelijo sprobat tudi naso pripravljenost na snezne razmere tudi na nasi poti na Vrsic. In ne le pri iskanju. Ce se spomnim nazaj, je snezilo prvi dan prav na vseh mojih lavinah. Verige, verige in se enkrat verige!!!
Dobro, sem jih ze izvezbala!
LP Blumina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #421 : sreda, 09.03.2005 : 00:29:38 »


Blumina, vi sam uzivajte v snezni pravljici  Grin

Sicer pa zakaj se mi zdi so tile nasi krimski izpiti bili najbolj slikan dogodek  Roll Eyes 346 fotk je notr uf uf uf  Shocked
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #422 : torek, 15.03.2005 : 10:21:19 »

Blumina, vi sam uzivajte v snezni pravljici  Grin

Snežna pravljica  Grin Grin jo je malo zagodla  Grin. Posledice te snežne idile se poznajo na mojem glasu  Angry. Vreme je bilo kot da gre za res, oblaki in prepih. Delalo se pa je  Grin, če si se samo za kako minuto ustavil je že zeblo.
Slike so objavljene na znani lokaciji  Grin.

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #423 : sobota, 19.03.2005 : 09:44:20 »

Sem pogledala slike - so zlo lepe. Ste mel lepo vreme ne? Od nasih clanov sp bili samo ta mladi. Sem slisala da ste se imel fajn.
Sem pa tudi v Lisi videla prispevek o resevalnih psih. Sicer se morem prebrati, ampak se mi zdi zlo fajn. Noli, super ste tole zrihtali.

Lp, Eva
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #424 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:02:54 »

Tole o lepem vremenu je šala, a ne  Roll Eyes? Bili so Grin, pa pridni so bili tudi. Valentinin mali je pa izrezan Ars po izgledu  Cheesy.

Ewchy, vi imate ruševinske izpite v aprilu, če se ne motim. A je še kaj cinkarne? Če bodo naši za, bi si kak trening privoščili  Wink.

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #425 : ponedeljek, 21.03.2005 : 17:56:24 »

A mislis od Tine Tera ne? Ja je podoben Arsu, pa si vidla kak ima svetle ucke?
Cinkarna se stoji. Zej jo nic vec ne rusijo  Cheesy  Upam da bo se dolg tak. Itak za trening ni problema, sam ko bote prisli prej se Milosa poklic ko ima on te zadeve cez.
Kdo bo pa sel od vasih na izpit?

Lp
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #426 : torek, 22.03.2005 : 09:03:30 »

Ja učke ma pa res prov hecn svetle  Cheesy.

No to s cinkarno mi je zelo všeč  Wink. Pojma nimam se nismo o ruševinskih in IPO izpitih nič pogovarjali  Smiley, trenutno aktualne so lavine  Grin. Se kaj vidimo  Grin

LP Noli
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #427 : torek, 22.03.2005 : 10:41:54 »

Z Nerotom sva tudi zacela z resevanjem v Naklu. Najprej sem mislila, da bom hodila z Macotom (ta starejsim) pa se ni obneslo, ker je bil zoprn do drugih samcev. V bistvu do enega labradorcka se posebej. Ker mi je resevanje res vsec sem se odlocila, da bom nadaljevala z Nerotom. Problem pa je v tem, da trenirava tudi agility, tako da vse ovire premaguje prehitro. So mi rekli, da bom imela kar tezave, ce bom hotela usklajevati resevanje in agility. To dvoje res ne gre skupaj? Vem, da Sirtaki dela oboje in nikoli ni omenila, da bi imela kaksne probleme. Ima se kdo drug te izkusnje?
lp, Sandra Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #428 : torek, 22.03.2005 : 10:52:49 »

Super, da si se odločila za reševanje  Wink. To z ovirami pri agiju in reševanju smo že govorili, malo pobrskaj nazaj  Smiley Cheesy. Verjetno ti bi pomagalo, če imaš druga povelja za ovire pri reševanju. Pa sirtaki še vprašaj, ti bo zagotovo vedela kak nasvet prišepniti  Cool.

LP Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #429 : torek, 22.03.2005 : 11:01:32 »

Hehehe Tax je zelo hitro ugotovila, da se na resevalskih ovirah NE SPLACA dirkati, ker je na zacetku pac nekajkrat prav lepo se sesula. Po ene dveh, treh takih strbunkih, se je raje odlocila, da razne vodoravne lestve itd, niso poligon za dirkanje. Zakaj sem ji pustila to? Ker so te resevalske ovire cisto prijetno nizke, in ni kake hujse nevarnosti, da se kdo fenta kako, aja pa seveda vedela sem da se ne bo ustrasla (cmere tud nau nc prestrasl verjem, je kt tank skoz zid hehe Smiley

Glede ostalih ovir pa moras itak psa nadzorovati, torej ko pride gor se mora ustavit, pa na koncu itd. Seveda sem jaz ponavljala komando "pocasi" ko sem jo ucila ovir. Zdaj pa ni vec tezav, tocno loci resevalske in agility ovire.
Konec koncev je tudi sistem tvojega vodenja/gibanja drugacen...pri agilityu ves cas teces itd, pri resevalskih ovirah pa v koncni fazi stojis pri miru, pes pa izvaja...in pes se seveda sooner or later prilagodi.

Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #430 : torek, 22.03.2005 : 11:17:18 »

Hvala, bom res malo pobrskala nazaj. Drugace pa nasega Cmerota res nic ne prestrasi. Je enkrat na agilityju padel z mosta pa smo se ustrasili vsi samo on ne Smiley
Se nekaj me zamima. Zdaj sem pa ze tecna, ane? Cheesy Kako velike so vase resevalske skupine? Delate loceno tisti, ki ze imajo narejene izpite in zacetniki?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #431 : torek, 22.03.2005 : 12:51:17 »

Pri nas (Ljubljana) imamo dve mešani skupini. Tako se "ta mladi" učijo od "ta starih" in tudi obratno  Wink. Skupine vsake toliko časa malo premešamo, tako dosežemo zamenjavo markerjev. Se mi zdi, da je kar v redu sistem, delaš z različnimi ljudmi in se tako od vsakega vsaj nekaj naučiš  Grin.

LP Noli
Logiran
tarika
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #432 : torek, 22.03.2005 : 23:20:52 »

Sana, tudi jaz sem trenirala agility in sem potem vzporedno zacela tudi z resevanjem in lahko recem, da Tara ni imela nobenih problemov kar se tiče premagovanja ovir. Se mi zdi da je opazila da so reševalske ovire drugačne in tako ne divja po njih. Nimam pa ločenih ukazov, je pa res da mi v zadnjem času primanjkuje časa za agility Cry, ampak ko sem bila zadnjič po dolgem časau na treningu ni bilo težav. Ker pri agilityju le tečeš po parkurju, pri reševanju pa si pri ovirah bolj statičen. Takšno je vsaj moje mnenje. Smiley Je pa seveda tudi od psa odvisno kako se bo obnašal kje.

Lp!

Ajda Wink
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #433 : sreda, 23.03.2005 : 12:07:25 »

Tarika, saj bo meni tudi verjetno primanjkovalo casa za agility. No zaenkrat bo se slo... Upam pa, da bo res ugotovil, da so ovire razlicne in da ne bom imela vecjih problemov.
lp
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #434 : petek, 25.03.2005 : 23:48:14 »

Valentinin mali je pa izrezan Ars po izgledu Cheesy.
Katerega Arsa to mislita? A dela v Naklem? Wink
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines