mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 18:27:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146864 krat)
0 članov in 38 gostov pregleduje to temo.
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #345 : ponedeljek, 14.02.2005 : 09:56:13 »

Zanimiv pogled..

Glede poslušnosti se deloma strinjam vendar pa se mi zdi da ljudje delajo preveč po enem kopitu. Če bi bil vsaj vrstni red vaj  naključen bi že dosti spremenili.

Ovir je po mojem mnenju premalo, so prelahke, neprealne in pa vedno v istem vrstnem redu. Psa ni težko učit vedno iste stvari. Potem pa pride realne situacija pa je lestev malo daljša in pa strma naprimer pa te pes čudno gleda..Ne rečem iskušeni psi bodo pravtako vedeli zakaj se gre pa vseeno. Pomoje je to v osnovi zgrešen model..

Lp,
Jure Wink
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #346 : ponedeljek, 14.02.2005 : 09:56:43 »

 Grin Grin ajoj Jure in Sky lahko kar začneta na IRO pisat, da so s takimi ovirami v temo brcnil  Wink. Tko pač je  Cheesy, prav veliko ne bomo spremenili. Se strinjam z vama, da so prejšnje ovire nudile realnejše pogoje.
Sky kar se tiče pravilnika, ne vem katero verzijo imaš v spominu  Wink, v zadnjih petih letih se detaširanje ni nič spremenilo. Pravilnik imaš objavljen na
http://kinolosko-drustvo-smarna-gora.si/Contents/ERP/ERP_PravilnikKRP_Index.htm
vse kar je drugače (popravki iz leta 2003), je to, da se prijavljaš pri poslušnosti (lahko tudi pri ovirah in iskanju, odvisno pač od sodnika) z nenavezanim psom, ki ima na pravilno nameščen nagobčnik  Grin.

LP Noli
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #347 : ponedeljek, 14.02.2005 : 10:10:05 »

Ja,pa bomo res začeli pisarit! Wink Grin

Hecam se!
Kaj bi pa dosegli?

Res je,tako pač je,vendar pa ni nujno,da moramo misliti,da je tako tudi dobro.Ker pač ni!

Uh,Noli,odkar se jaz ukvarjam s tem,je bilo detaširanje izvedeno vsaj na štiri različne načine.Od tega,da so bile mize v ravni vrsti,do tega,da si psa pošiljal iz sredine,pa ta način,ki je sedaj,pa verjetno sem še katerega pozabil.Ravno tako vaja naprej(enkrat smo jo celo izvajali v treh delih-psa si poslal naprej,ga ustavil,poslal naprej,ga ustavil,poslal naprej,ga ustavil in nato odpoklical).Pa še,pa še...

S tem pravilnikom sem seznanjem,vendar sem slišal,kao da bi se naj detaširanje nekaj spreminjalo(naj ne bi bilo več stožca),zato sem vas vprašal,če kdo kaj več ve.

LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #348 : ponedeljek, 14.02.2005 : 10:28:32 »

nič ne vem o tem da naj bi stožec kam šel  Wink, ti kar treniraj na stožec  Wink.
Po društvih moramo imeti v mislih da je potrebno trenirati tudi nestandardne ovire, čim tečajniki za silo osvojijo te standardne. Je pa res da se včasih malo pozabi na kake bolj kompleksne ovire Undecided.

Sky se boš kaj na izpitih pojavil letos??

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #349 : ponedeljek, 14.02.2005 : 10:55:45 »

Noli a te lahko vprašam, kdaj bo Gerbec imel prvi izpit ruševino letos?

Lp,
Jure
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #350 : ponedeljek, 14.02.2005 : 11:01:45 »


Gerbec sodi poslusnost na izpitih 6. marca (KD Krim) Smiley
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #351 : ponedeljek, 14.02.2005 : 11:04:32 »

Aha pa je to ruševina in če je je izpit  mednaroden?

Lp,
Jure
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #352 : ponedeljek, 14.02.2005 : 11:05:10 »

Ja,mam zlo lep namen. Wink

Ne,resno mislim,situacija v službi se je končno malo umirila,tako da bodo sedaj tudi ispiti prišli na vrsto.Vsaj R1 in pa ena od dvojk.Pa nazaj v SIP pa regijo.Sej takole je že mal brezveze sam trenirat.
Edin kot sem rekel,je mal problemov,ker smo v društvu sam trije,ki delamo,pa še od tega je eden,da te kar glava zaboli,tako da v glavnem delava kar sama z Marijo.Se bo treba začet malo vozit kam na treninge.Vsaj v Celje.

Bomo pa sigurno!

Mal se že kar tabora veselim.Me lani ni bilo(prvič) in sem kar pogrešal.

Pa še samo enega psa mam sedaj.Sicer sem bil že lepo zmenjen za flata,pa so me doma zabili,tako da bom moral sedaj kar z enim okoli vandrat.

Prav imaš glede ovir.Predvsem vodniki iz manjših društev in pa neizkušeni vodniki in psi,ko pridejo na izbor za regijo gledajo ovire,kot da bi bilo to nekaj,kar vidijo prvič v življenju.
Lahko povem iz svojih izkušenj. Grin Wink

LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #353 : ponedeljek, 14.02.2005 : 11:12:53 »


Pa še samo enega psa mam sedaj.Sicer sem bil že lepo zmenjen za flata,pa so me doma zabili,tako da bom moral sedaj kar z enim okoli vandrat.


se boš lahko temu temeljiteje posvetil  Wink, z enim je vseeno lažje. Če imaš dva in z obema resne namene to potegne za sabo ogromno dela  Wink, vse dvojno...

Jure kako to misliš če je izpit mednaroden? Mednarodno priznan? Udeleženci na izpitu iz različnih držav?

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #354 : ponedeljek, 14.02.2005 : 11:14:33 »

Sem se malo netočno izrazil  Grin..Ja ja mednarodno priznan ja, glede na to da sodi Gerbec.


Lp,
Jure
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #355 : ponedeljek, 14.02.2005 : 12:46:42 »

A je mednarodno priznan al ne? je ruševina al ni?
Hvala za informacije...

Lp,
Jure
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #356 : ponedeljek, 14.02.2005 : 12:53:32 »


Ja pismu, bo pac izpit kot so vsi izpiti v SLO, torej po IRO pravilnikih  Roll Eyes
Predvidevam, da so vsi izpiti, ki jih organizira Komisija za resevanje pri KZS, mednarodno priznani, glede na to, da tisti, ki jih imajo opravljene, sodelujejo na tekmovanjih in akcijah IRO   Huh
In japs, bo rusevina.


Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #357 : ponedeljek, 14.02.2005 : 13:03:01 »

Hvala Sirtaki a mi lahko še zaupaš kje bo ruševina, če ti je mogoče znano?

lp,
jure
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #358 : ponedeljek, 14.02.2005 : 13:55:03 »

Noli saj maš prav.Res je z enim lažje,predvsem,če hočeš z obema resno delati in celo kaj narediti.

Samo,saj veš kako je,če so želje po še enem zelo močne.Poleg tega pa sem zadnja štiri leta imel dva in sem se zelo navadil,tako da mi ena roka kar preveč hodi. Wink

Glede izpitov pa je malce bolj zakomplicirano.
Res tisti,ki pri nas opravijo izpit lahko sodelujejo na akcijah in tekmah,in res so po pravilniku IRO,vendar pa obstajajo še izpiti,ki jih organizira prav IRO(izključno v tujini).Mislim,da jih od "naših" imajo Karmen,Matjaž in Vozek,sem pa mogoče še koga izpustil. sram
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #359 : ponedeljek, 14.02.2005 : 14:27:35 »

 Grin ne ne pomešal si.
Karmen nima mednarodnega izpita, ima pa IRO licenco  Wink, to pomeni da je za leto 2005 uvrščena v IRO enoto prav tako velja za ostale, ki si jih naštel. No ja ne bom za 100% trdila da nihče od njih ni kakega izpita delal v tujini, ker ne vem točno. Skratka, kolikor jaz vem so naši izpiti mednarodno priznani, saj so v skladu s pravilnikom IRO. Če grem delat izpit prve stopnje tu pri nas, grem lahko delat izpit druge stopnje na Češko (recimo da so tam izpiti), in seveda tudi obratno. Priznata se mi oba enako  Wink.

LP Noli

p.s.
Jure ne vem ti povedati kje bo ta ruševina, kolikor vem bodo organizirani samo R-1 (sirtaki popravi me, če se motim).
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines