mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 16:44:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146801 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #330 : četrtek, 10.02.2005 : 13:06:39 »

Odvisno tudi od temperatur in drugih faktrjev. Sveža sled bolj ostane v snegu, ker so jamice v katerih se zadržuje osebni vonj polagalca. Če je sled stara, odvisno ,ali so stopinje prišle do trave, ali ne. Če ne je potem težje, Če ja, je lažje. Če je zemlja zmrznjena je težje isto , če je poleti poolnoma posušena. Ta varianta je navadno najtežja, ker je trava takorekoč mrtva, organizmi na površini pa tudi bolj ubogi. Tako se sprosti le malo vonja poškodbe tal.
Sicer pa , čeje sled na čistem snegu si znajo psi tudi prav dobro z očmi pomagat.
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #331 : sobota, 12.02.2005 : 10:40:04 »

Živjo,

no z Brino sva tudi začeli z reševanjem, v KD Naklo.
Za izpit je potrebno, da sam neseš psa nekaj metrov se mi zdi,a ne? Hmm, a je kej narobe če si recimo prešvoh, da bi nesel cca 50 kilogramskega psa? Mislim..jz mam kar precej težav  Cry
Nisem ravno nabildana  Grin

Lp
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #332 : sobota, 12.02.2005 : 11:15:42 »

Ha, ha, ha, *Brina*!
Sedaj si me pa spomnila na moj izpit pri Gerbcu! Takrat sem sla na izpit s svojo bernko, jaz pa nisem ravno pri ta velikih. Po nekaj metrih sem se obrnila proti njemu in ga vprasala ce je dovolj dalec. On pa je z velikim nasmeskom rekel kar se, kar se, saj ves kako dalec je treba. In potem me je gnala moja trma do konca. Takrat sva tudi opravile izpit. Ne vem, pa kako bi bilo, ce ne bi dobila potrebnih pik za nosenje psa. Cheesy
Ti pa predlagam, da se naucis nosit psicko okoli vratu, saj jo bos zaradi njene teze le tako lahko nesla. Saj ves, tako kot so vcasih ovcke nosili! Wink Saj ti lahko prav pride tudi takrat, ce pride do poskodbe in jo moras nesti do avta ali doma.
No, pa uspesno bildanje ti zelim!
Blumina
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #333 : sobota, 12.02.2005 : 14:14:09 »

Uf, mislim da mi fitnes ne uide Undecided

Lp
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #334 : sobota, 12.02.2005 : 16:22:33 »

 Grin Grin Grin Grin Grin

Ej,Blumina,a zato si si sedaj kupila takega bolj "nosljivega" psa? Wink

Ma,sej se da dogovorit,da ti ga kdo drug nese.Bolj se ocenjuje to ali se pes pusti nositi,kot pa ali ga ti lahko neseš.

Gargi pač rad tudi malo zafrkava. Tongue

Sicer pa so še hujši primeri-npr. Mojca-Dal  Grin

LP Zoran


Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #335 : sobota, 12.02.2005 : 18:30:45 »

Ja, tudi to je bil razlog za manjsega psa. Ampak ne zaradi izpitov, zaradi dela samega. Prej sem vedno gledala le za velikimi pasmami. Sedaj pa spoznavam prednosti "ta vmesnih".
Pa se karakterno mi tale ta bolj "nosljiva" pasma fuuuuul ustreza. Trenutno sem prepricana, da bi zelo tezko izbrala se kaj drugega kot avstralko.  Cheesy Cheesy Cheesy
Drugace pa, saj vem, da se da dogovorit glede nosnje, a ne vedno. Mislim, da so me hoteli malo potestirat takrat in imeti malo zabave.  Tongue
Glede Mojce pa, saj ves, da je tudi ona sla sedaj na manjso in bolj agilno pasmo!
Vsekakor navijam zate in tvoje nastajajoce misice *Brina*! Wink Cheesy Shocked Grin Grin Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #336 : sobota, 12.02.2005 : 22:19:54 »

Mal sem se pohecal.Saj so tudi men všeč psi,ki so kot naviti.Veliko raje psa mirim,kot pa da ga je treba za vsak korak prosit.In moram rečt,da so mi avstralčki res super.
Sam sem se že kar nekaj let nazaj zanimal za govedarja.Mi je celo Tone zrihtal številko vzrediteljice iz Danske,ampak potem ni bilo nič.Mogoče pa se spomneš,da je imela ena vodnica iz Avstrije enkrat na taboru v Varpolju psičko govedarko.Zanimiva živalca!

Ja,saj sta se morali odločit za bolj agilni pasmi.Saj kakšni bi pa bili čez nekaj let-čisto sključeni. Wink

Že pri meni vidim,da mi ni ravno lahko prenašati Skyevih 40kg,pa veš,da nisem med najbolj "švohcanimi". Grin Grin Grin

Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #337 : sobota, 12.02.2005 : 23:06:32 »

Citat
Vsekakor navijam zate in tvoje nastajajoce misice *Brina*!

Hehe, hvala za moralno podporo  Grin

Citat
Sicer pa so še hujši primeri-npr. Mojca-Dal  
A da so? Uf.. Smiley Katere pasme pa je Dal?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #338 : sobota, 12.02.2005 : 23:08:25 »

malinovc  Smiley

sicer pa brina a sta s sandro skupi zaceli?
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #339 : sobota, 12.02.2005 : 23:12:32 »

Ja, Sirtaki, s Sandro sva začeli skupaj Wink
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #340 : sobota, 12.02.2005 : 23:26:00 »

malinovc  Smiley
Ha, ha, ha!!! Sirtaki, s temlem si me pa res dobro nasmejala. Dal ni malinovc!!! Shocked Dal je veeelik berni. Sedaj pa ima Mojca mlado malinovko. Ampak njo ni tezko nosit. Dala-bernija pa seveda je!!!  Wink
Cau
Blumina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #341 : sobota, 12.02.2005 : 23:38:08 »

 sram
ok no vsaj vem da ima malinovko!!!   Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #342 : ponedeljek, 14.02.2005 : 08:22:37 »

Citat
Dal ni malinovc!!!  Dal je veeelik berni.
Grin


Berni ja!
Ej,verjetno sta imela razmerje v teži vsaj 1:1,če se ni že kar v Dalovo korist nagibalo.

Mogoče se pa kdo spomni,da je nekaj let nazaj nekdo iz Dolenčeve skupine imel ogromnega novofundlandca.
Tud to je moralo biti zanimivo. Grin Grin


Kako pa ste reševalčki drugače?
Pridno trenirate?

Mi smo se kar resno zagnali,vendar je pa zelo težko,ker smo samo trije,pa še od teh treh je eden zelo neresen in preveč "pameten".
Ampak počasi bo že.

Ali kdo ve,če je že prišlo do kakšne spremembe pravilnika?
Nekaj sem slišal,da naj bi bilo detaširanje spremenjeno.
Mi lahko kdo kaj več pove?

Neumno se mi zdi,da bi trenoral detaširanje na en način,potem pa že čez mesec spet drugače.

Sicer pa so tile pravilniki že kar malo dolgočasni.
Vsako leto se nekaj spreminja.

Če primerjam pravilnik kakšnih 10-13 let nazaj in to kar je sedaj,se skoraj ne prepozna več kot enaka disciplina.-Sirtaki verjetno lahko potrdi,ker je tudi ena od vodnikov "stare generacije".
(Sirtaki,mislil sem po stažu in ne po letih) Wink


*Brina* glede na to,da si članica ERP Naklo,pa lahko na naslednjem treningu pozdraviš našega "ata" Ljuba.Njegova Filly je namreč mama mojega Sywalkerja. Cheesy

www.moj-album.com/slike/52692/q_CipgquEDJ2FEiZ.jpg

slikca iz lavinskega tečaja v Logarski dolini
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #343 : ponedeljek, 14.02.2005 : 09:23:43 »

Lepo pozdravljeni!

Tudi mi že pridno treniramo....

Kar se tiče spremembe pravilnika pa sem za. Nimoli mi ni bilo čisto jasno zakaj so vaje naprej znane in ovire vedno enake. Če bi kdo mene vprašal bi bilo potrebno vaje poslušnosti žrebati, prav tako tudi njihovo zaporedje. Ovire pa bi na vsakem izpitu-tekmi bile malo drugačne. Tako bi vsaj vse skupaj pribljižal realni situaciji, pa še čigav pes res dela bi se kar hitro pokazalo..

Lep pozdrav,
Jure Wink
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #344 : ponedeljek, 14.02.2005 : 09:43:57 »

Jure živjo!

Moj pogled je sicer malo drugačen-vaje poslušnosti,so kakršne pač so.Moram reči,da nisem eden tistih,ki bi poslušnost najraje ukinili in se mi takšna kot je kar dopade,nikakor ni pretežka.Glede žrebanja pa je tako,da je to v bistvu neizvedljivo,ker potem ne bi vsi imeli enakih pogojev in bi bilo težje soditi.

Ovire pa ja!Tu se pa popolnoma strinjam s tabo.te ovire,ki so sedaj po pravilniku za izpite in tekme so "kr neki".Brezveze in čisto prelahke.Ne rečem,morda za izpite prve stopnje,višje pa Huh Huh Huh.

Ovire so bile včasih res veliko boljše.Sicer je res bilo približno zapisano kakšni sklopi ovir naj bi bili,potem pa je bilo od organizatorja odvisno,kako si je vse skupaj zamislil.Ovire so bile nekako takšne,kot jih sedaj vidimo šele na izboru za regijo in MERP.
Veliko bolj zanimivo.

Pravilnik pa bi bilo dobro,da bi se enkrat ustalil vsaj za nekaj let, ne pa,da moramo vsako leto trenirati po novem,spremenjenem pravilniku.

Tako vsaj jaz gledam na vse skupaj. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines