mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 14:32:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146667 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #255 : sobota, 31.07.2004 : 08:42:37 »

A to pomeni, da ostane Tay pri hisi? Ja, ja trepljanje majhnega psa zna biti hudic za kriz! Grin lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #256 : sobota, 31.07.2004 : 10:15:46 »

Teja,  Grin Grin Grin Grin saj smo ti rekli! cestitke za Taya z (ocitno) novim domom   Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #257 : sobota, 31.07.2004 : 11:02:00 »

Hmmm ocitno da gre tudi s psi majhnih pasem. Ja tocno, sem se zdajle spomnila - bil je tudi en resevalec pasme pritlikavi snavcer. Mi je pa zelo zal, da nisem videla te majhne pse kako delajo. Saj na teh tekmah za moje pojme niso zahtevne ovire - lestve za majhne pse. Nimajo velikega razmaka.
V Mariboru ne poznam nobene rusevine. Po moje je najbolje da se pozanimas pri REPS, oni so iz Maribora.
Osensei, treniras s svojim psom resevanje?

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #258 : sobota, 31.07.2004 : 11:02:15 »

neeee, pri 4 mesecih ga bom oddala zaradi nadpovprečnega sindroma ''nagajanje'' Wink Wink
Seveda ostane, je pa ''nasankal'', ker bo moral delaaaat Grin Grin


Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #259 : sobota, 31.07.2004 : 11:09:01 »

Aha hvala mogoče pa kaj REPS vprašam kje trenirajo Tongue


Ja malo se trudim z mojim kužkom Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #260 : sobota, 31.07.2004 : 11:33:44 »

Teja, si kdaj videla kako Silvija pohvali svojo La?? Nauči malega, da ti skoči v naročje in križ ne bo trpel  Grin Grin. Pa prednosti premikanja po ruševini  Wink??  Manjši kuža res ni nobena ovira, pa še cel kup trikov ga lahko naučiš, ki so za naše nespretne velikane prava akrobacija  Cool Grin.

LP Mateja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #261 : sobota, 31.07.2004 : 12:10:15 »

Glede na to kako se je Tayevo zivljenje zalostno zacelo sem strasno vesela, da bo ostal pri tebi! Kiss


Citat
Teja, si kdaj videla kako Silvija pohvali svojo La?? Nauči malega, da ti skoči v naročje in križ ne bo trpel  

Ja, to je super zadeva. Moja skokica se je te spretnosti naucila v zelo kratkem casu in zdaj vcasih izkorisca mojo nepazljivost in pridivja okoli ovinka naravnost v moje narocje. Hvalabogu za njene (samo) 4 kilce! Cheesy lp
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #262 : sobota, 31.07.2004 : 15:59:52 »


No sej imamo tudi v SLO nekaj malega pri reševalcih...Igorjeva Asta, welsh springer spanjelka  Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #263 : četrtek, 19.08.2004 : 00:17:38 »

Imela bi eno vprašanje.
V kolikor imaš dva psa v fazi šolanja za reševalca;
 ali naj imata oba  enake ukaze npr. sedi, prostor...   Huh

Oxa ima za ''prosto ležanje'' ukaz 'prostor' in tudi pri poslušnosti ima enak ukaz (napaka sram )
Pri Tay-u (ČE bo ostal Wink ) bi imela za ''prosto ležanje'' ukaz 'plac' (na 'plac' se je že navadil- bo še kdo mislil, da ima kuža nemške ukaze Grin Grin), pri poslušnosti pa ''dol''. Ali je bolje, da ima tudi on 'prostor' namesto 'plac'?!

hvala za odg.!
Teja
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #264 : četrtek, 19.08.2004 : 08:42:37 »

Pomoje ni nobene potrebe, da bi imela enake ukaze. Menim da je bolj potrebna različnost, tako se kužoni ne morejo izmikati v smislu "a ti to men??". Bolj se mi zdi pomembno da imaš ločene sprehode, kadar treniraš, da se res 100% posvetiš enemu psu in seveda doslednost, morda celo najpomembnejša, saj veš, da so kužki pravi opurtunisti in seveda hitro ugotovijo na kak način se je potrebo izmikati.

LP Noli
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #265 : četrtek, 19.08.2004 : 10:34:15 »

Na jutranjem sprehodu sem želela od Tay-a 'sedi', da bi ga spustila iz povodca. Oxa je bila spuščena, a ko sem pajkca spustila sem zagledala Oxo kako pridno sedi Roll Eyes ma joooj, kdo je pa njej kaj rekel?? Lips Sealed
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #266 : četrtek, 19.08.2004 : 11:01:36 »


Pri nas imamo tudi dva psa (ali pa tri...kakor nanese  Grin), ukazi pa so za vse enaki.
Navadno pred ukazom povem ime psa...Npr: Floki, sedi!
Psi se kmalu naučijo DOBRO poslušat in točno vedo, komu je kaj namenjeno!

Ops...a se meni samo zdi, da smo zgrešil naslovno temo, al ja?!  Grin  Cool

Lp, B.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #267 : sobota, 28.08.2004 : 22:07:54 »

Torej kako ste se imeli na taboru? In kako ste preživeli četrtkovo nalivanje?
 Smiley
S Tax sva odpovedali sodelovanje tik pred zdajci, še ni povsem okrevala od zastruptive, ko se je tabor začel (zdaj je že good old Tax again).
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #268 : ponedeljek, 30.08.2004 : 08:14:45 »

Škoda, da sta se s Tax mogli odpovedati taboru. Res smo se imeli fino. Delovišča so bila zelo dobra, ogromno ruševin in zelo malo IPO-tov  Grin Grin. Četrtek je nalivalo do večera in bilo je mokro  Tongue, imeli pa smo prav veličastno vreme potem do konca tedna  Wink Grin. Nekateri smo se prevažali še s helihopterjem, nekateri s čolnom in iskali potapljača, tako da je bil res pester tabor.

LP Noli
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #269 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:24:38 »


uuuu helikopter? Čolni? uuuuu  Shocked
sem včer poslušala med voznjo domov na radiu en intervju z emmm ok enim iz zagorskega kd..pa je govoril o tem taboru
je bila menda gužva? meni res ni jasno kam so stlačiči vseh 200+ udeležencev na vadbiscu KD Celje...
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines