mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 08:20:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 152466 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #210 : četrtek, 22.04.2004 : 14:49:19 »

Hvala za cestitke! Cheesy

Ne v Koper ne bom sla, grem v soboto v Varpolje na trening. Mslim da hoce Gerbec videti se Mixovo poslusnost in ovire.
Drzimo pesti in tacke za vaju s Taro! Wink Smiley  
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #211 : petek, 23.04.2004 : 21:11:06 »

Vsem, ki se boste udelezili izpitov ta vikend!
Veliko uspeha vsem!
Drzimo pesti in tacke za vas.
Blumina
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #212 : nedelja, 25.04.2004 : 11:44:19 »

 Grin Grin Grin
Moram se pohvaliti, končno sva s Taro uspešno opravili R1  Wink.
Uspešno so opravljali tudi R2, malo manj pa R1. Od 16 prijavljenih nas je 7 opravilo izpit ostali pa žal ne  Cry. Sočustvujem z njimi, ker mi je to še predobro poznano.
Držim pesti tudi za današnje izpitnike.
Upam da se vidimo v Celju.

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #213 : nedelja, 25.04.2004 : 12:41:26 »

cestitke!!!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #214 : nedelja, 25.04.2004 : 16:36:01 »

Čestitke Tarici za uspeh!!  Kiss Kiss Pa čestitke seveda tudi tebi, Noli! Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #215 : nedelja, 25.04.2004 : 21:18:06 »

Čestitke Tari in tebi za ves vložen trud Cheesy. A je tokrat držala prostor?
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #216 : nedelja, 25.04.2004 : 21:46:46 »

Huuuuraaaa za Taro!
Sej sem vedela. Ce Blum tacke drzi, potem bo pa ze dralo za tiste, z virusom okuzene Wink
Seveda bravo tudi vsem ostalim, kateri ste rasturali ta vikend!!!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #217 : ponedeljek, 26.04.2004 : 10:59:39 »

Cestitke Noli in Tara!! Cheesy  Zdaj pa veselo naprej na dvojko... Smiley
Prideta v Celje 8.maja?

lp
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #218 : torek, 27.04.2004 : 21:55:09 »

Oj,

hvala vsem za čestitke  Kiss, ja če ne pride vmes kaka bolezen potem seveda pridem v Celje.
Prostor  Roll Eyes, ja lahko bi se temu reklo da ga je držala (je vstala  Angry, pa sem jo spravila nazaj in potem je bilo OK  Wink)

LP Noli
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #219 : nedelja, 09.05.2004 : 02:17:17 »

Najprej forumu - pozdrav!

Zdaj pa malo o sebi: sem "delno prekaljena" psičarka (doslej smo imeli 2 psa, srednjega šnavcerja in chow-chowa).
Zdaj razmišljamo o novem psu, ki naj bi prišel v našo družino (starša + 3 otroci - fant 16, dekle 11, malček 2,3). Jaz bi se rada s psom ukvarjala na področju, o katerem govori forum, starejša otroka bi rada spoznavala agility (in še kakšno zabavno pasjo dejavnost  Wink), mož pa trenutno tolerira, da bi prišel v hišo pes, saj misli tudi na "negativne" plati - omejitve pri dopustu itd.
Kot si lahko mislite, potekajo debate o izbiri pasme...
Trenutno sta v igri bostonski terijer in entlebucherski planšarski pes.  Shocked
Glavni plusi za bostona so, da je dovolj majhen, da dokler je še "nevzgojen", ne bo mogel podreti malčka, njegov "minus", da ne vem, ali bi lahko kdaj postal reševalec  sram.
Za entlebucherja je adut, da bi morda lahko postal reševalec, skrbi pa me, da bi "rušil" malčka. (Pustimo to, da je do obeh razmeroma težko priti. Ne govorimo tudi o tem, zakaj se zapikujemo v "ekzotične" pasme, ko je vendar pri roki toliko vrlih labradorcev ipd.)
No, to je prva in glavna dilema, o kateri me zanima vaše cenjeno mnenje.

Še preprostejše vprašanje: Ali kdo pozna knjigo Andree F.v. Buddenbrock: Der Hund im Rettungsdienst (= pes v službi reševalca)? Našla sem jo na zanimivi nemški strani o šolanju s klikerjem - www.clicker.de. Prosim za mnenje o njej.
Toliko ob tej zgodnji uri. Upam, da bom zdaj lahko zaspala!  Wink

Prijazen pozdrav in "na-branje",

Kejbica
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #220 : nedelja, 09.05.2004 : 10:08:30 »

Pozdravljena!

Boston terier je sicer res malo neprimeren za resevanje. Ceprav si tudi ne bi mislila za kaksne druge pasme da ne morejo biti dobri resevalni psi pa so!! Smiley
Tako da mogoce bi lahko bil tudi boston terier.
Glede entlebucherja - mislim, da se vam glede rusenja malcka ni treba posebej sekirati, saj znajo psi paziti ce so sami, druga zgodba je ce se igrajo. Po mojem bi ga mogli tako vzgajati ze od malega in sem prepricana, da s tem ne bi imeli problemov. Saj ima tudi veliko druzin v stanovanju male otroke in vecje pse in mislim da nimajo teh problemov.
Mogoce bi lahko bolje bolje svetoval kdo, ki ima izkusnje iz prve roke.

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #221 : nedelja, 09.05.2004 : 10:18:59 »

kejbica,
jaz ''navijam'' za entlebucher-ja!!! Wink
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #222 : nedelja, 09.05.2004 : 15:21:27 »

Hoj!
Zgodba je dobila nov zasuk: ravno smo bili na obisku v zavetišču, kjer sem videla eno primerno mladičico. Nekakšen gonič mora biti...
Kaj pa zdaj pravite? Odločitev bo morala pasti do jutri okrog 15h.  Undecided
Pozdrav!
Kejbica
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #223 : nedelja, 09.05.2004 : 18:04:38 »

Oj.
Se strinjam s tem kar je ewchy napisala  Wink.

Kar se kužka iz zavetišča tiče ima vsaka stvar svoje prednosti in slabosti, lahko da bo zelo  veliko dela da boste sploh kaj spravili iz kužka, lahko pa da ne. Če je kaj goniča v njej potem zagotovo to ne bo lahko delo, saj znajo biti goniči zelo samosvoji in trmasto "sledijo le svojemu nosu", ki v takih primerih ne sledi človeku temveč divjadi  Grin. Kot sem rekla so plusi in so minusi. Morda si preberite kaj o pasmah, ki naj bi bile zmešane v tem kužku pa bo odločitev zagotovo lažja  Wink.

Upam da sem kaj pomagala.
LP Noli
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #224 : četrtek, 13.05.2004 : 10:43:26 »

Hoj!
Sledi razplet: spet smo postali ponosni lastniki psa, psičke tokrat, če smo natančni. Odločili smo se za siroto iz zavetišča in je pravi "cukr". Še vedno ima 2 imeni, ker pri nas demokratični proces v družini teče nekoliko drugače (starejši sin pride domov le ob koncu tedna) pa še "pater familias" je že 5 dni zdoma. Danes zvečer pride, v petek pa še Luka (sin), pa se bo izkazalo ali bo Kocka ali Missy.
Sicer pa je super! - V 3 dneh čista!

Ali bo za reševalca, se bo pa še izkazalo.   Wink

Pred tem smo šli še gledat bostonce v Trbovlje. Entlebucherja sem iskala v Avstiji - spomladi vsi oddani, potem sem bila v stiku s švicarsko referentko za rejo, ki mi je povedala, da so tudi v Švici vsi oddani in da je posebej za psičko zelo dolga čakalna vrsta. Tako se je pač stvar razvila, kakor se je.

Kaj pa moje vprašanje o knjigi... bo kdo odgovoril?  Roll Eyes

Pozdrav,

Kejbica
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines