mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 12:23:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146514 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #945 : četrtek, 20.10.2005 : 10:18:49 »

točno tako kot je Jure napisal  Cheesy Wink.

Sky najlažje je reč pes je zaj***, me heca in tako dalje  Tongue. Ob enem pa ne premisliti kaj je bilo v treningu prav in kaj narobe.

LP Noli
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #946 : četrtek, 20.10.2005 : 10:19:49 »

aja  Jure imate vi tudi preizkušnje sedaj?
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #947 : četrtek, 20.10.2005 : 10:23:34 »

Ja tudi mi smo imeli preizkus regijskih enot in sicer v Pivki pri Postojni. Tokrat smo se preizkusili v super pripravljenem IPO terenu vmes pa je bilo veliko malih ruševinc za pregledat in za oskrbet enga ponesrečenca(prva pomoč). Moram povedat, da je bila stvar super organizirana pa še sonček je bil super Cool

Lp,
Jure
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #948 : četrtek, 20.10.2005 : 10:30:58 »

O fino, za sonček namreč  Cheesy, mi ga moramo za ta vikend še priklicati  Grin.

To ste delali posamezno ali ekipno? Koliko pa je bilo pogrešanih na območju?

firbcam  Wink

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #949 : četrtek, 20.10.2005 : 10:35:31 »

Delali smo v štirkah, ker je bilo območje iskanja res precej veliko. Pogrešali so 5 oseb, mi smo jih našli 4- na koncu se je pa izkazalo da so bile skrite le 4 osebe. Torej smo našli vse Wink
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #950 : četrtek, 20.10.2005 : 12:58:17 »

Kolikokrat slisim podobne komentarje kot so, pes me zaj..., samo zato noce poiskat, da mi kontrira ali pa, noce delat ker se ji ne ljubi.
Potem pa zelijo z nekim pritiskom, jezo psu dotajcit naj nih ne je.. v glavo.
Uporabljam taksne izraze zato, ker se tocno ti izrazi uporabljajo pri ugotovitvah, zakaj jim psi ne delajo.
Kako me pime jeza kadar to slisim Angry Potem pa poiskusim razloziti tisto o dobri motivaciji psa in dobrih markerjih in dobrih treningih! Pa vecinoma ne pomaga, oni kot zacarani odgovarjajo, ma ne, moja ni taksna, ko bi jo ti poznala bi vedela kako me zaj...
In ne dosezem nic. Prav nic! Shocked Sad
Se dobro, da so taksni vodniki v manjsini. Tako, da lahko clovek uziva v ucenju psa s pozitivnimi nacini motivacije in presrecen ugotavlja kako dobro se ujame s svojim stirinozcem  Tongue Cheesy

Sem izvedela, da je regija tudi se v nedeljo. Zadnjic sem zazelela sreco tistim ki delajo v soboto, no danes pa zelim sreco se tistim, ki delate v nedeljo  Smiley
Blumina
Aja, pa Jure cestitam tudi vam za vse najdene!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #951 : četrtek, 20.10.2005 : 15:59:15 »

Blumina pol očitn še nis mela te sreče, ko se pes podi po ruševini gor in dol ali pa stoji pri miru ter demonstrira moč svojih glasilk (visoki C)  iz čistega inata...dokler ga vehementno ne odpokličeš, pokažeš da tudi tvoje glasilke niso od muh in spet spustiš iskat...nato taisti pes brez "ugovarjanja" lepo tiho in učinkovito preiskuje ruševino dokler ne najde kar je iskal...Tongue
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #952 : četrtek, 20.10.2005 : 16:40:51 »

Vau Sirtaki a to se tebi dogaja. In ti si prepričana da je pes kriv Cheesy. Zarota jaz ti rečem.  Grin

Lp,
Jure
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #953 : četrtek, 20.10.2005 : 17:08:48 »

Pri vas v DVRPS še nimate izkušenj s histeričnimi primerki aussiejev zato zarota naj bo, škoda tvojih sivih celic na to temo, verjemi Wink
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #954 : četrtek, 20.10.2005 : 17:35:14 »

ZA DVRPS nevem, ker sam ne treniram tam. Mi imamo pa veliko vrst psov in moram rečt, da če obvladaš pasmo in pristop šolanja se kaj takega naj nebi dogajalo. Je pa res da se na avstralce ne spoznam Wink

Lp,
Jure
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #955 : četrtek, 20.10.2005 : 20:44:56 »

No ja sori za DVRPS, (eki sm zabluzila Smiley
Sicer pa sej veš 1000 ljudi (ok psov tudi), 1000 čudi Wink Z aussieji in reševanjem pa imava trenutno v SLO izkušnje samo dve osebi, pa še to sta najina aussieja kot dan in noč heheheh
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #956 : četrtek, 20.10.2005 : 21:15:51 »

Se strinjam. Tudi naš član ga ima starega 4 mesce in bomo vidli kaj bo z njega Grin. Vrjamem pa da je mali hudiček Wink

Lp,
Jure
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #957 : četrtek, 20.10.2005 : 23:53:29 »

Citat
Če imaš s psom dober kontakt, potem je tvoje razpoloženje res močan vpliv. Vodniki, ki s psom nimajo takega kontakta (lahko, da je pes sam tak, da se nikakor ne pusti motiti) imajo ponavadi manj problemov s tem

Citat
Oziroma kako ti veš, da ima pes prav  , kaj to sploh pomeni. Imata torej telepatsko komuniciranje 

Noli,malo se ti teli izjavi nasprotujeta. Cool

Svojo napako priznam v primeru,če psa sploh ne pošljem na del ruševine,kjer je marker in ga sploh ne more dobiti v nos,ko pa ga enkrat dobi,se na moj ukaz NE SME odzivati,ker ga bom po svoji neumnosti  poslal drugam.

Citat
Ko bi pes enkrat naj znal..Zelo zanimiv stavek. Pes zna marsikaj. Če in kako bo pa stvar izvedel je pa zelo odvisno od motiva. Ne se zanašat na to da  pes itak zna iskat in je po tem takem logično da bo dal vse od sebe. ČE ni pravega motiva- torej pravilnega treninga odzadaj,  bo še tako "naučen " in izkušen pes s časoma začel iskati vedno slabše in brez zanimanja. Stvar motiviranja psa pa je itak spet vodnikovo delo..

Ma Jure,lej tukaj sploh ni nobene dileme in niti nisem govoril o tem.Sigurno je trening in zmožnost motivirat psa najpomembneješe.


Jaz sem se zapičil,samo v vse prevečkrat izrečene stavke:" S psom sem zadovoljen,s sabo pa ne!"-ob tem,da sta bila od petih markerjev najdena dva.


Všeč mi je debata,kjer se le počasi pokaže napake OBEH.

Konec koncev imamo reševalci en tak že klišejski stavek:"S psom sva team!"

Aja,a za napake,pa naj vedno odgovarjam jaz?

Jok brate odpade!

Ko bom kaj res naredil narobe bom vedno priznal.Tisti,ki me bolje poznajo vedo,da nikoli ne ščitim ne sebe,ne svojega psa.Vem koliko sva zmožna,vem da je to glede na majhno količino treningov bolj malo in nimam namenov iskati alibijev ne zase ne za psa.

Toliko izkušenj pa imam,da vem,kdaj sem ga polomil jaz in kdaj pes in nimam se namena posipat s pepelom,da bi pokril svojega kužka,ker on je pa ja drugače tako dober,samo jaz sem bil danes nezbran.

Japajade!



LP Zoran
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #958 : petek, 21.10.2005 : 00:01:19 »

Svojo napako priznam v primeru,če psa sploh ne pošljem na del ruševine,kjer je marker in ga sploh ne more dobiti v nos,ko pa ga enkrat dobi,se na moj ukaz NE SME odzivati,ker ga bom po svoji neumnosti poslal drugam.



Brez zamere, ampak pes se mora na ukaz vodnika vedno odzvati. Ti ga lahko v resnični situaciji kličeš stran od tam, ker si npr. izvedel za neko nevarnost (npr. uhajanje plina), on pa "naučen misliti s svojo glavo" te ne posluša. Ne vem, če je to ravno OK.

LP, T
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #959 : petek, 21.10.2005 : 00:21:20 »

Ja ej,zakaj bi pa zameril?

Saj samo podajamo svoja mnenja.

Seveda imaš prav-vendar sam gledam malo drugače-itak se morajo nevarnosti,kot so plin,elektrika...odstraniti preden pošljemo psa na ruševino.

Spet pa je tukaj dejavnik nevarnosti,ki vedno obstaja.Če že šolamo svojega psa za reševalca,se moramo zavedati,da vedno obstaja možnost,da se mu kaj zgodi in ostanemo brez njega(sam se s tem sicer ne morem popolnoma sprijaznit,saj gre tukaj moj pes,moj prijatelj,moj zaklad,proti popolnoma neznanemu človeku).Ampak,sedaj,če imamo to pri sebi razčiščeno,bo pes pač moral it in nakazat,kljub nevarnostim.


Pa tudi,govorim o neposlušnosti napram vodniku samo v primeru,ko pes ima markerja v nosu in ne na splošno med iskanjem.


LP Zoran
Logiran
Strani: 1 ... 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines