mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 13:27:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 151256 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #810 : ponedeljek, 12.09.2005 : 19:07:29 »

Eh,saj poznaš Marijo-se ne sekira velikokrat. Wink

Zgleda bo res treba tako narest,saj v bližnji prihodnosti ne vidim kakšne pridobitve,Kvinta pa itak vsi poznamo. Roll Eyes


LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #811 : torek, 13.09.2005 : 09:41:17 »

No sedaj je album Talanov memorial  dopolnjen  Wink

Prijetno pregledovanje vam želim

LP Noli
Logiran
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #812 : torek, 13.09.2005 : 10:18:10 »

Ja, hvala za čestitke in hvala vsem, ki so organizirali, pripravljali, markirali, kuhali...
Skratka, brez njih mi nebi nič delali.
Smo se morale pa Krimovke kar malo znajti, da smo lahko obdržale obe ekipi.
V drugi je vskočila Marija, v prvi pa res zadnji trenutek še Janja, ki je pa tako ali tako na pol naša (ane Janja). Hvala obema! Mislim, da smo se tako dobro "pobrale", da mirno, še kdaj,  skupčkamo še kakšno tako kombinacijo.
Lp vsem
Logiran
Nikki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #813 : torek, 13.09.2005 : 20:21:00 »

Zivjo,

Prosila bi kolege, ki delate z dvema mrcinama (in tudi druge s predlogi) da mi pomagajo pri odlocitvi : "se en pes" ali "en pes z napako za odpravt"
Stvar je namrec taka; strasno me mika Cheesy da bi obdrzala enega mladica in delala tudi z njim. Malo je mogoce krivo tudi to , da me trenutna mrcina ze kaksno leto  pa pol malce zaj* Angry oz. jaz kot vodnica tezave ne znam razresit. Tako  bi z malim zacela cisto na novo. Z starim pa , kaj pa vem , malo sem ze obupala.  Kaj pa vem....

Z nekaterimi sem ze govorila o tem, vendar sem dobila nasprotujoca si mnenja. Ima kdo kaksno idejo?

lp M.&B.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #814 : torek, 13.09.2005 : 21:56:02 »

U to pa me zanima! Kakšna je pa ta napaka? Po moje ni napake, ki se je ne bi dalo odpravit... Kjer je volja tam je tudi pot al kak že gre to... Cool
Logiran
Nikki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #815 : sreda, 14.09.2005 : 09:04:35 »

Ja Jure, tako je to.  Na zadnjem izpitu  (IPO2)  je bil pri  štirih markerjih - lajal pri nobenem. Zdaj na Talanu: gotovo trije najdeni  MANJ  prav zaradi tega problema. Na treningu je mogoče malenkost bolje, to pa samo zato, ker pri markerju zavoha hrano (ali vidi igračo).  Ruševine pa tako tako. Lahko v  desetih minutah  oblaja vse; lahko  pa pol ure leta naokoli vsakega od markerjev trikrat obisce laja pa ne.  Pa je drugače krasen pes, samostojen, hiter,  zelo rad gre do drugih ljudi!!,  kar je pač potrebno za reševalca . Pa je še leto pa pol nazaj delal kot urca. Potem pa naenkrat, kot bi odrezal. Poskusili smo že vse mogoče. V zadnje pol leta sem zaradi treningov prevozila  vsaj  2000 km.  Tako , da ga imam počasi dovolj.  Res pa je tudi , da pes do enega leta starosti sploh ni lajaj. (Edino na mačke na Šmarni gori) samo takrat se mi to ni zdelo tako pomembno,  ampak reševalec, ki ne laja ni od kake koristi.

Zato novi kuža!!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #816 : sreda, 14.09.2005 : 09:15:43 »

Jaz ne bi obupala! To lajanje sploh ni tako velik problem, ampak pravilno moras pristopit. Se mi zdi da pri nasem nacinu solanja skoraj pri vsakem psu pride do padca, vecinoma se to kaze tako, da psi pri markerjih ne lajajo. Tudi pri nas imamo enega takega, ki sicer ni nujno da ne bo lajal, vendar se ne mores zanesti na njega. In sedaj delamo na tem da to odpravimo. Kdo pa je tvoj instruktor?
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #817 : sreda, 14.09.2005 : 09:25:42 »

Hmm. Težko je tako iz napisanega kaj svetovat. Treba bi bilo videt način dela in vajin odnos.. Si že kdaj pomislila, da bi delala namesto laježa nakazovanje na prinosilo, glede na to da praviš da kuža slabo laja že od nekdaj. S kot pa si če smem vprašat?


Lp,
jure
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #818 : sreda, 14.09.2005 : 09:51:33 »

napisala sem že cel roman pa je izginil nekam  Angry


pišem še enkrat
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #819 : sreda, 14.09.2005 : 10:02:50 »

Pred kakim letom sem do enakega problema prišla z mojo psico, ki sicer nikoli ni imela nobenih problemov z lajanjem še manj z ljudmi  Undecided.
Zaključki so bili: ne laja ker potem pridem jaz zraven in po kratki igri gre na štrik.

Reševali smo takole:
- marker ima vedno igračo, skrito tako, da jo ne vidi in da ga ne ovohava, potrjujejo večinoma markerji sami, predno poridem jaz zraven in VEDNO MORAJO DATI IGRAČO V TRENUTKU KO PES LAJA
- motivacij skorajda ne delam, samo iskanje
- zadnja menjava je nekaj res slastnega, ponavadi konzervica "ala cezar", tej menjavi pa sledi sprehod (5-10min),  takrat lahko mirno "bluzi" naokoli, pa še čas za lulat ima  Wink
- predvsem pa sem se nehala jeziti, kadar ne gre vse gladko. Sedaj odhajam s treningov zadovoljna in prav taka je tudi psica, njeno delo pa vedno boljše  Smiley. S svojim nezadovoljstvom in jezo sem sama najbolj pripomogla, da je problem sploh nastal.

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #820 : sreda, 14.09.2005 : 10:09:53 »

Noli me veseli, da ti super uspeva in da si na pravi poti. Samo ne razumem pa zakaj si ukinila motivacijo in delaš samo iskanje?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #821 : sreda, 14.09.2005 : 10:18:40 »

Ker so gospa iskali samo tiste, ki so prej tekli  Tongue. Če nisi teku prej nisi štel (kadar je bil še kdo skrit prej). Kadar pa smo pripravili iskanje pa sploh ni šlo  Shocked.
Tako sedaj delam ponavadi eno rundo iskanje (motivirana je že zaradi tega ker je ponavadi prej na privezu in gleda kako jaz delam in markirami ....), drugo pa čisto kratke pobege (marker ponavadi niti ni skrit v pravem pomenu, samo za kak vogal ali grm počepne) bolj za oblajanje. Se mi pa zdi da ji ta način prav lepo ustreza.

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #822 : sreda, 14.09.2005 : 10:23:51 »

Aha sedaj mi je jasno.


Lp,
Jure
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #823 : sreda, 14.09.2005 : 10:32:53 »

Zdravo!

Se moj nasvet: ne hodi na izpite, tekme,.... dokler ne popravis oblajanja, saj tako le utrjujes nezeljeno vedenje.


LP K
Logiran
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #824 : sreda, 14.09.2005 : 15:14:06 »

Malo razmisli o tem kakšen odnos imata odkar imaš še psičko. Kaj se je med vama od takrat spremenilo.
Ali sprehajaš vsakega posebej ali oba skupaj. Kadar imaš oba moraš svojo pozornost in igro deliti na oba, če jo sploh marata (tvojo pozornost in igro), ker se lahko odlično igrata med seboj in in tebe za družbo mogoče sploh ne rabita.
Bodi pozorna na vajine odnose in vrni se na začetek.

lp

Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines