mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 20:47:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146964 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #570 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:17:21 »

Pozabila si Frenka DVRPS, ki je dosegel 3. mesto!!! Wink
Kogovsek Franc    Lass Luca   DVRPS   SLO   172   41   44   257
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #571 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:19:20 »


Slovenci še nismo "pobrali" posamične zmage Wink Smiley....

LP Noli

Nismo ŠE! Bomo pa kmalu!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #572 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:38:07 »

Ja res upam da tudi mi kdaj zmagamo! Cheesy Zdajle sem malo gledala rezultate letosnjega in lanskega SP. Na splosno na rusevini so bili letos slabsi rezultati kot lani. Lani je imel prvi 276 tock, letos pa 274. Ce bi letos imela toliko tock kot sem jih imela lani, bi dosegla 4.mesto, lani pa sem 7.
Mislim da je krivec slabsih rezultatov predvsem vrocina. Lanskega svetovnega prvaka na rusevini letos ni bilo, Babicka, ki je bil lani 3.na IPO, je bil letos zelo slab, nasel je le 3 markerje. Kaj hocemo, ne more biti vedno sreca na nasi strani.

Pri Matjažu pa ne vem kaj je bilo. Iskanje je imel prvi dan in takrat je tudi zelo močno pihalo. Mislim da je bil to glavni vzrok, sel je tudi prehitro, saj je bil v 10min ze na koncu, psa pa nisi smel vec poslati nazaj. Baje da je psicka delala, da ni bluzila tako da na zalost se je tako izteklo. Tudi najboljsim se kdaj kaj zalomi.

Hja Noli ne vem kaj mislis pod trace! Cheesy Mislim da to ne spada sem! Wink Na zalost nismo dobili kataloga prijavljenih, da bi vam lahko kaj o pasmah napisala. Kot vedno zelo veliko nemskih ovcarjev, malinoisev in borderjev. Prvo mesto na IPO border, 2. border, 3. hrveski ovcar.
1. mesto na rusevini border, 2. nemski ovcar, 3.?
Videla sem tudi nekaj zelo slabih borderjev (poslusnost), prav tako kot malinoisev. se mi zsi da od teh psov ze atomatsko pricakujes nekaj vec.

Sem pa zelo zadovoljna z Mixovo poslusnostjo in ovirami, saj je kljub vrocini delal zelo dobro. Tudi na rusevini je iskal zelo intenzivno, delala sma sele ob 10:00 uri ko je bilo ze zelo vroce. Na koncu ga je zmatrala vrocina, na zalost je pa zgresil zadnjega markerja, saj mu je veter ravno odnasal vonj, marker je bil pa cisto na robu obmocja iskanja. Na zalost nekaj smole, drugje pa verjetno tudi kaj srece. Bomo morali zaceti ze trenirati za drugo leto Smiley

Aja rusevina se mi je zdela zelo dobra, psa res ni smelo biti strah neprijetnega materiala, ker je moral kar naprej skakati, se plaziti in na splosno gledati kje hodi. Motili so tudi z ognjem in neko tecno motorko ki je tako bolila, da sem se morala prav dreti da me je pes slisal Cool. IPOta na zalost nisem videla.

Se kdo kaksno vprasanje?

Hvala za cestitke! Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #573 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:58:57 »

Ja točno to kar si napisala  Grin, kako je bilo kaj ti je bilo ok in kaj ne  Cheesy.... Skratka hvala za prijetno poročilce  Wink Grin.

Sem slišala, da te je sodnik "ogoljufal" za 3-4 pike na ovirah (al je bila to poslušnost  Huh), pa že te točke, ki jih imaš (44 in 45) so zelo lepe, še posebno če vem da je to svetovno, kjer včasih prevladajo "višji interesi"  Roll Eyes Tongue.

Prideš na tabor?

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #574 : ponedeljek, 04.07.2005 : 15:27:48 »

Ja sodnik me je baje ogoljufal na poslusnosti za 4pike. Tako so rekli ostali. Sam se ne mores oceniti tako dobro. Ovire imam ponavadi vedno slabse ocenjene, saj se zalomi pri detasiranju. Tudi sedaj bi lahko bile slabse ocenjene, vendar sodnik ni ocenjeval tako strogo kot na poslusnosti.
Sodnik na rusevini je bil svicar, zelo prijeten mozakar in zdel se mi je zelo fer. Super ti pove potem napake z utemelitvijo. Na zacetku ti zazeli tudi vso sreco in vsaj meni to zelo pomaga pri zbijanju treme. Smiley

Drugace smo pri prijavi dobili veliko lepih stvari, glavni sponzor je bil Royal Canin. Sli smo si tudi ogledati njihovo tovarno in bilo je res super. Smo videli nekaj novega. Smiley
Drugace je pa bila organizacija na splosno kar slaba.
Nisem pa videla toliko kuhinje kot lani, vendar se je verjetno vseeno dogajala Cool
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #575 : ponedeljek, 04.07.2005 : 22:19:13 »

A ima kdo informacije, kje bo naslednje leto svetovno prvenstvo. Nikjer ne najdem... Undecided
HVALA
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #576 : ponedeljek, 04.07.2005 : 22:52:53 »

V Švici  Wink od 19.-25.6.2006
www.iro-wm2006.ch

LP Noli
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #577 : ponedeljek, 04.07.2005 : 22:59:32 »

Ravno sem tudi jaz najdu! Hvala Noli zakon si!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #578 : torek, 05.07.2005 : 10:45:02 »


24ur je tudi porocal iz Francije:
http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20050704_2058650_6049703.php?Nr24=2i6
Smiley
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #579 : torek, 05.07.2005 : 18:13:08 »

Kaj pravite reševalci če bi organizirali odprto državno prvenstvo reševalnih psov.. A bi se ga udeležili? Tako kinologi, kot zveza vodnikov reševanih psov, tujci...
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #580 : torek, 05.07.2005 : 19:35:32 »

Citat
Kaj pravite reševalci če bi organizirali odprto državno prvenstvo reševalnih psov.. A bi se ga udeležili? Tako kinologi, kot zveza vodnikov reševanih psov, tujci...

Ma to jaz že dolgo razmišljam,zakaj nimamo državnega prvenstva tudi mi.Lahko bi npr. imeli v obeh panogah in po obeh težavnostnih stopnjah.

Denar ziher ni problem,glede na to,da se drugače udeležujemo vseh procesij,itak bi pa lahk bla štartnina.

Po moje bi blo to super.

Jaz bi se ga ziher udeležil!


LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #581 : torek, 05.07.2005 : 22:41:55 »

Kaj pravite reševalci če bi organizirali odprto državno prvenstvo reševalnih psov.. A bi se ga udeležili? Tako kinologi, kot zveza vodnikov reševanih psov, tujci...


 Grin Grin Jaz sem za, če pa spraviš naše šefe skupaj  Grin Cheesy Grin... javno obljubljam, da te častim večerjo  Smiley.
Upam, da se motim, samo pomoje je organizacija šala mala, napram temu, da bi morali biti obe vodstvi za  Roll Eyes. Kot smo že ugotovili nobena vaja ni preveč  Wink.

Morda se za začetek lahko zmenimo za kak skupen trening  Roll Eyes Cheesy?


LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #582 : sreda, 06.07.2005 : 09:01:04 »

U ja kaksno takole zadevco si pa jaz ze ful casa zelim da bi se zgodila! Saj sem ze malo sprasevala naokoli pa noben ni cisto resen da bi kaj takega organizirali. Vedno hodimo na tekme v tujino, sedaj bi pa se tujci lahko prisli na kaksno naso tekmo. Smiley
Nekaj podobnega je Talanov memorial, ampak ni isto.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #583 : sreda, 06.07.2005 : 10:07:33 »

Jah glede na to, da ne moremo čakat da "starci" ki so skregani umrejo, bo potrebno pač nekaj ukrenit. Če bi za državno prvenstvo bil zajeten kupček denarja za nagrade, verjemi, da bi se vsi odzvali.  ;DMogoče ne prvo leto- drugo pa vsekakor!
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #584 : sreda, 06.07.2005 : 10:18:33 »


Nekaj podobnega je Talanov memorial, ampak ni isto.
Če ne prej se vidimo tam in bomo kakšno rekli..
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines