mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 22:29:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146991 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #510 : petek, 13.05.2005 : 07:30:58 »

Citat
A moraš imet najprej A in B-bh iz poslušnosti narejene, al kako je že to?

Fajn je,ni pa nujno! Wink
Itak boš mogla na vsakem izpitu ponovno prikazat tudi poslušnost.

LP Zoran
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #511 : četrtek, 19.05.2005 : 20:42:36 »

Imam eno vprašanje (spet Wink ).

No, najprej zgodba:
Z Brino sva šli na sprehod ob gozdu, potem pa je Brina nekaj zavohala in stekla v gozd (beri 20m stran od mene). Potem je začela neprekinjenjo lajat Shocked (kot recimo na markerja, ko ga najde) dokler nisem prišla do nje. Ko sem prišla do nje je najprej sedela pred drevesom in lajala, nato pa mi nakazovala mačka na drevesu (sicer preganjanje mačkov nima v navadi).
Zdaj me pa zanima, kako naj jaz reagiram v takih primerih? Če bi bil to marker, bi jo fuuul pohvalila, ravno zato je ne morem okregat (le kako bo potem vedela, kdaj mora lajat in kdaj ne?) Tudi pohvalit je ne morem, saj ji vendar nisem rekla, da naj išče, posebno pa ne mačka..  Roll Eyes Moja reakcija je bila, da sem jo ignorirala, s tem mislim, da sem bila tiho in nič nisem rekla, ker nisem vedela, kaj naj storim.

Torej, kaj bi vi storili? Kako naj ji povem, da jaz nočem, da mi poišče mačka.. Bojim se namreč, da ji bo lajež prišel v navado in da bo lajala kar na vsakega ptiča na drevesu.
Kakšen nasvet?

Lp, Katja
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #512 : petek, 20.05.2005 : 09:01:52 »

Ja Katja prav si naredila,ko si ignorirala Brinin lajež.Ne vem koliko je stara psička,in kako dolgo trenirata ruševine.Ko bo psička dovolj zrela,bo točno ločila markerja in pa ostale živali.Tudi pri laježu boš spoznala razliko.Tudi naši psi ki so že starejši  lajajo na mačke,vendar je lajež drugačen kot pa če odkrije markerja.
LP. Majda
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #513 : petek, 20.05.2005 : 19:53:23 »

Brina bo stara oktobra 3, reševanje pa delava od konca januarja 2005.

Lp, Katja
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #514 : petek, 20.05.2005 : 23:35:06 »

Katja moje mnenje je tako:
Nisem povsem prepričana, da lahko v tvoji situaciji rečeš, da je Brina nakazala mačko. Saj nista iskali.
Na vajah MERP in tudi na preizkušnjah smo že imeli nastavljene živali (zajci, petelini), ki so jih morali psi ignorirati. V resničnem reševanju šteje vsaka minuta in če jo bo pes zapravil z nakazovanjem vseh domačih živali, ki so tudi v ruševini, potem bodo imeli ponesrečenci manj možnosti.
Ker pa je bila tvoja situacija v gozdu, pa je moje mnenje, da reševalni pes ne sme nakazovati drugega kot ljudi.
To da si njeno obnašanje ignorirala je bilo prav.
Če pa se bo to (lajanje na živali) ponovilo med iskanjem, pa boš morala ukrepati.
Veliko veselja pri nadaljnem šolanju.

LP Katja
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #515 : sreda, 01.06.2005 : 22:47:05 »

Zopet je malo zamrla naša tema!  Sad
Vem da se nekateri zavzeto pripravljate na izpite, ki bodo ta vikend. V soboto v Kopru iskanje v ruševini in v nedeljo v Ljubljani iskanje pogrešaih. V Kopru je kar 16 prijavljenih  Shocked, kar je veliko za junijski termin, v Ljubljani pa 10.

Se vidimo!  Wink

LP K
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #516 : sreda, 01.06.2005 : 23:26:05 »

"Samo" 10 za IPO? Prejsnji teden jih je bilo menda 14 oz. nekaj podobnega in 15 za R. So si ocitno nekateri premislili Smiley
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #517 : četrtek, 02.06.2005 : 07:08:08 »

Itak da so si,ko je bla pa taka vročina!

Sem mel namen it delat R2 v Koper,sam kaj,ko je že prevroče.
Bomo Zagorje počakali. Wink
Pa še tabor je prej tam. Cheesy

Gospa sodnica,a sodiš ta vikend na obeh izpitih?


Lp Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #518 : četrtek, 02.06.2005 : 08:16:51 »

"Samo" 10 za IPO? Prejsnji teden jih je bilo menda 14 oz. nekaj podobnega in 15 za R. So si ocitno nekateri premislili Smiley


Premislili so si hrvati. Ker niso člani KZS imajo dražjo izpitno takso in so sedaj ugotovili da se jim ne izide.

Sodita Ljubo in Tone cel vikend.

LP Noli
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #519 : četrtek, 02.06.2005 : 10:05:22 »

Noli, ti prideš v Koper?

LP Wink
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #520 : četrtek, 02.06.2005 : 10:11:47 »

Žal ne. Ker imam popolnoma "nor" vikend pred sabo  Cheesy Cheesy.
Iz nedelje na ponedeljek ponoči grem na dopust, pa je potrebno spakirati  Wink. Pa KD Lj. organiziramo IPO in moramo v soboto pripraviti in v nedeljo izpeljati izpite  Cheesy, pa še na bratovo tekmo bi rada šla, ki je tudi v nedeljo  Grin. Skratka "puno posla"  Grin Grin.

LP Noli
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #521 : četrtek, 02.06.2005 : 10:17:01 »

Oooo...škoda, ker so mi rotti všeč in me zanima kako delajo v ruševinah. Tudi glede teže, ker sta s švicarjem tam nekje.
No, pa drugič, ko bodo izpiti ali pa vaje kje drugje! Wink

Lepo se imejte!

P.s.: Pride sploh kdo od vas, ki ste na forumu?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #522 : četrtek, 02.06.2005 : 10:28:58 »

Drugače imam ruševine narejene  Cheesy Grin, tako da boš imela prvo tako možnost videti Taro pri delu šele na regijski preizkušnji, ali pa če prideš k nam na trening  Wink.

Od forumovcev pride v Koper Blumina pa mislim da nihče drug, no izpitnikov je veliko več, sam na forumu niso aktivni  Smiley.   

Oprosti če si že kje napisala: Delaš v Kopru pri reševalcih??

LP Noli
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #523 : četrtek, 02.06.2005 : 10:58:17 »

Ne, jaz še ne - čakam na drugega psa, moj pes pa dela, samo ne z mano.

Zdaj Dali dela ''že'' okrog 4 mesece in pol...malo... Grin Najprej smo imeli probleme, ker je bil zelo zainteresiran za iskanje in ga ni strah letet za markerjem in ga poiskat (nasplošno je pes, ki upa povsod vtaknit svoj smrček), tudi iti stran od vodnika 15m in več mu ni težko. Ko je prišel do markerja pa - nikakor nakazat (ni ne cvilil, niti lajal). Zdaj nekako zalaja in je napredoval...mi smo pa vsi happy...

Mi je žal, da sem zbolela ravno, ko ste imeli kvalifikacije v Kopru. Si se uvrstila naprej?
Če nisem narobe razumela so bile kvalifikacije za SP v Franciji (popravi me če sem zgrešila).

Upam, da vaju bom kdaj videla na delu.

LP
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #524 : četrtek, 02.06.2005 : 11:49:17 »

Ja kvalifikacije so bile za svetovno v Franciji, ki bo od 27.7. do 2.8. (nekako tako). Ampak mene ni bilo tam  Smiley, midve s Taro nisva čisto iz pravega testa za svetovno  Wink Grin.

citat Dali:
Ne, jaz še ne - čakam na drugega psa, moj pes pa dela, samo ne z mano.

Tega pa ne razumem  sram.
Z Dalijem dela nekdo drug? V Kopru? Ti pa čakaš na še enega švicarja? Al kako  Huh?

LP Noli
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines