mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 16:26:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146739 krat)
0 članov in 37 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #645 : sreda, 20.07.2005 : 10:38:43 »

Nas ne bo Roll Eyes
Obveznosti, pa tudi s financami sem bolj tako tako- za dodatnega psa pa bi morala plačati še polovično ceno celotne Shocked Shocked  Absurdno... Najbolje, da se enega psa ''rešim'' in imam samo enega ali kako? Angry Angry Angry Angry Angry Angry  Že tako ali tako je stroškov dovolj Tongue
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #646 : sreda, 20.07.2005 : 10:59:00 »

Kar se drugega psa tiče se moram kar strinjati z organizatorji (sorry Teja). Delo skupine se zaradi tega precej zavleče, poleg tega nikakor ni fer, saj tisti, ki ima dva psa ne markira toliko kot je imel sam markerjev  Wink. To ne pomeni da so taki vodniki leni, le časovno to žal ne znese  Undecided.
Pač se odločiš za enega in samo tega prijaviš in z njim delaš. Nihče ni rekel, da ne smeš vzeti obeh, le delati ne moreš z obema  Wink.

LP Noli
Logiran
Mici
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #647 : sreda, 20.07.2005 : 14:58:55 »

Na komisiji je bilo dogovorjeno, da vodniki, ki želijo delati z dvemi ali pa celo več psi na taboru, plačajo dodatno ceno. Ravno zaradi razlogov, ki jih je navedla Noli. Torej je merilo, število psov s katerimi vodnik dela.
S seboj imaš lahko pa tudi vse ostale, če jih obvladaš, seveda. Saj hrano zanje in bivališče si pa tako ali tako s seboj pripelješ.

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #648 : sreda, 20.07.2005 : 22:43:31 »

Kar se tiče markiranja nisem bila nikoli nekaj extra. Če je npr. moj prvi kuža iskal 3, drugi 2, sem bila potem pripravljena markirati VSAJ 5x!!!
Omejen čas je sicer izjema, priznam. Bi pa kaj dodala, vendar ne bom Cool

Teoretično je doplačilo za drugega psa, ki tudi dela dokaj upravičeno, žal pa meni zelo neugodno...
Jaz že vem  rešitev zase Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #649 : sreda, 20.07.2005 : 23:24:56 »

Po eni strani je mogoče plačilo nekakšna rešitev,vendar se pa tukaj izpostavi nekaj drugega.

Vedno je na prijavnicah pisalo,da je tabor(delo s psi,nastanitev...)zastonj,plačajo se samo stroški prehrane.

Kaj pa je potem to doplačilo za dodatnega psa?
Kazen,ker hočem delati z dvema? Huh

Pa čeprav sem precej obilen,sem miljon procentov prepričan,da na taboru v slabih 4. dneh ne pojem za 17.000 tolarjev! Cool

Lepo je pisat,bomo pa videli,če boste kdaj imeli po dva psa,če boste še vedno istega mnenja.

Jaz sem imel dva in ju bom kmalu imel spet in z obema nameravam delat!

Časovno pa itak ne znese,ker ni nobenih omejitev in se na en takle tabor nagnete 200 ljudi pol pa delaj.

Velikokrat so že bili dogovori,da bi bili tabori samo za nas in potem vsakih nekaj let mednarodni,ampak očitno je denar le premočan magnet.

Lp Zoran

Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #650 : sobota, 23.07.2005 : 20:51:48 »

Res je, dogovor je bil, da bo mednarodni tabor vsake dve (ali tri) leta. Pa so organizatorji izrazili željo, da bi imeli mednarodni tabor in člani Komisije za reševalne pse so se strinjali.
Glede na to, da sem od leta 1996 inštruktor na taborih vem, da je zelo težko uskladiti delo skupine, če ima en vodnike v skupini dva psa. Nekatere skupine so imele celo več vodnikov z dvema (celo tremi psi) in to je tudi njihova želja, da vsak dela z enim psom, saj se tako poveča kvaliteta dela.
Udeležba na letošnjem taboru je omejena na 150 aktivnih udeležencev. Glede stroškov pa ti na prijavnici piše kaj je všteto v to ceno.
Nisem proti, da vodnik dela z dvema psoma, ne vem pa če imam toliko časa, da bi lahko z dvema psoma zelo kvalitetno delala.
Po mojem mnenju (sem se pogovarjala z velikimi, ki delajo z dvema psoma) to pomeni tudi (vsaj če je drugi pes mlajši, kar ponavadi je) ločene sprehode, vsaj v začetku, ko se mlad pes uči osnov. Če ne sta dva psa seveda kardelo in mora biti vodnik res avtoriteta, da doseže nadzor. Napak se mlad pes hitreje nauči. Občudujem tiste, ki uspejo delati z dvema psoma. Res pa je da je odvisno tudi od starostne razlike med psoma.
Pa še nekaj: z dvema psoma ne bo mogel noben vodnik aktivno sodelovati v resničnih reševalnih akcijah.
Mogoče bom imela kdaj možnosti, da bom ob starajočem Luru imela še mladega psa. In takrat bom na vsak način delala tako kot dela Mici. Na akcijah dela starejši pes, ki je usposobljen in v enotah. Ostale vaje se posveča mlajši psici. Na treningih pa seveda delata oba.
Lp Katja 
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #651 : ponedeljek, 25.07.2005 : 05:50:59 »

Katja,se z vsem strinjam,le v primeru,da je nekdo res tolk požrtvovalen in vse,da lahko dela kvalitetno z obema psoma,bi mu moralo biti omogočeno,da se v enoto uvrsti z obema.
Seveda to ne pomeni,da bi s tem odvzel mesto drugemu paru,le na enega vodnika bi bila napisana dva psa in bi lahko v primeru poškodbe ali slabe delovne kondicije enega psa v danem trenutku na resnični akciji delal z drugim.

Kar se tiče taborov imaš ravno tako prav,težko je vse skupaj uskladit,ampak še vedno se je dalo. Wink

Moralo pa bi se nekako predčasno ocenit,kakšne zmogljivosti ima kateri od organizatorjev in potem omejiti prijavo.
Meni se zdi 150 ljudi za Zagorje kar veliko,medtem,ko bi naprimer v Celje ali k nam takšno št. lažje spravili.

Že ko nas je bilo 8-90 je bila kar gužva in 150 me je kar strah.

LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #652 : ponedeljek, 25.07.2005 : 12:29:28 »

SKYWALKER a ko si bil z Nerom aktiven si imel še kakšnega psa (pred Sky-em)?

LP Noli 
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #653 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:39:34 »

Citat
SKYWALKER a ko si bil z Nerom aktiven si imel še kakšnega psa (pred Sky-em)?

LP Noli 

Ne nisem,Skya sem kupil,ko je bil Nero star že 10 let.

No,saj mogoče res ni vredu,da pametujem v tej smeri in verjemite,da sebe nimam za tako sposobnega,vendar pa govorim teoretično-če bi nekdo bil toliko sposoben.

Aja-bom pa vsekakor poskusil,ker bom naslednjega kupil kar kmalu. Wink

LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #654 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:55:12 »

No,saj mogoče res ni vredu,da pametujem v tej smeri in verjemite,da sebe nimam za tako sposobnega,vendar pa govorim teoretično-če bi nekdo bil toliko sposoben.

Ja tako nekako  Wink Cheesy, glede na to da je v obdobju, ko si imel dva psa, tudi tvoja aktivnost upadla   Roll Eyes Wink. Zelo malo jih je ki jim to dobro znese  Wink. Sicer smo o tem že govorili, je razlika ali imaš enega starega že narejenega psa, ali poizkušaš hkrati učiti dva mlada psa ... in tako dalje.
Načeloma imam tudi sama v planu naslednjih dveh, treh let okrepiti kardelo, vendar bo to pomenilo, da bo šla Tara počasi v zasluženo penzijo (seveda v skladu z njenim zdravjem), "ta nova zver" pa bo v fazi šolanja  Wink, se pravi, da ne bo dileme katera gre delat na tabor in katera gre zraven na dopust  Grin.

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #655 : ponedeljek, 25.07.2005 : 16:11:08 »

Se malo spominjanja na SP: saj verjetno ste tako ze videli te slike, na strani od svetovnega sem od nasih nasla samo naju z Mixom:

http://redbook.free.fr/2bgal/disp_img.php?id_img=1135

http://redbook.free.fr/2bgal/disp_img.php?id_img=1134

http://redbook.free.fr/2bgal/disp_img.php?id_img=1133

Drugace se pa strinjam da je tezko solati dva mlada psa. Jaz imam enega ze izsolanega, ampak se vedno potrebuje zadostno kolicino treninga, pa enega se mladega, recimo da se na zacetni stopnji in je zelo tezko, predvsem psihicno, ce hoces narediti za oba psa kvaliteten trening. Sedaj bom verjetno morala nehati s tamalim zaradi odhoda v Lj. Na zalost bo lahko sel (upam da bo lahko) le en, seveda bo to Mix.

Lp, Eva

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #656 : ponedeljek, 25.07.2005 : 16:43:59 »

 Grin Grin sej res, matura  Wink. Glede na to da praviš da prideš študirat v Ljubljano si maturo naredila  Cheesy. ČESTITAM! Grin Grin

Slik pa še ni  Tongue, Bojči dopustuje  Cheesy.

LP Noli
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #657 : ponedeljek, 25.07.2005 : 17:21:02 »

Hvala Noli za cestitke! Cheesy Cakam Bojcija da pride iz morja in vsak dan hodim gledati na galerijo kdaj bodo slikce sram Smiley

Noli glede na to da pravis da pride cez nekaj casa nov kuza: ze ves katere pasme bo? Mogoce avstralcek?

Lp, Eva
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #658 : torek, 26.07.2005 : 05:45:50 »

Citat
Ja tako nekako   , glede na to da je v obdobju, ko si imel dva psa, tudi tvoja aktivnost upadla   

Že,že,ampak moja aktivnost niti slučajno ni upadla zaradi dveh psov.Upadla je šele potem,ko je bil Sky star že 2 leti,do takrat pa sva že imela narejen IPO in sva bla v SIP-u.
Aktivnost je pa upadla zaradi menjave službe. Wink

Saj se strinjam z vami,vseeno pa mislim,da se da,če se hoče.
Seveda je veliko več dela,potrebno je preklapljat iz enega karakterja na drugega...ampak se da. Wink

Če ne drugega,sem pri sebiopazil,da nimam težav pri teh preklapljanjih,glede na to,da večkrat šolam tudi druge pse(poslušnost) in da še nikoli nisem imel težav.

Ma ne vem,bomo probali,pa bomo videli,če ne bom pač z enim laufal samo agility,na taborih in podobno bo pa samo v vlogi spremljevalca. Wink


ewchy,super slikce!

 
Citat
Noli glede na to da pravis da pride cez nekaj casa nov kuza: ze ves katere pasme bo? Mogoce avstralcek?

Ej,to pa tud mene zanima! Wink


LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #659 : torek, 26.07.2005 : 10:13:10 »

Noli glede na to da pravis da pride cez nekaj casa nov kuza: ze ves katere pasme bo? Mogoce avstralcek?

Se zelo močno nagibam k temu  Wink Grin, bomo videli kaj bo čas pokazal. Bolj ali manj sem se že odločila, da še ene rotke sedaj ne bi imela. Prinašalci pa res niso zame  Huh Roll Eyes, tako da bomo verjetno res kar eno šekico iskali  Cheesy.

SKYWALKER vem da si menjal službo in da je bil to glavni razlog "izostankov"  Cool Wink.

ewchy   Wink kdaj potem prideš v Ljubljano? Upam, da boš potem sprejela tudi kako povabilo na trening  Cheesy Cheesy Roll Eyes

Sej ne vem a sem že spraševala, prideta na tabor?

LP Noli
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines