mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 06:27:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 146327 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #45 : torek, 01.07.2003 : 18:06:46 »


bela, skrivat se zacnes ze mladicku, da spodbudis uporabo nosa...veliko resevalcev, ki ima novega psa, zacne s treningom prakticno takoj, ko ga dobijo, to je jasno skrivanje v igri, ucenje vaj poslusnosti (vse v igri-tako kot pri vseh mladickih) itd...
konkretne ovire pridejo na vrsto ko je kuza dovolj psihofizicno star (odvisno od pasme), iskanje pa se tudi stopnjuje po zahtevosti, odvisno od dojemanja psa kaj hoces od njega...

tako da z drugimi besedami, ni neke idealne starosti za zacetek treninga...eni prej, eni kasneje, vse je odvisno od kontakta psa in vodnika ter sploh dojemanja kaj hocemo od njega...
lepo pa je da ce kuza obvlada osnovno poslusnost in je socializiran (neagresiven+nebojec do ljudi in drugih zivali itd.) preden se prikljucimo resevalni enoti...

maribor hmmm neb vedela, ce imajo kaj...vsaj pod KZS nimajo nbene enote se mi zdi...

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #46 : sreda, 02.07.2003 : 07:51:03 »

Bela01, kot ti je že sirtaki odgovorila nikoli ni prezgodaj  Grin, mislim pa da se nas je večina (vsaj s prvim psom reševalcem) enotam v društvih pridružila s približno leto - leto in pol starim kužkom in ustreznim predznanjem poslušnosti (osnovna šola).

V MB res ni enote reševalnih psov pod okriljem KZS (je pa zelo aktivna enota reševalcev v Celju). Mislim da je v MB aktivno društvo vodnikov reševalnih psov, vendar ne delujejo pod KZS (dolga zgodba). Lahko kontaktiraš njih ali pa v Celje, če ti ni predaleč.

LP Noli
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #47 : sreda, 02.07.2003 : 09:45:23 »

Bom kontaktirala. Kaj pa tale gorska resevalna - imajo tudi resevalne pse - a je to isto drustvo? Namrec ko so kaksne gasilske vaje so vcasih tudi oni zraven.

P.S. In kako naj kontaktiram z njimi (s temi v Mb-ju), ce pa ne vem sploh kje so, kak zgledajo Wink,... A mogoce na kinoloskem v Mb vedo kaj vec o njih?
Logiran
kortina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #48 : sreda, 02.07.2003 : 11:24:12 »

Bela,
kontaktni naslov za Kinolosko drustvo za resevalne pse Maribor je Darinka Lecnik Urbancl, Bezjakova Ul. 131, Limbus (prepisano iz Moj pes, januar 2002). Upam, da je naslov se pravi, so pa sigurno se aktivni - pred nekaj dnevi je bil v Veceru clanek o njih.
Ce bos kaj izvedela, se priporocam za informacije!
Lp, Tina
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #49 : sreda, 02.07.2003 : 13:17:08 »

Gorska reševalna služba in reševalni psi, ki jih imajo, niso pod okriljem KZS, ampak so formacija, ki je direktno pod okriljem (upam, da se ne motim) ministrstva in so organizirani drugače kot mi. Enote reševlnih psov (v okviru KZS) ponavadi ne sodeljujejo pri njihovih akcijah, ker so navadno tudi zelo nevarne in potrebuješ zelo dobro zanje in izkušnje iz področja gibanja v gorah, alpinizma, plazov......
Kako se pridružiti GRS pa žal nimam pojma  Huh

Kar se tiče kontaktiranja reševalcev MB poizkusi na naslovu ki ti ga je dala kortina, ali pa netu
http://members.tripod.com/dvrps/

LP Noli

Sporoči če ti je kaj uspelo in kateri naslov je bil pravi  Grin
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #50 : četrtek, 24.07.2003 : 11:13:08 »

Zanima vas kako se priključiti GRS? :-/ Kolikor je to meni znano-sem se pozanimala je takole:
Že samo da bi postal član GRS se moraš že vsaj 7 let aktivno ukvarjati z alpinizmom.  ???Poleg sodi še polno usposabljanj tako da moraš biti kar "obseden" Wink z gorami da se priključiš zraven.Za delo s kužkom pri GRS pa je podobno le da raje vidijo, da si najprej član šele nato se lahko odločiš za delo s kužkom. Tako približno mi je razložil kolega iz GRS, ki dela s svojim kužkom že kar nekaj let za to organizacijo. Ja GRS deluje pod okriljem CZ.
Če bela ne more kontaktirati z mariborčani naj mi pošlje zasebno sporočilo mislim da bi ji lahko pomagala. Kolikor je meni znano radi srejmejo nove člane. Cheesy

lp
kavka
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #51 : četrtek, 24.07.2003 : 13:48:45 »

Ja glede gorske resevalne bo kar drzalo tako kot je napisala Kavka. Tudi ne sprejemajo vec psov vsaj za enkrat ne, ker jih je baje dosti in tudi ni pri njih na prvem mestu delo s psom kot je npr. pri nas.

Kdo od resevalcev ki sodelujejo na forumu pa pride na tabor v Trzic?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #52 : četrtek, 24.07.2003 : 17:28:07 »

V Trzic?? Zal se mi ne da ''brskati'' po zemljevidu, ampak, ali mislis mednarodni tabor v Podljubelju??
LP
Smiley
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #53 : petek, 25.07.2003 : 09:38:30 »

Ja ja tocno ta Teja. Podljubelj je pa v Trzicu. Smiley
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #54 : ponedeljek, 28.07.2003 : 09:22:09 »

Ojla!!  Grin Grin

Tudi iz ERP KD Lj. en lep pozdrav in seveda se vidimo v Tržiču!

LP
Noli


Bela01 a si našla koga v Mb, ki bi ti pomagal pri šolanju psa reševalca?
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #55 : četrtek, 30.10.2003 : 14:57:24 »

V Mb mislim da deluje REPS. Ne vem pa točno ki imajo prostor kjer trenirajo.
Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #56 : nedelja, 02.11.2003 : 12:20:38 »

Mene pa zanima koliko približno stane šolanje za psa reševalca- torej tečaj ki spada zraven, izpit, tabori, treningi...... Huh Huh Huh
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #57 : nedelja, 02.11.2003 : 12:36:52 »

Tečaj kot takšen ne stane nič, vendar vseeno se hočeš bolj resno ukvarjati s tem ni poceni.
Izpiti so mislim da okoli 6.000 sit (nisem 100% zato me naj kdo popravi če ni tako).
Potem sta tukaj dva tabora: zimski in letni. Zimski stane okoli 18.000 sit za 3-5 dni (spet ne vem točno) in letni okoli 15.000 sit. Potem so tu še stroški vožnje, oprema,...

Potem je pa odvisno kako se zmeniš z društvom glede stroškov: pri nas npr. če narediš izpit ti povrnejo vse stroške nazaj (saj društvo pri tem dobi kar nekaj denarja), pri taborih pa ponavadi dajo polovico zraven.

Tole sem nekako približno napisala, če te še kaj zanima vprašaj.
A mogoče razmišljaš da bi se pridružil kakšni reševalni enoti?
Logiran
jure_pribi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #58 : nedelja, 02.11.2003 : 13:50:58 »

Ja pridružil bi se reševalnemu društvu Šmarna gora....Kje pa sta včlanjena vidva Huh
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #59 : nedelja, 02.11.2003 : 14:17:05 »

Super da sta izbrala Šmarno goro, imajo dobre inštruktorje in dobre metode dela, tudi njihovi "učenci" žanjejo dobre uspehe.
Midva sva pa pri KD Celje, kjer imamo tudi super inštruktorje in naši člani so prav tako zelo dobri.

Kdaj pa bosta začela in koliko je star tvoj kuža. Predvidevam da je goldi?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines