mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 13:34:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327225 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #210 : torek, 16.11.2004 : 00:31:06 »

hehe, ce urednika ne moti, da bo imel kakega narocnika manj, potem je pa res vseeno, al je pes rodovniski ali pa mesanec. Ce opis pasme poteka tako, kot je razlozila nowa clanica foruma, smo res na konju. Zakaj obstaja KZS?
Zakaj obstajajo razstave?
Zakaj obstaja internet?
Zakaj obstaja
zakaj obstaj
zakaj obsta
zakaj obst
zakaj obs
zakaj ob
zakaj o
zakaj?

vcasih obzalujem, da ni tukaj Deutschland, ker bi take zadeve zelo klavrno koncale, tukaj se pa razpravlja in fantazira o hipoteticnih vzrejnih pregledih, namesto, da bi kdo od lastnikov teh skoraj popolnoma sivih psov povedal, da ga je dobil pri 4-5 tednih, da so bili mladici hranjeni s pasto!!!, ker je najbolj poceni, da niso imeli zdravstvene nege, da nimajo tipicnega karakterja, ki krasi weima..... ostalo pa dodajte vi, lastniki psov in morda atributov. In prosim ne nalagat, da je to vas pes, da ste navezani nanj, da je to pes, ki ste ga vedno sanjali..., kajti tak bi bil vsak, ki bi ga vzeli iz zavetisca. Prirasel bi vam k srcu, nasli bi pozitivne lastnosti in te bi bile tocno take, kot ste jih vedno zeleli in pricakovali.  

Po tem pa posljite clanek na urednistvo vasega psa, prosite za objavo, in vas vsakdanji bevskac se bo morda opravicil za Fehler in objavil intervju s kaksnim pravim vzrediteljem (tujcem!) oz. malo bolj podrobno opisal polozaj KZS ali pa naredil obsiren in necenzuriran intervju s predsednikom KZS.


A zal vem, da ciljna publika revije nisem ravno jaz, ampak naiven slovenceljn, zeljan pravljic in anekdot, da lahko pozabi siv in nepomemben vsakdan.

ONE DOWN!!!!


aja, malo bi se VTAKNIL,  cemu delat vzrejni pregled? To stane....


dovolj sem nalozil!

SH
k.







Kemist, kako na široko in komplicirano se ti izražaš Grin Grin ;DGrem raje brat, kaj pravi Čudežni Majk Grin Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #211 : torek, 16.11.2004 : 10:27:52 »

Aja, Weimi, pa se eno vprasanje: ali mislis svojo psicko pariti?

Z objavo tega clanka je narejenal medvedja usluga ne samo reviji, ampak predvsem pasmi. Upam, da bojo kmalu v reviji objavili odgovor na clanek.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #212 : torek, 16.11.2004 : 12:26:30 »

Se vnaprej oproščam za vtikavanje v temo o pasmi, o kateri ne vem prav dosti, ampak bi rada izrazila mnenje objektivne opazovalke in preprosto -ljubiteljice psov:
Weimi, verjemi mi, nihče se ne spravlja nate niti ti ne želi nič slabega. Če se izrazim malo bolj grobo - kolikor poznam večino ljudi, ki so se ti oglasili, lahko rečem, da nam celo popolnoma dol visi zate. Gre nam za psa. Tako pse nasplošno kot za tole prečudovito pasmo. In gre za nekaj popolnoma objektivnih dejstev:
- v reviji je rubrika, kjer predstavljajo pasme; kakorkoli obrneš, tvoja psica nima rodovnika in uradno torej ni pasemska (zaradi mene je še vedno lahko weim, ampak uradno žal to ni), ergo je kapitalna neumnost, da v tej rubriki predstavijo psa, ki uradno kvalificira kot mešanec!
- še večja neumnost je pisanje v smislu 'pogoji za pridobitev vzrejnega dovoljenja so izredno zahtevni, dajmo spustit kriterije' itd.; s tem propagirajo videz in zgolj zunanje značilnosti, ne pa karakteristike, ki naredijo psa pravega predstavnika svoje pasme. Če mora weim za vzrejno dovoljenje it v vodo po divjad, so be it. Če mora na plački vrtet krožnike kot kitajski cirkusantje, potem naj raje začne vadit. V nasprotnem primeru pa lahko vižlo pobarvajo na sivo, rečejo da je weim in ekola.

Vsak pes je, upam, za svojega skrbnika najboljši. Ampak pri vzreji to ni dovolj, potrebna je objektivnost, strokoven pristop in vsaj kanec samokritičnosti.

Weimi, imej rada svojo psičko, razvajaj jo, skupaj uživajta, kolikor se da. Ko boš pa hotela vzrejati, si kupi psico z rodovnikom, opravi vse potrebne preizkušnje in prispevaj nekaj malih hiperaktivcev tej lepi pasmi, namesto da ji škodiš (ok, ti samo razmišljaš o tem, drugi pa že realizirajo) z reprodukcijo psov, ki so, pasemsko gledano, žal le kopija in ne 'prava stvar'.
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #213 : torek, 30.11.2004 : 00:02:52 »

Lep pozdrav svim weimaraneroljupcima!

Dugo nisam bila na ovom forumu, pa evo da vam se malo javim kako napreduje moj wamaraner.
Već je nosio fazana, patku i zeca, odradio vlečku zeca (rad na tragu), i to sve sa samo 8 mjeseci starosti. Oduševljena sam ovom pasminom - ne samo da senzacionalno izgleda nego ima predivan temperament i volju za rad i suradnju sa vodičem.
Evo najnovije slike moga Fausta:
http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10034/faustikhunt3.jpg 49.28 KB

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10034/f8month.jpg 48.11 KB

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #214 : torek, 30.11.2004 : 00:05:01 »

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10034/faustsitting8months.jpg 50.39 KB

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #215 : torek, 30.11.2004 : 00:07:17 »

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10034/faustikhunt2.jpg 49.27 KB

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #216 : torek, 30.11.2004 : 00:33:31 »

Tek sad sam naknadno vidjela vašu raspravu pod ovim topicom. Ne mogu vjerovati što čitam... Je'l bih mogla negdje nabaviti taj časopis številko 11.? Gdje ga mogu nabaviti?
Hvala
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #217 : torek, 30.11.2004 : 00:42:55 »

Jaz ti senkam 2 leti stevilk.... zal ne vpijajo vode in jih nisem mogel uporabit pri leglu... pa tudi za kurjavo niso gut.

LP
k.
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #218 : četrtek, 02.12.2004 : 22:57:42 »

Jaz ti senkam 2 leti stevilk.... zal ne vpijajo vode in jih nisem mogel uporabit pri leglu... pa tudi za kurjavo niso gut.

LP
k.

Ne razumijem, kaj to znači "senkam" i "kurjavo"? Sorry, ne razumijem sav slovenski, trudim se shvatit :-)
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #219 : četrtek, 02.12.2004 : 23:24:01 »

šenkati od schenken (auf deutsch)

kurjava - grijanje


lp
k.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #220 : petek, 03.12.2004 : 11:13:54 »

Ne razumijem, kaj to znači "senkam" i "kurjavo"? Sorry, ne razumijem sav slovenski, trudim se shvatit :-)

Ti bom poskenirala clanek in ti ga posljem. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #221 : petek, 03.12.2004 : 22:08:25 »

Ti bom poskenirala clanek in ti ga posljem. Lp Neza

Joj, puno, PUNO ti hvala! Baš si me obradovala! Zaista lijepo od tebe! Hvala. Pošalji na angelsnow@net.hr
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #222 : torek, 21.12.2004 : 08:22:09 »

Ljubitelji weimarancev,

a ste ze sli pogledat fotografije na mojpes.netu je ena psicka Ziva ki se mi zdi da je cisto taksna kot weimaranec. Pa me zanima a je weimaranec? Pa upam da nisem cisto mimo "usekala". sram

LP, Eva
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #223 : torek, 21.12.2004 : 08:25:43 »

ewchy,
njena lastnica je uporabnica portala mojpes.net, weimi. Živin album je tule. Zadnje čase dosti urejam moj album, ker "dosti slik rabi svoj URL". Grin (ne jih iskat, ker tisti album ni javen Roll Eyes Grin). Njeno lastnico sem pa že dostikrat "videla" na portalu.

Lep pasji pozdrav,
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #224 : torek, 21.12.2004 : 08:27:57 »

Popravljam URL sram: Tu je Živin album.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines